BAŞKAN ASYA, YÜKLENİCİ FİRMA YETKİLİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi´nin uygulamada olan projelerini yürüten yüklenici firma yetkilileri ile toplantı yaptı
Tarih: 28.8.2018 18:50:48/ 368okunma / 0yorum

Kahvaltıda firma temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Asya, şehrin 23 noktasında yürütülen projeleri masaya yatırarak çalışmaların hızlandırılması konusunda uyarılarda bulundu. Muş´un imarı ve inşasını birlikte yaptıklarını ifade eden Başkan Asya, “Sizler bizim en yakın çalışma arkadaşlarımızsınız. Bu şehri alt yapısıyla, üst yapısıyla, parklarıyla, bahçeleriyle ve tesisleri ile yeniden dizayn ediyoruz. Bunları yaparken ister istemez bazı sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Sizler çalışmalarınızı yaparken ortaya çıkan eksik ve aksaklıklar vatandaşlar tarafından bize iletilir. Vatandaş sizi tanımaz. Bu işin muhatabı belediyedir diye hesabını sorar. Sizin çalışanınız herhangi bir vatandaşa bir saygısızlık yaptığında o şahıs doğrudan belediyeden şikayetçi olur. Dolayısıyla biz bir bütünüz. Beraber çalışıyoruz. Yaşanacak olumsuzluklar biz etkilenirsek, haliyle bu size de yansır. Onun için daha düzenli ve daha iyi çalışmak için gayret edeceğiz” dedi.

Şehrin hemen hemen her bölgesinde çalışmalarının olduğunu kaydeden Başkan Asya, “İyisiyle, kötüsüyle görev süremizin son yılına girdik. Bugüne kadar sorun olarak gördüğümüz birçok konuyu çözüme kavuşturmak için çaba sarf ettik. Allah´a şükürler olsun ki çok güzel işler ortaya çıkardık. Şu anda uygulamada olan projelerimizi bitirmek için mücadele ediyoruz. Malumunuz çalışma sezonunun sonuna yaklaşıyoruz. Mevsim şartlarından dolayı çalışma koşullarımız kısıtlıdır. Dolayısıyla kış mevsimine girmeden önce sizler tarafından yürütülen projelerimizi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Sizlerden temponuzu arttırmayı, çalışmalarınızı hızlı bir şekilde tamamlamanızı istiyoruz. Tabi bu işleri hızlandırırken herhangi bir ihmale mahal vermeyeceğiz. Projelerimizi planlamamıza bağlı olarak teslim edeceğiz. Sonuçta biz bu halkın ve bu memleketin emanetçileriyiz. Kamu kaynaklarının amacına uygun kullanılmasının mücadelesini veriyoruz. Bir kuruş boşa gitmeyecek şekilde tedbirlerimizi alıyoruz. Çalışmalarınızda tespit edilen eksik ve aksaklıklar istenildiği gibi yapılmayana kadar teslim alınmayacağını bilmenizi isterim. Yani biz işimizi hızlandıralım diye yapılan eksik ve bozuk imalatlar kesinlikle kabul edilmeyecek. Zaten yapılan işler kontrolörlerimiz tarafından denetleniyor” ifadelerini kullandı.

4 yılı aşkın bir süredir belediyeye iş yapan yüklenicilerin hiç mağdur edilmediğini belirten Başkan Asya, “Biz, projelerimizi yapan firmalara hep şunu söyledik; İşinizi şartnamede belirtildiği gibi yapın ödemelerinizi hemen yapalım. Biz, sizlere ödeme yapmak için hazırız. Yeter ki siz işinizi tamamlayın. Allah´a şükürler olsun ki bugüne kadar ödenek konusunda sıkıntımız olmadı. Sizlerin de çalışanlarınızın olduğunu, onların da bu sayede ailelerinin geçimlerini sağladıklarının farkındayız. Bu bilinçle sizleri mağdur etmedik, etmeyiz. Sizden tek isteğimiz emeğinizin hakkını vermenizdir. Birçok işe aynı anda el attık, bunu en iyi sizler biliyorsunuz. Şehri şantiye alanına çevirerek bazen beddualar da aldık. Ancak şuna inanıyorum ki, biz olsak da olmasak da yaptığımız bu işlerden dolayı ilerde hayırla yad edileceğiz. Sizler de bundan nasibinizi alacaksınız. Sonuç olarak elinizdeki çalışmaları hızlandırarak eserlerimizi halkımızın hizmetine sunalım. Davetimize icabetinizden dolayı hepinize teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.

İMAM-I AZAM (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu