ENGELLİLER İÇİN KURSLAR AÇILDI
Muş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Muş Fiziksel Engelliler Derneğinin işbirliğiyle yürütülen “Bilgisayar Sistemi Yönetimi ve Ebru Sanatı Projesi´ kursları düzenlenen törenle faaliyetlerine başladı.
Tarih: 31.7.2019 19:50:58/ 257okunma / 0yorum

 

 

 

Muş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Muş Fiziksel Engelliler Derneğinin işbirliğiyle yürütülen projelerin kursları düzenlenen törenle faaliyetlerine başladı. GençliK ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi´nde düzenlenen törene AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Muş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, Korkut Belediye Başkanı Sami Pekbay, Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, parti yöneticileri, davetliler ile engelliler katıldı.

“ONLAR VAR OLDUKÇA BİZLERDE ONLARA İMKÂNLAR SUNACAĞIZ”

Kursların açılışını yaparak engelli kursiyerlerle yakından ilgilenen AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, AK Parti döneminde engellilere yönelik yapılan çalışmaları hatırlatarak “Onlar var oldukça bizlerde onlara imkânlar sunacağız” dedi.

Engellilerin toplumun en kıymetli bireyleri olduğunu ifade eden Şimşek, “Herkes bir engelli olabilir. Engelli olmak bir eksiklik değildir. Engelli kardeşlerimiz toplumun en kıymetli bireyidir. Onlara her türlü imkânı sağlamak da bizim görevimizdir. Bu konuda gayretlerimize devam edeceğiz. Hükümetimizin programında ve Cumhurbaşkanımızın da talimatları hep o yönde olmuştur. Burada engelli kardeşlerimizle bir arada olmaktan büyük keyif duyuyoruz. İŞKUR bünyesi altında 6 tane kursumuz var. Bu konuda başta Cumhurbaşkanımıza buradaki değerli yetkililerimize Valimize, İŞKUR İl Müdürümüze, Engelliler Derneği Başkanımıza ve engelli kardeşlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz bu oluşumun için yer aldıkları için. Onlar var oldukça bizlerde onlara imkânlar sunacağız” dedi.

“HÜKÜMETİMİZ BU KONUDA HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLIYOR”

Muş´ta ki kursları hatırlatan ak Parti Muş Milletvekili Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün iki kursun açılışını yaptık. Bu kurslar 60 günlük bir süre içinde yapılıyor. Bilgisayar sistemleri ve Ebru sanatı kursunun toplam maliyeti 72 bin TL´ye mal oldu. Her biri 35-40 bin civarında mal oluyor. Bunu çoğaltabiliriz tabi hükümetimiz bu konuda her türlü desteği sağlıyor. Yeter ki arkadaşlarımıza ulaşalım dernek başkanımız ve üyeleri birlikte de bunu çoğaltalım. Engelli kardeşlerimiz sporda, sanatta iş hayatında artık çok aktif hale geldiler. Kamu alımlarında özellikle ona çok dikkat edilir. Gençlik Spor İl Müdürlüğünde birçok engelli kardeşimize imkân tanınıyor. Bu konuda da Cumhurbaşkanımıza da müteşekkiriz engelli kardeşlerimize bu imkânı sağladığı için.”

“VERİLEN DESTEKLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

İlk olarakişbirliğiyle yürütülen ‘Bilgisayar Sistemi Yönetim´ kursunun açılışı yapıldı. Burada katılımcıları bilgilendiren Muş Fiziksel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat kaymaz, projede emeği geçen herkese teşekkür ederek bu projenin çok önemli olduğunu söyledi.

Kursun haftanı 5 günü ve günlük olarak 8 saat Bilgisayar Sistemi Yönetim eğitimi kursu verildiğini ifade eden Kaymaz, “kursumuza katıla 10 Bedensel engelli 3 ay boyunca mesleki eğitim kursu eğitim alacaklar eğitimlerin sonunda 3 engelli birey özel sektörde istidam edilecektir engelli kursiyerler projede 336 saatlik bilgisayar Sistemi yönetim programın eğitimi verilecektir ve bu eğitimler mesleki becerilerin geliştirilecekler. Projede Emeği geçen Muş Çalışma ve İş Kurumu Müdürü ve Kurum Çalışanlarına ve Muş Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürüne ve Gençlik Merkezi Müdürü Sayın Murat Karataş ile Gençlik merkezi çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

ENGELLİLER HEM MESLEK SAHİBİ OLUYOR HEM DE AİLE BÜTÇEŞERİNE KATKI SUNUYOR”

Muş Zihinsel Ve Fiziksel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Bedri Korkmaz, projede emeği geçen herkese teşekkür ederek bu projenin çok önemli olduğunu söyledi. Engellilerin bir yandan meslek sahibi olduklarını bir yandan da aile bütçelerine katkı sunduklarını ifade ederek şunları söyledi: “kursumuz hatanı 5 günü ve günlük olarak 5 saat ebru sanatı eğitimi kursu verilmektedir kursumuza katıla 10 zihinsel engelli arkadaşlarının yönelik 2 ay boyunca ve 152 saatlik ebru sanatı eğitim verilecektir özelikle zihinsel engelli bireylerin alacağı bu eğitimlerle mesleki becerilerin yükselmesi açısında çok büyük bir önem taşımaktadır.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ENGELLİLER İÇİN KURSLAR AÇILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TÜBİTAK PROJELERİ ÜNİVERSİTE ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYATA GEÇİYOR
TÜBİTAK PROJELERİ ÜNİVERSİTE ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYATA GEÇİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi, eğitim dünyasına katkı sağlamaya ve öğrencilerin yaşamlarına dokunmaya devam ediyor.
MUŞ OVASI “AGROPARK PROJESİ” İLE HAYAT BULACAK
MUŞ OVASI “AGROPARK PROJESİ” İLE HAYAT BULACAK
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile Muş Alparslan Üniversitesi arasında “Muş Agropark Projesi” sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında Muş Ovası´nın mevcut kapasiteden daha fazla yararlanmak adına ortak çalışmalar yürütülmesi hedefleniyor.
MUŞ MERKEZ KALE MAH. 11 ADET KONUT SATIŞA ÇIKARILIYOR
MUŞ MERKEZ KALE MAH. 11 ADET KONUT SATIŞA ÇIKARILIYOR
TOKİ, Muş Merkez Kale Mah. 11 adet konutu; ön şartsız, kurasız 09 Aralık 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında satışa çıkarıyor.
SASON-MUŞ YOLU HAYATA GEÇİRİLİYOR
SASON-MUŞ YOLU HAYATA GEÇİRİLİYOR
​Batman´ın Sason ilçesinin Muş ile birleştirecek ve yaklaşık 4 milyona mal olacak proje hayata geçiriliyor.
5 TERÖRiST ETKiSiZ HALE GETiRiLDi
5 TERÖRiST ETKiSiZ HALE GETiRiLDi
İçişleri Bakanlığı İç güvenlik operasyonları kapsamında, Muş Şenyayla bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat timlerince gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR
Muş´un Çöğürlü Köyünde ikamet eden Suriyeli bir aileye ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor´ projesi ile destek verildi. Öğrenciler evin elektrik tesisatı, kışlık yakacak, gıda ve birçok eksiğini giderdi.
KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
Ankara´da ‘Bir Paket Mutluluk´ adı altında faaliyet gösteren Milli Sporcu Dora Kübra Yıldız´ın öncülüğünde başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Muş´ta köy çocuklarına unutamayacakları bir sürpriz yapıldı.
MUŞ İLDER´DEN BURSASPOR´A ZİYARET
MUŞ İLDER´DEN BURSASPOR´A ZİYARET
Muş İli Kültür Eğitim, Kalkındırma, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İl-Der) Yönetim kurulu üyeleri, Bursaspor Özlüce Tesislerini ziyaret etti
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
DOLAR
5.7905
EURO
6.4083
Muş Durumu

Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu