GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI
Muş Vali Yardımcısı Alper Çifci başkanlığında okul idareci ve okul aile birliği başkanlarına “2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” toplantısı yapıldı
Tarih: 5.9.2019 18:08:53/ 306okunma / 0yorum

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güvenli Okul-Güvenli Eğitim toplantısı yapıldı. Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Alper Çifci, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Baykal, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, okul idarecileri ile çok sayıda okul aile birliği başkanı katıldı.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan toplantıya Vali Yardımcısı Alper Çifci başkanlık etti.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının 9 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayıp, 17 Ocak´ta sona ereceğini belirten Vali Yardımcısı Çiftci, okullarda herhangi bir aksaklıklarla karşılaşıldığı zaman gerekli çalışmaları yapmaya devam edildiğini söyledi.

Vali Yardımcısı Çifçi, yaptığı konuşmada; “Bilindiği üzere 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayıp, 17 Ocak´ta sona erecektir.  Bu sene yapılan değişiklikler ilk dönem içi 18-22 Kasım tarihleri arasında ara tatil verilecektir. İl genelinde bugün itibariyle 711 okulumuzda 6 bin 86 öğretmen ile 115 bin 631 öğrencimiz ders kayıt yaptırmıştır. Toplam 522 adet dersliklerimiz ve derslik başına düşen 23 öğrencimize okullarımız yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirilmiştir. Halende Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda herhangi bir aksaklıklarla karşılaşıldığı zaman gerekli çalışmaları yapmaya devam edilmektedir. Bu kapsamda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güven içerisinde ve sağlıklı bir şekilde eğitim alanlarına teminen ilgili kurumlarımızca okullarımızda ve çevrelerinde alınması gereken her türlü tedbirlerin yanında, siz değerli katılımcıların katkılarıyla okullarımızın güvenli hale getirmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Hepinizin malumu olduğu üzere eğitim öğretim yılını huzurlu bir şekilde tamamlamak için tüm kurumlarımızın ve diğer paydaşlarımızın üzerine düşen görevler olmaktadır. Bugün burada yapabileceklerimizin ve kurumlarımıza düşen görevleri ele almaya çalışacağız. Güvenlik açısında kolluk kuvvetlerimizin görevleri bellidir. Bununla ilgili kurumlarımız planlamalarını gerçekleştirmektedir. Bunun yanında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, öğretmenlerimiz, okul aile birliğimiz, muhtarlarımız ve velilerimize görevler düşmektedir. Bizler eğitim öğretimimiz aksatmadan devam etmesi için ellerimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Valilik olarak bu çalışmalara birliktelik içerisinde yapılması ile sağlanacak olan koordinasyona önem veriyoruz. Bugün ki toplantımızda da görüşülecek konuları eğitim öğretime katkı sağlaması temennisi ile sizleri selamlıyorum" dedi.

“ÜLKEMİZDE CİDDİ ORANDA OKUL ETRAFLARINDAKİ SUÇ ORANLARININ AZALDIĞINA ŞAHİT OLDUK. BU BİZİM İÇİN GÜZEL BİR AVANTAJ, BU BİZE CİDDİ BİR KATKI SAĞLIYOR”

İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin de “Yeni bir eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Bizim en önemli işimiz; bu ülkeyi daha aydınlık yarınlara çıkarabilmek için çocuklarımızı çok iyi bir şekilde yetiştirmek ve onları etraftan gelebilecek tehlikelere karşı koruyabilmektir. Bu konuda İl Emniyet Müdürlüğümüz ile İl Jandarma Komutanlığımız, üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Gerçekleştirilen çalışmalarla, ülkemizde ciddi oranda okul etraflarındaki suç oranlarının azaldığına şahit olduk. Bu bizim için güzel bir avantaj, bu bize ciddi bir katkı sağlıyor” dedi.

İl genelinde 115 bin öğrencinin olduğunu belirten Müdür Engin, şunları söyledi: “ 6 bin 86 öğretmenimizle, 711okulumuzda hizmet vermeye gayret ediyoruz. Eksiklerimiz mutlaka var, sıkıntılarımız var ama hep birlikte, sizlerin de desteğiyle bütün sıkıntıları aşacağız ve çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştireceğiz.

Şu bir gerçek; ‘ayağımıza batan dikenler ya bizim ektiklerimiz ya da biçmediklerimizdir´ diyoruz. Öğretmenlerimizin çocuklarımızın ruhuna dokunduğu zaman, onlarla birebir ilgilendiği zaman mutlaka olumlu sonuçlar alıyoruz. Sadece fizik, kimya, matematik, tarih, coğrafyadan ibaret değildir eğitim-öğretim.

Okullarımızda yaşadığımız sıkıntılarda, başarıya endeksli bazı problemlerde görüyoruz. Derslerinde başarılı olmayan öğrencilerin, bir anlamda insan yapısının gereği, kendini var olduğunu gösterebilmek için, kendini ispat edebilmek için çeşitli haylazlıklara, çeşitli yanlışlara başvurduğunu görüyoruz. Çünkü birey olarak, bir de bu tür öğrenciler hep dışlanmışlar. Yani suç işleyen insanlara bakıldığında, bunların değişik kategorilere çıkarılmış ama en çok sen yapamazsın, edemezsin diye dışlanmış, yaptıkları göz önüne alınmamış öğrencilerden oluştuğunu görüyoruz.”

Öğretmenlere seslenen Müdür Engin, “Öğretmenlerimize özellikle şunu söyleyelim; sınıfta bu tür öğrenciler olduğu zaman onlarla öğretmenlerimiz benliklerine saygı göstererek ilgilendiği zaman, onlara değer verdiği zaman bu çocukların belki akademik başarıları çok fazla arttıramayız, belki tıp, hukuk fakültesini kazanamazlar ama en azından dersin iyi bir ortamda işlenmesine katkı sağlarız. Bizim buna dikkat etmemiz gerekiyor. Amacımız; Muş ilinin iyi bir eğitim-öğretim yılı geçirmesi, disiplin vakalarının azalmasıdır” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında altyapıların ortak kullanımı, personel ve eğitim destekleri, Ar-Ge iş birlikleri, öğrencilere yönelik iş yeri eğitim imkânları, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım faaliyetlerinde iş birliği gibi süreçlerin yürütülmesini kapsayan bir protokol imzalandı. Düzenlenen programa Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak “Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz” dedi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu