BAŞKAN ASYA, AKİT TV´DE MUŞ´U VE BELEDİYE YATIRIMLARINI ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, Akit TV´de yayınlanan Şehrin Gündemi programına konuk oldu
Tarih: 26.7.2018 16:41:11/ 306okunma / 0yorum

4 yıl içinde Muş´a önemli hizmetler kazandıran Belediye Başkanı Feyat Asya, yapılan çalışmaları kamuoyunu bilgilendirmek adına her platformda anlatmaya devam ediyor. Son olarak Akit TV canlı yayınına katılan Başkan Asya, görev süresi içindeki çalışmaları anlattı. Programın sunucusu gazeteci Sabri Balaman´ın sorularını yanıtlayan Başkan Asya, bugüne kadar uygulanan projelere tek tek değindi.

Muş´un kadim ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan Asya, ovası ile, lalesi ile, üzümü ile ve güzellikleri ile tanınan bu şehre 4,5 yıldır hizmet ettiklerini kaydetti.

Seçildikten sonra eksik ve aksaklık olarak gördükleri tüm konuları önem sırasına göre belirlediklerini ve bunların çözüme kavuşturulması noktasında programlar yaptıklarını anımsatan Başkan Asya, bu süre içerisinde vaat edilen ve tespit edilen hemen hemen tüm sorunları giderdiklerini ifade etti.

Belediyenin mali durumu hakkında yöneltilen soruyu yanıtlayan Başkan Asya, “Belirlediğimiz hizmetleri hayata geçirmek için öncelikle bütçemizi iyi bir konuma getirmemiz gerekiyordu. Bütçemizi disipline etmek üzere çalışmalarımız oldu. Yaklaşık 60 milyon olarak devraldığımız bütçeyi şu anda 227 milyona çıkarmayı başardık. Öz kaynaklarımızı arttırmak için mevcut verilerimizi belli bir düzene getirdik. Bu sayede şu anda yatırımcı bir belediye konumuna geldik. Böylelikle ihtiyaç duyulan alt yapı ve üst yapı projelerimizi uygulamaya başladık. 4 yılı geride bıraktığımızda arkamıza dönüp baktığımızda iyi bir yere geldiğimizi müşahade edebiliyoruz. Tabi bu yaptıklarımızı yeterli bulmuyoruz. Hizmette tatminin olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla daha fazla çözüm üretmeye hizmet yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Muş´un yıllardan gelen alt yapı sorunu olduğuna dikkat çeken Başkan Asya, bunu sorun olmaktan çıkarmak için hemen harekete geçtiklerini belirten Başkan Asya, “Kendimizi vatandaşlarımızın yerine koyduk ve ilimizin alt yapısının öncelikli bir sorun olduğunu tespit ederek bunun çözülmesi için çalışma başlattık. Uzun uğraşlar sonucu geçtiğimiz yıl bu projemizi başlatmayı başardık. Şu anda birçok bölgenin içme suyu yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenilenmiş oldu. İnşallah kısa bir sürede ilimizin genelinde bu çalışma tamamlanmış olacak. Bu sayede hem daha iyi bir alt yapı döşemesine sahip olduk hem de yer altında kaybolan içme suyunun önüne geçmiş olduk. Aynı şekilde vatandaşlarımızın daha sağlıklı hatlardan içme suyuna kavuşmasını sağladık. Tabi bu çalışmamızla beraber ilimizin doğalgaza kavuşmasına öncülük ettik. Şuan da hemen hemen şehrin yüzde 80´in de doğalgaz döşemeleri tamamlanmış bulunmakta. İnşallah kısa bir sürede doğalgazın ulaşmadığı bir bölgemiz kalmayacak. Bizler bu çalışmaları yaparken diğer kurumlarla da ortak hareket ediyoruz. Telekom ve TEDAŞ´ta ihtiyaç duyulan bölgelerde hatlarını yeniliyor. Sonuç olarak bu çalışmalarla yer altı döşemeleri belli bir düzene kavuşmuş oluyor” ifadelerini kullandı.

Alt yapı çalışmaları ile birlikte üst yapı çalışmalarının da yapıldığını söyleyen Başkan Asya, “Döşeme çalışmalarının yapıldığı cadde ve sokaklarımızı daha modern bir görünüme kavuşturmak üzere planlamalarımızı yaptık. İlimizin en işlek caddesi olan İstasyon Caddemizin çehresini değiştirmek üzere çok güzel bir proje uyguluyoruz. Çalışmaların yoğun olarak devam ettiği projemizin tamamlanması ile Muş´umuz farklı bir görünüme kavuşmuş olacak. Bu çalışmayı diğer yollarımızda da yapıyoruz. 2018 yılındaki yoğunluğumuz üst yapı alanında olacak dedik ve bu şekilde devam ediyoruz. Bununla beraber yeşil alan kapasitesini arttırmaya yönelik önemli çalışmalarımız oldu. Şehrimize kazandırdığımız yeni yeşil alan ve mesire alanları ile vatandaşlarımıza güzel vakit geçirebilecekleri alternatif yerler oluşturduk. 43 bin metrekarelik yeşil alan kapasitesini yaklaşık 400 bin metrekareye çıkarmayı başardık. Bu ilimiz için çok iyi bir rakam. Tabi bunu daha ileriye taşımak üzere çalışmalarımız devam etmektedir. Sosyal ve kültürel anlamda mahallelerimizde Bilgi Evlerini kuruyoruz. Bu sayede çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadın kardeşlerimizin bilgiye ulaşmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda iki mahallemizde bu tesislerimizi faaliyete koyduk. Şu anda iki farklı mahallemizde de aynı komplekslerin yapımı devam ediyor. İnşallah bunu bütün mahallelerimizde kurarak, vatandaşlarımızın bu alandaki beklentilerini karşılayacağız” diye konuştu.

Başkan Asya, konuşmasının devamında uygulama aşamasında olan projeleri de tek tek anlattı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AK PARTİ KADIN KOLLARI YERLİ MALI KERMESİ YAPTI
AK PARTİ KADIN KOLLARI YERLİ MALI KERMESİ YAPTI
AK Parti Muş Kadın Kolları teşkilatı, "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası" dolayısıyla, kadın girişimcilerin ürettiği yerli malların tanıtımı için kermes düzenledi.
"YENİ DÖNEMDE DE MUHTARLARIMIZ EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ OLACAK"
"YENİ DÖNEMDE DE MUHTARLARIMIZ EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ OLACAK"
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelip, görev süresi içinde muhtarlarla birlikte hareket ettiğini anımsatarak, "Yeni dönemde de muhtarlarımız en yakın çalışma arkadaşlarımız olacak. Bu şehri hep birlikte daha da güzelleştireceğiz" dedi.
HÜDA PAR ENGELLİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
HÜDA PAR ENGELLİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
HÜDA PAR Muş İl Teşkilatından bir heyet Muş Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği´ni ziyaret etti
“GÖRÜNTÜ VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YAPMAYACAĞIZ”
“GÖRÜNTÜ VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YAPMAYACAĞIZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı´nda partilerin seçim döneminde her sokağı bayraklarla donatmasını eleştirdi.
BAŞKAN YAKTI BİR YILINI DOLDURDU
BAŞKAN YAKTI BİR YILINI DOLDURDU
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, görev süresinin bir yılını geride bıraktı
IŞIK “ANADOLU JET ENGELLİLERDEN EK ÜCRET ALIYOR”
IŞIK “ANADOLU JET ENGELLİLERDEN EK ÜCRET ALIYOR”
HDP Muş Milletvekili Mensur Işık, Anadolu JET´in uçuşlarında özel hizmete gereksinim duyan engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahibi yolculardan 40 TL´lik ek ücret alındığını iddia ederek, konu ile alakalı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan´a soru önergesinde bulundu
BAŞKAN ASYA MUŞ´A GELEREK, SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
BAŞKAN ASYA MUŞ´A GELEREK, SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
AK Parti Muş İl Başkanlığı binasında partililere hitap eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Huzurunuzda taahhüt ediyorum, güçlü olacağız ve birlikte başaracağız” dedi.
KENAN AŞAR, MHP´DEN ADAY ADAYI OLDU
KENAN AŞAR, MHP´DEN ADAY ADAYI OLDU
“Ezberleri bozacağız, Hep birlikte başaracağız” sloganı ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Kenan Aşar, “Biz bir kesimin değil her kesimin, bir görüşün değil her görüşün tüm hemşerilerimizin belediyesi olacağız. Bu temelde barış, huzur ve kardeşlik için adayım” dedi
ŞİMŞEK´TEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek 3 Aralık dünya engelliler günü dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
DOLAR
5.3766
EURO
6.0910
Muş Durumu

İlim, kendini bilmektir.

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu