FUTBOLCU FABRİKASININ TEMELİ ATILDI
Muş Belediye Spor Alt yapı takımları seçmeleri yoğun bir katılımla hafta sonu gerçekleştirildi.
Tarih: 21.4.2019 13:47:41/ 832okunma / 0yorum

Muş´ta 31 Mart yerel seçimlerinin ardından kurulan Muş Belediye spor çalışmalarına son hız devam ediyor. Takımın başında bulunan, Muş´ta şimdiye kadar çok sayıda futbolcu yetiştiren deneyimli hocalardan Şemsettin Çiftçi öncülüğünde yapılan seçmeler yağışlı havaya rağmen çok yoğun bir katılımla sentetik sahada yapıldı.

Ülkemizde birçok futbol takımı alt yapıya yeterince önem vermediği için şimdi çoğunun ismi bile hatırlanmıyor. Muş Belediye spor bu konuda öncelikle alt yaş gruplarında oluşturacağı takımlarla ileride profesyonel liglerde mücadele etmeyi hedefliyor. Hafta sonu yapılan seçmelerde bunun bir göstergesi oldu. Çok sayında 2005-2011 doğumlu gençlerin yağışlı havaya rağmen aileleriyle birlikte seçmelere katılması umut verici oldu.

Kulüp başkanlığını ve antrenörlüğünü üstlenen Şemsettin Çiftçi, Muş belediye spor seçmeleri hakkında yapmış olduğu açıklamada 7 yaşından 13 yaşına kadar gençlerden oluşan takımlar kurmayı hedeflediklerini belirterek; "Muş Belediye Spor´un 2018-2019 Futbol sezonunun içinde yapmış olduğu futbolcu seçmeleri çok büyük bir katılımla özelikle ailelerin istemeleri sonucu burada bir izdihamın yaşandığını söyleyebiliriz. 2019- 2020 Futbol sezonu hazırlayacağımız bu gençlerimizi inşallah her türlü kötü alışkanlıktan da koruyup, ahlaken ve edeben iyi bir nesil hem ailelerine hem de ülkemize güzel gençler yetiştirme gayreti içeresinde olacağız. "dedi.

 Çiftçi konuşmasının devamında ise 2 Yüze yakın Muş´un en yetenekli gençlerini bir araya getireceklerini belirterek; "Fakat ilimizde bir profesyonel takımın olmaması beni son derece üzüyor. Buna rağmen katılımın bu kadar yoğun olması bizim ismimizden dolayı gerçekleşmesi beni son derece mutlu etti gibi bu gençlerimizi inşallah çok iyi bir şekilde belediye spor kulübü adı altında birleştireceğiz. Özelikle Muş Belediye Başkanı Feyat Asya´nın bu sene sosyal faaliyetlere son derece önem vereceğiz, bu sene sosyal faaliyetlerde patlama yapacağız, demesi üzerine bizde çalışmalarımıza son hızla devam ediyoruz. Seçmelerimiz bitinceye kadar bu her hafta devam ettireceğiz. 7 yaş grubundan 13 yaş grubuna kadar, her grupta 20-25 futbolcu olacak şekilde 2 yüze yakın ilimizin en yetenekli gençlerini bir araya getirip bunları en az 6-7 hoca nezaretinde çalıştırmak istiyoruz." Dedi.

Çiftçi önümüzdeki hafta seçtikleri gençleri görkemli bir şekilde tanıtacaklarını söyleyerek; "İlk kez bir profesyonel takımın alt yapısı nasıl olması gerekiyorsa onu yapma hazırlığı içersindeyiz ve bunu da yapacak güçte ve bilgi birikimine Allah´a şükür sahibiz. Bugün buraya yağmur çamur demeden gelen ailelerimize teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Ayrıca siz değerli basın mensubu arkadaşlarıma da bizi yalnız bırakmadığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.  İler ki zamanda seçmeler tamamlandığında eserlerimiz ortaya çıkmaya başlayacak. İnşallah önümüzdeki hafta Valimiz, Belediye Başkanımız ve burada olması durumunda vekilimizin de katılımıyla bu gençlerimizi çok görkemli bir şekilde tanıtacağız. Sonuç olarak memleketin çocuğuna hizmet etmek, bir tek kişi Allah´ın yoluna döndürmek dünya ve içindekilerden daha hayırlıdır niyetiyle başlıyoruz ve bu konuda cenabı Allah inşallah bizleri Muvaffak edecek, inşallah memleketimize ve Türk Futboluna çok yetenekli gençlerimizi yetiştireceğiz. Allah´ın nezdinde çok güzel bir iş yapmayı da başarırsak bu konuda da çok mutlu olacağız. Çünkü bu dünyanın ötesinde ahirette de yapacağımız hizmetlerin Allah katında bir değer kazanacağı bilinciyle çalışmalarımıza son hızla devam edeceğiz. "dedi.

Çocuğunu seçmelere getiren Mehmet Sabri Yılmaz isimli vatandaş ise; Muş Belediye spor2un ilimiz için bir şans olduğunu belirterek; "İlimizde Profesyonel bir takımın olmamasının eksikliğini hep üzerimizde hissettik. Farklı şehirlerin profesyonel liglerdeki takımlarını hep imrenerek izledik. Muş Spor, amatör kümeye düşmesinden sonra bir daha profesyonel lige çıkmadık ve gençlerimizin bir çoğu Muş sporunun bir zamanlar elde ettiği başarıları bilmezler. İlimizde çok yetenekli gençlerimiz var ama profesyonel bir takımın olmayışı nedeniyle hepsi futboldan uzaklaşıyorlar. Şimdi önümüzde gelecek vadeden bir belediye spor kuruluyor. Birçok şehrin belediye sporları profesyonel liglerde mücadele ediyor ve başarılı sonuçlar alıyorlar. Bu bizde bir umut ışığı oluşturdu çocuklarımızı belediye spor bünyesine kazandırmak için buraya yağmur çamur demeden geldik. Çocuklarımızın spor ahlakıyla büyümelerini istiyoruz ve bu konuda biz üzerimize düşeni yaparak çocuklarımızı bu seçmeler getirdik. Takımın başında da daha önce Muş´ta birçok genç futbolcu yetiştiren Şemsettin Çiftçi hocamızın olması da bizi ayrıca motive ediyor. İnşallah buradan çok yetenekli ilimizin ve ülkemizin futboluna değer katacak gençlerimiz yetişecektir. Bu konuda desteklerini esirgemeyen belediye başkanımız Feyat Asya´ya teşekkür ederim." dedi.

Çocuğuyla seçmelere katılan Fatma Özkan ise; "İlimizde Muş belediye sporun kurulacağını duyduğumda çok mutlu oldum. Çünkü belediyeler futbola el atarlarsa o şehirde iyi futbol takımları oluşmaya başlar. Bizde belediye spor seçmelerinin yapılacağını duyunca çocuklarımız alıp seçmelere getirdik. İnşallah çocuklarımız ve Muş için güzel bir futbol takımı kurulacaktır. Belediye sporun kurulmasına destek veren başta belediye başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ederim." Söyledi.

Bir diğer futbolcu velisi olan Serap Budan, "Çocuğumun spor ahlakıyla büyümesi için Muş´ta kurulduğunu ve seçmelerinin yapıldığını duyduğumuz belediye sporun futbolcu seçmelerine çocuğumuzu getirerek ileride vatanına milletine bağlı iyi bir birey olarak yetişmesine yardımcı olacak olan spor disiplin ve ahlakıyla tanışmasını sağlamak istedim. İnşallah Muş belediye spor sayesinde Muşlu gençler çok güzel yerlere geleceklerdir. Muş´ta böyle güzel bir oluşuma imza atan belediye başkanımıza takım antrenörümüze teşekkür ederim." dedi.

Son olarak açıklama yapan futbolcu adayı annesi Emine Yıldız; "Yağmur ve çamur demeden çocuğumu futbol seçmelerine getirdim. Çocuğumun sporla iç içe olmasını özelikle futbolcu olmasını istiyorum. Muş´ta kurulan belediye spor ve başında Muş´un değerli futbol antrenörlerinden birinin olduğunu duyduğumda çocuğumun gelişimi açısından önemli bir kademe olduğunu düşündüm ve çocuğumu bu seçmelere getirdim. İnşallah burada çok iyi bir futbolcu olacaktır. Bu takımın Muş´ta kurulmasında katkıları olan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FUTBOLCU FABRİKASININ TEMELİ ATILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ASYA SPORCULARA BAŞARI DİLEDİ
ASYA SPORCULARA BAŞARI DİLEDİ
Bu yıl birinci amatör ligde mücadele edecek olan Muş Belediye spor top başı yaptı.
“SPORSEVERLERİ TAKIMA DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUM”
“SPORSEVERLERİ TAKIMA DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUM”
Ziraat Türkiye kupası maçları kapsamında ilk sınavını Bitlis Özgüzeldere spor karşısında verecek olan Menderes spor son hazırlıklarını tamamladı. Muşlu sporseverleri takıma destek olamaya davet eden Menderes spor teknik direktörü Samet Yiğit, seyircilerimizin de desteği ile Ziraat Türkiye Kupasının ilk maçını kazanmak ve iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz” dedi.
SPOR KULÜPLERİ İÇİN YARDIM ÇAĞRISI
SPOR KULÜPLERİ İÇİN YARDIM ÇAĞRISI
Kırsal alanda MASKF Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelerek spor istişare toplantısı gerçekleştiren Amatör Spor Kulüpleri Muş Şube Başkanı Kemal Türkan, verimli geçtiğini belirttiği toplantının yanı sıra gündem konusu olan Menderes spor takımına destek için çağrı yaptı.
BAL LİGİ TEMSİLCİMİZİN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
BAL LİGİ TEMSİLCİMİZİN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
BAL Ligi Muş Temsilcisi Menderes spor takımı bir yandan yeni sezona hazırlanırken diğerden taraftan takım eksiklerini gidermeye çalışıyor.
YAZ SPOR OKULLARI 29 HAZİRAN´DA BAŞLIYOR
YAZ SPOR OKULLARI 29 HAZİRAN´DA BAŞLIYOR
2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, öğrencilerin yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri için İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezlerinde açılacak yaz spor okullarına kayıt yaptırmalarını istedi.
MUŞ FUTBOLUNUN GELECEĞİ MASAYA YATIRILDI
MUŞ FUTBOLUNUN GELECEĞİ MASAYA YATIRILDI
Muş´ta sportif faaliyetlerin gelişimi ve geliştirilmesi için emek sarf eden etkin isimler Muş´ta sporu masaya yatırmak üzere bir araya geldi.
YAZ SPOR OKULLARI 29 HAZİRAN´DA BAŞLIYOR; 16 BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK
YAZ SPOR OKULLARI 29 HAZİRAN´DA BAŞLIYOR; 16 BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte, çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan İl Spor Merkezleri, 29 Haziran´da kapılarını gençlere açacak.
TKF YENİ SEZON İÇİN TOPLANDI
TKF YENİ SEZON İÇİN TOPLANDI
Türkiye Kayak Federasyonu 2019-2020 sezonu çalışmalarına başladı. Toplantıya Muş`tan Süleyman Yıldırım, Fırat Çelik ve Yüksel Yusufoğlu katıldı.
GÜREŞ TAKIMIMIZ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
GÜREŞ TAKIMIMIZ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi Güreş Takımı, Üniversiteler Türkiye Güreş Şampiyonasında, B Klasman Grekoromen stilde üç sıklette üç birincilik ve üç sıklette üçüncülük elde ederek, takım hâlinde Türkiye ikincisi oldu.
DOLAR
5.7227
EURO
6.3038
Muş Durumu

iki şeyi asla unutma: Allah´ı ve ölümü iki şeyi de unut: yaptıgın iyiliği gördügün kötülügü..

lokman hekim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu