BULANIK´TA YILIN İLK GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI
Bulanık´ta 2019 Ocak ayı güvenlik toplantısı ilçe halk kütüphanesinde gerçekleştirildi
Tarih: 3.1.2019 18:18:04/ 290okunma / 0yorum

Bulanık´ta İlçenin huzur ve güvenliğini sağlamak adına düzenlenen 2019 yılının ilk güvenlik toplantısı İlçe Halk Kütüphanes Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hacı Arslan Uzan, başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Mesut Irmak, İlçe Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanı Onur Koçak, Sivil Toplum Kuruluş Üyeleri, merkez mahalle muhtarları ve kanaat önderleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Uzan, “İlçemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden bütün gelişmelere değinerek “2016´dan bu yana güzel gelişmeler oldu iyi sonuçlar aldık. Terör ile mücadele de her anlamda etkin olmaya çalıştık. Bütün üst yetkililerce gereken yapılmıştır. Teröre bulaşmış belediyeleri iyi hale getirmek için devlet büyüklerimiz bize bu görevi verdi. Şuan ki mevzuata göre Kaymakamlar İlçelerinde cumhurbaşkanını temsilcileri olarak görev yapar. Mehmet Özhaseki´nin söylediği gibi iyi belediyecilik yönetimde 5 unsur vardır. 1 para yönetimi, 2 personel yönetimi, 3 mekan yönetimi, 4 algı yönetimi, 5 zaman yönetimi. Bizlerde çalıştığımız kurumlarda bu unsurlara göre hareket ettik. Belediyemizde 5 kişinin emekli olma maliyeti, 1 trilyondur. Belediye bütçelerinin çoğunluğu personellere harcanmaktadır. Bizler bunun önüne geçmek için gerekli tedbirleri aldık.” dedi. 

İlçenin en önemli sorununun terörle mücadele sorunu olduğunu ifade eden Uzan,  “Bunun üstesinden topyekun gelmeliyiz. Teröre müzahir olsun ya da olmasın bizler bütün vatandaşlarımıza kucak açtık. Bütün vatandaşlarımızla görüşüyoruz ve görüşmeye devam edeceğiz ifadesinde bulundu. Ayrıca Belediyecilik hizmetlerinden söz eden Sayın Uzan: “Bulanık ilçesi olarak Belediyemizce yapılan kuran kurslarına sahip çıkacağız. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu yolda eğiteceğiz. Kadınlarımızın güzel vakit geçireceği Aile Destek Eğitimiz Merkezleri, Hanım Kültür Merkezleri yaptık, gençlerimiz belediyemiz ve SODES projesi kapsamında aldıkları saz, gitar, keman gibi sanat alanlarında kendilerini yetiştiriyorlar. Bizler Devletin temsilcileri olarak terörle yapılan tahribatı temizledik. Bunun yanında uyuşturucu konusunda da mücadelemiz devam ediyor. Kapalı alanların yasak olduğu yerlerde sigara içme konusunun da önüne geçmek için gereken denetim ve yasaklanmaları yerine getireceğiz. “ şeklinde konuştu.

Kız çocuklarının okula gönderilmemesini vurgulayan Uzan, “Erken yaşta evlendirilmek zorunda kalan kız çocuklarının problemleri bizim problemimizdir. İlçemizin bu konularla anılmaması için gereken önemi göstermeliyiz. Kadınlarımıza, gençlerimize önem verilmelidir önemli konulara değindi. Son olarak Sayın Uzan, yapılacak olan seçimlere değinerek “Bir diğer konumuzda önümüzde bir seçim süreci bizleri bekliyor. Burada vatandaşlarımızın rahat oy kullanabilmeleri için gerekli bütün güvenlik tedbirlerini alacağız. Oyların sağlıklı bir şekilde sandığa yansıtılması için elimizden geleni yapacağız ve bu konuda da yardımlarınızı bekliyoruz. “dedi.

Güvenlik toplantısı için katılım gösteren herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Toplantıda söz alan İlçe Emniyet Müdürü, “İlk öncelikle 2019 yılının sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Emniyetimiz kendi alanına giren güvenlik çalışmalarını gayretle devam ettirmektedir. Okullarımızda uyuşturucu önlemleri alınmış ilçenin huzur için 7/24 esasına uygun personellerimiz ile birlikte büyük bir hassasiyet içinde çalışıyoruz.” İfadesinde bulundu.

İlçe Asayiş Komando Bölük Komutanı ise Haftada iki, üç kez olmak üzere arazideyiz. Sizlerden istediğimiz her türlü olumsuzlukta özellikle terör konusunda bizlere anında bilgi vermeniz. Diyerek bu toplantıların gerekliliğine değindi.

Son olarak toplantıya katılım gösteren kanaat önderleri kendi fikirlerini beyan ederek çözülmesi gereken ortak sorunları gündeme getirdiler.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu