BAŞKAN ASYA YEŞİLYURT MAHALLE SAKİNLERİYLE BULUŞTU
Belediye Başkanı Feyat Asya ‘Halk Buluşmaları´ kapsamında bu hafta Yeşilyurt Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi
Tarih: 25.9.2018 18:21:31/ 145okunma / 0yorum

Her hafta farklı bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Feyat Asya, bu hafta Yeşilyurt Mahallesi sakinlerine yapılan hizmetleri anlatarak sorularını yanıtladı. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili vatandaşları bilgilendiren Başkan Asya, mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini de dinledi.

Vatandaşların yoğun katılı ile gerçekleştirilen buluşmada konuşmasına alt yapı projesine değinerek başlayan Başkan Asya, “Alt yapı projesini başlatmadan önce, toz duman olacağını, suların kesileceğini, yolların bozulacağını ve ister istemez vatandaşların bu durumdan geçici olarak etkileneceğini biliyorduk. Ancak bu çalışmanın da yapılması gerektiğinin farkında olarak projemizi başlattık. Yaşanan bunca sıkıntıya rağmen hiç pişman olmadık. Bu memleketin geleceğini kurtardığımıza inanıyoruz. Bununla beraber bu süreçte yaşanan geçici mağduriyetlerinde telafisini yapıyoruz. Özellikle Yeşilyurt gibi yerleşimin yoğun olduğu yerlerde çalışmanın ne kadar zor olduğunu sizler de gördünüz. Yeşilyurt´un içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları yenilendi. Bazı cadde ve sokaklarda parsel bağlantıları yapılıyor. Bunları da en kısa zamanda bitireceğiz” dedi.

Alt yapısı tamamlanan bölgelerin üst yapısının da yapıldığını aktaran Başkan Asya, “Şebekeleri yenilenen mahallelerimizin yol ve kaldırımlarını da sil baştan yapıyoruz. Zafer Mahallesi hemen yanı başımızda. Alt yapı çalışmalarından sonra tüm yollarını asfaltlanarak hizmete açıldı. Yeşilyurt Mahallemizin de bir kısmında üst yapı çalışmalarımız yapıldı ve halen devam etmektedir. Hatlarını yenilediğimiz tüm yolları güzel bir görünüme kavuşturacağımızı taahhüt ettik. Allah´a şükürler olsun ki bu vaadimize sadık kalarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

İçme suyu projesi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Feyat Asya, “Alt yapı projesi gibi, bu şehrin içme suyu konusunda yaşadığı sorunu da çözüme kavuşturmak için sizlere söz verdik. İlk etapta şehrimizin su potansiyelini öğrenmek için kapsamlı bir arayış içerisine girdik. Elde ettiğimiz sonuç, dağlardaki suyun yüzeysel olduğunu ve o yıl içinde yağan kara göre değişkenlik göstereceğini tespit ettik. Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunarak köklü bir çözüme gittik. Alparslan 2 barajından şehre cazibeli içme suyu getirilmesi noktasında çalışmalar başlatıldı. Allah´ın izniyle bu proje sayesinde ilimizin bir bütün uzun yıllar su diye bir sorunu kalmayacak” dedi.

Konuşmasının devamında görev süresi içindeki birçok çalışmayı tek tek anlatan Başkan Asya, “İhtiyaç duyulan ve eksikliği yaşanan hizmetleri sizlerle buluşturmak için elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmaları yaparken ‘Ortak Aklı esas aldık ve buna göre hareket ediyoruz. Biz bu şehrin imarı ve inşası için bir dönüşüm sürecine girdik. Allah´ın izniyle bu süreci yine halkımızın desteği ile başarılı bir şekilde tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Asya, yaptığı konuşmanın ardından vatandaşların sorularını yanıtladı. Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Muharrem Yıldız da yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Asya ve ekibine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
Özel Eğitim Kurumları Derneği tarafından Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap konferans salonunda “2023 vizyonunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yeri ve özel eğitim Türkiye buluşmaları“ konulu sempozyum düzenlendi. Özel Eğitim Kurumları Derneği Denetim Kurulu Üyesi Doğu Anadolu Bölge ve Muş İl Temsilcisi Öğün Taş, sempozyum ile ilgili değerlendirmelerde bulundu
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
Muş Belediyesi tarafından Kale Mahallesi çevresinde yürütülen yol çalışmalarında sona gelindi. Dar ve düzensiz yolları genişletip, yeni ihata duvarları yapan belediye, mahallenin ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
Sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte kışın habercisi olan kestanecilerde tezgâhlarını kurmaya başladılar
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
Muş Sivil Toplum Örgütü dernek yöneticilerinden Kale Mahallesi sakinlerinden muhtar adayı Mehmet Özcan, TOKİ konut borçlarının düşürülmemesinin yanı sıra borçlardaki yeni artıştan dolayı tepki gösterdi. Kale mahallesi TOKİ hak sahiplerinin sorunu sadece kalenin değil Muş´un sorunudur diyen Özcan, yetkililere konuya çözüm noktasında çağrıda bulundu.
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
Bulanık Meslek Yüksekokulunda (MYO), Dünya Beyaz Baston Gününde, “Dünyaya Onların da Gözünden Bakalım” başlıklı bir etkinlik düzenlendi
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
Muş Valisi Aziz Yıldırım, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolaysıyla bir mesaj yayımladı.
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
Muş´un Korkut ilçesinde ilk çocuğunu "Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1" hastalığı nedeniyle kaybeden anne Lamia Baycu, aynı hastalığa yakalanan ikinci kızı Müberra´yı da kaybetmemek için destek bekliyor
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
Muş Tarım Müdürlüğü tarafından Muş´ta, ´Genç Çiftçi´ projesi kapsamında manda dağıtımı yapıldı.
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bizleri bu göreve layık gören halkımızın hakkını hukukunu korumak üzere birçok hizmeti hayata geçirmeyi başardık. Bu süreçte bizler adil davrandıkça güçlü olduk. Bu güçle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
DOLAR
5.7710
EURO
6.6206
Muş Durumu

İnsanların en hayırlıları, ahmak, aptal diye adlandırılmadıkça kıyamet kopmaz

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu