DGS VE KPSS SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI
Muş´ta Hafta sonu yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve Kamu Personel Seçme Sınavları (KPSS) başarıyla tamamlandı.
Tarih: 23.7.2018 18:10:54/ 366okunma / 0yorum

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Muş´ta toplam 7 bin 674 adayın ve bin 267 görevlinin katılımıyla sorunsuz bir şekilde tamamlandı. DGS, cumartesi öğleden önce; KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu pazar öğleden önce, KPSS Eğitim Bilimleri oturumu ise pazar öğleden sonra uygulandı.

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programlarına geçişi için yapılan DGS´ye Muş´tan bin 286 aday katıldı. Toplam 7 binadaki 68 salonda gerçekleştirilen DGS´de 208 görevli sınavın sağlıklı bir şekilde icra edilmesini sağladı. Pazar öğleden önce yapılan KPSS´nin Genel Yetenek-Genel Kültür oturumunda 21 binadaki 250 salonda 4365 aday ter dökerken 696 personel görev aldı. Pazar öğleden sonra yapılan KPSS Eğitim Bilimleri oturumuna ise 11 binadaki 132 salonda 363 görevlinin nezaretinde 2023 aday girdi.

ÖSYM tarafından bu yıl ilk kez 81 ilde yapılan DGS´ye 388 bin 215 aday başvurdu. Sınavda adaylara 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere toplam 120 soru için 150 dakika süre verildi. 16 Ağustos´ta açıklanacak DGS sonuçları sadece 2018-2019 öğretim yılı için yapılacak yerleştirmede geçerli olacak.

KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 1 milyon 234 bin 617, Eğitim Bilimleri oturumuna ise 440 bin 324 aday katıldı. Adaylara, ilk oturumda 120 soru için 130 dakika ikinci oturumda ise 80 soru için 100 dakika süre verildi. KPSS sınav sonuçları 31 Ağustos´ta açıklanacak.

Adaylar DGS ve KPSS sonuçlarını, kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM´nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecek.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KPSS SORUNSUZ ŞEKİLDE TAMAMLANDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
Muş Durumu

Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu