"BİR KAPAK BİR UMUT” PROJESİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
3 Aralık Dünya Engelliler Haftası çerçevesinde Üniversitemiz Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü´nün hazırlamış olduğu “Bir Kapak, Bin Umut” isimli mavi kapak toplama sosyal sorumluluk ve farkındalık projesi, Bulanık MYO´da gerçekleştirilen proje tanıtım etkinliği ile hayata geçirildi.
Tarih: 10.12.2019 19:30:30/ 275okunma / 0yorum

Engelli bireylere yönelik farkındalığın artırılması amacıyla gerçekleştirilen ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu´nun da (BESYO) destek verdiği projenin açılışına Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, Bulanık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Galip Halidi ve ilçedeki kurum amirleri katılım gösterdi.

İYİ NİYET SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Farkındalık haftası etkinlikleri kapsamında 3 Aralık´tan itibaren Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Dönmez, Öğretim Görevlileri Mehmet Latif Candemir, Burcu Candemir ve öğrenciler tarafından çeşitli aktivitelerle engelli bireylerin sosyal hayatta karşılaştıkları sorunlara dikkat çekildi. Etkinlikler kapsamında hayata geçirilen “Bir Kapak Bin Umut” projesi ile de engelli bireylerin kullanımına sunulmak üzere akülü sandalye kampanyası başlatıldı. Üniversitemiz ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği arasında imzalanan “İyi Niyet Sözleşmesi” kapsamında yürütülen projeye göre her 3.5 tonluk mavi kapağa bir akülü sandalye hediye edilecek.

BESYO´DAN TAM DESTEK

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü´nün öncülük ettiği projeye BESYO´dan da tam destek geldi. BESYO ders müfredatında yer alan ve Dr. Öğr. Üyesi Gözde Yetim tarafından verilen “Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi” kapsamında öğrencilerin topladığı mavi kapaklar “Bir Kapak Bir Umut” projesine hibe edildi. BESYO tarafından projeye verilen destekten dolayı oldukça memnun olduğunu ifade eden Bulanık MYO Müdürü Halidi, BESYO Müdürü Prof. Dr. Alper Karadağ başta olmak üzere tüm BESYO akademik personeli ve öğrencilerine teşekkür etti.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KAPAK UMUT PROJESİ İÇİN ADIM ATILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine canlı yayın konuğu olarak karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek “İl Özel İdaresi olarak karla mücadelede toplam 11 ekip oluşturduk. 95 personeli etkin bir şekilde 24 saat esasına göre karla mücadeleye son hız hizmetlerini sürdürüyor. Nefesin olduğu her yere biz hizmet götürüyoruz. Vatandaşımızın hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için İl Özel İdaresi ekipleri gece-gündüz çalışmaktadır” dedi
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği, Okul Sporları kapsamında 6 farklı branşta 54 okuldan 270 öğrencinin katılımıyla Satranç Turnuvası düzenledi. Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, dereceye giren sporculara ödüllerini vererek başarılar diledi.
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
İslami İlimler Fakültesi (İİF) Vali Erdoğan Bektaş Amfisi´nde her hafta gerçekleştirilen “Çarşamba Seminerleri” kapsamında bu hafta “Tefsîrü´l-Menâr Bağlamında Islah Ekolü´nün Kur´an´ı Anlama ve Açıklama Yöntemi” konulu seminer düzenlendi.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Aile Destek Merkezi´nin (GADEM), 17 ilçede başlattığı alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarına hemşehri dernekleri de katıldı.
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberinde ki heyet, esnaf ziyaretlerinde bulunarak birçok gencin seyyar satıcılık yaptığına dikkat çekerek işsizliğin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Alican, üniversitenin ismini taşımakta olduğu Selçuklu Sultanı Alparslan´ın biyografisini kaleme aldı.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu