BESYO´DA UYUM TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun (BESYO) öğrencileri, uyum toplantısına katılarak bölümleri ve üniversite hakkında bilgi aldı.
Tarih: 3.10.2018 18:41:34/ 121okunma / 0yorum

 

 

2018-2019 Akademik Yılına, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümündeki toplam 220 öğrencisi ve 23 Yüksek Lisans Öğrencisi ile başlayan BESYO´da uyum toplantısı yapıldı.

Toplantıda, yeni öğrencilere hoş geldiniz diyerek eğitim hayatlarında başarılar dileyen BESYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, öğrencilere hem külliyede hem de şehir merkezinde kurallara, örf ve adetlere uygun davranışlar sergilemeleri gerektiğini belirtti. Muş Alparslan Üniversitesinde geçirecekleri öğrenim sürecini 4 yıldan ibaret görmemeleri konusunda öğrencilerin dikkatini çeken Prof. Dr. Kırımoğlu, başarılı ve istekli öğrencilerimizin, yüksek lisans ile birlikte üniversitemizde 6 yıl öğrenim görebileceklerini söyledi.

Prof. Dr. Kırımoğlu şöyle konuştu: “Muş Alparslan BESYO´yu akademik kadrosunun ve altyapısının güçlü olması dolayısıyla tercih ettiğinizi biliyoruz. Bu tercihiniz bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Şu an üniversitemizde, spor bilimleri alanında, yüksek lisans ile birlikte 6 yıl öğrenim görülebiliyor. Nasipse 2019 yılında hem BESYO´nun Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hem de doktora programımızın açılması ile 10 yıl öğretim sunar hâle geleceğiz. Dolayısıyla aranızdan yüksekokul mezuniyetiyle yetinmeyip lisansüstü eğitim alarak spor bilimleri alanında akademik kariyer yapmak isteyenlere büyük bir fırsat sunulmuş olacak.

“SİZİN BAŞARINIZ, BİZİM BAŞARIMIZDIR”

Doğunun, akademik anlamda parlayan yıldızı olan Muş Alparslan Üniversitesinde geçtiğimiz sene pek çok akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyet yapıldı. İnşallah güçlü kadromuzla bu sene de önceki deneyimlerimizin üstüne koyarak sizi akademik, sportif ve sosyal anlamda zenginleştirecek etkinliklerimiz devam edecek. Bu noktada sizden beklentimiz devamsızlık yapmayarak derslerinizde başarı göstermeniz ve üniversitemizdeki ders dışı faaliyetlere de katılarak sosyal bakımdan kendinizi geliştirmenizdir. Sizin başarınız, bizim başarımızdır. BESYO´nun bütün hocaları size her konuda yardımcı olmaya hazırdır.”

BESYO´nun bütün akademik ve idari personelinin hazır bulunduğu ve soru cevap faslı ile sona eren uyum toplantısının ardından, toplu fotoğraf çekildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BESYO UYUM TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KAMU, ÜNİVERSİTE VE ÖZEL SEKTÖRÜN MUŞ´UN SANAYİLEŞMESİNE ETKİSİ
KAMU, ÜNİVERSİTE VE ÖZEL SEKTÖRÜN MUŞ´UN SANAYİLEŞMESİNE ETKİSİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ömer Arslan Kamu, Üniversite ve Özel Sektörün Muş´un Sanayileşmesine etkisini kaleme aldı
KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR
KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR
Kış başlarken hazırlıklar da devam ediyor. Kara kış kapıya dayanmadan kombi bakımını yaptırmak çok önemli. Peki kombi bakımı nasıl yapılır? Her sene artan doğalgaz fiyatlarından kesenizin en az şekilde etkilenmesi için kombilere bakım yaptırmanız çok büyük önem taşıyor.
MUŞLU ATLETLER, AVRUPA KROS MÜSABAKALARINA KATILACAK
MUŞLU ATLETLER, AVRUPA KROS MÜSABAKALARINA KATILACAK
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Kütahya´da düzenlenen Türkiye Kros Müsabakasında Muşlu sporcular Derya Kunur, Emine Akbingöl ve Mehtap Altun derecelerle ayrıldı.
ÜNİVERSİTE HEYETİ, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ ZİYARET ETTİ
ÜNİVERSİTE HEYETİ, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ ZİYARET ETTİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) farklı akademik ve idari birimlerde çalışan personel, Muşlu şehit yakınlarına ve gazilere manevi destek ziyaretlerinde bulundu.
TOY VE TURNA KUŞLARI GÖRÜNTÜLENDİ
TOY VE TURNA KUŞLARI GÖRÜNTÜLENDİ
Muş Kültür Tabiat Varlıklarını Koruma Geliştirme Tarih ve Sanat Derneği üyeleri, Bulanık ilçesi Murat Nehri havzasında nesli tükenmekte olan ‘Toy´ ve ‘Turna´ kuşlarını görüntüledi.
IŞIK, ELEKTRİK SAYAÇLARI HAKKINDA SORU ÖNERGESİ VERDİ
IŞIK, ELEKTRİK SAYAÇLARI HAKKINDA SORU ÖNERGESİ VERDİ
HDP Muş Milletvekili Av. Mensur Işık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından cevaplanması üzere VEDAŞ tarafından akıllı sayaçların direklere takılmasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi sundu.
MUŞ BELEDİYESİ KADIN MECLİSİ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
MUŞ BELEDİYESİ KADIN MECLİSİ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
Muş Belediyesi Kadın Meclisi üyeleri Belediye Başkanı Feyat Asya´nın eşi Suna Asya öncülüğünde hasta ziyaretinde bulunarak sıkıntılarını paylaştı
BESYO AKADEMİSYENLERİ I. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİNDE BİLDİRİLER SUNDU
BESYO AKADEMİSYENLERİ I. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİNDE BİLDİRİLER SUNDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) akademisyenlerimiz, İran´ın Tebriz şehrindeki I. Avrasya Spor Bilimleri Kongresinde bildiriler sundu.
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAN) Muş Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meclis Salonunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde Kadın Sivil Toplum Örgütleri Arasında İşbirliği ve Ağ Oluşturulması Projesi´ istişare toplantısı düzenledi.
DOLAR
5.7710
EURO
6.6206
Muş Durumu

Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu