DAMLA PROJESİ GÖNÜLLÜSÜ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ MŞÜ´YÜ ZİYARET ETTİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Damla Projesi” kapsamında Muş´a gelen üniversiteli gençler, Muş Alparslan Üniversitesini ziyaret etti. Rektör Fethi Ahmet Polat, 10 farklı ülkeden ve 23 farklı şehirden toplam 40 üniversite öğrencisi proje gönüllüsüyle bir araya geldi.
Tarih: 25.9.2018 18:23:53/ 304okunma / 0yorum

Yürüttükleri faaliyetler hakkında öğrencilerle sohbet ederek duyarlı tavırlarından ötürü kutlayan Prof. Dr. Polat, ülkemizin ve gençlerin değerlerimiz çerçevesinde gelişimine katkı sağlayan kalıcı projeler üreten Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanlarına da teşekkür etti.

Prof. Dr. Polat´a plaket takdim eden ve üniversitenin hediyelerini aldıktan sonra Rektörlük Binası önünde toplu fotoğraf çektiren Damla Projesi gönüllülerine, Külliyemizdeki gezilerinde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Fırat Aykan eşlik etti. Külliyedeki gezileri esnasında Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde verilen bir derse katılan Damla Projesi gönüllüleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer´e ve buradaki öğrencilere de yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Damla Projesi Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce 2014´ten bu yana yürütülen Damla Projesi; gönüllü gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden, aileleri ya da yakın çevreleri dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmaya dönük, toplum yararına yürüttükleri sosyal faaliyetleri kapsıyor.

Damla Projesinde; okul ziyaretleri, huzurevi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi ziyareti, Sevgi Evi ve Çocuk Evleri ziyaretleri, köylerde ve Kur´an kurslarında çocuklarla çeşitli etkinlikler ve köy halkı ile bir araya gelme gibi faaliyetler yapılıyor. Ayrıca kimsesiz ya da yalnız yaşayan yaşlıların ev ve bahçe temizliklerinin yapılması, mezarlık, şehitlik ziyareti ve çevre temizliği, köy okulu duvarlarına resim çizme ve dezavantajlı ailelerin ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetleri de gerçekleştiriliyor.

Rektör Polat, Ayvazoğlu´nu ve Köse´yi Makamında Kabul Etti

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Gençlik ve Spor Bakanlığı Danışmanı Metin Ayvazoğlu ile Emekli Öğretim Görevlisi Mehmet Salih Köse´yi makamında kabul etti. Kabulde, Genel Sekreter Harun Demir ve Özel Kalem Müdürü Şakir Çetin hazır bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Damla Projesi” kapsamında Muş´ta bulunan Ayvazoğlu ve Köse, proje hakkında Rektör Prof. Dr. Polat´a bilgi verdi.

Farklı ülkelerden ve şehirlerimizden üniversite öğrencilerinin Muş´ta yürüttüğü gönüllü faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Polat, kendisinin de ilk yıllarında katkıda bulunduğu Damla Projesi için çalışan ziyaretçilerine teşekkür etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu