BAŞKAN KARAYEL: İLÇEMİZ ADINA ÖNEMLİ BİR YATIRIM
Hasköy İlçe Belediye Başkanı Hikmet Karayel, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı´nın ilçede hayata geçirdiği Muş Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü´nü son derece önemsediklerini belirterek yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür etti.
Tarih: 21.10.2020 17:20:05/ 1228okunma / 0yorum

Hasköy ilçesinin her geçen gün gelişerek büyüdüğünü belirten Hasköy İlçe Belediye Başkanı Hikmet Karayel, eğitimden sağlık alanına kadar birçok devlet yatırımın yapıldığını söyledi.

Muş Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü´nü ziyaret eden Başkan Karayel, “bu güzel merkezin kuruluş amacı;Muş Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü; öncelikle bakım gereksinimi olan engellinin ve +13 zihinsel engellilere yönelik yaşadığı sosyal çevre içerisinde bakımının sağlanması, bu doğrultuda yardıma, desteğe gereksinim duyan engellinin yatılı bakım hizmet modeli ile desteklenmesi, engellinin ailesine yönelik danışmanlık hizmeti vermesi hedeflenmektedir. Merkezde; engelliler ve aileleri ile topluma uyum hizmetlerinin sunulması planlanmaktadır. Bu kuruluş gerçekten önemli bir yatırımdır” dedi.

Muş Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü ile ilgili verilen genel bilgilerde ise şöyle denildi: “Kuruluşumuz Muş Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı olup süreci İl Özel İdaresi tarafından ihale ve yapım işleri tamamlandıktan sonra 2019 yılında teslim alınmıştır. Kuruluşumuz Muş iline bağlı, merkeze 18 km  uzaklıkta olan yaklaşık 27 bin nüfusu olan Hasköy ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Kuruluşumuz 20.000 m2 alan  üzerine kurulmuş olup idari bina (bodrum+zemin+1.kat),idari binanın karşısında 2 katlı 1 blokta 4 yaşam evi, idari binanın sağ ve solunda karşılıklı 1 katlı 2 bloktan oluşan 4 yaşam evi bulunmakta olup toplam kapalı alanımız 4377m2´dir. İdari bina ile yaşam evleri arasında kalan kısımda yeşil alan ve 5 adet kamelya bulunmakta, idari binanın arka kısmında spor sahası, yeşil alan, hobi bahçesi ve spor aletlerinin olduğu alan bulunmaktadır. Kuruluşun etrafı 1.5m yüksekliğinde ihata duvar ve demir korkulukla çevrili olup, 8 yaşam evinde toplam 72 engelli yatak kapasitesi mevcuttur.

10 MİLYONA MAL OLDU

1. Kuruluşun ana girişi kuzey yönünden sağlanmaktadır. 2. Kuruluşun ana girişinin hemen karşısında spor sahası, yeşil alan ve spor aletlerinin bulunduğu alan bulunmakta olup idari bina ile yaşam evleri ana girişin batısında konumlanmıştır.

Personel Durumu ise: Kuruluşumuzda 1 Kuruluş Müdürü, 3 kuruluş müdür yardımcısı,1 hizmetli memur, 2 fizyoterapist (4/b), 1 sosyal çalışmacı(4/b), 2 diğer sağlık personeli(4/b), 1 diğer destek personeli(4/b), 1 büro personeli(4/b), 4 engelli bakıcı(4/d), 1 teknik hizmetli(4/d), 2 temizlik görevlisi(4/d), 3 güvenlik görevlisi(4/d), 1 psikolog(4/b) olup 23 personelin kadrosu kuruluşumuzda.”

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARTAN VAKALAR YENİ TEDBİRLERİ GETİRİYOR
ARTAN VAKALAR YENİ TEDBİRLERİ GETİRİYOR
Muş İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda oteller ve konaklama tesisleri içerisinde bulunan restoran ve lokantalar hakkında yeni düzenleme yapıldı.
BARIŞAN, 48. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI
BARIŞAN, 48. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI
Muş Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Muş Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Şube Başkanı Mahir Barışan, başkanlar Kurulu Toplantısına katıldı.
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
Alparslan-1 Hidroelektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğü, nehir yatağına bırakılacak su nedeniyle uyarıda bulundu
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
Muş Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, Hasköy İlçesi ve Yeşilova Beldesinde %50 devlet desteği ile kuracak olan hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu.
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP) bileşeni olan Muş Meşe Erozyonla Mücadele Doğayı Koruma ve Ağaçlandırma Derneği Başkanı İhsan Aytemiş, Torba Yasa Teklifinin geri çekilmesi gerektiğini söyledi
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş İl Temsilciliği Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinde filtre kampanyası başlattı.
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
Bazı ovaların, büyük ova koruma alanı olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girerken Muş´ta bulunan Malazgirt Ovası, Liz Ovası ve Bulanık Ovasıda büyük ova koruma alanı olarak belirlendi.
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz başkanlığında "Kadına Şiddete Sıfır Tolerans" konulu toplantı yapıldı.
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başkanlığında video konferans yöntemiyle düzenlenen Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı´na Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ile İl Jandarma Komutanı Alb. İlhan Şen´de katıldı.
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
Muş Durumu

Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu