GELECEĞİNİZE DOĞRU ŞEKİLDE YÖN VERMEK İÇİN MŞÜ BESYO´YU SEÇİN
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, 2018-2019 akademik yılında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümüne 60, “Antrenörlük Eğitimi” bölümüne 60 ve “Spor Yöneticiliği” bölümüne 40 olmak üzere toplam 160 öğrenci kabul edeceğini belirterek “geleceğinize doğru şekilde yön vermek için MŞÜ BESYO´yu seçin” dedi
Tarih: 8.8.2018 18:34:40/ 632okunma / 0yorum

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, “geleceğinize doğru şekilde yön vermek için MŞÜ BESYO´yu seçin” dedi.

MŞÜ BESYO´nun 2018-2019 akademik yılında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümüne 60, “Antrenörlük Eğitimi” bölümüne 60 ve “Spor Yöneticiliği” bölümüne 40 olmak üzere toplam 160 öğrenci kabul edeceğini belirten Doç. Dr. Kırımoğlu, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümüne 210 TYT Puanı, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine ise, 200 TYT puanı ile başvuru yapılabileceğini söyledi.

 “Bölgemizde en yüksek TYT puanı ile ilana çıkan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) BESYO Eğitimde kaliteyi hedeflemekte ve mezunlarının iş imkânına kavuşmasını önemsemektedir” diye ifade eden Doç. Dr. Kırımoğlu, “Bu yıl başvuruların az olacağı kanısında olan Yüksekokul Müdürü, gerekli puana sahip adayların müracaatları halinde kazanma şanslarının yüksek.

MŞÜ-BESYO, Muş Alparslan Üniversitesinin sağladığı zengin bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif atmosferde, kendinizi geleceğe ideal şekilde hazırlayabileceğiniz güçlü bir eğitim fırsatı sunuyor” dedi.

“MŞÜ-BESYO NASIL BİR OKULDUR?”

2017-2018 akademik yılında eğitime başlayan MŞÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Türkiye çapında ve özellikle bölgemizde “rol model” olma hedefinde emin adımlarla yol almaya devam eden dinamik bir eğitim kurumu olduğunu kaydeden Kırımoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksekokulumuz, hâlihazırda iki profesör doktor, bir doçent doktor, altı doktor öğretim üyesi, iki öğretim görevlisi ve iki araştırma görevlisi olmak üzere toplam 13 kişilik güçlü bir akademik kadro ile eğitim vermektedir.

Açılışından kısa bir süre sonra Yüksek Lisans Programını açan ve 11. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresine ev sahipliği yapan MŞÜ-BESYO, Uluslararası Muş Alparslan Üniversitesi Spor Bilimleri Dergisini de yayınlamaya başlamıştır. Tanınmış spor bilimleri akademisyenlerinin katıldığı iki spor bilimi panelini başarıyla gerçekleştiren okulumuz, Türkiye´de, “Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi” bölümünün açıldığı ilk yüksekokullardan biri olarak da dikkat çekmiştir.

Şimdiden sayısız bilimsel araştırmaya imza atılan okulumuzda üretilen sportif projeler de peyderpey uygulanmaya başlanmıştır. 2020 yılında Doktora Programının açılması ve Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi planlanan MŞÜ-BESYO, önce bölgemizde ardından da ülke çapında spor bilimleri alanında yetkin bir bilim kurumu olma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.”

“MŞÜ-BESYO´DA HANGİ BÖLÜMLER VAR?”

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü spor alanında büyük ihtiyaç olan nitelikli beden eğitimi ve spor öğretmenlerini yetiştirildiğini aktaran Kırımoğlu, şunları söyledi: “Bölüm programında Genel Kültür, Spor Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Meslek Bilgisi kapsamında ders ve uygulamalara yer verilir. Mezunlar, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, Gençlik ve Spor Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında, sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyonunda ve uygulanmasında görev alabiliyor. Antrenörlük Eğitimi bölümünde Hareket ve Antrenman Bilimleri, Spor Sağlık Bilimleri ve Sporda Psiko-Sosyal Alanlar Anabilim Dalları ile ilgili teorik derslere ve uygulamalara yer verilir. Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunları, amatör ve profesyonel spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Genel Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışabildikleri gibi özel spor salonlarında ve turizm sektöründe sportif aktivitelerin öğretilmesi ve organizasyonunda görev alabiliyorlar.

Spor Yöneticiliği bölümü mezunları, devlet kurumlarının öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun birimlerinde, turistik tesislerde, özel spor salonlarında, beş yüzden fazla çalışanı olan kuruluşlarda ve yerel yönetimlerin sportif faaliyetlerinin organizasyonunda profesyonel idareci olarak görev alabilmektedirler. Bölüm, bu görevleri gerçekleştirecek nitelikteki spor yöneticilerini yetiştirirken, programında Hukuk, İşletme, Yönetim ve Organizasyon, İletişim, Pazarlama gibi derslere yer vermektedir.”

“PEKİ, MŞÜ-BESYO´YU NEDEN TERCİH ETMELİYİM?”

Neden Muş Alparslan Üniversitesi´nin tercih edilmesine açıklık getiren Doç. Dr. Kırımoğlu, “Öğrenci dostu bir üniversitede okumak için, Dinamik ve donanımlı bir akademik kadrodan eğitim almak için, yeterli kapasitede ve kullanışlı spor tesislerinden (yüzme havuzu, açık ve kapalı spor tesisleri, stadyum, rekreasyon alanları) yararlanmak için. Akademik mesleki hedefiniz doğrultusunda lisansüstü eğitim alabilmek için. Kişisel ve mesleki sertifika programlarıyla eğitim portföyünüzü zenginleştirmek için. Eğitim hayatınızı büyük kentlerin sıkıntılarından uzak güvenilir ve huzurlu bir şehirde yaşamak için. Sizleri Anadolu´nun kapılarının milletimize açıldığı ve medeniyet ışığının yükseldiği bereketli topraklarda Türkiye´nin en iyi spor eğitimini almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAŞKAN ASYA´DAN MUŞ TSO´YA ZİYARET
BAŞKAN ASYA´DAN MUŞ TSO´YA ZİYARET
Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı´nı (MUŞ TSO) ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi
MUŞ´UN DERNEKLERİ MALAZGİRT ZAFERİ İLE YAKINDAN İLGİLENİYOR
MUŞ´UN DERNEKLERİ MALAZGİRT ZAFERİ İLE YAKINDAN İLGİLENİYOR
1071 Malazgirt Zaferi ve Anadolu´nun fethi 26 Ağustos zafer kutlamaları kapsamındaki düzenlemelere dikkat çeken, bunu ilimize teşriflerinde yazılı ve görsel sunumlarıyla üst düzey siyasetçi ve yöneticilere aktaran 1071 Alparslan tarihi kültürü sanatı tabiatı doğayı her türlü canlı cansız varlıkları koruma ve geliştirme derneği yönetim kurulu başkanı Turgay Özlü, amaç yılı ya da günü kurtarmak olmasın asıl amaç 1071 Malazgirt destanını bir dünya markası yapmak olsun dedi.
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI İNCE MALAZGİRT´TE İNCELEMELERDE BULUNDU
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI İNCE MALAZGİRT´TE İNCELEMELERDE BULUNDU
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılacağı 26 Ağustos Zafer Bayramı öncesi Malazgirt ilçesine gelerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı
KORKMAYALIM: ALLAH BİZİMLEDİR…
KORKMAYALIM: ALLAH BİZİMLEDİR…
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Adem Palabıyık, ABD ile yaşananlarla ilgili gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak “Korkmayalım: Allah Bizimledir” diye belirterek değerlendirmelerde bulundu.
TRAFİK KAZALARINI KARŞI BİLGİLENDİRME
TRAFİK KAZALARINI KARŞI BİLGİLENDİRME
Muş´ta İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaşanan ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarını azaltmak, trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması amacıyla “bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük” kampanyası başlatıldı.
6.OLAĞAN KONGRE ÖNCESİ BAŞKAN YAKTI´DAN AÇIKLAMA
6.OLAĞAN KONGRE ÖNCESİ BAŞKAN YAKTI´DAN AÇIKLAMA
Ak Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Adalet ve Kalkınma Partisi 6.Olağan Büyük Kongresinin 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleştirileceğini söyledi.
GAZİ ARTAN, BAKAN YARDIMCISI İNCE´YE TEŞEKKÜR ETTİ
GAZİ ARTAN, BAKAN YARDIMCISI İNCE´YE TEŞEKKÜR ETTİ
PKK terör örgütüyle girdiği çatışmada yaralanarak gazi olan Mehmet Salih Artan, Muş´a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce´ye teşekkür etti.
ASYA, BUGÜN OLSA, YİNE ALT YAPI İŞİNE GİRERDİM
ASYA, BUGÜN OLSA, YİNE ALT YAPI İŞİNE GİRERDİM
Vatandaşlarla hasbıhal eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bana sürekli alt yapı projesini başlattığım için pişman olup olmadığımı soruyorlar. Ben de, yaşanan bunca sıkıntılara rağmen hiç pişman olmadığımı, bugün bile olsa tereddütsüz aynı kararı vereceğimi söylüyorum” dedi.
HÜRRİYET MAHALLESİ´NDE HALK BULUŞMASI
HÜRRİYET MAHALLESİ´NDE HALK BULUŞMASI
Belediye Başkanı Feyat Asya, ‘Halk Buluşmaları´ kapsamında Hürriyet Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek yapılan hizmetlerle ilgili kendilerini bilgilendirdi
DOLAR
5.9944
EURO
6.8267
Muş Durumu

Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu