“BELEDİYECİLİK MUŞ´TA FEYAT ASYA´NIN İŞİDİR”
Belediyecilik Muş´ta Cumhur İttifakı´mızın Belediye Başkanı Adayı Feyat Asya´nın işi. Gönül belediyeciliğinin Muş´ta güçlenerek devam etmesi için Feyat Asya kardeşimize gerekli desteği vereceğinize inancım tamdır
Tarih: 12.3.2019 18:45:57/ 198okunma / 0yorum

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "İnlerine gireriz dedik, girdik, açtıkları çukurlara gömeriz dedik, gömdük. Bugün yine çukur açıyorlarmış, açsınlar. Bizi zahmetten kurtarırlar. Açtıkları çukurlara onları yine gömeriz." dedi.

Oktay, AK Parti Muş İl Başkanlığı tarafından Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu´nda düzenlenen "Halk Buluşması"nda yaptığı konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın selamını vatandaşlara ileterek başladı. Makamların ve koltukların gelip geçici olduğunu ifade eden Oktay, dünyanın kimseye kalmadığı gibi siyasetteki makamların da kimseye kalmayacağını söyledi.

Önemli olanın bu görevler sırasında ve sonrasında hayırla yad edilebilmek olduğunu ifade eden Oktay, "Muş´ta belediye başkanımızın, vekillerimizin gönülleri fethettiğini görüyorum. Bunun için işimizi gönülden yapıyor, gönüller kazanıyoruz. Bunun için gönül belediyeciliği diyor, memleket işi, gönül işi düsturuyla ilerliyoruz. Bu şuurla gece-gündüz demeden çalışıyor, ülkemiz ve milletimiz için çaba sarf ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Oktay, sorumluluk üstlendikleri günden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde milletle hiç durmadan yürüdüklerini anlattı.

"82 milyonu kucaklamaya devam edeceğiz"

Gücünü milletten almayan siyaset anlayışının yenilmeye mahkum olduğuna dikkati çeken Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Daha dün Balıkesir Erdek´te kutsal kitabımız Kuran´ı Kerim´e saygısızlık yapanları gördünüz değil mi? Belediye Başkan adayı çıkmış Fatiha okumakla, ayetle dalga geçiyor. Hatay´da hanım kardeşlerimizi ´oy yoksa hizmet de yok, hadi güle güle´ diye azarlayan sözde belediyecileri de gördünüz mü? Böyle bir hizmet anlayışı olabilir mi? Hiçbir vatandaşımızı dili, inancı, kültürü sebebiyle ayırmadık, kimsenin hayat tarzından dolayı ötekileştirmedik, 82 milyonu bir bütün olarak kucakladık, kucaklamaya da devam edeceğiz."

Oktay, ülkenin son 17 yılının devletle milletin arasındaki mesafenin kapandığı, birlik ve beraberliğin güçlendiği, özgürlüklerin genişletildiği bir dönem olduğunu vurguladı. Milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı hiç yalnız bırakmadığını, hep desteklediğini anlatan Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu destek kimi zaman sözle, kimi zaman duayla, kimi zaman 15 Temmuz´daki gibi canıyla, kanıyla oldu. Biz, ezanımız, bayrağımız, özgürlüğümüz ve geleceğimiz için nasıl topyekun ayağa kalkacağımızı tüm dünyaya gösterdik. Bir taraftan Türkiye´yi her anlamda kalkındırırken, aynı zamanda komşularımız başta olmak üzere nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onların da yardımına koştuk, ensar olduk, bir taraftan da ülkemizdeki terör yuvalarını bertaraf ettik, tüm şehirlerimizi terör belasından temizledik. Türkiye´ye rahat vermeyene rahat yüzü göstermeyeceğiz."

Terörle mücadele

Oktay, bugün Muş´un tüm renkleriyle birlik ve beraberliğin sembol şehirlerinden birisi haline geldiğini dile getirdi.  "Muş´ta huzuru bozmaya niyetlenenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Kardeşliğimize gölge düşüremeyecekler. Buradaki kardeşlik manzarası tüm Türkiye´ye örnek olacak." diyen Oktay, şöyle devam etti: "Muş´un desteği bizimle olduğu sürece Allah´ın izniyle bizi ne PKK ne FETÖ ne de bilmem ne kimse durduramaz. Kimse yolumuzdan bizi döndüremez. İnlerine gireriz dedik, girdik, hepsini açtıkları çukurlara gömeriz dedik gömdük. Bugün yine çukur açıyorlarmış, açsınlar. Bizi zahmetten kurtarırlar. Açtıkları çukurlara onları yine gömeriz. Bu konuda Cumhurbaşkanımızın kararını tam olduğunu zaten biliyorsunuz. Anadolu´nun her karış toprağını teröristlerden temizliyoruz, temizlemeye de devam edeceğiz. Bu yolda birlik beraberlik içinde el ele, omuz omuza yürümeye devam edeceğiz."

"Malazgirt ruhu"

Sultan Alparslan Malazgirt´e doğru ilerlerken, ulaklarının Sultan´a kendi ordusundan en az 5 kat kalabalık bir Bizans ordusunun yaklaşmakta olduğunu haber verdiğini ve Sultan´dan "Ne güzel, demek ki biz de onlara yaklaşıyoruz" cevabını aldığını anımsatan Oktay, şunları söyledi: "Bizim tarihimiz işte böyle bir cesaret ve feraset destanı. Milletimiz böyle bir millet. Bizlere bu güzel yurdu vatan olarak bırakan Sultan Alparslan´ı ve ordusundaki tüm kahramanları rahmetle yad ediyorum. Şanlı bayrağımızı günümüze kadar taşıyan, gözünü kırpmadan şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Malazgirt´te kazandığımız zafer, bize sadece Anadolu´nun kapılarını değil Avrupa´nın ortalarına kadar uzanan yolu açmıştır. Malazgirt, Bursa, Edirne, İstanbul demektir. Malazgirt ruhunu unutamayız, bu ruhu yaşatmak durumundayız. Şayet Malazgirt ruhunu yaşatmazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz. Bu sebeple, ´ya zafer kazanırız, ya cennete gideriz´ diyen Sultan Alparslan gibi mücadele edeceğiz. Aşılmaz denilen Sina Çölü´nü 13 günde geçerek hedefine yürüyen Yavuz Sultan Selim gibi gayret edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ülkemizin tüm şehirleriyle kalkınması ve muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçmesi için çalışacağız. Anadolu´ya mührümüz olan 1071´den beslenerek 2071´e uzanan günleri bizler göremeyeceğiz ama var gücümüzle çalışarak torunlarımıza çok daha müreffeh bir ülke bırakmış olacağız."

Oktay, Muş´un tüm renkleri ve güzellikleriyle Anadolu´nun bağrında sapasağlam bir demokrasi kalesi gibi durduğunu dile getirdi. Muş´un güzel insanlarının eserlerin, projelerin, belediyeciliğin en iyisine layık olduğuna değinen Oktay, güzel şehri eğitimde, sağlıkta, ulaşımda ve turizmde daima ileri götürmenin mücadelesini verdiklerini aktardı.

Muş Alparslan Üniversitesini kurduklarını, 300 yataklı Muş Devlet Hastanesi ve 100 yataklı Bulanık Devlet Hastanesi ile hastane kuyruklarına son verdiklerini, Yolçatı-Tatvan-Muş demiryolunu yenilediklerini, Muş´taki KOBİ´lere 17 yılda 17 milyon lira destek sağladıklarını, bu destek ve teşviklerle Muş´un ihracatını 2002´den bu yana 87 kat büyüterek 6 milyon 146 bin dolara ulaştırdıklarını anımsatan Oktay, şunları kaydetti: "Önümüzdeki dönemde her alanda çalışmalarımıza hız vereceğiz. Birliğimizden, beraberliğimizden asla taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz, hiç kimsenin aramıza girmesine müsaade etmeyeceğiz. Yapılan hizmetlerin kesintiye uğramaması için 31 Mart çok büyük önem taşıyor. Muş´un sorunlarını, Muşlunun isteklerini biliyoruz. Alparslan II Barajı İçme Suyu Tesisi ve İsale Hattı ile Muş´u besleyecek suyu vatandaşlarımızla kavuşturacağız. Önemli oranda doğal gaz hatlarını tamamladık; Muş´ta doğal gaz hattı olmayan mahalle bırakmayacağız. Yine bütün mahallelerde elektrik ve Telekom hatlarını yer altına alarak kapasitelerini genişletmek için çalışacağız. Muş Organize Sanayi Bölgesinin tüm parsellerini aktif hale gelmesini sağlayarak bölgede istihdamı daha da artırmak için var gücümüzle çalışacak, teşviklerimizi sürdüreceğiz."

Cumhur İttifakı

Oktay, 31 Mart öncesinde olduğu gibi 31 Mart sonrasında da yerel yönetimlerle ülkeyi çok daha ilerilere taşıyacaklarını belirtti. Yerel seçimlerde kutlu birlik Cumhur İttifakı ile yola devam dediklerini anımsatan Oktay, "Cumhur İttifakı´nı bu ülkenin birliği ve beraberliği üzerine kurduk. Cumhur İttifakı, kapalı kapılar ardında değil, masa başında değil, milletimizin yüreğinde kurulmuştur. Bizim nezdimizde belediyecilik memleketi gönülden sevenlerin işi. Belediyecilik Muş´ta Cumhur İttifakı´mızın Belediye Başkanı Adayı Feyat Asya´nın işi. Gönül belediyeciliğinin Muş´ta güçlenerek devam etmesi için Feyat Asya kardeşimize gerekli desteği vereceğinize inancım tamdır." dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BELEDİYECİLİK FEYAT ASYA İŞİDİR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAŞKAN ERDOĞAN MUŞ´A GELİYOR
BAŞKAN ERDOĞAN MUŞ´A GELİYOR
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere 25 Mart Pazartesi günü Muş´a geliyor
“BAKANLIK OLARAK FEYAT ASYA´YA DESTEK VERECEĞİZ”
“BAKANLIK OLARAK FEYAT ASYA´YA DESTEK VERECEĞİZ”
AK Parti adayı Feyat Asya´nın kent için hazırladığı tüm projelere bakanlık olarak gereken desteği vereceklerini ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bütün Muş´ta, ilçe ve beldelerde kapı kapı dolaşarak insanların gönlüne dokunarak en güzel sonucu almaları gerektiğini vurguladı.
BAKAN VARANK İŞADAMLARI İLE BULUŞTU
BAKAN VARANK İŞADAMLARI İLE BULUŞTU
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir dizi ziyaret ve incelemeler için geldiği Muş´ta sanayici ve oda temsilcileriyle bir araya gelerek, "İstihdamı, üretimi var gücümüzle destekliyoruz. İş ve AŞ söz konusu olduğunda devletimiz tüm imkanlarını seferber ediyor, etmeye devam edecek" dedi.
AK PARTİ İL GENEL MECLİS ÜYELERİ KÖY KÖY DOLAŞIYOR
AK PARTİ İL GENEL MECLİS ÜYELERİ KÖY KÖY DOLAŞIYOR
31 Mart Yerel Seçimler öncesi çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Muş İl Genel Meclis Üyesi Adayları, Muş´ta köy köy dolaşarak seçmenle buluşuyor
MHP MİLLETVEKİLİ TAŞDOĞAN, MUŞ´TA
MHP MİLLETVEKİLİ TAŞDOĞAN, MUŞ´TA
MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, "Haçlı ordusu oluyorlar, toplanıyorlar, saldırıyorlar. Ekonomimizle oynuyorlar, insanımızın doğasıyla oynuyorlar, her türlü melaneti yapıyorlar. O gün bu gündür beka sorunumuz var." dedi.
“5 YIL İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK”
“5 YIL İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK”
Muş Belediye Başkanı ve AK Parti Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya, kent merkezinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ediyor. Kentte çeşitli program ve diğer çalışmalarını da gerçekleştiren Başkan Asya, 5 yıl içerisinde önemli çalışmalar yaptığını kaydetti.
BAŞKAN ASYA SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI
BAŞKAN ASYA SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI
Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen kahvaltı programına katılan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, sağlık çalışanlarına çiçek vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı
AK PARTİ MUŞ MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK MALAZGİRT´TE
AK PARTİ MUŞ MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK MALAZGİRT´TE
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, beraberindeki AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ile bir dizi incelemelerde bulunmak için Malazgirt´te geldi.
AK PARTİ HASKÖY´DE PROJELERİNİ AÇIKLADI
AK PARTİ HASKÖY´DE PROJELERİNİ AÇIKLADI
AK Parti´nin Hasköy Belediye Başkan Adayı Hikmet Karayel, yoğun katılımın sağlandığı 9 maddeden oluşan seçim manifestosunu açıkladı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu