DAMLA PROJESİ GÖNÜLLÜSÜ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ MŞÜ´YÜ ZİYARET ETTİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Damla Projesi” kapsamında Muş´a gelen üniversiteli gençler, Muş Alparslan Üniversitesini ziyaret etti. Rektör Fethi Ahmet Polat, 10 farklı ülkeden ve 23 farklı şehirden toplam 40 üniversite öğrencisi proje gönüllüsüyle bir araya geldi.
Tarih: 25.9.2018 18:23:53/ 247okunma / 0yorum

Yürüttükleri faaliyetler hakkında öğrencilerle sohbet ederek duyarlı tavırlarından ötürü kutlayan Prof. Dr. Polat, ülkemizin ve gençlerin değerlerimiz çerçevesinde gelişimine katkı sağlayan kalıcı projeler üreten Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanlarına da teşekkür etti.

Prof. Dr. Polat´a plaket takdim eden ve üniversitenin hediyelerini aldıktan sonra Rektörlük Binası önünde toplu fotoğraf çektiren Damla Projesi gönüllülerine, Külliyemizdeki gezilerinde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Fırat Aykan eşlik etti. Külliyedeki gezileri esnasında Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde verilen bir derse katılan Damla Projesi gönüllüleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer´e ve buradaki öğrencilere de yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Damla Projesi Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce 2014´ten bu yana yürütülen Damla Projesi; gönüllü gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden, aileleri ya da yakın çevreleri dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmaya dönük, toplum yararına yürüttükleri sosyal faaliyetleri kapsıyor.

Damla Projesinde; okul ziyaretleri, huzurevi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi ziyareti, Sevgi Evi ve Çocuk Evleri ziyaretleri, köylerde ve Kur´an kurslarında çocuklarla çeşitli etkinlikler ve köy halkı ile bir araya gelme gibi faaliyetler yapılıyor. Ayrıca kimsesiz ya da yalnız yaşayan yaşlıların ev ve bahçe temizliklerinin yapılması, mezarlık, şehitlik ziyareti ve çevre temizliği, köy okulu duvarlarına resim çizme ve dezavantajlı ailelerin ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetleri de gerçekleştiriliyor.

Rektör Polat, Ayvazoğlu´nu ve Köse´yi Makamında Kabul Etti

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Gençlik ve Spor Bakanlığı Danışmanı Metin Ayvazoğlu ile Emekli Öğretim Görevlisi Mehmet Salih Köse´yi makamında kabul etti. Kabulde, Genel Sekreter Harun Demir ve Özel Kalem Müdürü Şakir Çetin hazır bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Damla Projesi” kapsamında Muş´ta bulunan Ayvazoğlu ve Köse, proje hakkında Rektör Prof. Dr. Polat´a bilgi verdi.

Farklı ülkelerden ve şehirlerimizden üniversite öğrencilerinin Muş´ta yürüttüğü gönüllü faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Polat, kendisinin de ilk yıllarında katkıda bulunduğu Damla Projesi için çalışan ziyaretçilerine teşekkür etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu