DGS VE KPSS SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI
Muş´ta Hafta sonu yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve Kamu Personel Seçme Sınavları (KPSS) başarıyla tamamlandı.
Tarih: 23.7.2018 18:10:54/ 246okunma / 0yorum

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Muş´ta toplam 7 bin 674 adayın ve bin 267 görevlinin katılımıyla sorunsuz bir şekilde tamamlandı. DGS, cumartesi öğleden önce; KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu pazar öğleden önce, KPSS Eğitim Bilimleri oturumu ise pazar öğleden sonra uygulandı.

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programlarına geçişi için yapılan DGS´ye Muş´tan bin 286 aday katıldı. Toplam 7 binadaki 68 salonda gerçekleştirilen DGS´de 208 görevli sınavın sağlıklı bir şekilde icra edilmesini sağladı. Pazar öğleden önce yapılan KPSS´nin Genel Yetenek-Genel Kültür oturumunda 21 binadaki 250 salonda 4365 aday ter dökerken 696 personel görev aldı. Pazar öğleden sonra yapılan KPSS Eğitim Bilimleri oturumuna ise 11 binadaki 132 salonda 363 görevlinin nezaretinde 2023 aday girdi.

ÖSYM tarafından bu yıl ilk kez 81 ilde yapılan DGS´ye 388 bin 215 aday başvurdu. Sınavda adaylara 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere toplam 120 soru için 150 dakika süre verildi. 16 Ağustos´ta açıklanacak DGS sonuçları sadece 2018-2019 öğretim yılı için yapılacak yerleştirmede geçerli olacak.

KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 1 milyon 234 bin 617, Eğitim Bilimleri oturumuna ise 440 bin 324 aday katıldı. Adaylara, ilk oturumda 120 soru için 130 dakika ikinci oturumda ise 80 soru için 100 dakika süre verildi. KPSS sınav sonuçları 31 Ağustos´ta açıklanacak.

Adaylar DGS ve KPSS sonuçlarını, kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM´nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecek.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KPSS SORUNSUZ ŞEKİLDE TAMAMLANDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.3766
EURO
6.0910
Muş Durumu

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

ATATÜRK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu