BAŞKAN ASYA, AKİT TV´DE MUŞ´U VE BELEDİYE YATIRIMLARINI ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, Akit TV´de yayınlanan Şehrin Gündemi programına konuk oldu
Tarih: 26.7.2018 16:41:11/ 238okunma / 0yorum

4 yıl içinde Muş´a önemli hizmetler kazandıran Belediye Başkanı Feyat Asya, yapılan çalışmaları kamuoyunu bilgilendirmek adına her platformda anlatmaya devam ediyor. Son olarak Akit TV canlı yayınına katılan Başkan Asya, görev süresi içindeki çalışmaları anlattı. Programın sunucusu gazeteci Sabri Balaman´ın sorularını yanıtlayan Başkan Asya, bugüne kadar uygulanan projelere tek tek değindi.

Muş´un kadim ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan Asya, ovası ile, lalesi ile, üzümü ile ve güzellikleri ile tanınan bu şehre 4,5 yıldır hizmet ettiklerini kaydetti.

Seçildikten sonra eksik ve aksaklık olarak gördükleri tüm konuları önem sırasına göre belirlediklerini ve bunların çözüme kavuşturulması noktasında programlar yaptıklarını anımsatan Başkan Asya, bu süre içerisinde vaat edilen ve tespit edilen hemen hemen tüm sorunları giderdiklerini ifade etti.

Belediyenin mali durumu hakkında yöneltilen soruyu yanıtlayan Başkan Asya, “Belirlediğimiz hizmetleri hayata geçirmek için öncelikle bütçemizi iyi bir konuma getirmemiz gerekiyordu. Bütçemizi disipline etmek üzere çalışmalarımız oldu. Yaklaşık 60 milyon olarak devraldığımız bütçeyi şu anda 227 milyona çıkarmayı başardık. Öz kaynaklarımızı arttırmak için mevcut verilerimizi belli bir düzene getirdik. Bu sayede şu anda yatırımcı bir belediye konumuna geldik. Böylelikle ihtiyaç duyulan alt yapı ve üst yapı projelerimizi uygulamaya başladık. 4 yılı geride bıraktığımızda arkamıza dönüp baktığımızda iyi bir yere geldiğimizi müşahade edebiliyoruz. Tabi bu yaptıklarımızı yeterli bulmuyoruz. Hizmette tatminin olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla daha fazla çözüm üretmeye hizmet yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Muş´un yıllardan gelen alt yapı sorunu olduğuna dikkat çeken Başkan Asya, bunu sorun olmaktan çıkarmak için hemen harekete geçtiklerini belirten Başkan Asya, “Kendimizi vatandaşlarımızın yerine koyduk ve ilimizin alt yapısının öncelikli bir sorun olduğunu tespit ederek bunun çözülmesi için çalışma başlattık. Uzun uğraşlar sonucu geçtiğimiz yıl bu projemizi başlatmayı başardık. Şu anda birçok bölgenin içme suyu yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenilenmiş oldu. İnşallah kısa bir sürede ilimizin genelinde bu çalışma tamamlanmış olacak. Bu sayede hem daha iyi bir alt yapı döşemesine sahip olduk hem de yer altında kaybolan içme suyunun önüne geçmiş olduk. Aynı şekilde vatandaşlarımızın daha sağlıklı hatlardan içme suyuna kavuşmasını sağladık. Tabi bu çalışmamızla beraber ilimizin doğalgaza kavuşmasına öncülük ettik. Şuan da hemen hemen şehrin yüzde 80´in de doğalgaz döşemeleri tamamlanmış bulunmakta. İnşallah kısa bir sürede doğalgazın ulaşmadığı bir bölgemiz kalmayacak. Bizler bu çalışmaları yaparken diğer kurumlarla da ortak hareket ediyoruz. Telekom ve TEDAŞ´ta ihtiyaç duyulan bölgelerde hatlarını yeniliyor. Sonuç olarak bu çalışmalarla yer altı döşemeleri belli bir düzene kavuşmuş oluyor” ifadelerini kullandı.

Alt yapı çalışmaları ile birlikte üst yapı çalışmalarının da yapıldığını söyleyen Başkan Asya, “Döşeme çalışmalarının yapıldığı cadde ve sokaklarımızı daha modern bir görünüme kavuşturmak üzere planlamalarımızı yaptık. İlimizin en işlek caddesi olan İstasyon Caddemizin çehresini değiştirmek üzere çok güzel bir proje uyguluyoruz. Çalışmaların yoğun olarak devam ettiği projemizin tamamlanması ile Muş´umuz farklı bir görünüme kavuşmuş olacak. Bu çalışmayı diğer yollarımızda da yapıyoruz. 2018 yılındaki yoğunluğumuz üst yapı alanında olacak dedik ve bu şekilde devam ediyoruz. Bununla beraber yeşil alan kapasitesini arttırmaya yönelik önemli çalışmalarımız oldu. Şehrimize kazandırdığımız yeni yeşil alan ve mesire alanları ile vatandaşlarımıza güzel vakit geçirebilecekleri alternatif yerler oluşturduk. 43 bin metrekarelik yeşil alan kapasitesini yaklaşık 400 bin metrekareye çıkarmayı başardık. Bu ilimiz için çok iyi bir rakam. Tabi bunu daha ileriye taşımak üzere çalışmalarımız devam etmektedir. Sosyal ve kültürel anlamda mahallelerimizde Bilgi Evlerini kuruyoruz. Bu sayede çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadın kardeşlerimizin bilgiye ulaşmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda iki mahallemizde bu tesislerimizi faaliyete koyduk. Şu anda iki farklı mahallemizde de aynı komplekslerin yapımı devam ediyor. İnşallah bunu bütün mahallelerimizde kurarak, vatandaşlarımızın bu alandaki beklentilerini karşılayacağız” diye konuştu.

Başkan Asya, konuşmasının devamında uygulama aşamasında olan projeleri de tek tek anlattı.

 








Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ŞİMŞEK´TEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
ŞİMŞEK´TEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, 19 Ekim Muhtarlar günü dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
BAŞKAN YAKTI´DAN MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
BAŞKAN YAKTI´DAN MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, 19 Ekim Muhtarlar günü dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
AK PARTİ´NİN MUŞ İLÇE BAŞKANLARI İLE SEÇİM HAZIRLIĞI
AK PARTİ´NİN MUŞ İLÇE BAŞKANLARI İLE SEÇİM HAZIRLIĞI
2019 Mahalli seçimler öncesi siyasi partilerde hazırlıklar sürüyor. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından ilçe başkanlarına yönelik istişare toplantısı organize edildi
AK PARTİ´DE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
AK PARTİ´DE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
AK Parti Muş İl Teşkilatı Ekim Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısını hafta sonu gerçekleştirdi
YAKTI, CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASINI KUTLADI
YAKTI, CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASINI KUTLADI
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
CHP´DEN MUŞİLDER´E ZİYARET
CHP´DEN MUŞİLDER´E ZİYARET
MUŞİLDER´in Kültür evinde CHP İl ve Nilüfer ilçe temsilcileri, Bursa Milletvekilleri, partinin çeşitli kademelerinde görev almış yöneticilerini ağırlandı
ŞİMŞEK, BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ İLE BİR ARAYA GELDİ
ŞİMŞEK, BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ İLE BİR ARAYA GELDİ
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Ankara´ya giden Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz ve yönetimi ile bir araya geldi
CHP HEYETİNDEN MUŞ TSO´YA ZİYARET
CHP HEYETİNDEN MUŞ TSO´YA ZİYARET
Cumhuriyet Halk partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve İzmir Ticaret Odası eski başkan yardımcısı Bedri Serter, bir dizi ziyaret için geldiği ilimizde Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç ile bir araya geldi.
ŞİMŞEK´TEN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, 19 Eylül Gaziler günü dolaysıyla kutlama mesajı yayınlayarak, tüm şehitlere Allah´tan rahmet diledi
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu