BELEDİYEDEN İLAÇLAMA ÇALIŞMASI
Muş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte sivrisinek, karasinek, kene ve diğer haşerelerle mücadele için ilaçlama çalışmalarına devam etti.
Tarih: 21.7.2019 12:31:08/ 313okunma / 0yorum

Hava sıcaklığın bugünlerde 30-35 derece civarına ulaşmasıyla birlikte Muş Belediyesi sivrisinek, karasinek, kene ve diğer zararlı haşerelerle mücadele etmek için ilaçlama çalışmalarına devam ederek, birçok hastalığın önüne geçmeyi hedefliyor. Muş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından il merkezi genelinde başlatılan ilaçlama çalışmasının hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşene kadar devam edeceğini kaydedildi. Ekiplerin, cadde ve sokaklarla birlikte dere yataklarını da ilaçlayarak haşerelerin yayılmasını önlediğini belirten Belediye Başkanı Feyat Asya, rutin uygulamaların dışında vatandaşlardan gelen ilaçlama taleplerinin de karşılandıklarını söyledi. Belediye ekiplerinin son günlerde artan sıcaklarla birlikte artan sinek, sivrisinek, karasinek ve haşere oluşumunun önüne geçmek için başlattığı ilaçlama çalışmasının kent merkezi ve mahallelerde devam ettiğini dile getirten Başkan Asya, uzman ekipler tarafından hazırlanan ve Sağlık Bakanlığı´ndan onaylı olan ilaçların sıcak yaz aylarında oluşan mikropların ve bakterilerin insana ve çevreye olan etkisini minimum seviyeye indirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Ekiplerin ilaçlama çalışmalarını günde iki kez düzenli olarak yapacaklarını da söyleyen Başkan Asya, ekiplerin başlatmış olduğu ilaçlama çalışmasının insan sağlığı için herhangi bir tehdit oluşturulmadığı gibi tamamen ekolojik çevreye uygun yapıldığını söyledi. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Başkan Asya, şunları dile getirdi: “Yaz sıcaklıklarının devam ettiği bugünlerde, halkın açık mekânlarda daha rahat vakit geçirmesini sağlamak ve sineklerin verdiği rahatsızlıkları azaltmak için ilaçlama çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce yaz aylarında yapılan ilaçlama çalışmaları ile sıcak günlerde ortaya çıkan sağlık problemlerinin de önüne geçiyor. Her gün yapılan ilaçlama ile kentin tüm bölgeleri dezenfekte ediliyor. Ekipler, cadde ve sokaklarla birlikte dere yataklarını da ilaçlayarak haşerelerin yayılmasını önlüyor. Uzman ekipler tarafından hazırlanan ve Sağlık Bakanlığından onaylı olan ilaçların sıcak yaz aylarında oluşan mikropların ve bakterilerin insana ve çevreye olan etkisini minimum seviyeye indiriyoruz. Kentin cadde ve sokaklarında yapılan ilaçlama çalışmalarının yanı sıra mahallelere bırakılan çöp konteynerlerini de belirli aralıklarla dezenfekte ediyoruz. Vatandaşların sağlığını tehlikeye atmayacak düzeyde yapılan ilaçlama, yaz sezonun sonuna kadar belirli aralıklarla kullanılmaya devam edecek.  Ekiplerimiz her gün düzenli bir şekilde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyorlar. Tüm cadde ve sokaklarımızda gerçekleştirdiğimiz ilaçlama çalışması ile haşerelerin vatandaşları rahatsız etmesini engellemeyi düşünüyoruz” diye kaydetti.

“Talepleri Doğrultusunda da İlaçlama Çalışması Yapıyoruz”

Kentin cadde ve sokaklarında yapılan ilaçlama çalışmalarının yanı sıra mahallelere bırakılan çöp konteynırları da belirli aralıklarla dezenfekte edileceğinin altını çizen Başkan Asya, haşerelerden ötürü rahatsız olan vatandaşların belediyenin Alo 153 hattını arayarak şikayetlerini bildirebileceklerini söyledi. Vatandaşların talepleri doğrultusunda da ilaçlama çalışması yaptıklarını vurgulayan Asya: “Bu süre içerisinde vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda da ilaçlama çalışması yapıyoruz. Haşerelerden dolayı rahatsız olan vatandaşlarımızın belediyemizin ALO 153 hattını arayarak şikâyetlerini iletmelerini rica ediyoruz. Bize bildirilen şikâyetler doğrultusunda ekiplerimiz soruna anında müdahale edeceklerdir. Çalışmalarımızda halk sağlığı önceliğimizdir. Yaz sezonunun bitimine kadar ilaçlama çalışmalarımız devam edecek.

“Çöp Konteynırları Her Gün Dezenfekte Edilmeli”

Vatandaşlar ise, belediyenin günde iki kez uyguladığı ilaçlama çalışmalarından ötürü memnun olduklarını belirterek, belediyenin bu tür çalışmayı belirli aralıkta değil de her zaman yapmalarını istediler. Özellikle çöp konteynırlarının her gün dezenfekte edilmesini isteyen Vatandaşlar: “Belediyenin başlatmış olduğu ilaçlama uygulamasından dolayı memnunuz. Son bir iki haftadır aratan sıcaklıklar nedeniyle sağlığa zararlı olan sivrisinekler, karasinekler ve diğer zararlı haşereler görülmeye başladı. Belediyenin günde iki kez ilaçlama yaptığını biliyoruz.  Bu ilaçlama çalışmalarını daha da sıklaştırsalar daha da iyi olur. Bir de özellikle pis kokuların yayıldığı ve zararlı haşerelerin en fazla olduğu çöp konteynırların daha sık aralarla dezenfekte edilmelerini istiyoruz” ifadelerine yer verdiler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BELEDİYEDEN İLAÇLAMA ÇALIŞMASI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412
Muş Durumu

Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu