BİRİMLER ARASI FUTSAL TURNUVASI FİNAL MAÇI YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi ile Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi işbirliğiyle düzenlenen Birimler Arası FUTSAL Turnuvasına 14 takım ve yaklaşık 100 sporcu katıldı.
Tarih: 14.3.2019 17:24:19/ 132okunma / 0yorum

BESYO Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen final maçına, Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Genel Sekreter Yardımcısı Ferit Uslu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Alper Karadağ ile akademik ve idari personel katıldı.

Saat 15.00´da başlayan üçüncülük maçı Yapı İşleri 1 birimi ile Fen-Edebiyat Fakültesi birim takımı arasında yapıldı. Normal süresi 4-4 biten karşılaşmayı kazanan takım, uzatmada 9-4´lük skorla Fen-Edebiyat Fakültesi birim takımı oldu. Saat 16.00´da başlayan final maçı Yapı İşleri 2 (Yıldız Teknik) birimi ile Güvenlik birimi arasında oynandı. Bu zorlu mücadelenin galibi 5-3´lük skorla Yapı İşleri 2 (Yıldız Teknik) takımı oldu.

Turnuva birincisi Yapı İşleri 2 (Yıldız Teknik) birim takımına ödülleri, Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat tarafından verildi. İkinci olan Güvenlik birimi takımı ödüllerini Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi başkanı Dr. Öğretim Üyesi Turan Güler´den alırken, Üçüncü olan Fen-Edebiyat Fakültesi birim takımına ise ödülleri, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi başkanı Dr. Öğr. Üyesi Turan Güler ile Eğitim-Bir-Sen Muş 2 şubesi temsilcileri, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Şükrü Çobanoğlu derece alan takımlar ve Müsabakalar boyunca görev yapan hakemler; Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışan Hüseyin Altun, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi Veysel Yamaç ve Kübra Yıldız´ ı tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Üniversite Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu turnuva sonunda Üniversitenin spor aktivitelerinin ve spor alanındaki başarılarının üstüne koyarak devam edeceğini son olarak ilk defa katıldığı Antalya Kemer de gerçekleşen Badminton müsabakalarında şampiyon olarak lig atladığı belirtti. Yapılan etkinliğin, Muş Alparslan Üniversitesi akademik, idari ve sürekli işçi statüsündeki birim personellerinin kaynaşması, dayanışması ve FUTSAL sporu ile tanışma hedeflerinin amaçlanarak düzenlendiğini söyledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ŞUBAT AYININ GENÇLİK MERKEZİ MUŞ GENÇLİK MERKEZİ OLDU
ŞUBAT AYININ GENÇLİK MERKEZİ MUŞ GENÇLİK MERKEZİ OLDU
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Ayın Gençlik Merkezi´ uygulamasında, Muş Gençlik Merkezi 2019 yılı Şubat ayı gençlik merkezi seçildi. AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ve İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Gençlerle bir araya gelerek, başarılarını kutladı
MASKF YÖNETİMİ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
MASKF YÖNETİMİ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Bir yandan il, bir yandan İlçe ziyaretlerini sürdüren MASKF Başkanı Kemal Türkan, Muş İl Emniyet Müdür´ü Ahmet Arıbaş ile TKDK Muş il koordinatörü M.Emin Turan´ı ziyaret etti.
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde görevli Gençlik liderleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği proje ve faaliyetlerin tanıtımını yapmak için okullarda bilgilendirme afişleri astı.
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
Türkiye Atletizm Kros Milli Takımıyla, Avrupa Şampiyonasında piste çıkan İlimiz Milli Atleti Emine Akbingöl büyük başarı elde etti
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
Türkiye Dağcılık Federasyonu Muş İl Temsilcisi Ve Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü MUDOSK Başkanı Mehmet Çağlayan, "Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecektir" dedi.
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
Lige verilen aranın ardından sezon hazırlıklarını tamamlayan Menderes spor ikinci yarının ilk maçında Bingöl temsilcisini 4-0 gibi bir skorla yenmeyi başardı.
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig´inde mücadele eden Muş Lalezar Spor takımı Muş Atatürk Spor Salonunda Hakkâri Sportif Faaliyetler Spor takımını ağırladı.
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arsında 2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi düzenlenecek.
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´in düzenlediği 7. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası´nda NETTECH SPOR şampiyon oldu. Turnuvada Lale Gençlik ikincilik, Tuaç Dekorasyon üçüncülük, Yoncalılar Derneği de centilmenlik kupalarını aldı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu