EĞİTİM-BİR-SEN´DEN MÜLAKAT AÇIKLAMASI
Eğitim-Bir-Sen Muş 1 Nolu Şube Başkanlığı, okul müdür ve müdür yardımcılığı mülakatlarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı
Tarih: 8.8.2019 17:41:21/ 285okunma / 0yorum

Geçtiğimiz hafta açıklanan mülakat sonuçlarının vicdanları kanattığı ve mağduriyet kat sayısını arttırmaya devam ettirdiği belirtilen açıklamada, "Geçtiğimiz günlerde yapılan okul müdürü ve müdür yardımcılığı mülakatlarında, yazılı sınav puanlarının aynısının verileceğini, hukuklarının korunacağını Milli Eğitim Bakanlığı´nın en yetkili kişisinin ağzından duyduk, işittik. Doğrusu her şeye rağmen son kertede yaşanılan tahribatın, oluşturulan itibar erozyonunun bir nebze de onarılacağına dair umudumuz arttı. 02 Ağustos 2019 tarihinde açıklanan mülakat sonuçlarına bakıldığında, bazı üyelerimizin sınav hukukunun korunmadığı baraj altı bırakıldıkları görülmüştür" denildi.

Sendika olarak mağduriyet yaşayan tüm üyelere gerekli yasal desteğin verileceğinin belirtildiği açıklamada, "Baraj altında bırakılmanın somut bir delil var mıdır? Var ise mağdur olan üyelerimizin atandıkları unvanlarıyla görevlerine devam etmeleri ayrı bir garabet değil midir? Bu konuda maddi hata olduğu umudumuzu koruyoruz. Mağdur edilen tüm üyelerimizin mülakat puanlarının itiraz sürecinde sınav puanına göre düzeltilmesini bekliyoruz. Gerekli düzeltmenin yapılmaması halinde başlatılacak hukuki süreçte bu tarz mağduriyet yaşayan bütün üyelerimize gerekli yasal desteği ve katkıyı sendika olarak

Açıklamada şunlar kaydedildi, "Muş Milli Eğitim Müdürlüğünden talebimiz, mülakat puanlarının sıralı bir şekilde çarşaf liste halinde Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinden yayınlanmasıdır. Çarşaf liste halinde yayınlanmasını istediğimiz atama mülakat puanlarının üyelerimizin sağlıklı bir tercih süreci geçirmelerine katkı sağlayacağı aşikardır. Umulur ki hassasiyetimiz dikkate alınır. Üyelerimizin mağduriyetleri giderilir."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EĞİTİM MÜLAKAT AÇIKLAMASI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ABD VE İSRAİL´E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ABD VE İSRAİL´E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından tek taraflı olarak hazırlanan sözde "Yüzyılın Anlaşması" planına tepkiler çığ gibi büyüdü.
SENDİKALARDAN ABD´YE TEPKİ
SENDİKALARDAN ABD´YE TEPKİ
Memur-Sen Konfederasyonu ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, ABD Başkanı Donald Trump´ın Filistin-İsrail meselesine ´çözüm bulmak´ iddiasıyla ´Yüzyılın Anlaşması´ adıyla açıklanan ve büyük tepki toplayan anlaşmayı protesto etti.
HAC İÇİN 18 BİN KİŞİLİK BOŞ KONTENJAN KAYITLARI BAŞLADI
HAC İÇİN 18 BİN KİŞİLİK BOŞ KONTENJAN KAYITLARI BAŞLADI
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Hac Umre ve Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, Hac başvurularında 18 binlik boş kontenjan için kayıtların 30 Ocak itibariyle başladı.
DEPREM BÖLGESİNE MUŞ´TAN YARDIMLAR SÜRÜYOR
DEPREM BÖLGESİNE MUŞ´TAN YARDIMLAR SÜRÜYOR
Muş´ta, Elazığ ve Malatya´daki depremzedeler için başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri, deprem bölgesine gönderildi.
MUŞ TSO, ELAZIĞ VE MALATYA HALKINI YALNIZ BIRAKMADI
MUŞ TSO, ELAZIĞ VE MALATYA HALKINI YALNIZ BIRAKMADI
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Elazığ´da meydana gelen depremden sonra başlattığı yardım kampanyasını Elazığ AFAD Koordinasyon Merkezi´ne göndererek depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sağladı.
DEPREMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
DEPREMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Elazığ ve Malatya´da meydana gelen deprem ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Adem Palabıyık, AFAD, UMKE ve diğer arama-kurtarma ekiplerinin bütün yürekleriyle birlikte vermiş olduğu mücadele ve gösterdikleri azim ise hem olay yerindeki hem de ekran karşısındaki bütün vatandaşları duygulandırdığını belirterek takdir edilmesi gerektiğini söyledi
MUŞ VALİLİĞİ VE DAKA PROTOKOL İMZALADI
MUŞ VALİLİĞİ VE DAKA PROTOKOL İMZALADI
Muş Valiliği ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında toplumun dezavantajlı kesimlerinin sosyal ve ekonomik hayata katılımını sağlamak, üretkenlik ve yetenek gelişimini desteklemek amacıyla protokoller imzalandı.
REKTÖR POLAT, IUC TOPLANTISINA KATILDI
REKTÖR POLAT, IUC TOPLANTISINA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü ve aynı zamanda Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, IUC Yönetim Kurulu Toplantısı´na katıldı.
MUŞ ÖZGÜR-DER´DE ARA DÖNEM KAMPI
MUŞ ÖZGÜR-DER´DE ARA DÖNEM KAMPI
Muş Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları (Özgür-Der) bünyesinde “Gençlik Geleceğe Koşuyor” temalı kitap kahvede bir grup gençle iki günlük kamp icra edildi
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371
Muş Durumu

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu