GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI
Muş Vali Yardımcısı Alper Çifci başkanlığında okul idareci ve okul aile birliği başkanlarına “2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” toplantısı yapıldı
Tarih: 5.9.2019 18:08:53/ 245okunma / 0yorum

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güvenli Okul-Güvenli Eğitim toplantısı yapıldı. Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Alper Çifci, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Baykal, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, okul idarecileri ile çok sayıda okul aile birliği başkanı katıldı.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan toplantıya Vali Yardımcısı Alper Çifci başkanlık etti.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının 9 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayıp, 17 Ocak´ta sona ereceğini belirten Vali Yardımcısı Çiftci, okullarda herhangi bir aksaklıklarla karşılaşıldığı zaman gerekli çalışmaları yapmaya devam edildiğini söyledi.

Vali Yardımcısı Çifçi, yaptığı konuşmada; “Bilindiği üzere 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayıp, 17 Ocak´ta sona erecektir.  Bu sene yapılan değişiklikler ilk dönem içi 18-22 Kasım tarihleri arasında ara tatil verilecektir. İl genelinde bugün itibariyle 711 okulumuzda 6 bin 86 öğretmen ile 115 bin 631 öğrencimiz ders kayıt yaptırmıştır. Toplam 522 adet dersliklerimiz ve derslik başına düşen 23 öğrencimize okullarımız yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirilmiştir. Halende Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda herhangi bir aksaklıklarla karşılaşıldığı zaman gerekli çalışmaları yapmaya devam edilmektedir. Bu kapsamda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güven içerisinde ve sağlıklı bir şekilde eğitim alanlarına teminen ilgili kurumlarımızca okullarımızda ve çevrelerinde alınması gereken her türlü tedbirlerin yanında, siz değerli katılımcıların katkılarıyla okullarımızın güvenli hale getirmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Hepinizin malumu olduğu üzere eğitim öğretim yılını huzurlu bir şekilde tamamlamak için tüm kurumlarımızın ve diğer paydaşlarımızın üzerine düşen görevler olmaktadır. Bugün burada yapabileceklerimizin ve kurumlarımıza düşen görevleri ele almaya çalışacağız. Güvenlik açısında kolluk kuvvetlerimizin görevleri bellidir. Bununla ilgili kurumlarımız planlamalarını gerçekleştirmektedir. Bunun yanında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, öğretmenlerimiz, okul aile birliğimiz, muhtarlarımız ve velilerimize görevler düşmektedir. Bizler eğitim öğretimimiz aksatmadan devam etmesi için ellerimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Valilik olarak bu çalışmalara birliktelik içerisinde yapılması ile sağlanacak olan koordinasyona önem veriyoruz. Bugün ki toplantımızda da görüşülecek konuları eğitim öğretime katkı sağlaması temennisi ile sizleri selamlıyorum" dedi.

“ÜLKEMİZDE CİDDİ ORANDA OKUL ETRAFLARINDAKİ SUÇ ORANLARININ AZALDIĞINA ŞAHİT OLDUK. BU BİZİM İÇİN GÜZEL BİR AVANTAJ, BU BİZE CİDDİ BİR KATKI SAĞLIYOR”

İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin de “Yeni bir eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Bizim en önemli işimiz; bu ülkeyi daha aydınlık yarınlara çıkarabilmek için çocuklarımızı çok iyi bir şekilde yetiştirmek ve onları etraftan gelebilecek tehlikelere karşı koruyabilmektir. Bu konuda İl Emniyet Müdürlüğümüz ile İl Jandarma Komutanlığımız, üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Gerçekleştirilen çalışmalarla, ülkemizde ciddi oranda okul etraflarındaki suç oranlarının azaldığına şahit olduk. Bu bizim için güzel bir avantaj, bu bize ciddi bir katkı sağlıyor” dedi.

İl genelinde 115 bin öğrencinin olduğunu belirten Müdür Engin, şunları söyledi: “ 6 bin 86 öğretmenimizle, 711okulumuzda hizmet vermeye gayret ediyoruz. Eksiklerimiz mutlaka var, sıkıntılarımız var ama hep birlikte, sizlerin de desteğiyle bütün sıkıntıları aşacağız ve çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştireceğiz.

Şu bir gerçek; ‘ayağımıza batan dikenler ya bizim ektiklerimiz ya da biçmediklerimizdir´ diyoruz. Öğretmenlerimizin çocuklarımızın ruhuna dokunduğu zaman, onlarla birebir ilgilendiği zaman mutlaka olumlu sonuçlar alıyoruz. Sadece fizik, kimya, matematik, tarih, coğrafyadan ibaret değildir eğitim-öğretim.

Okullarımızda yaşadığımız sıkıntılarda, başarıya endeksli bazı problemlerde görüyoruz. Derslerinde başarılı olmayan öğrencilerin, bir anlamda insan yapısının gereği, kendini var olduğunu gösterebilmek için, kendini ispat edebilmek için çeşitli haylazlıklara, çeşitli yanlışlara başvurduğunu görüyoruz. Çünkü birey olarak, bir de bu tür öğrenciler hep dışlanmışlar. Yani suç işleyen insanlara bakıldığında, bunların değişik kategorilere çıkarılmış ama en çok sen yapamazsın, edemezsin diye dışlanmış, yaptıkları göz önüne alınmamış öğrencilerden oluştuğunu görüyoruz.”

Öğretmenlere seslenen Müdür Engin, “Öğretmenlerimize özellikle şunu söyleyelim; sınıfta bu tür öğrenciler olduğu zaman onlarla öğretmenlerimiz benliklerine saygı göstererek ilgilendiği zaman, onlara değer verdiği zaman bu çocukların belki akademik başarıları çok fazla arttıramayız, belki tıp, hukuk fakültesini kazanamazlar ama en azından dersin iyi bir ortamda işlenmesine katkı sağlarız. Bizim buna dikkat etmemiz gerekiyor. Amacımız; Muş ilinin iyi bir eğitim-öğretim yılı geçirmesi, disiplin vakalarının azalmasıdır” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nda görevli Uzman Çavuş Muharrem Çelik, PYD/PKK´lı teröristlerle girilen çatışmada bacağından yaralandı. Sol bacağında sinirlerin bulunduğu bölgeye isabet eden kurşun, felç tehlikesine karşı doktorlar tarafından çıkarılmadı.
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Erzurum Radyosu canlı yayınına telefonla bağlanarak ‘4 Mevsim Muş´ konulu fotoğraf yarışması ve belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, havaların soğuması ile birlikte yaylacıların dönüş yolculuğunu hatırlatarak yaşam malzemesi bırakılmaması uyarısında bulundu. “Orada bir pirinç tanesi bile bizim Muşlu hemşehrilerimiz inanıyorum ki bırakmayacaklar” diye ifade eden Vali Gündüzöz, “Dönerken orada stokladıkları erzakları bırakmamaları lazım. Eğer bu erzakları yanlarında indirmezlerse terör örgütlerine bir lojistik destek sağlamış olurlar. Hain terör örgütü buradan beslenir. Onun için herkes aynı hassasiyeti yapacak” dedi
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
Muş´ta, ev hanımları ve genç kızlar, açılan ahşap boyama kursu ile eskimiş, yıpranmış ahşap eşyaları ya da hiç el değmemiş ham malzemeleri özenle yeniden boyayarak birer sanat eseri haline getiriyor
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
Son 5 yıl içinde Muş´a çok sayıda park kazandırdıklarını söyleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım” dedi
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çeşitli ziyaret ve incelemeler içim bölgeye gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yönetim kurulu ve meclis üyeler ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, KOBİ Gelişim Dairesi Başkanı Erdal Çınar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Öğüt, KOSGEB Van Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Muş Müdürü Kenan Mergen´i makamında ağırladı.
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
Memur-Sen muş il başkanı Mahir Barışan, Fırat´ın doğusunda başlatılan "Barış Pınarı Harekatını" desteklediklerini açıkladı.
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu