BAŞKAN ASYA, MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya 17 merkez mahalle muhtarı ile bir araya gelerek çalışmalar üzerine istişarelerde bulundu
Tarih: 25.12.2019 17:00:34/ 234okunma / 0yorum

Hemen hemen her ay düzenli olarak mahalle muhtarları ile toplantı yapan Belediye Başkanı Feyat Asya ortak akılla yönetim anlayışını sürdürüyor. Yaz sezonunda yapılan çalışmalar hakkında muhtarları bilgilendiren Başkan Asya, kış hazırlıklarını da yaptıklarını ifade ederek birlikte başarılı bir karla mücadele sezonu geçirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Başkan Asya konuşmasında, “Sizlerle sürekli bir araya gelip mahallelerimizin genel durumu hakkında fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu yıl malumunuz sizlerle birlikte sahada olacak şekilde bir çalışma sezonu geçirdik. Ciddi bir eforla ve gayretle mahallelerimizde çalışmalar yaptık. Sizlerde şahit oldunuz ki özelikle mahallelerimizin ana arterlerinin üstyapısını yapmak için çaba sarf ettik. Hamdolsun hedeflediklerimiz doğrultusunda mahallelerimizdeki önemli güzergahların altyapısı ile birlikte üstyapısını yaptık. Bu yıl asfaltını yaptığımız cadde ve sokakların birçoğunu önümüzdeki yıl ihtiyaç halinde aşınma asfaltını sereceğiz” dedi.

Üstyapı çalışmaları sırasında okullara öncelik verdiklerini ifade eden Başkan Asya, “Mahallerimizdeki genel durumun tespitini yaparak öncelikli yerleri dikkate alarak çalıştık. Özellikle okul güzergahlarına öncelik verdik. Çocuklarımızın ve eğitimcilerimizin sorunsuz bir şekilde gidiş gelişini sağlamayı amaçladık. Şükürler olsun hemen hemen bütün okullarımızın önündeki yolların üstyapısını yeniledik. Hava koşulları elverişli olana kadar da asfalt çalışmalarımızı devam ettirdik. Ancak artık sezonu kapatmamız gerekiyordu. Hemen akabinde asfalt yapamadığımız yerlerin serme sıkıştırmasını yaptık. Belki bu kış mevsiminde de ister istemez bazı sıkıntılarımız olacaktır. Ancak gelecek yıldan itibaren bu sıkıntıları daha asgariye indirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Ortak akılla yönetim anlayışını hep önemsediklerini vurgulayan Başkan Asya, “Bugüne kadar sizlerle istişare etmeyi devam ettirdik. Gerçekten fikir ve önerilerinizi önemsiyoruz. Sizlerle birlikte güzel hizmetler yapacağımıza inancım tamdır. Belki taleplerinizin yüzde yüzü yapılmamıştır. Ancak söylediklerinizin büyük bir kısmını gerçekleştirdik. Mahallelerin seçilmiş temsilcileri olan siz değerli muhtarlarımızla birlikte hayallerimizi gerçekleştirdik. Altyapı ve üstyapı alanında geldiğimiz nokta itibari ile hedeflerimiz doğrultusunda bir iş çıkarmamız bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor. Altyapı projesi kapsamında yüzde 90´lık bir orana ulaştık. Aynı şekilde içme suyu alanında da yüzde 85´lerin üzerindeyiz. Bundan sonraki çalışmalar şehrin genelini rahatsız etmeyecek şekilde olacak. Lokal bazda çalışmalarla projemizi başarılı bir şekilde tamamlayıp ilimizin geleceğini kurtarmış olacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Sıkıntılı bir süreci tamamlamak üzereyiz. Bundan sonra daha planlı bir şekilde artık şehrimizin görünümünü güzelleştirecek projeler yapacağız. Son yıllarda ilimize kazandırdığımız tesis ve yeşil alanlarımızın korunması noktasında yine birlikte hareket edeceğiz. Göletli Parkımızda yaptığımız cafe ve restourantı belediyemiz bünyesinde hizmete açacağız. Şu anda iç dekorasyonu bitmek üzere. Halkımıza hizmet verecek belediyemize ait bir sosyal tesisi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı şekilde Şehirlerarası Otobüs Terminalimizin hemen hemen tüm işlemleri bitti. Açılış hazırlıklarını yapıyoruz. Bunların dışında rutin çalışmalarımız devam ediyor.”

Başkan Asya konuşmasının sonunda kış hazırlıklarını tamamladıklarını karla mücadele sürecinde muhtarlarla birlikte hareket edeceklerini belirtti. Başkan Asya yaptığı konuşmanın ardından muhtarların sorularını yanıtladı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine canlı yayın konuğu olarak karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek “İl Özel İdaresi olarak karla mücadelede toplam 11 ekip oluşturduk. 95 personeli etkin bir şekilde 24 saat esasına göre karla mücadeleye son hız hizmetlerini sürdürüyor. Nefesin olduğu her yere biz hizmet götürüyoruz. Vatandaşımızın hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için İl Özel İdaresi ekipleri gece-gündüz çalışmaktadır” dedi
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği, Okul Sporları kapsamında 6 farklı branşta 54 okuldan 270 öğrencinin katılımıyla Satranç Turnuvası düzenledi. Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, dereceye giren sporculara ödüllerini vererek başarılar diledi.
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
İslami İlimler Fakültesi (İİF) Vali Erdoğan Bektaş Amfisi´nde her hafta gerçekleştirilen “Çarşamba Seminerleri” kapsamında bu hafta “Tefsîrü´l-Menâr Bağlamında Islah Ekolü´nün Kur´an´ı Anlama ve Açıklama Yöntemi” konulu seminer düzenlendi.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Aile Destek Merkezi´nin (GADEM), 17 ilçede başlattığı alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarına hemşehri dernekleri de katıldı.
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberinde ki heyet, esnaf ziyaretlerinde bulunarak birçok gencin seyyar satıcılık yaptığına dikkat çekerek işsizliğin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Alican, üniversitenin ismini taşımakta olduğu Selçuklu Sultanı Alparslan´ın biyografisini kaleme aldı.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu