HALK BULUŞMALARININ BU HAFTAKİ DURAĞI SÜTLÜCE MAHALLESİ OLDU
Sütlüce Mahallesi sakinleri ile buluşan Belediye Başkanı Feyat Asya, hizmetler hakkında kendilerini bilgilendirerek fikir ve önerilerini aldı
Tarih: 4.9.2018 17:22:23/ 280okunma / 0yorum

 Belediye Başkanı Feyat Asya ‘Halk Buluşmaları´ toplantıları ile vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Her hafta farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşan Başkan Asya, bu hafta Sütlüce Mahallesi sakinlerine yönelik toplantı yaptı. Mahalle sakinlerine görev süresi içinde yapılan hizmetleri anlatan Başkan Asya, talep ve önerilerini dinledi.

Konuşmasına Sütlüce Mahallesi´ne yapılan çalışmalara değinerek başlayan Başkan Asya, “Malumunuz Sütlüce köy statüsündeydi. Geçen yıldan itibaren belediye sınırlarına dahil edilerek mahalle yapılan Sütlüce´de kapsamlı bir çalışma başlattık. İhtiyaç duyulan belediye hizmetlerinin mahalleliye kavuşturmak için ciddi bir çalışma içerisinde girdik. Bugün itibari ile Sütlüce´nin içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamını yenilemiş bulunmaktayız. Söz konusu çalışmaların bu yıl tamamlanması ile üst yapı çalışmasını başlattık. Mahalle içerisindeki tüm yolları sathi asfalt kaplama yaptık. Çalışmalarımız halen devam ediyor. Bununla beraber inşallah güzel projeleri burada uygulayarak vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracağız” dedi.

Genel olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Asya, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar neticesinde tesis konusunda yaşanan sıkıntıları asgariye indirdik. İhtiyaç duyulan birçok tesisi hizmete açtık. Hatta Canlı Hayvan Pazarı, Yaş Sebze Meyve Hali ve Soğuk Hava Deposu, Şehirlerarası Terminal gibi büyük projelerimiz Sütlüce Mahallesi sınırları içerisindedir. Aynı şekilde alt yapı ve üst yapı alanında yürüttüğümüz çalışmalarla adeta bir hizmet seferberliği başlattık. Her mahallenin ihtiyaçlarına göre planlamalar yaparak projeler hazırladık. Bugün bütün mahallelerimizde belediye hizmetleri uygulanmakta. Hizmet konusunda mahalle ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede olmanın gayreti içindeyiz. 4,5 yıl içindeki görev süremizde yaptıklarımız bu söylemlerimizin kanıtıdır. İnşallah bundan sonra da aynı minvalde çalışmalarımızı başarılı bir şekilde sonuçlandıracağız” ifadelerini kullandı.

Alt yapı çalışmaları ile ilgili bilgi veren Başkan Asya, “En fazla mustarip olduğumuz konulardan biri alt yapıydı. Yaklaşık üç yıllık uğraşımızın sonunda bu projemizi hayata geçirmeyi başardık. Tabi bu işe başlamadan önce de projenin ne kadar zor olduğunu biliyorduk. Bu konuda da halkımızın bilgilendirmeye çalıştık. Geldiğimiz nokta itibari ile ana güzergahlarımızdaki çalışmalarda ciddi ilerleme kat edildi. Haliyle cadde ve sokaklarımız tahrip oldu. Aynı şekilde her taraf toz duman adeta şantiye alanına döndü. İster istemez su kesintileri yaşadık. Ancak bunların herhangi bir program dahilinde yapılmadığını bilmenizi isterim. Çünkü bugüne kadarki yer altı döşemelerinin bir haritası olmadığı için bu sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm ekiplerimizle gece gündüz sahadayız. Allah´ın izniyle şu an sıkıntısına katlandığımız bu projemizin tamamlanması ile faydasını göreceğiz. Bir şeyi yapmak için yıkmamız gerekiyor. Onun için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Sabır ve tahammüllerinizle bu işi başarılı bir şekilde tamamlayacağız. Geçen yıl en önemli güzergahlarımızı tamamladık. Geçici asfaltları döktük. Bu yıl daha düzenli bir şekilde alt yapı döşemelerini sürdürürken üst yapı çalışmalarına da ağırlık verdik” şeklinde konuştu.

Muş´un içme suyu sorunu köklü bir çözüme kavuşturacaklarının altını çizen Başkan Asya, “Şehir merkezinde yaşanan su sıkıntısını ortadan kaldırıyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Alparslan 2 barajından il geneline içme suyu temini sağlanacak. Mercimekkale mevkiinde kurulacak arıtma tesisi ile şehre cazibeli su gelecek. Gerekli çalışmalar yapıldı. İnşallah bu projede önümüzdeki yıl tamamlanmış olacak” diye konuştu.

Konuşmasının devamında son yıllarda yapılan hizmetleri kısaca özetleyen Başkan Asya, daha sonra mahalle sakinlerinin sorularını yanıtladı. Sütlüce Mahallesi Halk Buluşması toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu