BESYO´DA UYUM TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun (BESYO) öğrencileri, uyum toplantısına katılarak bölümleri ve üniversite hakkında bilgi aldı.
Tarih: 3.10.2018 18:41:34/ 178okunma / 0yorum

 

 

2018-2019 Akademik Yılına, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümündeki toplam 220 öğrencisi ve 23 Yüksek Lisans Öğrencisi ile başlayan BESYO´da uyum toplantısı yapıldı.

Toplantıda, yeni öğrencilere hoş geldiniz diyerek eğitim hayatlarında başarılar dileyen BESYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, öğrencilere hem külliyede hem de şehir merkezinde kurallara, örf ve adetlere uygun davranışlar sergilemeleri gerektiğini belirtti. Muş Alparslan Üniversitesinde geçirecekleri öğrenim sürecini 4 yıldan ibaret görmemeleri konusunda öğrencilerin dikkatini çeken Prof. Dr. Kırımoğlu, başarılı ve istekli öğrencilerimizin, yüksek lisans ile birlikte üniversitemizde 6 yıl öğrenim görebileceklerini söyledi.

Prof. Dr. Kırımoğlu şöyle konuştu: “Muş Alparslan BESYO´yu akademik kadrosunun ve altyapısının güçlü olması dolayısıyla tercih ettiğinizi biliyoruz. Bu tercihiniz bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Şu an üniversitemizde, spor bilimleri alanında, yüksek lisans ile birlikte 6 yıl öğrenim görülebiliyor. Nasipse 2019 yılında hem BESYO´nun Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hem de doktora programımızın açılması ile 10 yıl öğretim sunar hâle geleceğiz. Dolayısıyla aranızdan yüksekokul mezuniyetiyle yetinmeyip lisansüstü eğitim alarak spor bilimleri alanında akademik kariyer yapmak isteyenlere büyük bir fırsat sunulmuş olacak.

“SİZİN BAŞARINIZ, BİZİM BAŞARIMIZDIR”

Doğunun, akademik anlamda parlayan yıldızı olan Muş Alparslan Üniversitesinde geçtiğimiz sene pek çok akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyet yapıldı. İnşallah güçlü kadromuzla bu sene de önceki deneyimlerimizin üstüne koyarak sizi akademik, sportif ve sosyal anlamda zenginleştirecek etkinliklerimiz devam edecek. Bu noktada sizden beklentimiz devamsızlık yapmayarak derslerinizde başarı göstermeniz ve üniversitemizdeki ders dışı faaliyetlere de katılarak sosyal bakımdan kendinizi geliştirmenizdir. Sizin başarınız, bizim başarımızdır. BESYO´nun bütün hocaları size her konuda yardımcı olmaya hazırdır.”

BESYO´nun bütün akademik ve idari personelinin hazır bulunduğu ve soru cevap faslı ile sona eren uyum toplantısının ardından, toplu fotoğraf çekildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BESYO UYUM TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ, SU BASKINI YAŞANAN BÖLGELERİ İNCELEDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, SU BASKINI YAŞANAN BÖLGELERİ İNCELEDİ
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, kentte yaklaşık 2 gün boyunca devam eden sağanaktan dolayı su baskınlarının yaşandığı bölgeleri inceledi.
VALİ GÜNDÜZÖZ, KURUMLARDAN BRİFİNG ALIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, KURUMLARDAN BRİFİNG ALIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünden brifing aldı.
BU GURUR HEPİMİZİN!
BU GURUR HEPİMİZİN!
Muş Alparslan Üniversitesi Hayvancılık Sahasında Pilot Devlet Üniversitesi Seçildi
BAŞKAN ASYA, ESNAF ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
BAŞKAN ASYA, ESNAF ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
Belediye Başkanı Feyat Asya, 31 Mart´ta yapılacak seçimler öncesi AK Parti tarafından aday gösterilmesinin ardından yereldeki çalışmalarına başladı. Başkan Asya, esnaf ziyaretleri ile seçim kampanyasına start verdi.
DUAYENİN FOTOĞRAFLARI RESİM OLUYOR
DUAYENİN FOTOĞRAFLARI RESİM OLUYOR
Muş´ta genç ressamlar, bir ilke imza atarak Dünyaca Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler´in fotoğraflarını resmederek sergi açmayı hedefliyor
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ve Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü eğitim çalışanlarının üye olabildiği Eğitim-Bir-Sen Muş 2 Nolu Şubesi, ilk divan toplantısını gerçekleştirdi.
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan “Muş İli Tarım Alet Ve Makineleri Sektörü” başlığını kaleme aldı
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
Muş´ta iş kuracaklara çağrıda bulunan KOSGEB İl Müdürü Kenan Mergen, girişimciliği geliştirme destek programı kapsamında faaliyette bulundukları sektörlere göre değişen tutarlarda üretim yapan işletmelere 370 bin TL´ye kadar geri ödemesiz girişimcilere destek sağlanacağı, hibeden faydalanmak isteyen girişimcilerin en son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2018´de sona ereceğini dile getirdi.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz Muş Devlet Hastanesi´nde tedavi gören hastaları ziyaret ederek “Geçmiş Olsun” dileklerini iletti.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

İnsanların en hayırlıları, ahmak, aptal diye adlandırılmadıkça kıyamet kopmaz

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu