BALIKÇILAR SATIŞ PAZARI İSTİYOR
Kış mevsiminin vazgeçilmez besin kaynağı olan balıklara, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Satışlardan memnun kalan balıkçılar, Muş´ta Balık pazarı kurulmasını istiyor
Tarih: 9.2.2019 13:36:26/ 160okunma / 0yorum

Soğuk havaların vazgeçilmez ürünleri arasında bulunan balıklara vatandaşlar rağbet gösteriyor. Kış mevsiminde vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği balık satışlarında artış olduğunu ifade eden balık satıcıları, soğuk hava nedeniyle ilginin arttığını söylediler. Balık satıcıları işlerin iyi gitmesinden dolayı iyi kazanç elde ettiklerini belirtirken, balığa karşı rağbetin sadece soğuk havalar nedeniyle olmadığını, et, sebze ve meyve fiyatlarının pahalı olmasından da olduğunu belirttiler.  Muş´ta balıkçılık yaparak geçimi sağladığını belirten Engin Küçük, balığa olan rağbetten ötürü satışlardan memnun olduklarını söyledi. Murat Nehri´nde balıkçılar tarafından avlanan balıkları satarak para kazandığını ifade eden Küçük, kış aylarında balık satarak geçimini sağladığını dile getirdi. Günlük taze balık sattığını belirten Küçük: “Bizler, et kilosunun bu kadar pahalı olmasından ve vatandaşların bu pahalılıktan yakınmasından dolayı balık almaya yönelik yoğunlukları bu yıl bizim daha fazla kazanç elde etmemizi sağlamıştır. Et almakta güçlük çeken vatandaş çareyi balık almakta buluyor. Öte yandan son zamanlarda sebze ve meyvelerdeki fiyat artışından ötürü de balığa olan rağbet arttı. Tazeliği ile vatandaşlarımıza sunduğumuz balık çeşitlerimiz herkesin gördüğü gibi taze ve canlıdırlar. Vatandaşlarımız bayat balık almaktan çekinirken bizler bunun tam aksine canlı balıkları tezgahta olsa bile vatandaşımızın lezzetine sunuyoruz. Balık tüketimini seven vatandaşlarımız, tezgahtaki balıkların canlılığını koruduğunu görünce hemen balık almak istiyorlar. Balık satışlarımızda bu vesile ile bir hayli fazla oluyor. Şu günlerde satışlarımız iyi. İyi kazanç elde ediyoruz” dedi.

Kış mevsiminde bol bol balık tükettiklerini ifade eden vatandaşlar da, kırmızı ve beyaz et fiyatlarının çok pahalı olduğunu, bu nedenle balığı tercih ettiğini söylediler. Soğuk hava ve beraberindeki sebze ve meyve fiyatlarındaki yüksek fiyat nedeniyle balığı sofralarında eksik etmeyen vatandaşlar, kışın balık tüketilmesinin sağlık açısından da iyi olduğunu söylediler. Haftada en az iki kez balık tükettiğini ifade eden Ferit Sabak ise, balık omega 3 bakımında zengin olduğundan ailece tükettiklerini söyledi. Sabak: “ Bildiğiniz gibi son zamanlarda soğuk havalar nedeniyle insanlarımız balığa çok ilgi gösterdi.  Biz vatandaşlar, bunun yanında kırmızı ve beyaz et fiyatları ile sebze ve meyve fiyatlarındaki yüksek fiyat artışlarından ötürü daha sağlıklı ve daha ucuz olan balığı tercih ediyoruz. Bu yüzden haftada iki ya da üç kez mutfağımızda balık pişiriliyor” dedi.

Sebze ve meyve fiyatlarından şikayetçi olan vatandaşlar, fiyatların neredeyse her gün değiştiğini söylediler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BALIKÇILAR SATIŞ PAZARI İSTİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI
MUŞ´TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI
Muş´ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.
KILIÇDAROĞLU´NA YÖNELİK SALDIRIYA TEPKİ
KILIÇDAROĞLU´NA YÖNELİK SALDIRIYA TEPKİ
Muş´ta bir araya gelen siyasi parti temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik saldırıya tepki göstererek kınadı.
ENGELLİLER, YÖRESEL OYUNLARLA EĞLENİYOR
ENGELLİLER, YÖRESEL OYUNLARLA EĞLENİYOR
Hasköy İlçesinde engellilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. Çocuk oyunlarından mendil kapmaca, ip atlama, yöresel halkoyunları hem de doyasıyla eğleniyorlar
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 23 NİSAN MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 23 NİSAN MESAJI
Vali Doç Dr. İlker Gündüzöz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysıyla bir mesaj yayınladı.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´İN 23 NİSAN MESAJI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´İN 23 NİSAN MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
BAŞKAN ASYA´DAN 23 NİSAN MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN 23 NİSAN MESAJI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TBMM´nin 99. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kutlama mesajı yayımladı.
BAŞKAN ÖĞÜT, 23 NİSAN MESAJI YAYINLADI
BAŞKAN ÖĞÜT, 23 NİSAN MESAJI YAYINLADI
Kızılağaç Belediye Başkanı Burhan Öğüt, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı
BARIŞAN´DAN 23 NİSAN MESAJI
BARIŞAN´DAN 23 NİSAN MESAJI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, kalıcı milli egemenliğin başarılı bir eğitim modeli ile mümkün olacağını belirterek, "Çocuklarına sahip çıkamayan bir milletin geleceği, yarınlara ilişkin hedef ve heyecanı, daimi egemenliği olamaz" dedi.
‘MUŞLULAR BULUŞUYOR´ ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİ
‘MUŞLULAR BULUŞUYOR´ ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİ
Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İLDER) Kongresi´nin de gerçekleştiği ‘Muşlular Buluşuyor Şöleni´nde bir araya geldi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu