HASKÖYLÜLER ARAZİ VE EVLERİNİN TAPUSUNA KAVUŞUYOR
Hasköy İlçe Belediye Başkanı Hikmet Karayel, Hasköy´de uzun süre devam eden ve adeta kangren haline gelen hazine arazisi ve evlerin hak sahiplerinin tapularına kavuşacaklarının müjdesini verdi
Tarih: 4.8.2019 12:20:04/ 193okunma / 0yorum

Hasköy İlçesinin kanayan yarası olan tapu meselesi çözüme kavuşuyor. AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ve Hasköy İlçe Belediye Başkanı Hikmet Karayel Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptıkları görüşmeleri sonuç veriyor.

Başkan Karayel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve Bakanlık bürokratlarıyla görüşmeler yaptıklarını söyledi. Hasköy halkının arazi ve evlerinin tapularında yaşanan sorunları Bakanlığa bildirdiklerini ifade eden Başkan Karayel, çözümü için bazı istişarelerde de bulunduklarını bildirdi.

Kısa süre sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığından olumlu cevap aldıklarını anlatan Başkan Karayel, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ile beraber düzenledikleri son toplantısında sorunların çözüme kavuştuğunu söyledi.

KOMİSYON KURULACAK

Hasköy İlçe Belediye Başkanı Hikmet Karayel, hem Bakanlık yetkilileri tarafından hem de Hasköy Belediyesi tarafından ikişerli guruplar halinde üçlü komisyon kurulacağını belirtti.

“Komisyon kurulu tarafından Hasköy´deki arazi ve evlerin inceleme altına alındıktan sonra hak sahiplerinin tapuları birer birer verilecektir” diyen Başkan Karayel, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Seçildiğimiz ilk günden itibaren vaatlerimizi teker teker yerine getiriyoruz. Hasköy halkının daha mutlu ve sorunsuz bir yaşam sürdürebilmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hasköy´ün yaklaşık 65-70 yıldır süren sorunları çözüme kavuşuyor. Vatandaş evinde oturuyor ve hak sahibi olmasına rağmen tapusunu alamıyordu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bu sorunu Allah´a şükür çözüme kavuşturacağız. Kurulacak olan komisyonlardan sonra herkes evinin tapusunu alabileceklerdir. Bu çalışmalarımızda Kurban Bayramından hemen sonra başlayacaktır. Bu konunu bizlere yardımcı olan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´e ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na teşekkür ediyorum. Hasköy ve İlçe halkına hayırlı, uğurlu olsun.

TEKSTİL FABRİKASI HİZMETE GİRİYOR

Hasköy İlçe Belediye Başkanı Hikmet Karayel, en az 200 gencin istihdam edileceği tekstil fabrikasını Hasköy halkının hizmetine açacaklarının müjdesini verdi. Hasköy´de kurulacak olan fabrika yüzlerce insana ekmek kapısı olacak. Başkan Karayel, yetkililer tarafından yapılacak olan yazılı ve sözlü mülakatların ardından işçi alımlarına başlayacaklarını ifade etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
Muş´ta ilkokulu öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na komando marşı okuyarak destek verdi.
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
Bulanık ilçesine bağlı Gölköy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, öğretmenlere önerilerde bulunarak “Bizlere emanet edilen çocuklarımıza bir anne ve bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Sevgi olmadan hiçbir şey olmaz. Sevgi olmazsa lezzetti ve tadı olmaz. Bu mesleğe sevgimizi katmalıyız” dedi
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
Muş´ta esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberindeki heyet, sorunları dinleyerek gençlerin istihdam edilmesi için gayretlerde bulunduklarını söylediler.
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya Sunay Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Asya incelemeler sırasında ziyaret ettiği esnafları proje hakkında bilgilendirdi.
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilk ve ortaokullarda aşı taramasına başladı.
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
Muş´ta dengbejlik kültürünü yaşatan dengbejler, köy ve beldeleri ziyaret ederek türküler seslendiriyorlar.
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
Muş Belediyesi bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin Muş´a adaptasyonunu sağlamak, tarihi ve turistik yerleri tanıtmak amacıyla belirli periyotlarda şehir turu düzenliyor
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
Merkez Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine yönelik bilgiler verildi.
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
Muş´ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın ‘Damla Projesi´ gönüllüleri, köy okullarını boyayarak çeşitli eğitsel çizgi film karakterleri ile çiçek gibi yaptılar. Gönüllü üniversite öğrencileri, amaçlarının köy okullarındaki çocukların gönüllerine dokunmak istediklerini belirttiler
DOLAR
5.8806
EURO
6.5255
Muş Durumu

"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu