GELECEĞİNİZE DOĞRU ŞEKİLDE YÖN VERMEK İÇİN MŞÜ BESYO´YU SEÇİN
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, 2018-2019 akademik yılında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümüne 60, “Antrenörlük Eğitimi” bölümüne 60 ve “Spor Yöneticiliği” bölümüne 40 olmak üzere toplam 160 öğrenci kabul edeceğini belirterek “geleceğinize doğru şekilde yön vermek için MŞÜ BESYO´yu seçin” dedi
Tarih: 8.8.2018 18:34:40/ 693okunma / 0yorum

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, “geleceğinize doğru şekilde yön vermek için MŞÜ BESYO´yu seçin” dedi.

MŞÜ BESYO´nun 2018-2019 akademik yılında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümüne 60, “Antrenörlük Eğitimi” bölümüne 60 ve “Spor Yöneticiliği” bölümüne 40 olmak üzere toplam 160 öğrenci kabul edeceğini belirten Doç. Dr. Kırımoğlu, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümüne 210 TYT Puanı, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine ise, 200 TYT puanı ile başvuru yapılabileceğini söyledi.

 “Bölgemizde en yüksek TYT puanı ile ilana çıkan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) BESYO Eğitimde kaliteyi hedeflemekte ve mezunlarının iş imkânına kavuşmasını önemsemektedir” diye ifade eden Doç. Dr. Kırımoğlu, “Bu yıl başvuruların az olacağı kanısında olan Yüksekokul Müdürü, gerekli puana sahip adayların müracaatları halinde kazanma şanslarının yüksek.

MŞÜ-BESYO, Muş Alparslan Üniversitesinin sağladığı zengin bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif atmosferde, kendinizi geleceğe ideal şekilde hazırlayabileceğiniz güçlü bir eğitim fırsatı sunuyor” dedi.

“MŞÜ-BESYO NASIL BİR OKULDUR?”

2017-2018 akademik yılında eğitime başlayan MŞÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Türkiye çapında ve özellikle bölgemizde “rol model” olma hedefinde emin adımlarla yol almaya devam eden dinamik bir eğitim kurumu olduğunu kaydeden Kırımoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksekokulumuz, hâlihazırda iki profesör doktor, bir doçent doktor, altı doktor öğretim üyesi, iki öğretim görevlisi ve iki araştırma görevlisi olmak üzere toplam 13 kişilik güçlü bir akademik kadro ile eğitim vermektedir.

Açılışından kısa bir süre sonra Yüksek Lisans Programını açan ve 11. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresine ev sahipliği yapan MŞÜ-BESYO, Uluslararası Muş Alparslan Üniversitesi Spor Bilimleri Dergisini de yayınlamaya başlamıştır. Tanınmış spor bilimleri akademisyenlerinin katıldığı iki spor bilimi panelini başarıyla gerçekleştiren okulumuz, Türkiye´de, “Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi” bölümünün açıldığı ilk yüksekokullardan biri olarak da dikkat çekmiştir.

Şimdiden sayısız bilimsel araştırmaya imza atılan okulumuzda üretilen sportif projeler de peyderpey uygulanmaya başlanmıştır. 2020 yılında Doktora Programının açılması ve Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi planlanan MŞÜ-BESYO, önce bölgemizde ardından da ülke çapında spor bilimleri alanında yetkin bir bilim kurumu olma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.”

“MŞÜ-BESYO´DA HANGİ BÖLÜMLER VAR?”

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü spor alanında büyük ihtiyaç olan nitelikli beden eğitimi ve spor öğretmenlerini yetiştirildiğini aktaran Kırımoğlu, şunları söyledi: “Bölüm programında Genel Kültür, Spor Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Meslek Bilgisi kapsamında ders ve uygulamalara yer verilir. Mezunlar, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, Gençlik ve Spor Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında, sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyonunda ve uygulanmasında görev alabiliyor. Antrenörlük Eğitimi bölümünde Hareket ve Antrenman Bilimleri, Spor Sağlık Bilimleri ve Sporda Psiko-Sosyal Alanlar Anabilim Dalları ile ilgili teorik derslere ve uygulamalara yer verilir. Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunları, amatör ve profesyonel spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Genel Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışabildikleri gibi özel spor salonlarında ve turizm sektöründe sportif aktivitelerin öğretilmesi ve organizasyonunda görev alabiliyorlar.

Spor Yöneticiliği bölümü mezunları, devlet kurumlarının öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun birimlerinde, turistik tesislerde, özel spor salonlarında, beş yüzden fazla çalışanı olan kuruluşlarda ve yerel yönetimlerin sportif faaliyetlerinin organizasyonunda profesyonel idareci olarak görev alabilmektedirler. Bölüm, bu görevleri gerçekleştirecek nitelikteki spor yöneticilerini yetiştirirken, programında Hukuk, İşletme, Yönetim ve Organizasyon, İletişim, Pazarlama gibi derslere yer vermektedir.”

“PEKİ, MŞÜ-BESYO´YU NEDEN TERCİH ETMELİYİM?”

Neden Muş Alparslan Üniversitesi´nin tercih edilmesine açıklık getiren Doç. Dr. Kırımoğlu, “Öğrenci dostu bir üniversitede okumak için, Dinamik ve donanımlı bir akademik kadrodan eğitim almak için, yeterli kapasitede ve kullanışlı spor tesislerinden (yüzme havuzu, açık ve kapalı spor tesisleri, stadyum, rekreasyon alanları) yararlanmak için. Akademik mesleki hedefiniz doğrultusunda lisansüstü eğitim alabilmek için. Kişisel ve mesleki sertifika programlarıyla eğitim portföyünüzü zenginleştirmek için. Eğitim hayatınızı büyük kentlerin sıkıntılarından uzak güvenilir ve huzurlu bir şehirde yaşamak için. Sizleri Anadolu´nun kapılarının milletimize açıldığı ve medeniyet ışığının yükseldiği bereketli topraklarda Türkiye´nin en iyi spor eğitimini almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MARKETLER, ÜRÜN FİYATLARI VE DENETİMSİZLİK
MARKETLER, ÜRÜN FİYATLARI VE DENETİMSİZLİK
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Adem Palabıyık, ‘Marketler, Ürün Fiyatları ve Denetimsizlik´ konusunu ele alarak “Özellikle AVM diye tabir edilen mekânlarda suyun bile fiyatındaki fahiş oranlar, alım gücü düşük olan aileler için kâbus haline dönüşmüş durumdadır” dedi
   GÖNÜLLÜ KIZLAR, DAMLA OLUP YÜREKLERE SU SERPTİLER
GÖNÜLLÜ KIZLAR, DAMLA OLUP YÜREKLERE SU SERPTİLER
Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen Damla Projesi kapsamında aralarında 10 farklı ülkeden yabancı uyruklu üniversiteli gençlerin de olduğu 40 kişi, köy çocuklarıyla oyun oynayarak çeşitli etkinlikler düzenleyerek birlik ve beraberlik mesajları verdiler.
MUŞ MENDERES SPOR DEPLASMANDA BERABERE KALDI
MUŞ MENDERES SPOR DEPLASMANDA BERABERE KALDI
Bölgesel Amatör Ligi´nde (BAL) mücadele eden Muş Menderes Spor Kulübü 12 Bingöl Spor ile deplasmanda oynadığı maçta 1-1 berabere kaldı.
SABAK, SİGARANIN BIRAKILMASINA DİKKAT ÇEKTİ
SABAK, SİGARANIN BIRAKILMASINA DİKKAT ÇEKTİ
Yeşilay Muş Şube Başkanı Halil Sabak, sigarandan kurulmanın mümkün olduğuna dikkat çekti.
KOSGEB  BİN 500 İSTİHDAM SAĞLADI
KOSGEB BİN 500 İSTİHDAM SAĞLADI
Muş´ta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), 2018 yılında bin 500´ün üzerinde istihdam sağladı.
TERZİNİN RENKLİ BALIK HOBİSİ EKONOMİYE DÖNÜŞTÜ
TERZİNİN RENKLİ BALIK HOBİSİ EKONOMİYE DÖNÜŞTÜ
Muş´ta 18 yıllık terzilik yapan Osman Taş, terzilik mesleğinin yanında akvaryumda süs balığı yetiştirip satıyor.
   MUŞ´TA “ÇİFTLİK DANIŞMANLIK SİSTEMİ BÖLGESEL EĞİTİMİ” VERİLDİ
MUŞ´TA “ÇİFTLİK DANIŞMANLIK SİSTEMİ BÖLGESEL EĞİTİMİ” VERİLDİ
Muş´ta Tarım ve Orman Bakanlığı ile Avrupa Birliği temsilcileri tarafından Muş, Van, Bitlis ve Bingöl illerindeki teknik personel ve çiftçilere “Çiftlik Danışmanlık Sistemi Bölgesel Eğitimi” verildi.
MUŞ´TA BALIK SEZONU AÇILDI
MUŞ´TA BALIK SEZONU AÇILDI
Muşta yaklaşık dört ay süren balık sezonu açılırken, Karadeniz illerinden Muşa getirilerek satışa sunulan balık çeşitleri vatandaşlardan rağbet görüyor
BULANIK´TA DEV KONSER HAZIRLIKLARI
BULANIK´TA DEV KONSER HAZIRLIKLARI
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Bulanık Belediye vekili Hacı Arslan Uzan, bulanık belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenecek olan "Halk Konseri" için hazırlıklara başlandı.
DOLAR
6.1240
EURO
7.2057
Muş Durumu

Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu