BİR BİRİMİZİ SEVELİM ÖTEKİLEŞTİRMEYELİM
Dünya tarihinde büyük insanlık suçların işleyen Avrupa ülkelerinin şuanda kenetlenip her alanda bir birine destek olduğunu belirten Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı Remzi Özün, herkesin ülkesi için gerekli fedakarlığı yapması gerektiğini belirterek “bir birimizi sevelim, ötekileştirmeyelim” dedi
Tarih: 5.11.2018 18:25:42/ 3639okunma / 0yorum

 

 

Uzun yıllardır Almanya´da faaliyet göstererek sürekli Türkiye´ye sağlık, eğitim, spor ve birçok sosyal alanda desteklerde bulunan Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı ve iş adamı Remzi Özün, Türkiye´nin dünyada ciddi bir güç haline geldiğini belirterek artı birlik ve beraberliğin daim olması gerektiğini söyledi.

Siyasi liderlerin her zaman ülke ve milleti adına hizmet etmesi gerektiğini ifade eden Başkan Özün, “Bizler Avrupa´da Türkiyeli olarak bilinir ve öyleyiz. Orada rengin, ırkın dilin ne olursa olsun fark etmez ve temsil ettiğin ülke ile anılırsın. Bizler; Trabzonlu, Rizeli, Ardahanlı, Kırklareli, Yozgatlı, Diyarbakırlı ve Muşlu olarak hep birlikte Türkiyeliyiz. Bizler aslında ülkemizin renklerinin ve o güzel renklerinin temsilcileriyiz. Burada kastımız ve dile getirmek istediğimiz en önemli unsur; bir olmamızdır. Birlikte yaşıyoruz ve birlikte yaşamaya mecbur olduğumuz için ülkemizde ki var olan sorunları en pratik ve inşamız, ülkemiz ve yarınlarımızın geleceği için ötekileştirmeden gerekiyor” dedi.

“DÜNYADA İNSANLIK SUÇU İŞLEYENLER BUGÜN İNSAN HAKLARINI KURMUŞ, BİZ NEDEN BAŞARAMIYORUZ”

ABD´nin İran´a yönelik ambargosunu da değerlendiren Özün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz tüm renklerimiz ve kültürümüzle bir bütünüz. Nasıl bin yıldır birlikte bütün acıları, sevinçleri yaşayıp büyük savaşlar verdiysek bu toprakların kazanımları için el ele iken neden bu gün kin ve nefret ile bakışıyoruz? Hepimizin bildiği gibi dünyada büyük insanlık suçları işleyen Avrupa ülkeleri bugün ise insan hakları mahkelerini kurmuşlar. Avrupa Birliği ve ortak parlamento kurmuşlardır. Her renk ve her dil o parlamento da temsil ediliyor. Biz bunu neden başaramıyoruz ve neden bu girişimde bulunmuyoruz? Bugün coğrafyamızda Amerika, Rusya ve diğer ülkelerin hakim olması topraklarımız üzerinde söz sahibi olması her Türk, Arap, Kürt, Fars diyen tüm vicdan sahiplerini rahatsız ediyor. Bugün de şahit olduğumuz gibi ABD´nin İran´a yaptırım yapması da bizi rahatsız ediyor. Ortadoğu´nun 4 kadim halkı neden bunları görmüyor ve kendi çözümlerini aramıyorlar. Barış ve kardeşliği esas alınıp neden bir birilerine tahammül etmiyorlar. Bölgemizde barış, huzur, birlik ve beraberliğin tesis edilmesi gerekiyor.”

“ÜLKEMİZDE KİN, NEFRETİ EKMEYELİM, AYRIŞMAYALIM VE SEVGİ İLE BİR BİRİMİZE SARILALIM”

Türkiye´de yaşayan tüm halkların en büyük sorunun sevgi olduğunu vurgulayan Başkan Özün, “Ülkemizde hiçbir etnik unsur yabancı değil. Bütün bedelleri ve savaşları birlikte yaşamışlardır. Çanakkale´den tutun bugünlere kadar. Akraba olmuşlar. Eğer birlikte yaşamayı birlikte arzu ediyorsak demokratik çözümlerin bulunmasını bir birimizi ötekileştirmeden kucaklaşmalıyız. Asıl sorunumuz; birimizi sevmeliyiz, helalleşmeliyiz. Ülkemizde kin, nefreti ekmeyelim, ayrışmayalım ve sevgi ile bir birimize sarılalım. Bizler Kürt, Türk, Laz, Arap ve Gürcü olarak asıl unsuruz. Biz kardeşiz. Özgürce kendimizi ifade etmeliyiz. Hukukun üstünlüğüne inanmalıyız. Ülkemizin kalkınması ve refaha kavuşması sevgi ve barıştan geçer. Halkımız Ankara´da ki siyasetçilerimize büyük görevler vermiştir. Asıl vekaletini vermiştir. Huzuru, ekonomiyi, sosyal yaraları iyileştirmeleri için barış ve kardeşlik için onlara bu görevleri vermişlerdir. Temennimiz ülkemizin birlik ve beraberliği, kardeşçe yaşamamızdır” dedi.

“YEREL SEÇİMLER KAVGA, GÜRÜLTÜ İLE DEĞİL SEVGİ VE GÜZEL BİR YARIŞLA OLMALI”

2019 yılında yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimini de hatırlatarak ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Özün, şunları söyledi: “malum ülkemizde yeni bir seçim heyecanı var. Büyük siyasi partilerimiz şimdiden çalışmalarını sürdürüyorlar. Diğer seçimlerde olduğu gibi biz Avrupa´da ve diğer dünya ülkelerinde olan halkların temennisi her zaman sükûnet, huzur, barış ve kardeşlik içerisinde bu yerel seçiminde yapılmasıdır.2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerinde şimdiden ülkemize, halkımız ve siyasi partilerimize hayırlı olsun. Biz bu seçimleri geleceğimiz için hizmet için yapıyoruz. Seçimlerin adil olması, hukuka dayalı olması en büyük temennimizdir. Çünkü biz inançlı insanlarız. Bu seçim de ülkemiz için büyük bir kazanım olmalı ve kazanan kim olursa olsun adil davranılmalıdır. Çünkü yarın hepimiz toprağın bağrında rabbimize hesap vereceğiz. Tekrar bu seçimin ülkemize, milletimize ve siyasi partilerimize hayırlı olmasını rabbimizden diliyoruz. Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için her zaman dediğimiz gibi barış, huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik olsun.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARIBAŞ´TAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-İ ZİYARET
ARIBAŞ´TAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-İ ZİYARET
Muş İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Belediye Başkanı Feyat Asya´yı ziyaret etti
GÜZELTEPE KAYAK MERKEZİNDE KURS TANITIMI YAPILDI
GÜZELTEPE KAYAK MERKEZİNDE KURS TANITIMI YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından düzenlenecek Kayak Kursunun tanıtımı kayak merkezinde yapıldı.
BAŞKAN ASYA, ÖZEL FİNAL LİSESİ ÖĞRETMENLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN ASYA, ÖZEL FİNAL LİSESİ ÖĞRETMENLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya, okul ziyaretleri kapsamında Özel Muş Final Lisesi öğretmenleri ile bir araya geldi.
MUŞLU 300 ÇİFTÇİYE SÜT SIĞIRCILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLİYOR
MUŞLU 300 ÇİFTÇİYE SÜT SIĞIRCILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLİYOR
Tarımsal üretimde beşeri sermayenin geliştirilmesine yönelik faaliyetler kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DAP İdaresi), Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), Muş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Muş ve ilçelerinde tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren üretici birliklerinin işbirliğiyle Muşlu çiftçilere yönelik süt sığırcılığı eğitimleri başladı.
DAĞCILIK KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ MUŞ`TA YAPILACAK
DAĞCILIK KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ MUŞ`TA YAPILACAK
Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecek.
DONDURUCU SOĞUKLAR YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
DONDURUCU SOĞUKLAR YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Muş´ta kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuk hava, yaşamı olumsuz etkiliyor.
“MUŞ MOBİLYA İMALATI SEKTÖRÜ”
“MUŞ MOBİLYA İMALATI SEKTÖRÜ”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan, “Muş Mobilya İmalatı Sektörü” başlığını kaleme aldı
YENTÜR, "EKİPLERİMİZ 7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYOR"
YENTÜR, "EKİPLERİMİZ 7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYOR"
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için karla mücadele ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
DENETİM SERBESTLİKLE EĞİTİME KATKI SUNMAYA BAŞLADILAR
DENETİM SERBESTLİKLE EĞİTİME KATKI SUNMAYA BAŞLADILAR
Muş´ta denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan yükümlüler, Adalet ile Milli Eğitim Bakanlıkları arasında imzalanan protokol kapsamında yarıyıl tatilinde okulların boya, badana, onarım ve temizlik işlerini yaparak eğitime katkı sağlıyor.
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
Muş Durumu

Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu