BİR BİRİMİZİ SEVELİM ÖTEKİLEŞTİRMEYELİM
Dünya tarihinde büyük insanlık suçların işleyen Avrupa ülkelerinin şuanda kenetlenip her alanda bir birine destek olduğunu belirten Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı Remzi Özün, herkesin ülkesi için gerekli fedakarlığı yapması gerektiğini belirterek “bir birimizi sevelim, ötekileştirmeyelim” dedi
Tarih: 5.11.2018 18:25:42/ 3548okunma / 0yorum

 

 

Uzun yıllardır Almanya´da faaliyet göstererek sürekli Türkiye´ye sağlık, eğitim, spor ve birçok sosyal alanda desteklerde bulunan Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı ve iş adamı Remzi Özün, Türkiye´nin dünyada ciddi bir güç haline geldiğini belirterek artı birlik ve beraberliğin daim olması gerektiğini söyledi.

Siyasi liderlerin her zaman ülke ve milleti adına hizmet etmesi gerektiğini ifade eden Başkan Özün, “Bizler Avrupa´da Türkiyeli olarak bilinir ve öyleyiz. Orada rengin, ırkın dilin ne olursa olsun fark etmez ve temsil ettiğin ülke ile anılırsın. Bizler; Trabzonlu, Rizeli, Ardahanlı, Kırklareli, Yozgatlı, Diyarbakırlı ve Muşlu olarak hep birlikte Türkiyeliyiz. Bizler aslında ülkemizin renklerinin ve o güzel renklerinin temsilcileriyiz. Burada kastımız ve dile getirmek istediğimiz en önemli unsur; bir olmamızdır. Birlikte yaşıyoruz ve birlikte yaşamaya mecbur olduğumuz için ülkemizde ki var olan sorunları en pratik ve inşamız, ülkemiz ve yarınlarımızın geleceği için ötekileştirmeden gerekiyor” dedi.

“DÜNYADA İNSANLIK SUÇU İŞLEYENLER BUGÜN İNSAN HAKLARINI KURMUŞ, BİZ NEDEN BAŞARAMIYORUZ”

ABD´nin İran´a yönelik ambargosunu da değerlendiren Özün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz tüm renklerimiz ve kültürümüzle bir bütünüz. Nasıl bin yıldır birlikte bütün acıları, sevinçleri yaşayıp büyük savaşlar verdiysek bu toprakların kazanımları için el ele iken neden bu gün kin ve nefret ile bakışıyoruz? Hepimizin bildiği gibi dünyada büyük insanlık suçları işleyen Avrupa ülkeleri bugün ise insan hakları mahkelerini kurmuşlar. Avrupa Birliği ve ortak parlamento kurmuşlardır. Her renk ve her dil o parlamento da temsil ediliyor. Biz bunu neden başaramıyoruz ve neden bu girişimde bulunmuyoruz? Bugün coğrafyamızda Amerika, Rusya ve diğer ülkelerin hakim olması topraklarımız üzerinde söz sahibi olması her Türk, Arap, Kürt, Fars diyen tüm vicdan sahiplerini rahatsız ediyor. Bugün de şahit olduğumuz gibi ABD´nin İran´a yaptırım yapması da bizi rahatsız ediyor. Ortadoğu´nun 4 kadim halkı neden bunları görmüyor ve kendi çözümlerini aramıyorlar. Barış ve kardeşliği esas alınıp neden bir birilerine tahammül etmiyorlar. Bölgemizde barış, huzur, birlik ve beraberliğin tesis edilmesi gerekiyor.”

“ÜLKEMİZDE KİN, NEFRETİ EKMEYELİM, AYRIŞMAYALIM VE SEVGİ İLE BİR BİRİMİZE SARILALIM”

Türkiye´de yaşayan tüm halkların en büyük sorunun sevgi olduğunu vurgulayan Başkan Özün, “Ülkemizde hiçbir etnik unsur yabancı değil. Bütün bedelleri ve savaşları birlikte yaşamışlardır. Çanakkale´den tutun bugünlere kadar. Akraba olmuşlar. Eğer birlikte yaşamayı birlikte arzu ediyorsak demokratik çözümlerin bulunmasını bir birimizi ötekileştirmeden kucaklaşmalıyız. Asıl sorunumuz; birimizi sevmeliyiz, helalleşmeliyiz. Ülkemizde kin, nefreti ekmeyelim, ayrışmayalım ve sevgi ile bir birimize sarılalım. Bizler Kürt, Türk, Laz, Arap ve Gürcü olarak asıl unsuruz. Biz kardeşiz. Özgürce kendimizi ifade etmeliyiz. Hukukun üstünlüğüne inanmalıyız. Ülkemizin kalkınması ve refaha kavuşması sevgi ve barıştan geçer. Halkımız Ankara´da ki siyasetçilerimize büyük görevler vermiştir. Asıl vekaletini vermiştir. Huzuru, ekonomiyi, sosyal yaraları iyileştirmeleri için barış ve kardeşlik için onlara bu görevleri vermişlerdir. Temennimiz ülkemizin birlik ve beraberliği, kardeşçe yaşamamızdır” dedi.

“YEREL SEÇİMLER KAVGA, GÜRÜLTÜ İLE DEĞİL SEVGİ VE GÜZEL BİR YARIŞLA OLMALI”

2019 yılında yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimini de hatırlatarak ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Özün, şunları söyledi: “malum ülkemizde yeni bir seçim heyecanı var. Büyük siyasi partilerimiz şimdiden çalışmalarını sürdürüyorlar. Diğer seçimlerde olduğu gibi biz Avrupa´da ve diğer dünya ülkelerinde olan halkların temennisi her zaman sükûnet, huzur, barış ve kardeşlik içerisinde bu yerel seçiminde yapılmasıdır.2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerinde şimdiden ülkemize, halkımız ve siyasi partilerimize hayırlı olsun. Biz bu seçimleri geleceğimiz için hizmet için yapıyoruz. Seçimlerin adil olması, hukuka dayalı olması en büyük temennimizdir. Çünkü biz inançlı insanlarız. Bu seçim de ülkemiz için büyük bir kazanım olmalı ve kazanan kim olursa olsun adil davranılmalıdır. Çünkü yarın hepimiz toprağın bağrında rabbimize hesap vereceğiz. Tekrar bu seçimin ülkemize, milletimize ve siyasi partilerimize hayırlı olmasını rabbimizden diliyoruz. Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için her zaman dediğimiz gibi barış, huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik olsun.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
9 KÖY VE 22 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
9 KÖY VE 22 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
Muş´ta kar ve tipiden kapanan yollarda yürütülen çalışma sonucu, ulaşım yeniden sağlandı.
ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık´ta uygulamaya girecek. Bu tarihten itibaren kış lastiği takmayan ticari araçların sürücülerine 715 lira para cezası kesilecek.
ÇİFTÇİ ´KİRALIK ARAZİ´YE KOŞTU
ÇİFTÇİ ´KİRALIK ARAZİ´YE KOŞTU
Tarım arazisinin çiftçilere ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden 10 yıla kadar kiralanmasını sağlayan düzenlemeye 100 bin 4 çiftçi başvurdu. Hazineye ait bin 793 taşınmaz çiftçilere kiralandı.
ÖĞRETMENLERİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ
ÖĞRETMENLERİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ
Muş´ta köy okulu öğretmenleri, kış mevsimi dolayısıyla okullarındaki eksiklikleri gidererek düzenli olarak okuma saatleri düzenliyorlar. Bir yandan okullarını güzelleştiren öğretmenler aynı zamanda kaliteli bir eğitim için büyük fedakarlıklar yapıyor.
BAŞKAN ASYA, TRT KURDİ´DE BELEDİYE HİZMETLERİNİ ANLATTI
BAŞKAN ASYA, TRT KURDİ´DE BELEDİYE HİZMETLERİNİ ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Kurdî sabah haberleri canlı yayınında görev süresi içerisinde hayata geçirilen hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLAR GETİRSİN
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLAR GETİRSİN
Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet Sen) Muş Şube Başkanı Ferzende Aras, Mevlid kandili mesajı yayımladı.
TERÖR OPERASYONU 11 KİŞİ YAKALANDI
TERÖR OPERASYONU 11 KİŞİ YAKALANDI
Muş´ta Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, terör propagandası yaptıklarını tespit eden 9 kişi ile silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan aranan 2 kişi yakaladı
BAŞKAN ASYA´DAN ´MEVLİT KANDİLİ´ MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN ´MEVLİT KANDİLİ´ MESAJI
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ YAKALANDI
TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ YAKALANDI
Muş´ta, PKK ve FETÖ terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda 3 şahıs gözaltına alındı.
DOLAR
5.3272
EURO
6.0935
Muş Durumu

İyilere dost olki; kötülerden emin olursun.

HZ.OSMAN (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu