BAŞKAN ASYA, YEŞİL ALANLARIN KORUNMASI İLE İLGİLİ İLKHA´YA KONUŞTU
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, yeşil alanların madde bağımlılarının mekânı haline gelmemesi ve korunmasına ilişkin İlke Haber Ajansı´na (İLKHA) açıklamalarda bulundu.
Tarih: 31.8.2018 17:43:29/ 365okunma / 0yorum

 

Yeşil alanların madde bağımlılarının mekânı haline gelmesine fırsat vermeyeceklerini belirten Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, uyuşturucuya karşı birlikte mücadele çağrısı yaptı.

Yeşil alan ve parklarda insanların aileleriyle beraber huzur içerisinde oturmaları için çabaladıklarını belirten Asya, kentteki park ve bahçelerde uyuşturucu tacirlerine fırsat vermediklerini söyledi.

Parkların güvenlik görevlileri ve kamera sistemiyle korunduğunu ve halkın huzur içerisinde vakit geçirdiğini kaydeden Asya, "Belediyelerin asli görevleri arasında saydığımız parklar, bahçeler ve sosyal alanlar kurmak adına göreve geldiğimiz günden bu yana çokça yoğunluk oluşturduk. Özellikle Karni Deresindeki Lale Vadisini insanlarımızın hizmetine sunduktan sonra fazlasıyla rağbet gördüğünü gördük. Bu anlamda çalışmalarımız tamamen aile ortamı ve insanların huzur içerisinde aileleriyle beraber huzur içerisinde olmaları için 24 saat esasına dayalı olarak kamera sistemi kayıt altındadır. Güvenlik görevlilerimiz ve temizlik elamanlarımızla birlikte bu alanlarımızı koruyoruz. Bu anlamda da vatandaşlarımızdan da destek gördüğümüzü söyleyebiliriz. Parklar, bahçeler ve çevre ancak sevgiyle korunabilir. Bu anlamda halkımızdan daha fazla destek bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

"Uyuşturucuya karşı birlikte mücadele edilmeli"

Belediye, diyanet, emniyet ve milli eğitimin hep birlikte uyuşturucuyla mücadele etmesi gerektiğine değinen Asya, "Uyuşturucuya karşı asla bir tahammülümüz yoktur. Uyuşturucu tacirlerinin ensesindeyiz. Emniyet ve zabıtalarımızla birlikte parklarımızda çalışma ortamları bulabilecekleri bir yer bırakmıyoruz. Tabi bu ciddi manada bir çalışma gerektiriyor.  Belediyesiyle, diyanet, emniyet ve milli eğitimiyle bir bütün olarak bir çaba içerisinde olmamız gerektiğine inanıyorum. Bizim bilgi evlerimizde çocuklarımızda iyi bir eğitim, iyi bir bilgilendirme yapıyoruz. Bunları daha sık yapmak suretiyle uyuşturucunun hayatı perişan ettiği ve sonlandırdığı bilincini bütün çocuklarımıza aşılamamız gerektiğine inanıyorum." şeklinde konuştu.

Bilgi evlerinde çocuklara bilgilendirici eğitimler verildiğini aktaran Asya, "Bilgi evlerimizi tamamen dezavantajlı çocuklarımıza ortam oluşturmak üzere dizayn ettirdik. Kütüphane, bilgisayar, meslek edinme kursları ve diğer kurslarla birlikte özellikle çocuklar için çok faydasını gördük. Bunun için sayılarını çoğaltıyoruz. Her mahallede bir bilgi evi yapacağız." dedi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu