ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberinde ki heyet, esnaf ziyaretlerinde bulunarak birçok gencin seyyar satıcılık yaptığına dikkat çekerek işsizliğin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.
Tarih: 20.2.2020 18:16:47/ 954okunma / 0yorum

HÜDA PAR Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, beraberindeki heyetle birlikte, esnaf ziyaretleri kapsamında seyyar satıcıları ziyaret etti. Çağlayan, esnafın sorun ve taleplerini dinledi.

Esnaf ziyaretinin ardında açıklamada bulunan Çağlayan, Muş´taki işsizlik sorununa dikkat çekti. Üniversite bitiren gençlerin işsizlikten dolayı sokaklarda seyyar satıcılık yapmak zorunda kaldığına vurgu yapan Çağlayan, Muş´taki işsizlik sorununa çözüm bulunması için yetkililere çağrıda bulundu.

Yaptığı açıklamada Çağlayan, “HÜDA PAR Muş İl Teşkilatı olarak esnafımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. İl teşkikatı olarak Esnaf ziyaretlerimiz kapsamında bu kez seyyar satıcılarımızı ziyaret etik. Soğuk kış koşullarına rağmen el arabalarıyla cadde ve sokaklarda ekmek mücadelesi veren seyyar satıcıların mücadeleleri gerçekten de takdire şayandır. Seyyar satıcılık yapanların ekseriyetinin gençlerden olması ise dikkat çekicidir." dedi.

"İKİ ÜNİVERSİTE BİTİRDİĞİ HALDE EL ARABASIYLA SEYYAR SATICILIK YAPAN GENÇLERE RASTLADIK"

İki üniversite bitirdiği halde iş bulamayan gençlerin, sokaklarda seyyar satıcılık yaptığına dikkat çeken Çağlayan, şunları söyledi: "Yaptığımız ziyaretlerde, iki üniversite bitirdiği halde el arabasıyla seyyar satıcılık yapan, seyyar satıcılık yapmanının dışında farklı işler yapabilecek kabiliyet ve kapasiteye sahip gençlere rastladık. Bu gençler; yetenek ve kabiliyetlerini toplum yararına kullanabilecekleri iş alanları bulamadıkları için sokaklarda seyyar satıcılık yamak zorunda kalıyorlar. Bu ilk defa karşılaştığımız bir manzara değildir. Sahada yaptığımız çalışma ve ziyaretlerimizde buna benzer birçok durum ile karşılaştık. Bu manzara aslında istihdamda liyakatin değil de güçlü olanların rollerinin olduğu iddialarını bir anlamda destekler niteliktedir."

"SEYYAR SATICILARA YER TAHSİS EDİLSİN"

Seyyar satıcılar için bir yerin tahsis edilmesi halinde, bahse konu sorunların büyük ölçüde çözüme kavuşacağını dile getiren Çağlayan, yetkililer tarafından bu sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti.

Çağlayan; "Büyük esnaf diye tabir ettiğimiz işletmelerin, bunca kaldırım ihlalleri ve yer yer caddeleri dahi işgal etmeleri sözkonusu iken, zaman zaman belediyelerin seyyar satıcılara müdahale etmeleri ve tezgâhlarını dağıtmaları üzücüdür. Her bir esnafın, işyerinin önündeki kaldırımı işgal ettiği kadar seyyar satıcılık yapan vatandaşımıza bir yer tahsis edilmiş olsa bu kardeşlerimizin çektikleri sıkıntılar da büyük ölçüde giderilmiş olacak. Bunca sıkıntıyı göğüsleyip onuruyla ekmek mücadelesi veren insanımıza sahip çıkması, idarecilerin en öncelikli görevleri arasındadır. Dolayısıyla gençlerimizin bu duruma gelmelerinden büyük ölçüde yine idare edenler sorumludur." Dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA 3 KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI
MUŞ´TA 3 KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI
Muş´ta yeni tip korona virüs (KOVİD-19) pozitif vaka çıkması nedeniyle 3 köyü karantina altına alındı.
YÜCE: KANSERE KARŞI BİLİNÇLİ OLMALIYIZ
YÜCE: KANSERE KARŞI BİLİNÇLİ OLMALIYIZ
Genç Birikim Derneği ve Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği (ONKO SEV) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yüce, kanserle mücadeleye dikkat çekerek tıp dünyasının belirlediği alan dışında, dört ana eksen etrafında mücadeleyi ele almanın mümkün olduğunu söyledi.
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER-2
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER-2
Koronavirüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler veren Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, salgın hastalıkların çok boyutlu olaylar olduğunu söyledi.
DENETİMLER SIKLAŞTIRDI
DENETİMLER SIKLAŞTIRDI
Koronavirüs ile mücadele kapsamında Muş Belediyesi tüm ekipleri ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bazı ekipler kent genelinde temizlik, yıkama ve dezenfekte çalışmalarını yürütürken Zabıta Müdürlüğü´ne bağlı ekipler de işletmelerin alması gereken tedbirleri kontrol etmek için denetimlerini sürdürüyor.
GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPAN YOLCULARA KORONA TARAMASI
GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPAN YOLCULARA KORONA TARAMASI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından polis uygulama noktalarında görevlendirilen sağlık personelleri, şehir giriş ve çıkışlarında koronavirüs taraması yaptı.
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
Muş´ta bir eczane koronavirüs nedeniyle müşterileri ile arasına şeffaf naylon branda çekti. Naylondan oluşturulan korunma sistemini olumlu bulan müşteriler, herkesin önlem almasını istedi.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına destek verdi
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, korona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler verdi.
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. İŞKUR Muş İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, alımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
DOLAR
6.6903
EURO
7.2279
Muş Durumu

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu