Çocukları hediyelerle mutlu ediyorlar
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Hakları Komitesi ‘Engelsiz Çocuk Buluşması´ projesiyle çocukları ziyaret ederek hediyeler vermeye devam ediyor
Tarih: 26.10.2020 17:40:05/ 656okunma / 0yorum

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Hakları Komitesi ‘Engelsiz Çocuk Buluşması´ projesiyle çocukları ziyaret ederek hediyeler vermeye devam ediyor

 

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde görevli personeller saha çalışmalarını sürdürüyor. Çocuk Hakları Komitesi personelleri Özel Akademi Rehabilitasyon Merkezindeki çocukları ziyaret ederek hediyeler verdi.

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, çocukların ve dezavantajlı vatandaşların yanında olmaya ve yüzlerinin gülümsemesine vesile olmaya devam etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Hakları Komitesinin ‘Engelsiz Çocuk Buluşması´ projesi kapsamında engelli çocukları ziyaret ederek hediyeler verdiğini söyleyen Müdür Aksoy: “Bildiğiniz gibi kurumumuzdaki faaliyetler 7´den 77´ye herkese yöneliktir. Çocuk Hakları Sözleşmesi´nin ilke ve hükümlerinin yetişkin ve çocuk olmak üzere toplumun tüm kesiminde öğrenerek hayata geçirilmesi amacıyla Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2020 Yılı Eylem Planı kapsamında, Çocuk Hakları Komitelerine Üye çocuklarımız ve engelli çocuklarımızın ‘Engelsiz Çocuk Buluşması Projesi´ başlatmıştır. Çocuk Hakları Komitesi Üyeleri ve Engelli çocukların hayata tam ve etkin katılımını ve kendilerini etkileyen her konuda diğer çocuklarla eşit koşullar altında görüşlerini serbestçe ifade etme hakkı vardır. Söz konusu eylem planı çerçevesinde; Çocuk Haklarının temel prensiplerinden olan çocuk katılımının sağlanması amacıyla Muş Çocuk Hakları İl Komitesi olarak engelli çocuk ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Ziyaretler ile engelli çocukların da kendilerini ilgilendiren kararlar hakkında görüşleri alınarak, engelli bireylerin özgüvenleri gelişerek, toplumun eşit yurttaşları olduğu mesajı daha erken dönemde net bir şekilde kendilerine veriliyor. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları sözleşmesi uyarınca çocuğun görüşünün alınması, katılım hakkı, dinlenme, boş zaman değerlendirme ve kültürel etkinliklere katılma hakkını devreye sokma amacıyla ‘Engelsiz Çocuk Buluşması´ projesi kapsamında ilimiz Çocuk Hakları Temsilcisi ve Çocuk Hakları üye çocuklarımızla birlikte İl Müdürlüğümüzden Evde Bakım Hizmet almakta bulunan engelli bireylerimize ziyaret gerçekleştiriyoruz, sosyalleşerek toplumsal hayata katılımları sağlanıp, farkındalık oluşturulmaya çalışıyoruz. ‘Engelsiz Çocuk Buluşması Projesi´ ile sosyal hayata entegre olma konusunda çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Çocuk Hakları Komitesi üyeleri de, hayata geçirdikleri ‘Engelsiz Çocuk Buluşması´ projesi kapsamında engelli çocukları Özel Akademi Rehabilitasyon Merkezindeki ziyaret ederek hediyeler verdiklerini söylediler.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çocukları hediyelerle mutlu ediyorlar
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KARA KIŞ YÜZÜNÜ GÖSTERDİ
KARA KIŞ YÜZÜNÜ GÖSTERDİ
Muş´ta sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı çocuklar için eğlenceye dönüşürken, yetişkinlerde paniğe neden oldu.
İYİ PARTİ İL BAŞKANI AŞIK VEFAT ETTİ
İYİ PARTİ İL BAŞKANI AŞIK VEFAT ETTİ
İYİ Parti Muş İl Başkanı Ramazan Aşık´ın vefatı Muş´ta büyük bir üzüntü ile karşılanırken, cenazesinin bugün Muş´a getirilerek toprağa verileceği kaydedildi
BELEDİYENİN “HALK EKMEK” HİZMETİ BAŞLIYOR
BELEDİYENİN “HALK EKMEK” HİZMETİ BAŞLIYOR
Muş Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar neticesinden kısa zaman sonra faaliyete geçecek olan halk ekmek fabrikası, günde 60 bin ekmek üretebilecek.
DAKA SOGİP “DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK VAKA YARIŞMASI” DÜZENLENİYOR
DAKA SOGİP “DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK VAKA YARIŞMASI” DÜZENLENİYOR
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Sosyal Girişimcilik Programı (SOGİP) kapsamında Dijital Girişimcilik Vaka Yarışması düzenleniyor
HAK SAHİPLERİNE EVLERİ TESLİM EDİLDİ
HAK SAHİPLERİNE EVLERİ TESLİM EDİLDİ
Muş Belediyesi tarafından Zafer Mahallesinde kentsel dönüşüm kapsamına alınan evlerin yerine yapılan yeni daireler kura ile hak sahiplerine teslim edildi.
MURAT NEHRİNİN ÇEVRESİ TEMİZLENDİ
MURAT NEHRİNİN ÇEVRESİ TEMİZLENDİ
Muş Gençlik ve Spor İl müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte gençlik liderleri ve gönüllü gençler, tarihi Murat Köprüsü çevresinde bulunana çöpleri topladı.
MESLEK KURSLARI DEVAM EDİYOR
MESLEK KURSLARI DEVAM EDİYOR
Muş Belediyesi sosyal projelerle vatandaşların beklentilerine karşılamaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda sosyal belediyecilik anlayışıyla açmış olduğu meslek edindirme kurları devam ediyor.
SOĞUK HAVALAR KIŞIN SICAK TUTAN ÜRÜNLERE İLGİYİ ARTTIRDI
SOĞUK HAVALAR KIŞIN SICAK TUTAN ÜRÜNLERE İLGİYİ ARTTIRDI
Yaklaşan kış mevsimiyle birlikte havaların soğuması vatandaş pestil gibi organik ve soğuğa karşı koruyan ürünlere ilgiyi arttırdı
ARAÇLAR İÇİN KIŞ BAKIMI UYARISI
ARAÇLAR İÇİN KIŞ BAKIMI UYARISI
Kış aylarına girerken otomobillerde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan olan antifriz ve sıvı bakımlarının aksatılmaması konusunda Muş sanayi sitesindeki ustalar uyarılarda bulundu.
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
Muş Durumu

Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu