DAMLA PROJESİ GÖNÜLLÜSÜ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ MŞÜ´YÜ ZİYARET ETTİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Damla Projesi” kapsamında Muş´a gelen üniversiteli gençler, Muş Alparslan Üniversitesini ziyaret etti. Rektör Fethi Ahmet Polat, 10 farklı ülkeden ve 23 farklı şehirden toplam 40 üniversite öğrencisi proje gönüllüsüyle bir araya geldi.
Tarih: 25.9.2018 18:23:53/ 185okunma / 0yorum

Yürüttükleri faaliyetler hakkında öğrencilerle sohbet ederek duyarlı tavırlarından ötürü kutlayan Prof. Dr. Polat, ülkemizin ve gençlerin değerlerimiz çerçevesinde gelişimine katkı sağlayan kalıcı projeler üreten Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanlarına da teşekkür etti.

Prof. Dr. Polat´a plaket takdim eden ve üniversitenin hediyelerini aldıktan sonra Rektörlük Binası önünde toplu fotoğraf çektiren Damla Projesi gönüllülerine, Külliyemizdeki gezilerinde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Fırat Aykan eşlik etti. Külliyedeki gezileri esnasında Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde verilen bir derse katılan Damla Projesi gönüllüleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer´e ve buradaki öğrencilere de yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Damla Projesi Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce 2014´ten bu yana yürütülen Damla Projesi; gönüllü gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden, aileleri ya da yakın çevreleri dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmaya dönük, toplum yararına yürüttükleri sosyal faaliyetleri kapsıyor.

Damla Projesinde; okul ziyaretleri, huzurevi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi ziyareti, Sevgi Evi ve Çocuk Evleri ziyaretleri, köylerde ve Kur´an kurslarında çocuklarla çeşitli etkinlikler ve köy halkı ile bir araya gelme gibi faaliyetler yapılıyor. Ayrıca kimsesiz ya da yalnız yaşayan yaşlıların ev ve bahçe temizliklerinin yapılması, mezarlık, şehitlik ziyareti ve çevre temizliği, köy okulu duvarlarına resim çizme ve dezavantajlı ailelerin ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetleri de gerçekleştiriliyor.

Rektör Polat, Ayvazoğlu´nu ve Köse´yi Makamında Kabul Etti

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Gençlik ve Spor Bakanlığı Danışmanı Metin Ayvazoğlu ile Emekli Öğretim Görevlisi Mehmet Salih Köse´yi makamında kabul etti. Kabulde, Genel Sekreter Harun Demir ve Özel Kalem Müdürü Şakir Çetin hazır bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Damla Projesi” kapsamında Muş´ta bulunan Ayvazoğlu ve Köse, proje hakkında Rektör Prof. Dr. Polat´a bilgi verdi.

Farklı ülkelerden ve şehirlerimizden üniversite öğrencilerinin Muş´ta yürüttüğü gönüllü faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Polat, kendisinin de ilk yıllarında katkıda bulunduğu Damla Projesi için çalışan ziyaretçilerine teşekkür etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
Özel Eğitim Kurumları Derneği tarafından Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap konferans salonunda “2023 vizyonunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yeri ve özel eğitim Türkiye buluşmaları“ konulu sempozyum düzenlendi. Özel Eğitim Kurumları Derneği Denetim Kurulu Üyesi Doğu Anadolu Bölge ve Muş İl Temsilcisi Öğün Taş, sempozyum ile ilgili değerlendirmelerde bulundu
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
Muş Belediyesi tarafından Kale Mahallesi çevresinde yürütülen yol çalışmalarında sona gelindi. Dar ve düzensiz yolları genişletip, yeni ihata duvarları yapan belediye, mahallenin ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
Sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte kışın habercisi olan kestanecilerde tezgâhlarını kurmaya başladılar
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
Muş Sivil Toplum Örgütü dernek yöneticilerinden Kale Mahallesi sakinlerinden muhtar adayı Mehmet Özcan, TOKİ konut borçlarının düşürülmemesinin yanı sıra borçlardaki yeni artıştan dolayı tepki gösterdi. Kale mahallesi TOKİ hak sahiplerinin sorunu sadece kalenin değil Muş´un sorunudur diyen Özcan, yetkililere konuya çözüm noktasında çağrıda bulundu.
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
Bulanık Meslek Yüksekokulunda (MYO), Dünya Beyaz Baston Gününde, “Dünyaya Onların da Gözünden Bakalım” başlıklı bir etkinlik düzenlendi
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
Muş Valisi Aziz Yıldırım, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolaysıyla bir mesaj yayımladı.
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
Muş´un Korkut ilçesinde ilk çocuğunu "Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1" hastalığı nedeniyle kaybeden anne Lamia Baycu, aynı hastalığa yakalanan ikinci kızı Müberra´yı da kaybetmemek için destek bekliyor
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
Muş Tarım Müdürlüğü tarafından Muş´ta, ´Genç Çiftçi´ projesi kapsamında manda dağıtımı yapıldı.
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bizleri bu göreve layık gören halkımızın hakkını hukukunu korumak üzere birçok hizmeti hayata geçirmeyi başardık. Bu süreçte bizler adil davrandıkça güçlü olduk. Bu güçle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
DOLAR
5.7710
EURO
6.6206
Muş Durumu

İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu