BABALI MEZRASI YOL YAPILMASINI BEKLİYOR
Varto´ya bağlı Yurttutan köyüne bağlı Babalı mezrası (30) kişilik mezra halkı köy yollarının yapılmasını bekliyor.
Tarih: 20.9.2018 17:30:34/ 137okunma / 0yorum

Verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirten mezra sakinlerinden Sabri Tekemen kaç Mayıs geldi geçti hep sözler veriliyor. Ne hikmetse bu sözler yerine getirilmiyor. Bizler vatandaş olarak hizmet bekliyoruz. Bize İl Valimiz Sayın Aziz Yıldırım´ın destek olmasını konuyla ilgilenmesini ümit ediyoruz" diye konuştu.

Birçok kez müracaat etmelerine rağmen şimdiye kadar köy yollarının yapılmadığını belirten Babalı mezrasında ikamet eden köylü vatandaş Sabri Tekemen, köyde çocukların 6 kilometre yol yürümek zorunda kalarak okula gitmekte güçlük çeken öğrencilerinin rahat ulaşım sağlamaları bakımından yollarının 6 kilometre yapılmasını beklediklerini söyledi.

Kendisinin mezrada bir köylü vatandaş olarak yılardır aynı çileyi çektiğini, çocuklarının okul sezonunda özellikle kış mevsiminde okula gidemediğini, okula bu sebepten ötürü gitmek istemediklerini belirterek yetkililerden yardım istediklerini köy yollarının bir an evvel yağışlar başlamadan yapılmasını beklediklerini kaydetti.

5 çocuklu baba Sabri Tekemen çocuklarının 5´ininde eğitim çağında olduğunu, okula gittiklerini yol sıkıntısından dolayı zorlandıklarını, defalarca yetkililere gitmelerine rağmen söz verildiğini, halen yollarının yapılmadığını bir vatandaş olarak hizmet beklediklerini belirterek, "Kaymakamlığa gittik, İlçe Özel İdaresine gittik. Bizi hep geçiştiriyorlar. Söz verildi Mayıs ayında yapılacaktı. Kaç Mayıs geldi geçti. Bu ne haldır. Bizlerde Devletine bağlı vatandaşlarız. Eski köyümüz barajın altında kaldı. Mezraya yerleşmek zorunda kaldık. Çocuklarımızın eğitimi için bize yardımcı olunsun" dedi.

Yol olmadığından dolayı taşımalı eğitim sisteminden de faydalanmadıklarını kaydeden Tekemen, "Milli Eğitimin başlatmış olduğu taşımalı eğitimden yana yol sıkıntısının buna da engel olduğunu, mezraya yol olmadığından dolayı araç gelmediğini, sunulan bu hizmetten yana faydalanamadıklarını belirterek, Sayın Valimizden başka güveneceğimiz kimse kalmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gittik taşımalı eğitim için. Onlarda bize yol olmadığından dolayı araçların gelip gitmekte güçlük çektiğini, yol yapımı ile birlikte Taşımalı eğitim hizmetlerinden yararlanabileceğimizi söylediler. Yaz tahtaya kalsın bahara. Dediğim gibi kaç Mayıs´tır geldi geçti. Çocuklarımızın bize olan inancı güveni bitti. Küçük yaştaki çocuklarımız mezrada yaklaşık 10 öğrencimiz var  ve gidiş gelişlerini sırasıyla nöbetleşe yapıyoruz. Yollar tehlikeli. Bizlerde bu vesile ile kendi işlerimizi yapamıyor ondada sorunlarla karşı karşıya getiriliyoruz. Devletimizin şefkatine sığınarak mezra yolumuzun yapılmasını bekliyoruz. Bu hususta sayın Valimizden destek bekliyoruz" diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BABALI MEZRASI YAPILMASINI BEKLİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu