GELECEĞİNİZE DOĞRU ŞEKİLDE YÖN VERMEK İÇİN MŞÜ BESYO´YU SEÇİN
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, 2018-2019 akademik yılında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümüne 60, “Antrenörlük Eğitimi” bölümüne 60 ve “Spor Yöneticiliği” bölümüne 40 olmak üzere toplam 160 öğrenci kabul edeceğini belirterek “geleceğinize doğru şekilde yön vermek için MŞÜ BESYO´yu seçin” dedi
Tarih: 8.8.2018 18:34:40/ 825okunma / 0yorum

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, “geleceğinize doğru şekilde yön vermek için MŞÜ BESYO´yu seçin” dedi.

MŞÜ BESYO´nun 2018-2019 akademik yılında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümüne 60, “Antrenörlük Eğitimi” bölümüne 60 ve “Spor Yöneticiliği” bölümüne 40 olmak üzere toplam 160 öğrenci kabul edeceğini belirten Doç. Dr. Kırımoğlu, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümüne 210 TYT Puanı, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine ise, 200 TYT puanı ile başvuru yapılabileceğini söyledi.

 “Bölgemizde en yüksek TYT puanı ile ilana çıkan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) BESYO Eğitimde kaliteyi hedeflemekte ve mezunlarının iş imkânına kavuşmasını önemsemektedir” diye ifade eden Doç. Dr. Kırımoğlu, “Bu yıl başvuruların az olacağı kanısında olan Yüksekokul Müdürü, gerekli puana sahip adayların müracaatları halinde kazanma şanslarının yüksek.

MŞÜ-BESYO, Muş Alparslan Üniversitesinin sağladığı zengin bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif atmosferde, kendinizi geleceğe ideal şekilde hazırlayabileceğiniz güçlü bir eğitim fırsatı sunuyor” dedi.

“MŞÜ-BESYO NASIL BİR OKULDUR?”

2017-2018 akademik yılında eğitime başlayan MŞÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Türkiye çapında ve özellikle bölgemizde “rol model” olma hedefinde emin adımlarla yol almaya devam eden dinamik bir eğitim kurumu olduğunu kaydeden Kırımoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksekokulumuz, hâlihazırda iki profesör doktor, bir doçent doktor, altı doktor öğretim üyesi, iki öğretim görevlisi ve iki araştırma görevlisi olmak üzere toplam 13 kişilik güçlü bir akademik kadro ile eğitim vermektedir.

Açılışından kısa bir süre sonra Yüksek Lisans Programını açan ve 11. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresine ev sahipliği yapan MŞÜ-BESYO, Uluslararası Muş Alparslan Üniversitesi Spor Bilimleri Dergisini de yayınlamaya başlamıştır. Tanınmış spor bilimleri akademisyenlerinin katıldığı iki spor bilimi panelini başarıyla gerçekleştiren okulumuz, Türkiye´de, “Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi” bölümünün açıldığı ilk yüksekokullardan biri olarak da dikkat çekmiştir.

Şimdiden sayısız bilimsel araştırmaya imza atılan okulumuzda üretilen sportif projeler de peyderpey uygulanmaya başlanmıştır. 2020 yılında Doktora Programının açılması ve Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi planlanan MŞÜ-BESYO, önce bölgemizde ardından da ülke çapında spor bilimleri alanında yetkin bir bilim kurumu olma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.”

“MŞÜ-BESYO´DA HANGİ BÖLÜMLER VAR?”

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü spor alanında büyük ihtiyaç olan nitelikli beden eğitimi ve spor öğretmenlerini yetiştirildiğini aktaran Kırımoğlu, şunları söyledi: “Bölüm programında Genel Kültür, Spor Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Meslek Bilgisi kapsamında ders ve uygulamalara yer verilir. Mezunlar, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, Gençlik ve Spor Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında, sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyonunda ve uygulanmasında görev alabiliyor. Antrenörlük Eğitimi bölümünde Hareket ve Antrenman Bilimleri, Spor Sağlık Bilimleri ve Sporda Psiko-Sosyal Alanlar Anabilim Dalları ile ilgili teorik derslere ve uygulamalara yer verilir. Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunları, amatör ve profesyonel spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Genel Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışabildikleri gibi özel spor salonlarında ve turizm sektöründe sportif aktivitelerin öğretilmesi ve organizasyonunda görev alabiliyorlar.

Spor Yöneticiliği bölümü mezunları, devlet kurumlarının öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun birimlerinde, turistik tesislerde, özel spor salonlarında, beş yüzden fazla çalışanı olan kuruluşlarda ve yerel yönetimlerin sportif faaliyetlerinin organizasyonunda profesyonel idareci olarak görev alabilmektedirler. Bölüm, bu görevleri gerçekleştirecek nitelikteki spor yöneticilerini yetiştirirken, programında Hukuk, İşletme, Yönetim ve Organizasyon, İletişim, Pazarlama gibi derslere yer vermektedir.”

“PEKİ, MŞÜ-BESYO´YU NEDEN TERCİH ETMELİYİM?”

Neden Muş Alparslan Üniversitesi´nin tercih edilmesine açıklık getiren Doç. Dr. Kırımoğlu, “Öğrenci dostu bir üniversitede okumak için, Dinamik ve donanımlı bir akademik kadrodan eğitim almak için, yeterli kapasitede ve kullanışlı spor tesislerinden (yüzme havuzu, açık ve kapalı spor tesisleri, stadyum, rekreasyon alanları) yararlanmak için. Akademik mesleki hedefiniz doğrultusunda lisansüstü eğitim alabilmek için. Kişisel ve mesleki sertifika programlarıyla eğitim portföyünüzü zenginleştirmek için. Eğitim hayatınızı büyük kentlerin sıkıntılarından uzak güvenilir ve huzurlu bir şehirde yaşamak için. Sizleri Anadolu´nun kapılarının milletimize açıldığı ve medeniyet ışığının yükseldiği bereketli topraklarda Türkiye´nin en iyi spor eğitimini almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARIBAŞ´TAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-İ ZİYARET
ARIBAŞ´TAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-İ ZİYARET
Muş İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Belediye Başkanı Feyat Asya´yı ziyaret etti
GÜZELTEPE KAYAK MERKEZİNDE KURS TANITIMI YAPILDI
GÜZELTEPE KAYAK MERKEZİNDE KURS TANITIMI YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından düzenlenecek Kayak Kursunun tanıtımı kayak merkezinde yapıldı.
BAŞKAN ASYA, ÖZEL FİNAL LİSESİ ÖĞRETMENLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN ASYA, ÖZEL FİNAL LİSESİ ÖĞRETMENLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya, okul ziyaretleri kapsamında Özel Muş Final Lisesi öğretmenleri ile bir araya geldi.
MUŞLU 300 ÇİFTÇİYE SÜT SIĞIRCILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLİYOR
MUŞLU 300 ÇİFTÇİYE SÜT SIĞIRCILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLİYOR
Tarımsal üretimde beşeri sermayenin geliştirilmesine yönelik faaliyetler kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DAP İdaresi), Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), Muş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Muş ve ilçelerinde tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren üretici birliklerinin işbirliğiyle Muşlu çiftçilere yönelik süt sığırcılığı eğitimleri başladı.
DAĞCILIK KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ MUŞ`TA YAPILACAK
DAĞCILIK KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ MUŞ`TA YAPILACAK
Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecek.
DONDURUCU SOĞUKLAR YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
DONDURUCU SOĞUKLAR YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Muş´ta kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuk hava, yaşamı olumsuz etkiliyor.
“MUŞ MOBİLYA İMALATI SEKTÖRÜ”
“MUŞ MOBİLYA İMALATI SEKTÖRÜ”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan, “Muş Mobilya İmalatı Sektörü” başlığını kaleme aldı
YENTÜR, "EKİPLERİMİZ 7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYOR"
YENTÜR, "EKİPLERİMİZ 7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYOR"
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için karla mücadele ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
DENETİM SERBESTLİKLE EĞİTİME KATKI SUNMAYA BAŞLADILAR
DENETİM SERBESTLİKLE EĞİTİME KATKI SUNMAYA BAŞLADILAR
Muş´ta denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan yükümlüler, Adalet ile Milli Eğitim Bakanlıkları arasında imzalanan protokol kapsamında yarıyıl tatilinde okulların boya, badana, onarım ve temizlik işlerini yaparak eğitime katkı sağlıyor.
DOLAR
5.2740
EURO
5.9905
Muş Durumu

Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu