DEMİRYOLU ALT GEÇİDİNE TEPKİ
Merkeze bağlı Sütlüce köyü ile Yeşilyurt Mahallesini bir birine bağlayan yaklaşık 64 yıllık Devlet Demir Yollarının alt geçidi köy halkının tepkisine neden oldu
Tarih: 29.9.2019 16:29:34/ 317okunma / 0yorum

Merkeze bağlı Sütlüce köy halkı yaklaşık 64 yıllık Devlet Demir Yollarının alt geçidi olan tünele tepki gösterdiler. Sütlüce köyü ile Yeşilyurt Mahallesini bir birine bağlayan yaklaşık 150 metre uzunluğundaki dar geçitli tünelin kazalara ve yayalara büyük zorluklar çektirdiğini belirten köy halkı, ışıklandırma yapılmasını istediler. Yangın gibi acil durumlarda itfaiyenin geçemeyecek kadar tünelin dar olduğunu ve bu tünelde yayaların geçerken kaza korkusu ile yaşadıklarını ifade ettiler.

“ÇIKAN TOZ VE DUMANLAR EVİMİZİN İÇLERİNE KADAR GELİYOR”

Sütlüce köyü sakinlerinden Fahrettin Kaya, “Devlet Demir Yollarının yapılmasıyla birlikte bu tünel yapılmıştır. Biz geçidin yolun sağ tarafında yapılmasını istiyoruz. Köyümüz bu konuda birçok sıkıntı yaşıyor. En ufak bir örnek verirsek bu geçitten sonra çıkan toz ve dumanlar evimizin içlerine kadar geliyor. Bu tünelden iki araba aynı anda geçemiyor. Tünel hem dar hem de yayaların geçerken kazadan dolayı çekiniyor. Bu büyük bir sorundur. Hiçbir şey dahi yapılmasa da en azında bir ışıklandırma yapılabilir” dedi.

“GÜNDE YAKLAŞIK OLARAK 100 ÜN ÜZERİNDE ARAÇ GEÇİYOR”

Yaklaşık olarak 150 metre uzunluğunda olan geçit tünelinin kışın büyük zorluklara neden olduğu belirtildi. Kışın geçit tünelinde buzlanmanın olduğu, tünelden tek bir aracın geçebildiği ve yayaların ise kaza korkusuyla büyük güçlükle geçebildiği ifade edildi. Sütlüce köyü sakinlerinden Cemal Yonat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kışın bu tünelin içi tamamen buz oluyor. Tünelin karanlık ve tek bir aracın geçme şansı olması büyük ölçüde yayalara sorun oluyor. Araç geçtiği zaman çarpma korkusu yaşıyoruz. Merkeze gitmek için hepimiz burayı kullanıyoruz. Günde yaklaşık olarak 100 ün üzerinde araç geçiyor. Buranın ışıklandırılması, yada bir başka çalışma ile düzeltilmelidir. Bu konuda çok büyük zorluklar yaşıyoruz.”

“ACİL DURUMLARDA PERİŞAN OLURUZ”

Sütlüce köyünde meydana gelebilecek yangın durumunda itfaiyenin bile tünelden geçemeyeceğini belirten Sütlüce köy sakinlerinden Hüseyin Aykut ile Özcan Yonat, acil durumlarda sorunların yaşanabileceğini söylediler. Aykut, ile Yonat, “köyde olası bir yangın meydana geldiğinde itfaiye buradan nasıl geçecek. Yıllardır biz bu sorunları yaşıyoruz. Ve kimse bunu dile getirmiyor. Bu sorun köyümüze tamamen mal edilmiştir. Biz bu sorunun ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Bir yangın kısa sürede tutuştu mu itfaiye buraya ulaşamaz. Yada gelene kadar kül olur. Biz bu acil durumlarında göz önünde bulundurulmasını istiyoruz” dediler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DEMİRYOLU GEÇİDİNE TEPKİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ABD VE İSRAİL´E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ABD VE İSRAİL´E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından tek taraflı olarak hazırlanan sözde "Yüzyılın Anlaşması" planına tepkiler çığ gibi büyüdü.
SENDİKALARDAN ABD´YE TEPKİ
SENDİKALARDAN ABD´YE TEPKİ
Memur-Sen Konfederasyonu ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, ABD Başkanı Donald Trump´ın Filistin-İsrail meselesine ´çözüm bulmak´ iddiasıyla ´Yüzyılın Anlaşması´ adıyla açıklanan ve büyük tepki toplayan anlaşmayı protesto etti.
HAC İÇİN 18 BİN KİŞİLİK BOŞ KONTENJAN KAYITLARI BAŞLADI
HAC İÇİN 18 BİN KİŞİLİK BOŞ KONTENJAN KAYITLARI BAŞLADI
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Hac Umre ve Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, Hac başvurularında 18 binlik boş kontenjan için kayıtların 30 Ocak itibariyle başladı.
DEPREM BÖLGESİNE MUŞ´TAN YARDIMLAR SÜRÜYOR
DEPREM BÖLGESİNE MUŞ´TAN YARDIMLAR SÜRÜYOR
Muş´ta, Elazığ ve Malatya´daki depremzedeler için başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri, deprem bölgesine gönderildi.
MUŞ TSO, ELAZIĞ VE MALATYA HALKINI YALNIZ BIRAKMADI
MUŞ TSO, ELAZIĞ VE MALATYA HALKINI YALNIZ BIRAKMADI
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Elazığ´da meydana gelen depremden sonra başlattığı yardım kampanyasını Elazığ AFAD Koordinasyon Merkezi´ne göndererek depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sağladı.
DEPREMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
DEPREMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Elazığ ve Malatya´da meydana gelen deprem ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Adem Palabıyık, AFAD, UMKE ve diğer arama-kurtarma ekiplerinin bütün yürekleriyle birlikte vermiş olduğu mücadele ve gösterdikleri azim ise hem olay yerindeki hem de ekran karşısındaki bütün vatandaşları duygulandırdığını belirterek takdir edilmesi gerektiğini söyledi
MUŞ VALİLİĞİ VE DAKA PROTOKOL İMZALADI
MUŞ VALİLİĞİ VE DAKA PROTOKOL İMZALADI
Muş Valiliği ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında toplumun dezavantajlı kesimlerinin sosyal ve ekonomik hayata katılımını sağlamak, üretkenlik ve yetenek gelişimini desteklemek amacıyla protokoller imzalandı.
REKTÖR POLAT, IUC TOPLANTISINA KATILDI
REKTÖR POLAT, IUC TOPLANTISINA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü ve aynı zamanda Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, IUC Yönetim Kurulu Toplantısı´na katıldı.
MUŞ ÖZGÜR-DER´DE ARA DÖNEM KAMPI
MUŞ ÖZGÜR-DER´DE ARA DÖNEM KAMPI
Muş Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları (Özgür-Der) bünyesinde “Gençlik Geleceğe Koşuyor” temalı kitap kahvede bir grup gençle iki günlük kamp icra edildi
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371
Muş Durumu

Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu