BAŞKAN ASYA, İLLER BANKASI YETKİLİLERİ İLE ALTYAPI PROJESİNİ DEĞERLENDİRDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya, İller Bankası Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk ve belediye teknik ekipleri ile birlikte alt yapı projesinin durum değerlendirmesini yaptı
Tarih: 18.7.2019 17:49:41/ 315okunma / 0yorum

Muş Belediyesi´nin önemli projeleri arasında yer alan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu döşeme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Şehrin birçok noktasında yürütülen çalışmaların sorunsuz devam etmesi için tüm ekipler adeta seferber edildi. Vatandaşların kazı çalışmalarından en az etkilenebilecekleri şekilde tedbirler alınmaya devam ediyor.

Projeyi her gün bizzat takip eden Belediye Başkanı Feyat Asya, belirli aralıklarda yüklenici firma yetkilileri ile değerlendirme toplantısı yapmayı da ihmal etmiyor. Projenin gidişatı ile ilgili bilgi alan Başkan Asya, çalışmalar sırasında yaşanan aksaklıkların asgariye indirilmesi için gerekli hassasiyet gösterilmesi talimatını verdi.

Son olarak İller Bankası Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk ve belediye teknik ekipleri ile başkanlık makamında toplantı yapan Başkan Feyat Asya proje uygulaması hakkında durum değerlendirmesi yaptı. Geçen yıldan itibaren kazı ve döşeme çalışmalarına başlandığını anımsatan Başkan Feyat Asya, mevsim koşullarından dolayı zamanla yarıştıklarını ifade ederek bu durumun göz önünde bulundurarak hareket edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. İstasyon, Hürriyet ve Eski Erzurum caddeleri gibi önemli güzergahlardaki döşeme çalışmalarının geçen yıl tamamlandığını belirten Başkan Asya, bu yıl da Cumhuriyet Caddesi ve mahalle aralarında projenin uygulandığını ifade etti. Özellikle Cumhuriyet Caddesindeki çalışmaların hızlandırılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Asya, söz konusu güzergahın yoğun olarak kullanıldığı, bir an önce caddenin üstyapısının da yapılarak hizmete sunulması gerektiğini söyledi.

Alt yapı projesinin uygulamada çok sıkıntılı olduğunu her platformda dile getirdiklerini kaydeden Başkan Feyat Asya, yaşanabilecek tüm riskleri göze alarak bu şehrin uzun yıllar bu sorunla bir daha karşılaşmamasını amaçladıklarını belirtti. Mevcut yolların tamamında döşeme çalışmalarının yapılacağını bu süreçte ister istemez bazı aksaklıkların yaşanabileceğini söyleyen Başkan Asya, bu sıkıntıların vatandaşı mağdur etmemesi için özel bir çaba gösterildiğini kaydetti. Başkan Asya değerlendirmesinin ardından İller Bankası yetkilileri ile projenin detayları konusunda istişarelerde bulundu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu