ÇOCUK KORUMA KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Çocuk koruma İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı toplantısı Muş Valisi Aziz Yıldırım´ın başkanlığında gerçekleştirildi
Tarih: 2.10.2018 17:37:06/ 268okunma / 0yorum

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu´na göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla kurulan merkezi, İl ve İlçe Koordinasyonların Çalışma, Usûl ve Esasları Yönergesi çerçevesinde düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı Toplantısı 02 Ekim 2018 tarihinde Vali Aziz Yıldırım´ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Vali Yardımcısı Mehmet Kocabey, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanlığı, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile paydaş kurum temsilcileri katıldı.

Toplantı 2018 yılı içerisinde yapılan çalışmaların, il koordinasyon kurulu ve alt komisyon toplantılarında alınan kararların, Çocuk Koruma Kanunu´na Göre Verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbirlerin yerine getirilmesi çalışmalarının sunumuyla başladı.

Toplantıda 2018 yılı içerisinde yapılan çalışmalara ilişkin bir sunum yapılmış ve çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunulmuştur. Ayrıca 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa Göre Verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararlarının daha çok hangi gerekçeler ile verildiği analiz edilerek ailelerin hangi konuda bilgilendirilmesi ve ne yönde bilinç ve farkındalık kazanmaları gerektiği hususları değerlendirilmiştir. Tüm bunlar göz önüne alınarak 2019 yılı içerisinde yapılması planlanan Eğitim ve Etkinlik projeleri de toplantı gündeminde ele alınmıştır.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

Nimete kavuşanların inkarından sakının.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu