BABALI MEZRASI YOL YAPILMASINI BEKLİYOR
Varto´ya bağlı Yurttutan köyüne bağlı Babalı mezrası (30) kişilik mezra halkı köy yollarının yapılmasını bekliyor.
Tarih: 20.9.2018 17:30:34/ 76okunma / 0yorum

Verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirten mezra sakinlerinden Sabri Tekemen kaç Mayıs geldi geçti hep sözler veriliyor. Ne hikmetse bu sözler yerine getirilmiyor. Bizler vatandaş olarak hizmet bekliyoruz. Bize İl Valimiz Sayın Aziz Yıldırım´ın destek olmasını konuyla ilgilenmesini ümit ediyoruz" diye konuştu.

Birçok kez müracaat etmelerine rağmen şimdiye kadar köy yollarının yapılmadığını belirten Babalı mezrasında ikamet eden köylü vatandaş Sabri Tekemen, köyde çocukların 6 kilometre yol yürümek zorunda kalarak okula gitmekte güçlük çeken öğrencilerinin rahat ulaşım sağlamaları bakımından yollarının 6 kilometre yapılmasını beklediklerini söyledi.

Kendisinin mezrada bir köylü vatandaş olarak yılardır aynı çileyi çektiğini, çocuklarının okul sezonunda özellikle kış mevsiminde okula gidemediğini, okula bu sebepten ötürü gitmek istemediklerini belirterek yetkililerden yardım istediklerini köy yollarının bir an evvel yağışlar başlamadan yapılmasını beklediklerini kaydetti.

5 çocuklu baba Sabri Tekemen çocuklarının 5´ininde eğitim çağında olduğunu, okula gittiklerini yol sıkıntısından dolayı zorlandıklarını, defalarca yetkililere gitmelerine rağmen söz verildiğini, halen yollarının yapılmadığını bir vatandaş olarak hizmet beklediklerini belirterek, "Kaymakamlığa gittik, İlçe Özel İdaresine gittik. Bizi hep geçiştiriyorlar. Söz verildi Mayıs ayında yapılacaktı. Kaç Mayıs geldi geçti. Bu ne haldır. Bizlerde Devletine bağlı vatandaşlarız. Eski köyümüz barajın altında kaldı. Mezraya yerleşmek zorunda kaldık. Çocuklarımızın eğitimi için bize yardımcı olunsun" dedi.

Yol olmadığından dolayı taşımalı eğitim sisteminden de faydalanmadıklarını kaydeden Tekemen, "Milli Eğitimin başlatmış olduğu taşımalı eğitimden yana yol sıkıntısının buna da engel olduğunu, mezraya yol olmadığından dolayı araç gelmediğini, sunulan bu hizmetten yana faydalanamadıklarını belirterek, Sayın Valimizden başka güveneceğimiz kimse kalmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gittik taşımalı eğitim için. Onlarda bize yol olmadığından dolayı araçların gelip gitmekte güçlük çektiğini, yol yapımı ile birlikte Taşımalı eğitim hizmetlerinden yararlanabileceğimizi söylediler. Yaz tahtaya kalsın bahara. Dediğim gibi kaç Mayıs´tır geldi geçti. Çocuklarımızın bize olan inancı güveni bitti. Küçük yaştaki çocuklarımız mezrada yaklaşık 10 öğrencimiz var  ve gidiş gelişlerini sırasıyla nöbetleşe yapıyoruz. Yollar tehlikeli. Bizlerde bu vesile ile kendi işlerimizi yapamıyor ondada sorunlarla karşı karşıya getiriliyoruz. Devletimizin şefkatine sığınarak mezra yolumuzun yapılmasını bekliyoruz. Bu hususta sayın Valimizden destek bekliyoruz" diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BABALI MEZRASI YAPILMASINI BEKLİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
Özel Eğitim Kurumları Derneği tarafından Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap konferans salonunda “2023 vizyonunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yeri ve özel eğitim Türkiye buluşmaları“ konulu sempozyum düzenlendi. Özel Eğitim Kurumları Derneği Denetim Kurulu Üyesi Doğu Anadolu Bölge ve Muş İl Temsilcisi Öğün Taş, sempozyum ile ilgili değerlendirmelerde bulundu
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
Muş Belediyesi tarafından Kale Mahallesi çevresinde yürütülen yol çalışmalarında sona gelindi. Dar ve düzensiz yolları genişletip, yeni ihata duvarları yapan belediye, mahallenin ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
Sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte kışın habercisi olan kestanecilerde tezgâhlarını kurmaya başladılar
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
Muş Sivil Toplum Örgütü dernek yöneticilerinden Kale Mahallesi sakinlerinden muhtar adayı Mehmet Özcan, TOKİ konut borçlarının düşürülmemesinin yanı sıra borçlardaki yeni artıştan dolayı tepki gösterdi. Kale mahallesi TOKİ hak sahiplerinin sorunu sadece kalenin değil Muş´un sorunudur diyen Özcan, yetkililere konuya çözüm noktasında çağrıda bulundu.
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
Bulanık Meslek Yüksekokulunda (MYO), Dünya Beyaz Baston Gününde, “Dünyaya Onların da Gözünden Bakalım” başlıklı bir etkinlik düzenlendi
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
Muş Valisi Aziz Yıldırım, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolaysıyla bir mesaj yayımladı.
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
Muş´un Korkut ilçesinde ilk çocuğunu "Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1" hastalığı nedeniyle kaybeden anne Lamia Baycu, aynı hastalığa yakalanan ikinci kızı Müberra´yı da kaybetmemek için destek bekliyor
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
Muş Tarım Müdürlüğü tarafından Muş´ta, ´Genç Çiftçi´ projesi kapsamında manda dağıtımı yapıldı.
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bizleri bu göreve layık gören halkımızın hakkını hukukunu korumak üzere birçok hizmeti hayata geçirmeyi başardık. Bu süreçte bizler adil davrandıkça güçlü olduk. Bu güçle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
DOLAR
5.7710
EURO
6.6206
Muş Durumu

Denizin dibinde incilerle taşlar karışık olarak bulunurlar, övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunurlar

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu