“BİZ ANADOLUYUZ” PROJESİ KAPSAMINDA MALAZGİRT´İ GEZDİLER
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda düzenlenen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Kahramanmaraş´tan ilimize gelen öğrenciler, Malazgirt İlçesini gezdi
Tarih: 18.6.2019 17:47:24/ 485okunma / 0yorum

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda düzenlenen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilimize gelen Kahramanmaraşlı öğrenciler, Malazgirt İlçesi´ni gezdi. “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında gelen öğrencilerin Malazgirt gezisine Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, gençlik liderleri ile gönüllü üyeler katıldı.  Malazgirt İlçesi´nin tarihi, turist ve kültürel zenginliklerini yerinde görme imkanı bulan öğrenciler, kitaplardan okudukları ve öğrendikleri bilgileri yerinde görme imkanı buldukları için mutlu olduklarını söylediler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda düzenlenen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilimize gelen öğrencilerin Malazgirt gezisi hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, öğrencilerin Türk tarihi açısından önemli olan Malazgirt Meydan Muharebesinin yaşandığı yer olan Malazgirt İlçesi´ni birlikte gezdiklerini söyledi. Müdür Güler: “Bildiğiniz gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda düzenlenen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında ilimize gelen Kahramanmaraşlı öğrenci ve öğretmenlerle güzel vakitler geçirmeye devam ediyoruz. Proje kapsamında yapılan gezi ve ziyaretler programının üçüncü gününde, Türk tarihi açısından son derece önemli olan Malazgirt Meydan Muharebesinin yaşandığı yer olan Malazgirt İlçe´mizi ziyaret ederek, tarihi ilçenin tarih kokan yerlerini öğrencilerle birlikte gezdik. Tarihi ve kültürel miraslarımızı daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Öğrenciler, ilçenin tarihi çarşısını, tarihi Malazgirt Kalesi´ni ve en önemlisi de Malazgirt Anıtını ziyaret ederek, buralar hakkında bilgi sahibi oldular. Ayrıca Gençlik Merkezi Müdürümüz Murat Karataş´ın da katılımıyla gençlerimizle Gençlik Merkezimizin has odasında bir araya gelerek sıcak bir ortamda sohbet muhabbet ettik. Proje kapsamında gezi ve ziyaretlerimiz devam edecektir” dedi.

Malazgirt İlçesi´ni ziyaret ederek, tarihi yerleri gezen öğrenciler de, daha önce kitaplardan okudukları ve bilgi sahibi oldukları mekanı yerinde görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARTAN VAKALAR YENİ TEDBİRLERİ GETİRİYOR
ARTAN VAKALAR YENİ TEDBİRLERİ GETİRİYOR
Muş İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda oteller ve konaklama tesisleri içerisinde bulunan restoran ve lokantalar hakkında yeni düzenleme yapıldı.
BARIŞAN, 48. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI
BARIŞAN, 48. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI
Muş Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Muş Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Şube Başkanı Mahir Barışan, başkanlar Kurulu Toplantısına katıldı.
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
Alparslan-1 Hidroelektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğü, nehir yatağına bırakılacak su nedeniyle uyarıda bulundu
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
Muş Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, Hasköy İlçesi ve Yeşilova Beldesinde %50 devlet desteği ile kuracak olan hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu.
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP) bileşeni olan Muş Meşe Erozyonla Mücadele Doğayı Koruma ve Ağaçlandırma Derneği Başkanı İhsan Aytemiş, Torba Yasa Teklifinin geri çekilmesi gerektiğini söyledi
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş İl Temsilciliği Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinde filtre kampanyası başlattı.
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
Bazı ovaların, büyük ova koruma alanı olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girerken Muş´ta bulunan Malazgirt Ovası, Liz Ovası ve Bulanık Ovasıda büyük ova koruma alanı olarak belirlendi.
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz başkanlığında "Kadına Şiddete Sıfır Tolerans" konulu toplantı yapıldı.
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başkanlığında video konferans yöntemiyle düzenlenen Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı´na Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ile İl Jandarma Komutanı Alb. İlhan Şen´de katıldı.
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
Muş Durumu

Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu