HAYIRSEVER KARADAĞ, AİLE ZİYAREETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Diyarbakır´ın Bağlar ve Sur ilçelerinde çocuklara ve ailelere yönelik çeşitli yardımlarda bulunarak ‘İyilik Ödülü´ne layık görülen Hacı Zakir Karadağ, Muş´ta aile ziyaretlerini sürdürüyor.
Tarih: 10.8.2018 17:19:50/ 225okunma / 0yorum

Muş´ta ve çevre illerde yaptığı çeşitli faaliyetlerle çocukların yüzünü güldüren Hacı Zakir Karadağ, örnek davranışta bulunmaya devam ediyor. Diyarbakır´ın Bağlar ve Sur ilçelerinde çocuklara yönelik yardımlarda bulunan ‘iyilik Ödülü´ne layık görülen Karadağ, köylerde aile ziyaretlerinde bulunmaya devam ediyor. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Taylan ile birlikte aile ziyaretlerinde bulunan Karadağ, yardım kolileri de dağıttı.

Kendisinin de daha önce mağdur bir aile olduğunu ve şuanda ise mağdurlara el uzatmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Karadağ, destek veren herkese teşekkür etti. İl dışında ki Muşluların ciddi destek verdiğini ve bu destekler sayesinde çok sayıda aileye ulaşma imkanı bulduklarını kaydeden Karadağ, “Bu hayır işini gönüllü olarak yapıyorum. Herkes de eskiden sıkıntıları fakirlik yasardı ama şimdi o eski günlerini unutmuşlar. Ama ben unutmadım o fakirlik günlerini, yetim büyüdük. Çok sıkıntılar yasadık onun için hep bu günleri hayal ederdim. Ben de bir gün bu hayır islerini yapacağım diye. Bunun için hep Allah´a dua ederdim ama şükürler olsun Allah nasip eti ve her yere koşmaya çalışıyorum. Tabi ki en zor is bu yârdim işidir. Ama Allah yârdim ediyor azda olsa mağdur insanları mutlu etmeye çalışıyoruz. Örnek olmak lazım her konu da bizleri uyandıran güzel hizmetler ve güzel ahlaklar saygı edeptir. Ama baktığın zaman şimdi çok geçeklerden ve insanlıktan uzak kalmışız bir birimize el uzamaktan bencilleşmişiz. Artık mağdur, mazlum insanlardan uzaklaşmışız sonu olmayan bir zenginliğin peşine düşmüşüz” dedi.

“YARDIMLAR KONUSUNDA BİZLERE DESTEK VEREN HERKESE CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Mağdur ve fakir ailelerin kapılarını sürekli çalmak gerektiğini aktaran Karadağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu insanlar 4 yıl da bir değil kapılarını çalmak her zaman kapılarında olmak ve yanların da olmak lazım. Bu insanlar hizmetin de bilindirmek lazım. Gerekli desteği sağlamamız gerekiyor. Yardımlar konusunda çok sıkıntılar yaşıyoruz. Muş´ta yardımları diğer illerde yaşayan Muşlular yapıyor. Bu vesileyle yardım yapmak isteyen çok sayıda kişi oluyor ve bazen de yetiştiremiyoruz. Yardımlar konusunda bizlere destek veren herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz.

“GÖSTERİŞ YAPMADIK, İNANARAK ÇALIŞTIK”

Bazı dernek ve kuruluşların sadece gösteriş olsun diye bu faaliyetleri yaptığını ve bu tür yaklaşımlara tepki gösteren Karadağ, “Biz bazı dernek ve kuruluşlar gibi gösteriş yapmak istemiyoruz. Bazıları yemeklerde filan gösterişli olarak yardımlarda bulunuyor bizim onlarla bir alakamız yok herkes bunu soruyor bizlere. Onların zaten halleri belli durumları filan belli, bizi onlarla karıştırmasınlar biz bu işi Allah rızası için yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Ben bu işi gönüllü ve severek yapıyorum kime ne lazımsa dışarıdan getirtiyorum, hayırseverlerden, politikacılardan benim bu işi gerçek manasıyla yaptığıma inanlardan bulup yerine ulaştırıyorum. Onlarda sağ olsunlar bu yardımı yaptıktan sonra yardımın yerine ulaştığını görüp mutlu oluyorlar. Ama Muşlu iş adamları ve ileri gelenlerinden hiç kimse bu işe yardımcı olmadı, bir çocuk giyindirmedi. Sonuçta burası onların memleketi ve onlarında çocukları. Bunlar sadece gösteriş olsun diye bulunurlar bir yerlerde Valinin yanında, politikacıların yanında dururlar biz hiçbir zaman öyle ortamlara girmedik bulunmadık, bulunmayacağız da. Bizim durduğumuz yer belli ortamımız belli, bu tepkiler bize çok geliyor ben kimsenin maşası değilim, maşası olmamda. Kimsenin emrinin altında da değilim kimse bizim üzerimizden siyaset yapmasın ben bu işi Allah için yapıyorum. Bir çocuğun gülmesi dünyalara bedel bana göre. O gülücük insanı cennete de götürebilir, mahşer günü de kurtarabilir, bir kuyudan çıkartabilir. Ben o mutluluğun peşindeyim, herkes takdir etmese de bu böyle” şeklinde konuştu.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
Muş Belediyesi tarafından Kale Mahallesi çevresinde yürütülen yol çalışmalarında sona gelindi. Dar ve düzensiz yolları genişletip, yeni ihata duvarları yapan belediye, mahallenin ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
Sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte kışın habercisi olan kestanecilerde tezgâhlarını kurmaya başladılar
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
Muş Sivil Toplum Örgütü dernek yöneticilerinden Kale Mahallesi sakinlerinden muhtar adayı Mehmet Özcan, TOKİ konut borçlarının düşürülmemesinin yanı sıra borçlardaki yeni artıştan dolayı tepki gösterdi. Kale mahallesi TOKİ hak sahiplerinin sorunu sadece kalenin değil Muş´un sorunudur diyen Özcan, yetkililere konuya çözüm noktasında çağrıda bulundu.
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
Bulanık Meslek Yüksekokulunda (MYO), Dünya Beyaz Baston Gününde, “Dünyaya Onların da Gözünden Bakalım” başlıklı bir etkinlik düzenlendi
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
Muş Valisi Aziz Yıldırım, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolaysıyla bir mesaj yayımladı.
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
Muş´un Korkut ilçesinde ilk çocuğunu "Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1" hastalığı nedeniyle kaybeden anne Lamia Baycu, aynı hastalığa yakalanan ikinci kızı Müberra´yı da kaybetmemek için destek bekliyor
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
Muş Tarım Müdürlüğü tarafından Muş´ta, ´Genç Çiftçi´ projesi kapsamında manda dağıtımı yapıldı.
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bizleri bu göreve layık gören halkımızın hakkını hukukunu korumak üzere birçok hizmeti hayata geçirmeyi başardık. Bu süreçte bizler adil davrandıkça güçlü olduk. Bu güçle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
II. ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI TANITIM VE TANIŞMA GÜNLERİ SONA ERDİ
II. ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI TANITIM VE TANIŞMA GÜNLERİ SONA ERDİ
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, II. Öğrenci Toplulukları Tanıtım ve Tanışma Günlerinde bir araya geldi
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu