BAŞKAN PEKBAY, ÇANKIRI BELEDİYESİNE VERDİĞİ SÖZÜ HATIRLATTI
Çankırı Belediyesi´nin kardeş belediye projesi kapsamında Korkut İlçesinde yaptırdığı hizmet binası yarım kaldı. Korkut Belediye Başkanı Sami Pekbay, yüzde 70´i tamamlanan bina maliyetinin 1 milyon TL olduğunu ve ödeme yapılmadığını belirterek “şuanda ilgili firma ile sıkıntı yaşıyoruz. Söz verilen ödeneğin gönderilmesini istiyoruz” dedi
Tarih: 8.9.2019 21:35:05/ 219okunma / 0yorum

Kardeş Belediye Projesi kapsamında Korkut ilçesine yaptırılan hizmet binası çalışması yarım kaldı. Yüzde 70´i tamamlanan ve ödeneği gönderilmeyen hizmet binası tepkiye neden oldu. Çankırı Belediyesi´nin verdiği sözü yerine getirmesini isteyen Korkut İlçe Belediye Başkanı Sami Pekbay, mağdur edildiklerini söyledi.

Hizmet binasının yüzde 70´ini tamamlayan firmanın ödeneğini talepte bulunduğunu ve bunun da ödenmesi için Çankırı Belediyesi´ne seslenen Başkan Pekbay, “Çankırı belediyesi Binali Yıldırım Bey´in Başbakan olduğu dönemde Korkut Belediyesi ve Çankırı Belediyesi kardeş belediye oldular. Kardeş belediye olduktan sonra Çankırı Belediyesi de bir hizmet binası projesini verdi. Size hizmet binası yapacağız dediler maliyetin 1 milyonluk kısmını ödeyeceklerini söylediler. Hizmet binasının yüzde 70´i yapıldı, yüzde 30´u halen yapılamıyor. Çankırı Belediyesinden herhangi bir destek gelmediği için binamız yarım kaldı. Seçimden sonra Çankırı belediyesini Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) kazandı. Bu parti değişikliği ile Belediye Meclisi bizimle olan protokolü iptal etmiş. Bizde bu işin arkasında gideceğiz. Çünkü bizim hizmet binası yapma gibi projemiz yoktu. Onlardan gelecek destek ile biz bu projeyi başlattık. Binayı bu duruma biz getirdik ve bu da bize zarar oldu. Şuanda bugüne kadar yapılanları ödeyemedik. Binayı yapan firma ile karşı karşıya geldik. Ödeme yapamadığımız için borcunu verecek gücümüz olmadığı için ilgili firma ile icralık duruma düşmüş durumdayız” dedi.

“ŞUANDA 1 MİLYON 600 BİN BORCUMUZ VAR VE BİZİM DE BÜTÇEMİZ OLMADIĞINDAN SIKINTI YAŞIYORUZ”

Bu işin takipçisi olacaklarını ve peşini bırakmayacaklarını kaydeden Başkan Pekbay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Firmaya ödememiz gereken borç şuanda 1 milyon 600 bin TL ve bizim de bütçemiz olmadığından sıkıntı yaşıyoruz. Belediye personeline maaşlarını bile ödemezsek bile bir yılda ancak o 1 milyon 600 bin borcu kapatabiliriz. O da imkansız görünüyor. Çünkü belediye personelinin maaşını vermek zorundayız. Binayı yapan firma da haklı olarak bize çıkışıyor “sizleri icraya vereceğim” diyor. 26 Ağustos Malazgirt Zaferi etkinliklerinde buraya gelen Binali Bey, Julide Hanım ve Mehmet Özhaseki´ye gerekli bilgileri verdim. Biz bu işin takipçisi olacağız ve peşini bırakmayacağız.”

“ÇAKIRI BELEDİYESİ BİZE SÖZ VERDİĞİ O 1 MİLYON TL DESTEĞİ ÖDEMEK ZORUNDADIR”

En büyük sıkıntılarının şuan mevcut olan borçları olduğunu vurgulayan Başkan Pekbay, “İttifak yapmış iki kardeş belediye olarak mahkeme yolları ile değil de kendi imkanları ile ödemesini istiyoruz. Bizim Korkut Belediyesi olarak en büyük sıkıntımız şuanda var olan borcumuzdur. Diğer hizmetler yol, su ve altyapı biz bunları her türlü yaparız. Belediyenin 6 milyon civarında borcu var ve bu borcun 1 milyon 600 bini hizmet binasının borcu olarak duruyor. Korkut Belediyesine hibe olacak olan bina bizim boynumuza borç olarak kaldı. Şuan bina bitmiş faaliyete geçmiş durumda olsa yine neyse. Yüzde 70´i yapılmış yüzde 30´u yarım kalmış durumdadır. Eğer böyle devam ederse ileriki günlerde atıl duruma gelecek. İnşallah bizim bu sıkıntımıza yetkili kişiler tarafından bir çözüm bulunup bizi de bu sıkıntıdan kurtaracaktır” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
61 OKULA BEYAZ BAYRAK VERİLDİ
61 OKULA BEYAZ BAYRAK VERİLDİ
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle uygulanan "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" projeleri çerçevesinde öğretmenevinde düzenlenen törenle 61 okula "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu" sertifikası verildi. Projenin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, “bizim buradaki amacımız; öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz okullarını sahiplensinler, temiz tutsunlar” dedi
ÜST YAPI ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLDİ
ÜST YAPI ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLDİ
Muş Belediyesi altyapı döşemelerinin tamamlandığı bölgelerin üstyapısını yapmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamen değiştiği Hürriyet Mahallesinde asfalt hazırlığını sürdürüyor.
KAYA TUZUNA YOĞUN İLGİ
KAYA TUZUNA YOĞUN İLGİ
Malazgirt İlçesine bağlı Aktuzla köyünde çıkarılarak üretime sunulan çiçek tuzu hayvan sahiplerinin ilgi odağı oldu.
MŞÜ´DEN ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI AÇIKLAMASI
MŞÜ´DEN ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI AÇIKLAMASI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), öğretim üyesi alımı için duyuru yaptı.
MUŞ´TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
MUŞ´TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün katılımı ile İlköğretim haftası düzenlenen törenlerle kutlandı
“EL BİRLİĞİ İLE BU SIKINTILARIN ÜSTESİNDEN GELEREK BİRLİKTE FERAHA ULAŞACAĞIZ”
“EL BİRLİĞİ İLE BU SIKINTILARIN ÜSTESİNDEN GELEREK BİRLİKTE FERAHA ULAŞACAĞIZ”
Muş Belediyesi tarafından İstasyon Caddesinde başlatılan son tabaka aşınma asfalt çalışması devam ediyor.
VİZYON PROJE MAKS
VİZYON PROJE MAKS
Her adrese tek bir tuşla ulaşılabilecek yerli ve milli dijital dönüşüm altlığı Mekansal Adres Kayıt Sistemi´nin Türkiye tanıtım toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) projesinden beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek, bunun Türkiye´yi modern, gelişmiş ülkeler potasına biraz daha yaklaştıracak, hemen her vatandaşa dokunacak bir proje olduğunu söyledi.
YILSONUNA KADAR 550 İLÇE VE BELDE GAZA KAVUŞMUŞ OLACAK
YILSONUNA KADAR 550 İLÇE VE BELDE GAZA KAVUŞMUŞ OLACAK
Türkiye´nin 81 iline doğal gaz götürülmesinin ardından yürütülen genişleme çalışmaları kapsamında, bu yılın sonuna kadar 550 ilçe ve beldeye doğal gaz ulaştırılacak.
MUŞ´TA LAHANA HASADI BAŞLADI
MUŞ´TA LAHANA HASADI BAŞLADI
Muş Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, bu yıl 3 bin dekar alanda lahana ekiminin yapıldığını belirterek, şehir ekonomisine yaklaşık 10 milyon lira civarında girdinin olduğunu söyledi.
DOLAR
5.7227
EURO
6.3038
Muş Durumu

Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu