BAŞKAN ASYA, YÜKLENİCİ FİRMA YETKİLİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi´nin uygulamada olan projelerini yürüten yüklenici firma yetkilileri ile toplantı yaptı
Tarih: 28.8.2018 18:50:48/ 423okunma / 0yorum

Kahvaltıda firma temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Asya, şehrin 23 noktasında yürütülen projeleri masaya yatırarak çalışmaların hızlandırılması konusunda uyarılarda bulundu. Muş´un imarı ve inşasını birlikte yaptıklarını ifade eden Başkan Asya, “Sizler bizim en yakın çalışma arkadaşlarımızsınız. Bu şehri alt yapısıyla, üst yapısıyla, parklarıyla, bahçeleriyle ve tesisleri ile yeniden dizayn ediyoruz. Bunları yaparken ister istemez bazı sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Sizler çalışmalarınızı yaparken ortaya çıkan eksik ve aksaklıklar vatandaşlar tarafından bize iletilir. Vatandaş sizi tanımaz. Bu işin muhatabı belediyedir diye hesabını sorar. Sizin çalışanınız herhangi bir vatandaşa bir saygısızlık yaptığında o şahıs doğrudan belediyeden şikayetçi olur. Dolayısıyla biz bir bütünüz. Beraber çalışıyoruz. Yaşanacak olumsuzluklar biz etkilenirsek, haliyle bu size de yansır. Onun için daha düzenli ve daha iyi çalışmak için gayret edeceğiz” dedi.

Şehrin hemen hemen her bölgesinde çalışmalarının olduğunu kaydeden Başkan Asya, “İyisiyle, kötüsüyle görev süremizin son yılına girdik. Bugüne kadar sorun olarak gördüğümüz birçok konuyu çözüme kavuşturmak için çaba sarf ettik. Allah´a şükürler olsun ki çok güzel işler ortaya çıkardık. Şu anda uygulamada olan projelerimizi bitirmek için mücadele ediyoruz. Malumunuz çalışma sezonunun sonuna yaklaşıyoruz. Mevsim şartlarından dolayı çalışma koşullarımız kısıtlıdır. Dolayısıyla kış mevsimine girmeden önce sizler tarafından yürütülen projelerimizi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Sizlerden temponuzu arttırmayı, çalışmalarınızı hızlı bir şekilde tamamlamanızı istiyoruz. Tabi bu işleri hızlandırırken herhangi bir ihmale mahal vermeyeceğiz. Projelerimizi planlamamıza bağlı olarak teslim edeceğiz. Sonuçta biz bu halkın ve bu memleketin emanetçileriyiz. Kamu kaynaklarının amacına uygun kullanılmasının mücadelesini veriyoruz. Bir kuruş boşa gitmeyecek şekilde tedbirlerimizi alıyoruz. Çalışmalarınızda tespit edilen eksik ve aksaklıklar istenildiği gibi yapılmayana kadar teslim alınmayacağını bilmenizi isterim. Yani biz işimizi hızlandıralım diye yapılan eksik ve bozuk imalatlar kesinlikle kabul edilmeyecek. Zaten yapılan işler kontrolörlerimiz tarafından denetleniyor” ifadelerini kullandı.

4 yılı aşkın bir süredir belediyeye iş yapan yüklenicilerin hiç mağdur edilmediğini belirten Başkan Asya, “Biz, projelerimizi yapan firmalara hep şunu söyledik; İşinizi şartnamede belirtildiği gibi yapın ödemelerinizi hemen yapalım. Biz, sizlere ödeme yapmak için hazırız. Yeter ki siz işinizi tamamlayın. Allah´a şükürler olsun ki bugüne kadar ödenek konusunda sıkıntımız olmadı. Sizlerin de çalışanlarınızın olduğunu, onların da bu sayede ailelerinin geçimlerini sağladıklarının farkındayız. Bu bilinçle sizleri mağdur etmedik, etmeyiz. Sizden tek isteğimiz emeğinizin hakkını vermenizdir. Birçok işe aynı anda el attık, bunu en iyi sizler biliyorsunuz. Şehri şantiye alanına çevirerek bazen beddualar da aldık. Ancak şuna inanıyorum ki, biz olsak da olmasak da yaptığımız bu işlerden dolayı ilerde hayırla yad edileceğiz. Sizler de bundan nasibinizi alacaksınız. Sonuç olarak elinizdeki çalışmaları hızlandırarak eserlerimizi halkımızın hizmetine sunalım. Davetimize icabetinizden dolayı hepinize teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu