BAŞKAN ASYA, AKİT TV´DE MUŞ´U VE BELEDİYE YATIRIMLARINI ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, Akit TV´de yayınlanan Şehrin Gündemi programına konuk oldu
Tarih: 26.7.2018 16:41:11/ 372okunma / 0yorum

4 yıl içinde Muş´a önemli hizmetler kazandıran Belediye Başkanı Feyat Asya, yapılan çalışmaları kamuoyunu bilgilendirmek adına her platformda anlatmaya devam ediyor. Son olarak Akit TV canlı yayınına katılan Başkan Asya, görev süresi içindeki çalışmaları anlattı. Programın sunucusu gazeteci Sabri Balaman´ın sorularını yanıtlayan Başkan Asya, bugüne kadar uygulanan projelere tek tek değindi.

Muş´un kadim ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan Asya, ovası ile, lalesi ile, üzümü ile ve güzellikleri ile tanınan bu şehre 4,5 yıldır hizmet ettiklerini kaydetti.

Seçildikten sonra eksik ve aksaklık olarak gördükleri tüm konuları önem sırasına göre belirlediklerini ve bunların çözüme kavuşturulması noktasında programlar yaptıklarını anımsatan Başkan Asya, bu süre içerisinde vaat edilen ve tespit edilen hemen hemen tüm sorunları giderdiklerini ifade etti.

Belediyenin mali durumu hakkında yöneltilen soruyu yanıtlayan Başkan Asya, “Belirlediğimiz hizmetleri hayata geçirmek için öncelikle bütçemizi iyi bir konuma getirmemiz gerekiyordu. Bütçemizi disipline etmek üzere çalışmalarımız oldu. Yaklaşık 60 milyon olarak devraldığımız bütçeyi şu anda 227 milyona çıkarmayı başardık. Öz kaynaklarımızı arttırmak için mevcut verilerimizi belli bir düzene getirdik. Bu sayede şu anda yatırımcı bir belediye konumuna geldik. Böylelikle ihtiyaç duyulan alt yapı ve üst yapı projelerimizi uygulamaya başladık. 4 yılı geride bıraktığımızda arkamıza dönüp baktığımızda iyi bir yere geldiğimizi müşahade edebiliyoruz. Tabi bu yaptıklarımızı yeterli bulmuyoruz. Hizmette tatminin olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla daha fazla çözüm üretmeye hizmet yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Muş´un yıllardan gelen alt yapı sorunu olduğuna dikkat çeken Başkan Asya, bunu sorun olmaktan çıkarmak için hemen harekete geçtiklerini belirten Başkan Asya, “Kendimizi vatandaşlarımızın yerine koyduk ve ilimizin alt yapısının öncelikli bir sorun olduğunu tespit ederek bunun çözülmesi için çalışma başlattık. Uzun uğraşlar sonucu geçtiğimiz yıl bu projemizi başlatmayı başardık. Şu anda birçok bölgenin içme suyu yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenilenmiş oldu. İnşallah kısa bir sürede ilimizin genelinde bu çalışma tamamlanmış olacak. Bu sayede hem daha iyi bir alt yapı döşemesine sahip olduk hem de yer altında kaybolan içme suyunun önüne geçmiş olduk. Aynı şekilde vatandaşlarımızın daha sağlıklı hatlardan içme suyuna kavuşmasını sağladık. Tabi bu çalışmamızla beraber ilimizin doğalgaza kavuşmasına öncülük ettik. Şuan da hemen hemen şehrin yüzde 80´in de doğalgaz döşemeleri tamamlanmış bulunmakta. İnşallah kısa bir sürede doğalgazın ulaşmadığı bir bölgemiz kalmayacak. Bizler bu çalışmaları yaparken diğer kurumlarla da ortak hareket ediyoruz. Telekom ve TEDAŞ´ta ihtiyaç duyulan bölgelerde hatlarını yeniliyor. Sonuç olarak bu çalışmalarla yer altı döşemeleri belli bir düzene kavuşmuş oluyor” ifadelerini kullandı.

Alt yapı çalışmaları ile birlikte üst yapı çalışmalarının da yapıldığını söyleyen Başkan Asya, “Döşeme çalışmalarının yapıldığı cadde ve sokaklarımızı daha modern bir görünüme kavuşturmak üzere planlamalarımızı yaptık. İlimizin en işlek caddesi olan İstasyon Caddemizin çehresini değiştirmek üzere çok güzel bir proje uyguluyoruz. Çalışmaların yoğun olarak devam ettiği projemizin tamamlanması ile Muş´umuz farklı bir görünüme kavuşmuş olacak. Bu çalışmayı diğer yollarımızda da yapıyoruz. 2018 yılındaki yoğunluğumuz üst yapı alanında olacak dedik ve bu şekilde devam ediyoruz. Bununla beraber yeşil alan kapasitesini arttırmaya yönelik önemli çalışmalarımız oldu. Şehrimize kazandırdığımız yeni yeşil alan ve mesire alanları ile vatandaşlarımıza güzel vakit geçirebilecekleri alternatif yerler oluşturduk. 43 bin metrekarelik yeşil alan kapasitesini yaklaşık 400 bin metrekareye çıkarmayı başardık. Bu ilimiz için çok iyi bir rakam. Tabi bunu daha ileriye taşımak üzere çalışmalarımız devam etmektedir. Sosyal ve kültürel anlamda mahallelerimizde Bilgi Evlerini kuruyoruz. Bu sayede çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadın kardeşlerimizin bilgiye ulaşmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda iki mahallemizde bu tesislerimizi faaliyete koyduk. Şu anda iki farklı mahallemizde de aynı komplekslerin yapımı devam ediyor. İnşallah bunu bütün mahallelerimizde kurarak, vatandaşlarımızın bu alandaki beklentilerini karşılayacağız” diye konuştu.

Başkan Asya, konuşmasının devamında uygulama aşamasında olan projeleri de tek tek anlattı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İL BAŞKANLARI İLE BAĞIMSIZ ADAYLAR KONUŞTU
İL BAŞKANLARI İLE BAĞIMSIZ ADAYLAR KONUŞTU
31 Mart Yerel seçimleri kapsamında Muş´ta Siyasi partiler çalışmalarına hız kazandırmış durumda. Seçimlere sayılı günler kala iddialar ve değişim çağrıları, gösterilen teveccühler, yeni projeler ve amaç edinen hizmetlerin yanı sıra adayların halka kendisini arz etme mücadelelerindeki gelinen noktayı biz sorduk onlar cevapladı.
KOÇYİĞİT´TEN TBMM´YE ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
KOÇYİĞİT´TEN TBMM´YE ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit 21 Şubat “Uluslararası Anadili Günü” nedeniyle TBMM´ye araştırma önergesinde bulundu
HDP MUŞ İL SEÇİM BÜROSU AÇILDI
HDP MUŞ İL SEÇİM BÜROSU AÇILDI
HDP Muş Milletvekili Mensur Işık, İl Başkanı Ferhat Çakı, Muş Belediye Eş Başkan adayları Sırrı Sakık, ile Sibel Genç´in hazır bulunduğu seçim bürosu açılışına çok sayıda partili katıldı
BAŞKAN ASYA, PROJELERİNİ AÇIKLADI
BAŞKAN ASYA, PROJELERİNİ AÇIKLADI
Muş Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Feyat Asya, 31 Mart yerel seçimler öncesi seçim manifestosunu ve projelerini açıkladı
AK PARTİ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI
AK PARTİ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI
AK Parti Muş İl Teşkilatı 31 Mart Yerel Seçimler öncesi seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi
MUŞ´TA CUMHUR İTTİFAKININ ADAYI FEYAT ASYA
MUŞ´TA CUMHUR İTTİFAKININ ADAYI FEYAT ASYA
Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur ittifakı kapsamında Muş´ta AK Parti Adayı Feyat Asya´yı destekleyecek
“SONUNA KADAR CUMHUR İTTİFAKI DİYORUM”
“SONUNA KADAR CUMHUR İTTİFAKI DİYORUM”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Şükrü Demir, cumhur ittifakıyla ilgili açıklama yaptı.
HDP´DEN ADAY TANITIM TOPLANTISI
HDP´DEN ADAY TANITIM TOPLANTISI
Halkların Demokratik Partisi´nin (HDP), bir otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısında seçim bildirgesi de açıklandı
BAŞKAN ASYA, 5 YILDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI
BAŞKAN ASYA, 5 YILDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI
Muş belediye Başkanı ve adayı Feyat Asya, 31 Mart yerel seçimler öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Asya düzenlenen toplantıda beş yılda yapılan çalışmaları anlattı
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
Muş Durumu

Evlat kokusu, cennet kokusudur.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu