BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI
Muş Belediyesi tarafından mevsim başı ile birlikte başlatılan alt yapı, üst yapı asfalt yapım, park bahçe kaldırım taşı döşeme işleri, sosyal tesis yapım çalışmaları, şehir içi düzenlemeler ve benzeri birçok işin Ekim ayı ile sona ereceği belirtildi
Tarih: 23.9.2018 14:07:09/ 267okunma / 0yorum

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya hizmetlerin Muş´a kazandırılması aşamasında vatandaşın hoşgörüsüne sığındıklarını yaşanabilir bir Muş için Ekim ayı ile birlikte her şeyin daha güzel olacağını, anlatılmak istenenin Ekim ayı ile birlikte net olarak ortaya çıkacağını vurguladı.

Muş Belediyesi tarafından il geneli birçok noktada yapılan çalışmalar Muş Belediye Başkanı Feyat Asya´nın Ekim ayı işareti ile mutlu sona yaklaşıyor. Muş´ta alt yapı, üst yapı asfalt yapım, park bahçe kaldırım taşı döşeme işleri, sosyal tesis yapım çalışmaları, şehir içi düzenlemeler ve benzeri birçok işin Ekim ayında sona erdirilmesi için çalışmalara hız kazandırıldı. Durmak bilmeyen, sınır gözetmeksizin hizmette sınır tanımayan bir anlayışla Muş´u adeta bir şantiye alanına çevrildiği bugünlerde bir kısım vatandaş sabırsız, bir kısım vatandaşta yapılanların bitim ile birlikte gün yüzüne çıkacağı günün sabırsızlığı içerisinde. Genel olarak ilde yapılan çalışmaları mesai mevhumu gözetmeksizin denetleyen, inceleyen ve bitime dair Ekim ayını hedef gösteren Muş Belediye başkanı Feyat Asya hizmetlerimiz aşamasında verdiğimiz rahatsızlığın kısmi noktalarda farkındayız. Buna karşılık vatandaşlarımızın hoş görüsüne sığınıyoruz. Vatandaşlarımızın bize olan geri dönüşleri bizi daha fazla mutlu ediyor. Taviz vermeyeceğimiz yenilikler ve değişimler olacak. Bunların oluşmasını için başlattığımız çalışmalarımızın büyük bir çoğunluğunu Ekim ayı ile birlikte Muş´a kazandıracağız" diye konuştu.

TERMİNAL YAPIMINDA MÜTEAHHİT KAYNAKLI BAZI SORUNLAR OLDU

Muş´ta Muş Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların geneline dair açıklamalarda bulunan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, "İstasyon caddesi yol yapım ve aydınlatma çalışmalarımızda, ikinci kat asfalt ve aydınlatma çalışmalarına geçildi. Orta refüj kaldırım taş çalışmaları eş zamanlı olarak devam edecektir. Mahalle aralarındaki asfalt çalışmalarımız devam edecektir. Yeşilce, Yeşilyurt,Kale mahallelerimizde çalışmalarımız devam etmektedir. Kale mahallemizde dere mahallemizde alt yapı ile birlikte üst yapı çalışmalarımızı tamamlamış olduk. Sütlücedeki çalışmalarımız da aynı şekilde noktalandı. Güzeltepe de çalışmalarımız devam etmektedir. Bilgi evlerimizin iki si bitme aşamasında kısa sürede faaliyetlerine başlayacaktır. Kadın Kültür Merkezimiz de aynı şekilde hizmete açılacaktır. Göletli parkımızı Ekim ayında tamamlayıp hizmete sunacağız. Şehirler arası otobüs terminalimizde çalışmalarımız devam etmektedir. Müteahhit kaynaklı bazı sorunlar oldu. Burasını da yine Ekim ayı ortalarında bitirip değerli vatandaşlarımızın hizmetlerine sunacağız.26 Ağustos tarihinde burasını faaliyete koymayı amaçlıyorduk belirttiğim müteahhit kaynaklı sorundan dolayı gecikmeler yaşandı. Yıldızlı han bitme aşamasında oda Ekim ayında tamamlanacaktır" dedi.

ASYA, "VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Belediye hizmetlerinin bitimi ile birlikte halkın yapılanlara karşılık memnuniyetide ortaya çıkacaktır diyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, vatandaşlarımız yapılan çalışmalardan dolayı her an, her noktada bizlere memnuniyet duygularını ifade etmeye çalışıyor. Bizlerde bundan son derece mutluluk duyuyoruz.  Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda değerli hemşerilerimizde kısmen sabırsızlık göstermesi de doğaldır. Hizmetlerimiz ortaya çıktıkça çalışmalarımız sonuçlandıkça sonuca yakın oldukça tamamlandıkça halkımızın memnuniyeti baş göstermektedir İşlerinde kısa sürelide olsa aksama yaşayan esnaf kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz. Bu hizmetler daha güzel bir Muş içindir. İçme suyu şebekelerimizin değişiminde alt yapı çalışmalarımızda doğal şebekelerinin döşenmesinde gerek şuan devam eden üst yapı çalışmalarımızda köklü bir çalışma başlattığımızda buna Vedaş´ı Telekom´u dahil ettiğimizde çok ciddi rahatsızlıkların meydana geldiğini biliyoruz. Sıkıntı çeken kardeşlerimiz oldu. Emin olunki bu hizmetler sonuçlandığı zaman aynanın parlayan yüzü olarak herkes nezih ferah ve son derece modern yeniliklerle ikametini sürdürecek tir. Bizler mükafat beklemiyoruz. Mecburi hizmetlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Daha fazlası için imkanlarımızı sonuna kadar kısıtlamadan ihtiyaca göre kullanacağız. Bu bizim işimiz. Ne yapıyorsak ne ile karşılaşıyorsak bu Muş içindir. Sezon sonu itibari ile taahhüt ettiğimiz bütün işlerimizi yerine getireceğiz" diye konuştu.

Kaldırım işgallerininde kati surette çalışmalarla birlikte sona ereceğini buna hiçbir şekilde müsaade etmeyeceklerini rahatsızlık bakımından şikayet konularının başında gelen kaldırım gasplarına asla ve asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu