GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLİŞ, BAŞKAN ÖĞÜT´Ü TEBRİK ETTİ
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İliş ve beraberindeki heyet ile birlikte 31 Mart Yerel Yönetimler Seçiminde yeniden seçilen Kızılağaç Belediye Başkanı Burhan Öğüt´ü ziyaret ederek tebrik etti.
Tarih: 12.4.2019 18:53:35/ 107okunma / 0yorum

 

 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İliş, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Muhittin Aytunç, Muş İl Başkanı Suphi Maşallah Korkmaz ve parti üyeleri ile birlikte 31 Mart yerel yönetimler seçimi ile yeniden Kızılağaç Belediye Başkanı seçilen Burhan Öğüt´ü ziyaret etti.

Muş´ta 4 belediye kazandıklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İliş, ziyaretlerde bulunarak onları tebrik ettiklerini söyledi. 50 yıllık geçmişi olan bir parti olduklarını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı İliş, “Malum bildiğiniz üzere seçimler bitti. Ufak tefek itirazlar olsa da büyük ölçüde şekillendi. Bizde Saadet Partisi olarak genel merkezde öncelikli olarak görevi başına seçilmiş kardeşlerimizi yerlerinde ziyaret etmek hem hayırlı olsun hem, tebrik etmek hem de buradaki arkadaşlarımıza dostluğumuzu arkadaşlarımızı görmek vesilesiyle görevlendirme yapıldı bende genel merkezden Muş´a görevlendirilmiş oldum. Bugün yetiştirebilirsek hepsini yetiştiremezsek bir kısmını yarın belki ziyaret edeceğiz. 4 beldemiz var seçilmiş onları ziyaret edeceğiz, tebrik edeceğiz, hayırlı olsun dileklerimizi söyleyeceğiz.

Bizim 50 yıla yakın geçmişi olan bir parti olduğumuzdan dolayı sayısız seçimler geçirdik. Biz seçimlerin son gününe kadar bütün gücümüzle, imkanlarımızla ve varlığımızla çalışırız. Sandıklar kapandıktan sonra sayıma başlandıktan sonra artık tevekkülle karşılarız. Sonuçta ne çıkarsa hayırlı der kabul ederiz” dedi.

“MUŞ´TAKİ SİYASİ ATMOSFERE BAKTIĞIMIZ ZAMAN ADİL VE ADALETLİ BİR SEÇİM OLMADI”

31 Mart´ta yapılan yerel yönetimler seçimini hatırlatan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Muhittin Aytunç da şunları söyledi: “Sayın Genel Başkan Yardımcımızla birlikte buradayız. Buradaki beldelerimizin belediye başkanlarımızın tebriki ilişkin buradayız ama Muş´ta bizim beklentimiz biraz daha fazlaydı sonuç itibariyle 4 tane beldeyi kazandık buna da şükür ediyoruz. Ama gerçekten Muş´taki siyasi atmosfere baktığımız zaman adil ve adaletli bir seçim olmadı. Bir tek belde için değil de Muş´un geneli için diyorum. İlçelerde, beldelerde veya merkezde olsun kesinlikle adil bir seçim olmadığına şahit olduk. Ama tabi ki 17 yıldan beri iktidarı elde tutan bir güç var onlarda ellerindeki bütün imkanları kullanarak seçim zamanında da bu güçlerini kullanıyorlar bu şekilde seçimleri alıyorlar. Muş´taki seçimlerin adil bir seçim olduğuna kesinlikle kani değilim. Seçim sonucu ne olursa olsun Muş´un genelinde 4 tane belde belediyesi kazandığımıza tabi ki sevinçliyiz. Gönül isterdi ki biraz daha fazla olsun yani bizim beklentimiz Hasköy ilçesini de almamız gerekiyordu. Çünkü orada baya bir çalışma oldu. Yaygın ve Konukbekler beldesi olsun orada da baya bir çalışmalarımız oldu ümitliydik ama orda da kaybettik. Ama diğer 4 tane beldemizi kazandık. Bunlardan bir tanesi de Malazgirt Konakkuran beldesi Türkiye´de Malazgirt dendiği zaman ayrı bir önemi vardır. İnşallah beldeden başladık daha ileriki seçimlerde inşallah Malazgirt ilçesi olsun ve ilimize daha farklı sonuçlar alacağımızı inanıyorum.”

“BEN EĞER 11 OY İLE BU SEÇİMİ KAZANMIŞSAM ANLIMIN AKIYLA KAZANMIŞIMDIR”

Yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kızılağaç Belediye Başkanı Burhan Öğüt ise “Öncelikle Genel Başkan Yardımız ve heyetine hoş geldiniz şeref verdiniz diyorum. Tabi ki malumunuz Kızılağaç 2014 seçimlerinde de Saadet Partisinden aday olup kazanmıştık. O günden bu güne kadar ki sürede yaptığımız hizmetler ortada 31 Mart 2019 seçiminden şimdiye kadar da itirazlar hep devam ediyordu çok şükür yapılan itirazlar neticelendi. Pazartesi günü mazbatayı aldık. Bundan sonra da yine devam edecek bilgisini aldık. Ama etki yapar yapmaz onu bilmiyorum tabi ki Sayın Genel Başkan Yardımcım da burada onların da gelişimleri falan olacak. Netice de başkanımızın da bahsettiği gibi adil bir seçim olmadı. Hükümetin ve devletin gücünü kullanarak her türlü hilenin peşinde oldular. Ben eğer 11 oy ile bu seçimi kazanmışsam anlımın akıyla kazanmışımdır. Yani birileri gelip bu 11 oyu nasıl silerim nasıl başka birini başkan yaparım hevesine girerlerse o boş bir uğraş olur onlar için hiç kusura bakmasınlar. Yani burada halkın tercihini ve teveccühünü hiçe saymayız” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İliş ve beraberinde ki heyet Merkez Serinova Beldesi´ne geçmek üzere Kızılağaç Belediyesi´nden ayrıldı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BELEDİYE KALDIRIM İŞGALLERİNE SAVAŞ AÇTI
BELEDİYE KALDIRIM İŞGALLERİNE SAVAŞ AÇTI
Muş Belediyesi kış mevsiminin ardından cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürürken zabıta ekipleri ise Cumhuriyet Caddesi´nde kaldırımları işgal eden esnaflara yönelik cezai işlem ve uygulamalara başladı.
HAYDİ MUŞ SPORA!
HAYDİ MUŞ SPORA!
Muş İl Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, 21-25 Nisan 2019 tarihleri arasında farkındalık oluşturmak amacıyla “Haydi Muş Spora” sloganı ile 22 Branşta düzenlenecek olan ‘Muş Olimpiyatları´na tüm halkı davet etti.
BÖLGENİN İLK BEKTAŞİ VE FRENK ÜZÜMLERİ KÜLLİYEDE YETİŞTİRİLECEK
BÖLGENİN İLK BEKTAŞİ VE FRENK ÜZÜMLERİ KÜLLİYEDE YETİŞTİRİLECEK
Doğu Anadolu Bölgesi´nde ilk kez Muş Alparslan Üniversitesi külliyesinde yetiştirilecek olan Bektaşi ve Frenk Üzümü fidanları Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve akademisyenler tarafından toprakla buluşturuldu.
TÜBİTAK GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARI VE İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ
TÜBİTAK GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARI VE İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu´nda, akademisyenlere ve öğrencilere TÜBİTAK Girişimcilik Programları hakkında bilgilendirmek ve inovatif girişimciliği tanıtmak amacıyla bir seminer düzenlendi.
KIZILAY´DAN KAN BAĞIŞ KAMPANYASI
KIZILAY´DAN KAN BAĞIŞ KAMPANYASI
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşlar kan bağış otobüsüne yoğun ilgi gösterdi
ÜNİVERSİTEDEN ŞEKER FABRİKASINA ZİYARET
ÜNİVERSİTEDEN ŞEKER FABRİKASINA ZİYARET
Muş Alparslan Üniversitesinden bir heyet, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında Muş Şeker Fabrikasında incelemelerde bulundu.
SAĞLIK BAKANLIĞI´NDAN HAC VE UMRE UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞI´NDAN HAC VE UMRE UYARISI
Sağlık Bakanlığı, hac ve umreye gidecek vatandaşlar için salgın hastalık ve enfeksiyonlar için uyarıda bulundu.
1071 MALAZGİRT KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİNDE MÜZİK ZİYAFETİ
1071 MALAZGİRT KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİNDE MÜZİK ZİYAFETİ
Muş Alparslan Üniversitesi 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen konsere katılan dinleyiciler, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ziyafeti yaşadı.
MUŞ OLİMPİYATLARININ TANITIMI YAPILDI
MUŞ OLİMPİYATLARININ TANITIMI YAPILDI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, "Haydi Muş Spora" sloganıyla 21-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Muş Olimpiyatları hakkında Muş Gençlik Merkezi´nde açıklamalarda bulundu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Her evin kapısı vardır. Kabirin ki ayak tarafındandır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu