BAŞKAN ASYA´DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ´NE ÖZEL PROGRAM
Belediye Başkanı Feyat Asya, Öğretmenler Günü dolayısıyla eğitimcilere özel bir program düzenledi
Tarih: 25.11.2018 12:32:52/ 263okunma / 0yorum

Okulları ziyaret ederek öğretmenlerle istişare etmeyi gelenek haline getiren Belediye Başkanı Feyat Asya, onları mutlu gününde unutmadı. Şehir merkezindeki tüm okullara çiçek ve hediyelere göndererek tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik eden Başkan Asya, okul müdür ve müdür yardımcılarına da yemek ve eğlence programı düzenledi.

Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleştirilen özel programda davetlilerin masalarını tek tek ziyaret ederek kendilerine karanfil veren Başkan Asya, eğitimli bir neslin yetişmesinde fedakarca emek veren eğitimcilerin gününü kutladı. AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci Başkan Asya´ya eşlik etti. İlimizin mahalli sanatçılarından Necdet Evren´in seslendirdiği şarkılar eşliğinde başlayan program, Muş Belediyesi´nin çalışmalarının yer aldığı tanıtım filmi ile devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, öğretmenlere özel bir program düzenleyerek kendilerini mutlu eden Başkan Asya´ya teşekkür etti.

Muş Belediyesi tarafından son yıllarda yapılan çalışmalarla ciddi bir değişimin yaşandığına dikkat çeken İlci, imar edilen şehirlerin amacına uygun kullanılması noktasında eğitimcilere çok iş düştüğünü hatırlattı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak belediye ile işbirliği içinde olduklarını ve çeşitli konularda protokoller yaptıklarını kaydeden İlci, insanlara daha faydalı çalışmalar ortaya çıkarmak üzere bu ortak birlikteliği sürdüreceklerini ifade etti.

Daha sonra konuşan AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, kendisinin de emekli öğretmen olduğunu anımsatarak, eğitimcileri her zaman önemseyen Belediye Başkanı Feyat Asya´ya teşekkür etti. Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu belirten Yaktı, “Öğretmen hem cefakar ve fedakardır hem de çok azimlidir. Yeri geldiği zaman bir anne, yeri geldiği zaman bir baba gibi öğrencilerine şefkatle yaklaşan öğretmenlerimizin kıymetini bilmemiz lazım” dedi.

Yaktı konuşmasının devamında hükümetin öğretmenlere yönelik yaptığı çalışmalara değinerek katılımcıların Öğretmenler Günü´nü tebrik etti. Son olarak katılımcılara hitap eden Başkan Feyat Asya, “Bir neslin en iyi şekilde yetişmesine siz saygıdeğer öğretmenlerimiz vesile oluyorsunuz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerine, ailelerine ve ülkelerine faydalı olmaları sizlerin yönlendirmesi ile oluyor. Bilgi ve tecrübelerinizle aydınlattığınız gençlerin ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasında önemli rol alacaklarına inancım tamdır. Emeklerinizden dolayı sizlere müteşekkirim” dedi.

Başkan Asya, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Her zaman sizlerle beraber olduğumuzu bilmenizi isteriz. Kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açık olmuştur. İmkanlar dahilinde sizlere destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Bu mutlu gününüzde de sizlerle beraber olmak istedik. Aslında şehir merkezindeki tüm öğretmenlerimizle bir araya gelecek bir program tertip etmeyi düşünüyorduk. Maalesef böylesi kapsamlı organizasyonu yapabileceğimiz bir yer olmadığı için bütün okullarımızın idarecilerini ağırladık. Bu arada diğer öğretmenlerimize de hediyelerimizi ulaştırdık. Bir kez daha sizlerin aracılığıyla tüm öğretmenlerimizin gününü tebrik ediyorum. Her gününüzün bu özel gün gibi geçmesini temenni ediyorum. Görev süremiz içinde sizlerle hep diyalog halinde olduk. Sizlerin fikir ve önerileri ile ilimizi şekillendirmeye çalıştık. Sizlerin söylediklerini kendimize yol haritası olarak belirledik. Yılın sadece bir günü hatırlanmadığınızı ziyaretlerimiz ile istişarelerimiz ile kanıtladık. Biz sizlere yaptıklarımızı anlattık, eksiklerimizi sizlerin gözü ile tespit edip çözüme kavuşturmak için çaba sarf ettik. Bugün geldiğimiz noktada iyi bir iş çıkardığımızı gözlemleyebiliyoruz. Yüzde yüz başarılı olamasakta, çok iyi bir düzeyde başarıyı yakaladığımıza inanıyoruz. Bugüne kadar vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu birçok hizmeti hayata geçirme imkanı bulduk. Bu süreçte tek gayemiz halkımızın beklentilerini hakkıyla karşılamak ve ilimizin gelişimine ivme kazandırmak oldu. Allah´a şükürler olsun ki hedeflerimizin ötesinde icraatlarımız oldu. İnşallah bunları devam ettirecek fırsatı bir kez daha buluruz. Dileğimiz ve temennimiz hizmetkarlık yolunda bizlere layık görülen desteklerin hakkını vermektir. Halkımızın güvenini boşa çıkarmadığımızı düşünüyorum. İnşallah ilimizin inşası ve ihyasındaki gayretlerimiz devam edecektir. Bu vesile ile bir kez daha ‘Öğretmenler Günü´nüzü tebrik eder, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmenizi dilerim.”

Başkan Asya´nın konuşmasının ardından müzik dinletisi devam etti. Program, davetlilerin türküler eşliğinde halay çekmesi ile sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu