GELECEĞİNİZE DOĞRU ŞEKİLDE YÖN VERMEK İÇİN MŞÜ BESYO´YU SEÇİN
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, 2018-2019 akademik yılında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümüne 60, “Antrenörlük Eğitimi” bölümüne 60 ve “Spor Yöneticiliği” bölümüne 40 olmak üzere toplam 160 öğrenci kabul edeceğini belirterek “geleceğinize doğru şekilde yön vermek için MŞÜ BESYO´yu seçin” dedi
Tarih: 8.8.2018 18:34:40/ 754okunma / 0yorum

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, “geleceğinize doğru şekilde yön vermek için MŞÜ BESYO´yu seçin” dedi.

MŞÜ BESYO´nun 2018-2019 akademik yılında “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümüne 60, “Antrenörlük Eğitimi” bölümüne 60 ve “Spor Yöneticiliği” bölümüne 40 olmak üzere toplam 160 öğrenci kabul edeceğini belirten Doç. Dr. Kırımoğlu, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümüne 210 TYT Puanı, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine ise, 200 TYT puanı ile başvuru yapılabileceğini söyledi.

 “Bölgemizde en yüksek TYT puanı ile ilana çıkan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) BESYO Eğitimde kaliteyi hedeflemekte ve mezunlarının iş imkânına kavuşmasını önemsemektedir” diye ifade eden Doç. Dr. Kırımoğlu, “Bu yıl başvuruların az olacağı kanısında olan Yüksekokul Müdürü, gerekli puana sahip adayların müracaatları halinde kazanma şanslarının yüksek.

MŞÜ-BESYO, Muş Alparslan Üniversitesinin sağladığı zengin bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif atmosferde, kendinizi geleceğe ideal şekilde hazırlayabileceğiniz güçlü bir eğitim fırsatı sunuyor” dedi.

“MŞÜ-BESYO NASIL BİR OKULDUR?”

2017-2018 akademik yılında eğitime başlayan MŞÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Türkiye çapında ve özellikle bölgemizde “rol model” olma hedefinde emin adımlarla yol almaya devam eden dinamik bir eğitim kurumu olduğunu kaydeden Kırımoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksekokulumuz, hâlihazırda iki profesör doktor, bir doçent doktor, altı doktor öğretim üyesi, iki öğretim görevlisi ve iki araştırma görevlisi olmak üzere toplam 13 kişilik güçlü bir akademik kadro ile eğitim vermektedir.

Açılışından kısa bir süre sonra Yüksek Lisans Programını açan ve 11. Ulusal Spor Bilimleri Öğrenci Kongresine ev sahipliği yapan MŞÜ-BESYO, Uluslararası Muş Alparslan Üniversitesi Spor Bilimleri Dergisini de yayınlamaya başlamıştır. Tanınmış spor bilimleri akademisyenlerinin katıldığı iki spor bilimi panelini başarıyla gerçekleştiren okulumuz, Türkiye´de, “Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi” bölümünün açıldığı ilk yüksekokullardan biri olarak da dikkat çekmiştir.

Şimdiden sayısız bilimsel araştırmaya imza atılan okulumuzda üretilen sportif projeler de peyderpey uygulanmaya başlanmıştır. 2020 yılında Doktora Programının açılması ve Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi planlanan MŞÜ-BESYO, önce bölgemizde ardından da ülke çapında spor bilimleri alanında yetkin bir bilim kurumu olma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.”

“MŞÜ-BESYO´DA HANGİ BÖLÜMLER VAR?”

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü spor alanında büyük ihtiyaç olan nitelikli beden eğitimi ve spor öğretmenlerini yetiştirildiğini aktaran Kırımoğlu, şunları söyledi: “Bölüm programında Genel Kültür, Spor Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Meslek Bilgisi kapsamında ders ve uygulamalara yer verilir. Mezunlar, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, Gençlik ve Spor Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında, sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyonunda ve uygulanmasında görev alabiliyor. Antrenörlük Eğitimi bölümünde Hareket ve Antrenman Bilimleri, Spor Sağlık Bilimleri ve Sporda Psiko-Sosyal Alanlar Anabilim Dalları ile ilgili teorik derslere ve uygulamalara yer verilir. Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunları, amatör ve profesyonel spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Genel Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışabildikleri gibi özel spor salonlarında ve turizm sektöründe sportif aktivitelerin öğretilmesi ve organizasyonunda görev alabiliyorlar.

Spor Yöneticiliği bölümü mezunları, devlet kurumlarının öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun birimlerinde, turistik tesislerde, özel spor salonlarında, beş yüzden fazla çalışanı olan kuruluşlarda ve yerel yönetimlerin sportif faaliyetlerinin organizasyonunda profesyonel idareci olarak görev alabilmektedirler. Bölüm, bu görevleri gerçekleştirecek nitelikteki spor yöneticilerini yetiştirirken, programında Hukuk, İşletme, Yönetim ve Organizasyon, İletişim, Pazarlama gibi derslere yer vermektedir.”

“PEKİ, MŞÜ-BESYO´YU NEDEN TERCİH ETMELİYİM?”

Neden Muş Alparslan Üniversitesi´nin tercih edilmesine açıklık getiren Doç. Dr. Kırımoğlu, “Öğrenci dostu bir üniversitede okumak için, Dinamik ve donanımlı bir akademik kadrodan eğitim almak için, yeterli kapasitede ve kullanışlı spor tesislerinden (yüzme havuzu, açık ve kapalı spor tesisleri, stadyum, rekreasyon alanları) yararlanmak için. Akademik mesleki hedefiniz doğrultusunda lisansüstü eğitim alabilmek için. Kişisel ve mesleki sertifika programlarıyla eğitim portföyünüzü zenginleştirmek için. Eğitim hayatınızı büyük kentlerin sıkıntılarından uzak güvenilir ve huzurlu bir şehirde yaşamak için. Sizleri Anadolu´nun kapılarının milletimize açıldığı ve medeniyet ışığının yükseldiği bereketli topraklarda Türkiye´nin en iyi spor eğitimini almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TAN 52 ÜLKEYE İHRACATTA BULUNAN FABRİKA 500 KİŞİYİ İSTİHDAM EDİYOR
MUŞ´TAN 52 ÜLKEYE İHRACATTA BULUNAN FABRİKA 500 KİŞİYİ İSTİHDAM EDİYOR
Muş´ta, 2010 yılından itibaren faaliyete başlayan tekstil fabrikası birçok dünya markasına hizmet ediyor. 500 kişinin istihdam edildiği farika, Avrupa´nın 52 ülkesine ihracatta bulunuyor.
BAŞKAN ÖĞÜT, TRT KURDİ´DE BELEDİYE HİZMETLERİNİ ANLATTI
BAŞKAN ÖĞÜT, TRT KURDİ´DE BELEDİYE HİZMETLERİNİ ANLATTI
Kızılağaç Belediye Başkanı Burhan Öğüt, TRT Kurdî sabah haberleri canlı yayınında görev süresi içerisinde hayata geçirilen hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
MECLİS, BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR
MECLİS, BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR
2018 yılı yatırım programı Kasım ayı toplantılarını sürdüren İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin 2019 Yılı hazırlık bütçesini görüşmeye devam etti.
SANAYİLEŞME VE YATIRIM AÇISINDAN İLDEKİ POTANSİYEL SEKTÖRLER
SANAYİLEŞME VE YATIRIM AÇISINDAN İLDEKİ POTANSİYEL SEKTÖRLER
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Dr. Öğretim Üyesi Ömer Arslan, sanayileşme ve yatırım açısından ildeki potansiyel sektörler, konusunu ele alarak detaylı açıklamalarda bulundu.
SİLAH VE MÜHİMMAT KAÇAKÇILIĞI
SİLAH VE MÜHİMMAT KAÇAKÇILIĞI
Muş İl Jandarma ekiplerinin Hasköy ilçesine bağlı Umurca köyünde yaptığı çalışmalar sonucu silah ve mühimmat ele geçirildi.
CENGİZ ÖZKAN, KONSER VERDİ
CENGİZ ÖZKAN, KONSER VERDİ
TRT İzmir Radyosu Sanatçısı, Türk Halk Müziği´nin güçlü sesi Cengiz Özkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi´nde bir konser verdi
“İSLAM AHLAKINI BOZAN DİZİLER İZLİYORSANIZ BİLİN Kİ ALİLERİ YETİŞTİREMEYECEKSİNİZ”
“İSLAM AHLAKINI BOZAN DİZİLER İZLİYORSANIZ BİLİN Kİ ALİLERİ YETİŞTİREMEYECEKSİNİZ”
Peygamber Sevdalıları Vakfı Muş Koordinatörlüğü tarafından "Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar" temasıyla, Hz. Ali´nin hayatını konu alan bir program düzenlendi.
9 KÖY VE 22 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
9 KÖY VE 22 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
Muş´ta kar ve tipiden kapanan yollarda yürütülen çalışma sonucu, ulaşım yeniden sağlandı.
ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık´ta uygulamaya girecek. Bu tarihten itibaren kış lastiği takmayan ticari araçların sürücülerine 715 lira para cezası kesilecek.
DOLAR
5.3497
EURO
6.0935
Muş Durumu

Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu