BULANIK´TA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRILMASI PROJESİNİN AÇILIŞI YAPILDI
İçişleri Bakanlığı görevlendirmesiyle birlikte Bulanık ilçesinde hayata geçirilen ‘Sokak Sağlıklaştırılması Projesi´ düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Tarih: 28.9.2018 17:51:17/ 185okunma / 0yorum

 

 

Bulanık ilçesinde yapımı tamamlanan “Sokak Sağlıklaştırılması Projesi´nin” açılışı yapıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan açılış töreni Bulanık Kaymakamı ve Bulanık Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın selamlama konuşmasıyla başladı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, belediyeciliğinm bir gönül işi olduğunu ve şehrin çehresini değiştirmeye devam ettiklerini söyledi. Geçmişte terörden ciddi anlamda bedel ödemiş bir ilçe olduklarını ifade eden Uzan, “belediyecilik bir gönül işidir. Biz Bulanık Belediyesi olarak şehrimizin çehresini yüzünü değiştirmeye devam ediyoruz elhamdülillah. Geçmişte terörden ciddi anlamda bedel ödemiş bir ilçemiz var. Ama bu terörün tortularını silmek, tekrar şehrimizin normalleşmesi için hem batıdaki bir kentimizin hâsıl olan hizmetleri burada da getirmek adına ben ve ekip arkadaşlarım var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu projelerimizden en önemlisi, benim de en sevdiğim projemiz sokak sağlıklaştırması projemiz. Gerçekten şehrimizin bir kimliği yoktu. Biz Bulanık Belediyesi olarak burda kent estetiği yönetmeliği çıkarttık ve şehrimizin ana dokusunu belirledik. Betopandan cephe giydirmeleri ve alınlıkların yüzde 95´ini bitirdik. Yaklaşık 1 buçuk milyonluk projeyi biz 958 bin liraya ihalesini yaptık. Şükürler olsun 303 işyerinin cephe ve kolon giydirmelerini tamamladık. Ve coğrafyamıza uygun, sert iklime uygun ahşap desenli betopan giydirdik. Şehrimizin en önemli problemlerinden birisi altyapı problemi. Gerçekten 100 yıllık bir ilçe ancak sadece yüzde 30´unda kanalizasyon vardı; yüzde 70´inde yoktu. İçme suyu kısıtlı saatlerde veriliyordu. Şükürler olsun İller Bankamızın desteği ile bu projeyi de 51 milyona ihale ettirdik. Şehrimizin 7 farklı noktasında isale hattımızda, kanalizasyonumuz da ciddi çalışma var. Fiziki gerçekleştirme olarak yüzde 50´lerdeyiz. İnşallah bitirdiğimizde şehrimiz 24 saat su alacak. Saniyede 150 litre şehrimize su gelecek. Bu çok önemli bir projeydi. Bu projelerimizde bize destek olan Bulanık Halkına çok teşekkür ederiz” dedi.

“ÇARŞI MERKEZİNDE YÜZDE 95 HİZMETLERİMİZ TAMAMLANDI”

“Çarşı caddemizdeki değişimin yüzde doksan beşi tamamlandı. Bulanık güzelleşiyor” diye kaydeden Başkan Uzan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah razı olsun bu proje boyunca bize destek veren herkesten. Bulanık halkına da sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum, sağ olsunlar. Yine diğer projelerimizden birisi de Körsu. Biliyorsunuz yıllardan beri sıkıntılıydı. Yapılan çalışmalar sonucunda dereyi ıslah ettik. İlçemizde vatandaşlarımızın dinlenebileceği, zaman geçirebileceği bir yer haline getireceğiz. Park, Bisiklet yolu ve yürüyüş yolu projemizin de bugün açılışını yapacağız. Birlik ve beraberliği huzur ortamı sağlandığı sürece Allah´ın izniyle ileride daha yaşanabilecek bir kent haline geleceğiz.”

“ÖZELLİKLE BU BÖLGE İÇİN ŞUNA İHTİYACIMIZ VAR DEDİĞİMİZ ZAMAN SAĞ OLSUNLAR BİZİ HİÇ GERİ ÇEVİRMEDİLER”

Ardından kürsüye çıkan Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek de “Kaymakamız sağolsun. Çok heyecanlı ve verimli. Evet çok güzel işler başarmışız tebrik ediyorum. Sokaklarımızın güzelleşmesi, derelerimizin ıslahı, beldelerimizin, köylerimizin yolarının iyi hale gelmesi insanları mutlu etmek hem hizmet hem sevaptır. Başta Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin desteği arkamızda hakikatten de gittiğimiz zaman özellikle bu bölge için şuna ihtiyacımız var dediğimiz zaman sağ olsunlar bizi hiç geri çevirmediler. Şu anda Körsu deremiz bu sene Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde 7 taşkın korumadan birisi sayın valimiz de şahit oldu sadece bu sene bizim takiben 60 milyon TL şehrimizin altyapısını yapıyoruz. Çok zor bir iş yine tebrik ediyorum kaymakamımızı cesaretinden dolayı. Daha iyi hizmet, daha iyi okul, daha iyi yüksekokul,  hamdolsun ki bu sene onları da başardık. Bölgemiz güzelleşiyor. Artık her alanda güzelleşecek. Hep beraber inşallah güzel şeyler başaracağız. Güzel şeyler olduğu zaman kötü şeyler defoluyor. Güzel şeyler olduğu zaman kan, terör defoluyor. Artık biz bu bölgede çocuklarımızın ölmesini istemiyoruz. Analarımızın ağlamasını istemiyoruz. İnancınız olsun ki Bulanık´a güzel şeyler yapmak istiyoruz. Ama bu konuda sizlere ihtiyacımız var. Size hizmet edeceğiz. Daha temiz içme suyu, daha güzel sokaklar, daha güzel parklar, daha güzel okullar, daha verimli insanlar, daha verimli huzur. Evet, bu konuda özellikle büyüklerimizin de karalılığı var. Biz buradayız. Teşkilatlarımızla birlikte, demokrasiyle birlikte buradayız. Sizin emrinizde olacağız” dedi.

“HEP BİRLİKTE HİZMETLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Muş Ak Parti Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´in konuşmasının ardından kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Vali Yıldırım, “Sayın Kaymakamım, saygıdeğer Milletvekilimiz, Jandarma Komutanımız, Emniyet Müdürümüz ve çok değerli katılımcılar. Kaymakamımız ve aynı zamanda Belediye Başkan Vekilimiz tarafından Bulanık da yaşayan vatandaşlarımız için yapılmış olan hizmetlerin açılışında sizlerle birlikteyiz. Hepiniz hoş geldiniz.

Bugün sadece üç tane hizmetin, tesisin açılışını yapacağız. Çünkü Kaymakam Bey´e dedim ki diğer açılışları daha sonra yapalım ki buraya Bulanık da yaşayan hemşehrilerimizi görmek için gelmeye bir nedenimiz daha olsun. İnşallah diğer yeni açılışlarımızda kısa sürede olacak.

Yapılan bu güzel hizmet, hepinizin gördüğü gibi ilçemizin çehresini değiştirdi. Bir şehre gittiğiniz zaman, bir beldeye gittiğiniz zaman gözünüz oradaki güzellikleri hemen algılıyor ve o güzellikleri zihnimize kazıyor. O mekândan ayrıldığınızda o hafızanıza aldığınız güzelliklerde sizinle geliyor. Bir başka yerde oradan bahsedildiği zaman hemen o güzellikler aklınıza geliyor. Şehirleşmenin, güzel ve sağlıklı şehirleşmenin en güzel yanı budur işte.

Geçen gün Ankara´dan misafirlerim geldi. Doğal olarak Muş´u gezmek, görmek istediler. Muş´u gezerken tabi ki buralara da gönderdik. Lakin pek çoğunuzun haberi bile olmadı. Gezdiler, dolaştılar ve döndüklerinde Bulanık ile ilgili bu sokak vardı akıllarında. Dediler ki çok güzel olmuş. Göze çirkin gelen o renk cümbüşü yok. Dükkânların, işletmelerin, mağazaların üzerindeki harfler hepsi bir karar. Bunları duymak bile ne kadar güzel bir iş yaptığımızın resmidir. Yaşadığımız yer güzelleştikçe moralimiz bile daha düzgün oluyor. Onun için bu hizmetlerin belediyemiz aracılığıyla, kaymakamlığımız aracılığıyla, ilgili olan diğer kurumlar aracılığıyla gelmiş olması önemli değil. Önemli olan bu hizmetler geldikten sonra sizlerin bir başkasının bunları korumasına ihtiyaç duymadan bunlara sahip çıkabilmenizdir.

Korumaktan kastım da kullanırken korumaktır. Bakın kısa süre sonra Bulanık Belediyemizin yapmış olduğu diğer hizmetleri de bir bir açacağız. Yollar var, asfalt var,  kanalizasyonumuz var, burada yapılan içme suyu tesislerimiz var.  Onun için diyorum ki hizmetlerimize sahip çıkalım. Hizmet getirenlerimize sahip çıkalım. Olumsuz örneklerin tekrar olmaması için özellikle bu hizmetlerin devamı için de artık sizlerin çok daha dikkatli olması gerekir. Bunu da sizden bekliyoruz. Bizim hizmet anlayışımız, Bulanık vatandaşının hizmeti için tahsis edilmiş olan kaynağın düzgün kullanılması ve burada yaşayan vatandaşlarımıza, çoluğuyla çocuğuyla yaşlısıyla genciyle kadınıyla erkeğiyle herkesin hizmetine sunulmasıdır. Devletimiz bunun için kaynaklar gönderiyor. Sizlerin ihtiyacının karşılanması için buraya gönderiyor. Bu kaynaklara sizlerin sahip çıkması lazım. Önceden gelen para başka yerlere gidiyordu, bugün gelen para sizlere hizmet olarak dönüyor bunun kıymetini bilmek ve bunu mutlaka korumak gerekiyor.

İnşallah bundan sonra demin de söyledigim gibi daha güzel hizmetlerle hep birlikte olacağız. Daha güzel açılışlar yapacağız. İnşallah yeter ki birlik ve beraberliğimizi bozmadan devletimize sahip çıkalım. Bizim için tahsis edilmiş olan kaynaklara sahip çıkalım. Bize yapılan bize sunulan hizmetlere sahip çıkalım. Bunların kimler tarafından bizlere sunulduğunu da unutmayalım. Burada bizimle birlikte olan tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum, kalın sağlıcakla. Allah yar ve yardımcınız olsun. Saygılarımla” dedi.

Vali Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyet Sokak Sağlıklaştırılması Projesi´nin açılış kurdelesini kestikten sonra sokak esnafını ziyaret ederek, hayırlı işler diledi.

 

Vali Aziz Yıldırım´a programda Muş Ak Parti Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Bulanık Kaymakamı ve Bulanık Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Bülent Baykal ve İlçe Protokol Üyeleri ile çok sayıda vatandaş eşlik etti.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ, SU BASKINI YAŞANAN BÖLGELERİ İNCELEDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, SU BASKINI YAŞANAN BÖLGELERİ İNCELEDİ
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, kentte yaklaşık 2 gün boyunca devam eden sağanaktan dolayı su baskınlarının yaşandığı bölgeleri inceledi.
VALİ GÜNDÜZÖZ, KURUMLARDAN BRİFİNG ALIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, KURUMLARDAN BRİFİNG ALIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünden brifing aldı.
BU GURUR HEPİMİZİN!
BU GURUR HEPİMİZİN!
Muş Alparslan Üniversitesi Hayvancılık Sahasında Pilot Devlet Üniversitesi Seçildi
BAŞKAN ASYA, ESNAF ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
BAŞKAN ASYA, ESNAF ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
Belediye Başkanı Feyat Asya, 31 Mart´ta yapılacak seçimler öncesi AK Parti tarafından aday gösterilmesinin ardından yereldeki çalışmalarına başladı. Başkan Asya, esnaf ziyaretleri ile seçim kampanyasına start verdi.
DUAYENİN FOTOĞRAFLARI RESİM OLUYOR
DUAYENİN FOTOĞRAFLARI RESİM OLUYOR
Muş´ta genç ressamlar, bir ilke imza atarak Dünyaca Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler´in fotoğraflarını resmederek sergi açmayı hedefliyor
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ve Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü eğitim çalışanlarının üye olabildiği Eğitim-Bir-Sen Muş 2 Nolu Şubesi, ilk divan toplantısını gerçekleştirdi.
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan “Muş İli Tarım Alet Ve Makineleri Sektörü” başlığını kaleme aldı
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
Muş´ta iş kuracaklara çağrıda bulunan KOSGEB İl Müdürü Kenan Mergen, girişimciliği geliştirme destek programı kapsamında faaliyette bulundukları sektörlere göre değişen tutarlarda üretim yapan işletmelere 370 bin TL´ye kadar geri ödemesiz girişimcilere destek sağlanacağı, hibeden faydalanmak isteyen girişimcilerin en son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2018´de sona ereceğini dile getirdi.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz Muş Devlet Hastanesi´nde tedavi gören hastaları ziyaret ederek “Geçmiş Olsun” dileklerini iletti.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu