BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI
Muş Belediyesi tarafından mevsim başı ile birlikte başlatılan alt yapı, üst yapı asfalt yapım, park bahçe kaldırım taşı döşeme işleri, sosyal tesis yapım çalışmaları, şehir içi düzenlemeler ve benzeri birçok işin Ekim ayı ile sona ereceği belirtildi
Tarih: 23.9.2018 14:07:09/ 208okunma / 0yorum

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya hizmetlerin Muş´a kazandırılması aşamasında vatandaşın hoşgörüsüne sığındıklarını yaşanabilir bir Muş için Ekim ayı ile birlikte her şeyin daha güzel olacağını, anlatılmak istenenin Ekim ayı ile birlikte net olarak ortaya çıkacağını vurguladı.

Muş Belediyesi tarafından il geneli birçok noktada yapılan çalışmalar Muş Belediye Başkanı Feyat Asya´nın Ekim ayı işareti ile mutlu sona yaklaşıyor. Muş´ta alt yapı, üst yapı asfalt yapım, park bahçe kaldırım taşı döşeme işleri, sosyal tesis yapım çalışmaları, şehir içi düzenlemeler ve benzeri birçok işin Ekim ayında sona erdirilmesi için çalışmalara hız kazandırıldı. Durmak bilmeyen, sınır gözetmeksizin hizmette sınır tanımayan bir anlayışla Muş´u adeta bir şantiye alanına çevrildiği bugünlerde bir kısım vatandaş sabırsız, bir kısım vatandaşta yapılanların bitim ile birlikte gün yüzüne çıkacağı günün sabırsızlığı içerisinde. Genel olarak ilde yapılan çalışmaları mesai mevhumu gözetmeksizin denetleyen, inceleyen ve bitime dair Ekim ayını hedef gösteren Muş Belediye başkanı Feyat Asya hizmetlerimiz aşamasında verdiğimiz rahatsızlığın kısmi noktalarda farkındayız. Buna karşılık vatandaşlarımızın hoş görüsüne sığınıyoruz. Vatandaşlarımızın bize olan geri dönüşleri bizi daha fazla mutlu ediyor. Taviz vermeyeceğimiz yenilikler ve değişimler olacak. Bunların oluşmasını için başlattığımız çalışmalarımızın büyük bir çoğunluğunu Ekim ayı ile birlikte Muş´a kazandıracağız" diye konuştu.

TERMİNAL YAPIMINDA MÜTEAHHİT KAYNAKLI BAZI SORUNLAR OLDU

Muş´ta Muş Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların geneline dair açıklamalarda bulunan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, "İstasyon caddesi yol yapım ve aydınlatma çalışmalarımızda, ikinci kat asfalt ve aydınlatma çalışmalarına geçildi. Orta refüj kaldırım taş çalışmaları eş zamanlı olarak devam edecektir. Mahalle aralarındaki asfalt çalışmalarımız devam edecektir. Yeşilce, Yeşilyurt,Kale mahallelerimizde çalışmalarımız devam etmektedir. Kale mahallemizde dere mahallemizde alt yapı ile birlikte üst yapı çalışmalarımızı tamamlamış olduk. Sütlücedeki çalışmalarımız da aynı şekilde noktalandı. Güzeltepe de çalışmalarımız devam etmektedir. Bilgi evlerimizin iki si bitme aşamasında kısa sürede faaliyetlerine başlayacaktır. Kadın Kültür Merkezimiz de aynı şekilde hizmete açılacaktır. Göletli parkımızı Ekim ayında tamamlayıp hizmete sunacağız. Şehirler arası otobüs terminalimizde çalışmalarımız devam etmektedir. Müteahhit kaynaklı bazı sorunlar oldu. Burasını da yine Ekim ayı ortalarında bitirip değerli vatandaşlarımızın hizmetlerine sunacağız.26 Ağustos tarihinde burasını faaliyete koymayı amaçlıyorduk belirttiğim müteahhit kaynaklı sorundan dolayı gecikmeler yaşandı. Yıldızlı han bitme aşamasında oda Ekim ayında tamamlanacaktır" dedi.

ASYA, "VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Belediye hizmetlerinin bitimi ile birlikte halkın yapılanlara karşılık memnuniyetide ortaya çıkacaktır diyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, vatandaşlarımız yapılan çalışmalardan dolayı her an, her noktada bizlere memnuniyet duygularını ifade etmeye çalışıyor. Bizlerde bundan son derece mutluluk duyuyoruz.  Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda değerli hemşerilerimizde kısmen sabırsızlık göstermesi de doğaldır. Hizmetlerimiz ortaya çıktıkça çalışmalarımız sonuçlandıkça sonuca yakın oldukça tamamlandıkça halkımızın memnuniyeti baş göstermektedir İşlerinde kısa sürelide olsa aksama yaşayan esnaf kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz. Bu hizmetler daha güzel bir Muş içindir. İçme suyu şebekelerimizin değişiminde alt yapı çalışmalarımızda doğal şebekelerinin döşenmesinde gerek şuan devam eden üst yapı çalışmalarımızda köklü bir çalışma başlattığımızda buna Vedaş´ı Telekom´u dahil ettiğimizde çok ciddi rahatsızlıkların meydana geldiğini biliyoruz. Sıkıntı çeken kardeşlerimiz oldu. Emin olunki bu hizmetler sonuçlandığı zaman aynanın parlayan yüzü olarak herkes nezih ferah ve son derece modern yeniliklerle ikametini sürdürecek tir. Bizler mükafat beklemiyoruz. Mecburi hizmetlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Daha fazlası için imkanlarımızı sonuna kadar kısıtlamadan ihtiyaca göre kullanacağız. Bu bizim işimiz. Ne yapıyorsak ne ile karşılaşıyorsak bu Muş içindir. Sezon sonu itibari ile taahhüt ettiğimiz bütün işlerimizi yerine getireceğiz" diye konuştu.

Kaldırım işgallerininde kati surette çalışmalarla birlikte sona ereceğini buna hiçbir şekilde müsaade etmeyeceklerini rahatsızlık bakımından şikayet konularının başında gelen kaldırım gasplarına asla ve asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Evlat kokusu, cennet kokusudur.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu