BELEDİYE 2019-2024 DÖNEMİNİN İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısı yeniden Muş Belediye Başkanlığına seçilen Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi
Tarih: 12.4.2019 18:52:54/ 91okunma / 0yorum

 

 

 

2019-2024 döneminin ilk meclis toplantısı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Geçmiş dönemde toplamda 25 olan meclis üyesi sayısı Muş Merkez nüfusunun 100 binin üzerine çıkmasından dolayı yeni dönemde bu sayı 31´e yükseldi. 31 Mart seçimlerinde AK Parti´den 19, HDP´den 12 meclis üyesi seçildi.

Muş Belediyesi Ek hizmet Binası meclis salonunda gerçekleştirilen toplantı öncesi Belediye Başkanı Feyat Asya, tüm meclis üyeleri ile tokalaşarak kendilerini tebrik etti.

Daha sonra toplantıyı başlatan Başkan Feyat Asya, “Uzun bir maraton sonucunda seviyeli bir yarış sürdürmek suretiyle tamamladığımız 31 Mart seçimlerinin ilimizin ve halkımızın hayrına vesile olmasını diliyorum. Bu süreçte hemen hemen herkesin ortak bir duası vardı. Bu sürecin kazasız ve belasız bir şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorduk. Allah´a şükürler olsun ki duamız kabul oldu” dedi.

“BUGÜNE KADAR HİÇBİR ZAMAN YANLIŞLARIMIZI BİRİLERİNE DOĞRU OLARAK KABULLENDİRMEK ÜZERE BİR DAYATMA YAPMADIK”

Başkan Asya konuşmasında, “Seçim çalışmalarının devam ettiği dönemde karşılaştığımız rakiplerimize de hep ‘Hak eden kazansın´ diyerek seviyeyi düşürmemeye gayret ettik. Bunun neticesinde vatandaşlarımız tercihlerini yaptılar. Sonuçta bugün bu meclisin iki tarafında oturan arkadaşlarımız bu şehrin asli unsurlarıdırlar. Meclisimizde alacağımız kararların Muş´umuzun daha ileriye taşınması, gelişmesi ve güzelleşmesine yönelik olacaktır. Biz geçmiş dönemde tecrübe edindik. Tabi mutlak suretle herkesin kendisine göre hassasiyetleri vardır. Ancak ilimiz ve halkımızın hayrına olacak kararların alınmasındaki hassasiyetimiz ideolojimizin, dünya görüşümüzün ve felsefi inancımızın üstünde olmak zorundadır. Bugüne kadar hiçbir zaman yanlışlarımızı birilerine doğru olarak kabullendirmek üzere bir dayatma yapmadık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Biz bu mecliste kararlarımızı seviyeli, dengeli birbirimizin haysiyetini, şerefini ve onurunu kırmadan tartışarak almalıyız. Geçmiş dönemde beni en çok sevindiren durum özellikle rantın ve menfaatin olduğu imar kararlarının yüzde 98´ini oybirliği ile almamızdır. Doğru birdir, önemli olan onu bulup hem fikir olmaktır. Bu dönemde de aynı anlayışı ve birlikteliği sürdürmeyi umut ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BİRBİRİMİZDEN İSTİFADE EDECEĞİZ. ONUN İÇİN BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZDAN BU SÜREÇTE KATKI BEKLİYORUZ”

“31 Mart´a kadar hepimiz kendimiz için mücadele ediyorduk. Bugünden sonra seçimleri geride bırakarak ilimiz ve halkımızın hizmetine odaklanmalıyız” diyen Başkan Feyat Asya, “Perşembe günü mazbatamızı alarak seçim sürecini geride bırakarak bugün de ilk meclisimizi yapmanın sevincini yaşıyoruz. Bundan sonra daha fazla üretmek ve daha fazla çalışmak üzerine çaba sarf edeceğiz. Allah´a şükürler olsun ki geçmiş dönemde altyapı ve üstyapı alanında yaptığımız hizmetlerle ilimizin gelişimine ivme kazandırdık. Bu dönemde de sizlerle birlikte hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Birbirimizden istifade edeceğiz. Onun için bütün arkadaşlarımızdan bu süreçte katkı bekliyoruz. Bizleri seçerek buraya gönderen halkımız hizmet bekliyor. Birlikte vatandaşlarımızın hizmet noktasındaki beklentilerini karşılayacağız. Bu vesile ile bir kez daha hepinizi tebrik eder, ilk meclisimizin hayırlara vesile olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

Başkan Asya´nın konuşmasının ardından bütün meclis üyeleri söz alarak kendilerini tanıttılar. Daha sonra meclis 1. ve 2. Başkan vekili, meclis katibi, daimi encümen, imar komisyonu ve bütçe komisyonu üye seçimleri yapıldı. 2018 mali yılı denetim komisyonunun okunduğu ve 2018 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü toplantı meclise havale edilen evrakların değerlendirilmesi ile devam etti.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BELEDİYE KALDIRIM İŞGALLERİNE SAVAŞ AÇTI
BELEDİYE KALDIRIM İŞGALLERİNE SAVAŞ AÇTI
Muş Belediyesi kış mevsiminin ardından cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürürken zabıta ekipleri ise Cumhuriyet Caddesi´nde kaldırımları işgal eden esnaflara yönelik cezai işlem ve uygulamalara başladı.
HAYDİ MUŞ SPORA!
HAYDİ MUŞ SPORA!
Muş İl Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, 21-25 Nisan 2019 tarihleri arasında farkındalık oluşturmak amacıyla “Haydi Muş Spora” sloganı ile 22 Branşta düzenlenecek olan ‘Muş Olimpiyatları´na tüm halkı davet etti.
BÖLGENİN İLK BEKTAŞİ VE FRENK ÜZÜMLERİ KÜLLİYEDE YETİŞTİRİLECEK
BÖLGENİN İLK BEKTAŞİ VE FRENK ÜZÜMLERİ KÜLLİYEDE YETİŞTİRİLECEK
Doğu Anadolu Bölgesi´nde ilk kez Muş Alparslan Üniversitesi külliyesinde yetiştirilecek olan Bektaşi ve Frenk Üzümü fidanları Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve akademisyenler tarafından toprakla buluşturuldu.
TÜBİTAK GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARI VE İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ
TÜBİTAK GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARI VE İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu´nda, akademisyenlere ve öğrencilere TÜBİTAK Girişimcilik Programları hakkında bilgilendirmek ve inovatif girişimciliği tanıtmak amacıyla bir seminer düzenlendi.
KIZILAY´DAN KAN BAĞIŞ KAMPANYASI
KIZILAY´DAN KAN BAĞIŞ KAMPANYASI
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşlar kan bağış otobüsüne yoğun ilgi gösterdi
ÜNİVERSİTEDEN ŞEKER FABRİKASINA ZİYARET
ÜNİVERSİTEDEN ŞEKER FABRİKASINA ZİYARET
Muş Alparslan Üniversitesinden bir heyet, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında Muş Şeker Fabrikasında incelemelerde bulundu.
SAĞLIK BAKANLIĞI´NDAN HAC VE UMRE UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞI´NDAN HAC VE UMRE UYARISI
Sağlık Bakanlığı, hac ve umreye gidecek vatandaşlar için salgın hastalık ve enfeksiyonlar için uyarıda bulundu.
1071 MALAZGİRT KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİNDE MÜZİK ZİYAFETİ
1071 MALAZGİRT KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİNDE MÜZİK ZİYAFETİ
Muş Alparslan Üniversitesi 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen konsere katılan dinleyiciler, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ziyafeti yaşadı.
MUŞ OLİMPİYATLARININ TANITIMI YAPILDI
MUŞ OLİMPİYATLARININ TANITIMI YAPILDI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, "Haydi Muş Spora" sloganıyla 21-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Muş Olimpiyatları hakkında Muş Gençlik Merkezi´nde açıklamalarda bulundu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile..

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu