HALK BULUŞMALARININ BU HAFTAKİ DURAĞI SÜTLÜCE MAHALLESİ OLDU
Sütlüce Mahallesi sakinleri ile buluşan Belediye Başkanı Feyat Asya, hizmetler hakkında kendilerini bilgilendirerek fikir ve önerilerini aldı
Tarih: 4.9.2018 17:22:23/ 230okunma / 0yorum

 Belediye Başkanı Feyat Asya ‘Halk Buluşmaları´ toplantıları ile vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Her hafta farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşan Başkan Asya, bu hafta Sütlüce Mahallesi sakinlerine yönelik toplantı yaptı. Mahalle sakinlerine görev süresi içinde yapılan hizmetleri anlatan Başkan Asya, talep ve önerilerini dinledi.

Konuşmasına Sütlüce Mahallesi´ne yapılan çalışmalara değinerek başlayan Başkan Asya, “Malumunuz Sütlüce köy statüsündeydi. Geçen yıldan itibaren belediye sınırlarına dahil edilerek mahalle yapılan Sütlüce´de kapsamlı bir çalışma başlattık. İhtiyaç duyulan belediye hizmetlerinin mahalleliye kavuşturmak için ciddi bir çalışma içerisinde girdik. Bugün itibari ile Sütlüce´nin içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamını yenilemiş bulunmaktayız. Söz konusu çalışmaların bu yıl tamamlanması ile üst yapı çalışmasını başlattık. Mahalle içerisindeki tüm yolları sathi asfalt kaplama yaptık. Çalışmalarımız halen devam ediyor. Bununla beraber inşallah güzel projeleri burada uygulayarak vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracağız” dedi.

Genel olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Asya, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar neticesinde tesis konusunda yaşanan sıkıntıları asgariye indirdik. İhtiyaç duyulan birçok tesisi hizmete açtık. Hatta Canlı Hayvan Pazarı, Yaş Sebze Meyve Hali ve Soğuk Hava Deposu, Şehirlerarası Terminal gibi büyük projelerimiz Sütlüce Mahallesi sınırları içerisindedir. Aynı şekilde alt yapı ve üst yapı alanında yürüttüğümüz çalışmalarla adeta bir hizmet seferberliği başlattık. Her mahallenin ihtiyaçlarına göre planlamalar yaparak projeler hazırladık. Bugün bütün mahallelerimizde belediye hizmetleri uygulanmakta. Hizmet konusunda mahalle ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede olmanın gayreti içindeyiz. 4,5 yıl içindeki görev süremizde yaptıklarımız bu söylemlerimizin kanıtıdır. İnşallah bundan sonra da aynı minvalde çalışmalarımızı başarılı bir şekilde sonuçlandıracağız” ifadelerini kullandı.

Alt yapı çalışmaları ile ilgili bilgi veren Başkan Asya, “En fazla mustarip olduğumuz konulardan biri alt yapıydı. Yaklaşık üç yıllık uğraşımızın sonunda bu projemizi hayata geçirmeyi başardık. Tabi bu işe başlamadan önce de projenin ne kadar zor olduğunu biliyorduk. Bu konuda da halkımızın bilgilendirmeye çalıştık. Geldiğimiz nokta itibari ile ana güzergahlarımızdaki çalışmalarda ciddi ilerleme kat edildi. Haliyle cadde ve sokaklarımız tahrip oldu. Aynı şekilde her taraf toz duman adeta şantiye alanına döndü. İster istemez su kesintileri yaşadık. Ancak bunların herhangi bir program dahilinde yapılmadığını bilmenizi isterim. Çünkü bugüne kadarki yer altı döşemelerinin bir haritası olmadığı için bu sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm ekiplerimizle gece gündüz sahadayız. Allah´ın izniyle şu an sıkıntısına katlandığımız bu projemizin tamamlanması ile faydasını göreceğiz. Bir şeyi yapmak için yıkmamız gerekiyor. Onun için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Sabır ve tahammüllerinizle bu işi başarılı bir şekilde tamamlayacağız. Geçen yıl en önemli güzergahlarımızı tamamladık. Geçici asfaltları döktük. Bu yıl daha düzenli bir şekilde alt yapı döşemelerini sürdürürken üst yapı çalışmalarına da ağırlık verdik” şeklinde konuştu.

Muş´un içme suyu sorunu köklü bir çözüme kavuşturacaklarının altını çizen Başkan Asya, “Şehir merkezinde yaşanan su sıkıntısını ortadan kaldırıyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Alparslan 2 barajından il geneline içme suyu temini sağlanacak. Mercimekkale mevkiinde kurulacak arıtma tesisi ile şehre cazibeli su gelecek. Gerekli çalışmalar yapıldı. İnşallah bu projede önümüzdeki yıl tamamlanmış olacak” diye konuştu.

Konuşmasının devamında son yıllarda yapılan hizmetleri kısaca özetleyen Başkan Asya, daha sonra mahalle sakinlerinin sorularını yanıtladı. Sütlüce Mahallesi Halk Buluşması toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu