BİR BİRİMİZİ SEVELİM ÖTEKİLEŞTİRMEYELİM
Dünya tarihinde büyük insanlık suçların işleyen Avrupa ülkelerinin şuanda kenetlenip her alanda bir birine destek olduğunu belirten Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı Remzi Özün, herkesin ülkesi için gerekli fedakarlığı yapması gerektiğini belirterek “bir birimizi sevelim, ötekileştirmeyelim” dedi
Tarih: 5.11.2018 18:25:42/ 3698okunma / 0yorum

 

 

Uzun yıllardır Almanya´da faaliyet göstererek sürekli Türkiye´ye sağlık, eğitim, spor ve birçok sosyal alanda desteklerde bulunan Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı ve iş adamı Remzi Özün, Türkiye´nin dünyada ciddi bir güç haline geldiğini belirterek artı birlik ve beraberliğin daim olması gerektiğini söyledi.

Siyasi liderlerin her zaman ülke ve milleti adına hizmet etmesi gerektiğini ifade eden Başkan Özün, “Bizler Avrupa´da Türkiyeli olarak bilinir ve öyleyiz. Orada rengin, ırkın dilin ne olursa olsun fark etmez ve temsil ettiğin ülke ile anılırsın. Bizler; Trabzonlu, Rizeli, Ardahanlı, Kırklareli, Yozgatlı, Diyarbakırlı ve Muşlu olarak hep birlikte Türkiyeliyiz. Bizler aslında ülkemizin renklerinin ve o güzel renklerinin temsilcileriyiz. Burada kastımız ve dile getirmek istediğimiz en önemli unsur; bir olmamızdır. Birlikte yaşıyoruz ve birlikte yaşamaya mecbur olduğumuz için ülkemizde ki var olan sorunları en pratik ve inşamız, ülkemiz ve yarınlarımızın geleceği için ötekileştirmeden gerekiyor” dedi.

“DÜNYADA İNSANLIK SUÇU İŞLEYENLER BUGÜN İNSAN HAKLARINI KURMUŞ, BİZ NEDEN BAŞARAMIYORUZ”

ABD´nin İran´a yönelik ambargosunu da değerlendiren Özün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz tüm renklerimiz ve kültürümüzle bir bütünüz. Nasıl bin yıldır birlikte bütün acıları, sevinçleri yaşayıp büyük savaşlar verdiysek bu toprakların kazanımları için el ele iken neden bu gün kin ve nefret ile bakışıyoruz? Hepimizin bildiği gibi dünyada büyük insanlık suçları işleyen Avrupa ülkeleri bugün ise insan hakları mahkelerini kurmuşlar. Avrupa Birliği ve ortak parlamento kurmuşlardır. Her renk ve her dil o parlamento da temsil ediliyor. Biz bunu neden başaramıyoruz ve neden bu girişimde bulunmuyoruz? Bugün coğrafyamızda Amerika, Rusya ve diğer ülkelerin hakim olması topraklarımız üzerinde söz sahibi olması her Türk, Arap, Kürt, Fars diyen tüm vicdan sahiplerini rahatsız ediyor. Bugün de şahit olduğumuz gibi ABD´nin İran´a yaptırım yapması da bizi rahatsız ediyor. Ortadoğu´nun 4 kadim halkı neden bunları görmüyor ve kendi çözümlerini aramıyorlar. Barış ve kardeşliği esas alınıp neden bir birilerine tahammül etmiyorlar. Bölgemizde barış, huzur, birlik ve beraberliğin tesis edilmesi gerekiyor.”

“ÜLKEMİZDE KİN, NEFRETİ EKMEYELİM, AYRIŞMAYALIM VE SEVGİ İLE BİR BİRİMİZE SARILALIM”

Türkiye´de yaşayan tüm halkların en büyük sorunun sevgi olduğunu vurgulayan Başkan Özün, “Ülkemizde hiçbir etnik unsur yabancı değil. Bütün bedelleri ve savaşları birlikte yaşamışlardır. Çanakkale´den tutun bugünlere kadar. Akraba olmuşlar. Eğer birlikte yaşamayı birlikte arzu ediyorsak demokratik çözümlerin bulunmasını bir birimizi ötekileştirmeden kucaklaşmalıyız. Asıl sorunumuz; birimizi sevmeliyiz, helalleşmeliyiz. Ülkemizde kin, nefreti ekmeyelim, ayrışmayalım ve sevgi ile bir birimize sarılalım. Bizler Kürt, Türk, Laz, Arap ve Gürcü olarak asıl unsuruz. Biz kardeşiz. Özgürce kendimizi ifade etmeliyiz. Hukukun üstünlüğüne inanmalıyız. Ülkemizin kalkınması ve refaha kavuşması sevgi ve barıştan geçer. Halkımız Ankara´da ki siyasetçilerimize büyük görevler vermiştir. Asıl vekaletini vermiştir. Huzuru, ekonomiyi, sosyal yaraları iyileştirmeleri için barış ve kardeşlik için onlara bu görevleri vermişlerdir. Temennimiz ülkemizin birlik ve beraberliği, kardeşçe yaşamamızdır” dedi.

“YEREL SEÇİMLER KAVGA, GÜRÜLTÜ İLE DEĞİL SEVGİ VE GÜZEL BİR YARIŞLA OLMALI”

2019 yılında yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimini de hatırlatarak ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Özün, şunları söyledi: “malum ülkemizde yeni bir seçim heyecanı var. Büyük siyasi partilerimiz şimdiden çalışmalarını sürdürüyorlar. Diğer seçimlerde olduğu gibi biz Avrupa´da ve diğer dünya ülkelerinde olan halkların temennisi her zaman sükûnet, huzur, barış ve kardeşlik içerisinde bu yerel seçiminde yapılmasıdır.2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerinde şimdiden ülkemize, halkımız ve siyasi partilerimize hayırlı olsun. Biz bu seçimleri geleceğimiz için hizmet için yapıyoruz. Seçimlerin adil olması, hukuka dayalı olması en büyük temennimizdir. Çünkü biz inançlı insanlarız. Bu seçim de ülkemiz için büyük bir kazanım olmalı ve kazanan kim olursa olsun adil davranılmalıdır. Çünkü yarın hepimiz toprağın bağrında rabbimize hesap vereceğiz. Tekrar bu seçimin ülkemize, milletimize ve siyasi partilerimize hayırlı olmasını rabbimizden diliyoruz. Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için her zaman dediğimiz gibi barış, huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik olsun.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR UNUTULMADI
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Muş´ta, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü´ne dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi
REKTÖR POLAT´TAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE JEST
REKTÖR POLAT´TAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE JEST
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ile eşi Nilüfer Polat, ulusal müsabakalarda dereceye giren öğrencilerimizle buluştu.
“ÇİFTÇİMİZ NE KADAR PANCAR ÜRETİRSE HEPSİNİ ALACAĞIZ"
“ÇİFTÇİMİZ NE KADAR PANCAR ÜRETİRSE HEPSİNİ ALACAĞIZ"
Muş Şeker Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürü Hakim Gündoğdu, çiftçi ne kadar pancar üretirse hepsini alacaklarını bildirdi.
AB PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ BAŞLADI
AB PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ BAŞLADI
Bilimsel Araştırmalar.-Yayınlar ve Projeler Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAYPUAM) adına projelendirilen ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen AB Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ´ın ve Dr. Öğr. Üyesi İskender Dölek´in açılış konuşmaları ile başladı.
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA: ZİLLET İTİFAKINI YERLE BİR EDECEĞİZ
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA: ZİLLET İTİFAKINI YERLE BİR EDECEĞİZ
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Muş´ta çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunarak 31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimlere yönelik açıklamalarda bulunarak, “Biz zillet ittifakını yerle bir edeceğiz. Mandalcılara devletimizin kurumlarını talan etmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Burada çok ince bir çizgi var. Biz devletimizin imkanlarını mandalcılara asla zillet ittifakına teslim etmeyeceğiz” dedi
SABAK, TRT KURDδNİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
SABAK, TRT KURDδNİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
Yeşilay Muş Şube Başkanı Halil Sabak, TRT Kurdî´nin sabah haberleri programına konuk olarak Muş´ta yapılan çalışmaları değerlendirerek “Benim Kulübüm Yeşilay” projesini uyguluyoruz. İlk-Ortaokullarda, üniversitelerde çalışmalarımızı aktif bir şekilde sürdürüyoruz. Biz buralarda gençlerimize ve çocuklarımıza bağımlılıkla mücadele konusunda bilgiler veriyoruz” dedi
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU´YU MUŞ´TAN GEÇTİ
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU´YU MUŞ´TAN GEÇTİ
Bitlis´te çeşitli ziyaretlerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muş Alparslan Havalimanı´na geldi.
BAŞKAN ASYA´DAN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI
Nevruz Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Feyat Asya, “Nevruz´un ülkemizin, bölgemizin ve ilimizin huzuruna ve esenliğine vesile olmasını diliyorum” dedi.
ÇANAKKALE KAHRAMANLARI ANMA ETKİNLİĞİ
ÇANAKKALE KAHRAMANLARI ANMA ETKİNLİĞİ
Muş Belediyesi´nin destekleri ile ‘Çanakkale Şehitleri´ni Anma Gecesi´nde ünlü şair Serdar Tuncer Muşlularla buluştu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

ATATÜRK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu