"BİR KAPAK BİR UMUT” PROJESİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
3 Aralık Dünya Engelliler Haftası çerçevesinde Üniversitemiz Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü´nün hazırlamış olduğu “Bir Kapak, Bin Umut” isimli mavi kapak toplama sosyal sorumluluk ve farkındalık projesi, Bulanık MYO´da gerçekleştirilen proje tanıtım etkinliği ile hayata geçirildi.
Tarih: 10.12.2019 19:30:30/ 435okunma / 0yorum

Engelli bireylere yönelik farkındalığın artırılması amacıyla gerçekleştirilen ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu´nun da (BESYO) destek verdiği projenin açılışına Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, Bulanık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Galip Halidi ve ilçedeki kurum amirleri katılım gösterdi.

İYİ NİYET SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Farkındalık haftası etkinlikleri kapsamında 3 Aralık´tan itibaren Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Dönmez, Öğretim Görevlileri Mehmet Latif Candemir, Burcu Candemir ve öğrenciler tarafından çeşitli aktivitelerle engelli bireylerin sosyal hayatta karşılaştıkları sorunlara dikkat çekildi. Etkinlikler kapsamında hayata geçirilen “Bir Kapak Bin Umut” projesi ile de engelli bireylerin kullanımına sunulmak üzere akülü sandalye kampanyası başlatıldı. Üniversitemiz ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği arasında imzalanan “İyi Niyet Sözleşmesi” kapsamında yürütülen projeye göre her 3.5 tonluk mavi kapağa bir akülü sandalye hediye edilecek.

BESYO´DAN TAM DESTEK

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü´nün öncülük ettiği projeye BESYO´dan da tam destek geldi. BESYO ders müfredatında yer alan ve Dr. Öğr. Üyesi Gözde Yetim tarafından verilen “Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi” kapsamında öğrencilerin topladığı mavi kapaklar “Bir Kapak Bir Umut” projesine hibe edildi. BESYO tarafından projeye verilen destekten dolayı oldukça memnun olduğunu ifade eden Bulanık MYO Müdürü Halidi, BESYO Müdürü Prof. Dr. Alper Karadağ başta olmak üzere tüm BESYO akademik personeli ve öğrencilerine teşekkür etti.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KAPAK UMUT PROJESİ İÇİN ADIM ATILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
SURİYE UYRUKLU ÇOBAN MURAT NEHRİNDE BOĞULDU
SURİYE UYRUKLU ÇOBAN MURAT NEHRİNDE BOĞULDU
Muş´ta çobanlık yaptığı öğrenilen Suriye uyruklu bir genç, serinlemek için girdiği Murat Nehri´nde boğuldu. Balık adamlar, Suriyeli gencin cansız bedenini çıkarırken, görgü tanıklarının bir kişi daha vardı iddiaları üzerine Murat nehrinde arama çalışmaları devam etti. Saatlerce nehirde arama yapan balık adamlar, daha sonra çalışmaları sonlandırdı.
EMNİYETTEN KAÇAK ÜRÜNLERE GEÇİT YOK
EMNİYETTEN KAÇAK ÜRÜNLERE GEÇİT YOK
Kaçakçılık Ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin emtia(Eşya) kaçakçılığına yönelik sürdürdüğü operasyonda çok sayıda malzeme ele geçirdi.
BULANIK/KOP KİTABI YAYIMLANDI
BULANIK/KOP KİTABI YAYIMLANDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. İrşad Sami Yuca editörlüğünde Bulanık/Kop kitabı yayımlandı
İLİM VE İRFAN MERKEZLERİ CAMİLER
İLİM VE İRFAN MERKEZLERİ CAMİLER
Muş İl Müftülüğü Başvaizi Abdulhak Akpolat, Camiler ve Din Görevlileri Haftası´nın bu yılki temasının “Cami ve İlim” olarak belirlendiğini hatırlatarak hafta boyunca camilerin medeniyetimizdeki yeri ve hayatımızdaki anlamının anlatılacağını söyledi.
KIRIMOĞLU, ASALETEN ATANDI
KIRIMOĞLU, ASALETEN ATANDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığını vekâleten yürüten Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, dekanlık görevine asaleten atandı.
KARŞIYAKA MAHALLESİ´NDE ASFALT HAZIRLIĞI
KARŞIYAKA MAHALLESİ´NDE ASFALT HAZIRLIĞI
İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon gibi yer altı hatları yenilenen Karşıyaka Mahallesi´nde asfalt hazırlığı yapılıyor. Ekipler bir yandan yol söküm çalışmaları yaparken diğer yandan asfalt altı malzeme serimi yaparak yol sıkıştırması yapıyor.
USTA ÖĞRETİCİLER 6 AYDA 65 BİN MESKE ÜRETTİ
USTA ÖĞRETİCİLER 6 AYDA 65 BİN MESKE ÜRETTİ
Muş´ta Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren ve kursların kapanmasıyla boşta kalan 25 usta öğretici kadın, koronavirüs ile mücadele kapsamında gönüllü olarak maske üretiyor.
ASİMDER: KÜFÜR TEK MİLLETTİR!
ASİMDER: KÜFÜR TEK MİLLETTİR!
Asılsız Soykırım İddiaları ile Mücadele Derneği (ASİMDER) Başkanı Turhan Sur Ermenistan saldırılarına değerlendirerek “Küffar´ın şımarık kıblesiz Ermenistan´a talimat vermesi ile son yıllarda, Türk İslam Dünyası Coğrafyasına başlattığı kahpe saldırıların maksadını ve hedefini çok iyi bilmekteyiz” dedi
DOLAR
7.6946
EURO
9.0376
Muş Durumu

Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu