‘AYDINLIK GELECEKLER İÇİN ELİMDEN TUT´ PROJESİ
Muş Valiliği Koordinasyonunda Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Aydınlık gelecekler için elimden tut´ projesi başarılı bir şekilde uygulanmaya başlandı.
Tarih: 10.10.2018 17:34:51/ 194okunma / 0yorum

 

 

Muş Valiliği Koordinasyonunda ve Kalkınma Bakanlığı destekli 2017 Yılı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Aydınlık Gelecekler İçin Elimden Tut Projesi´ projesi uygulanmaya başlandı.

Korkut ilçesinin fiziki ve iklim şartlarından dolayı gençlerin yönelebileceği sosyal ve kültürel alanlar olmadığı için, bu açığın “Kültür- Sanat Atölyesi” kurularak kapatılmasını hedeflendiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Budak, birçok dezavantajlı gencin faydalanacağını söyledi.

Proje kapsamında oluşturulan çok amaçlı salonda incelemelerde bulunan Budak, “Korkut ilçesi fiziki şartlar dolayısıyla sosyal etkinliklerin yapılabildiği bir yer değil bu ihtiyacı gidermek adına sosyal destekleme programları çerçevesinde 2017 yılında başvuru yaptık.

‘Aydınlık Gelecekler İçin Elimden Tut Projesi´ adı altında özellikle eğitim çağı dışına çıkmış yetişkin vatandaşlarımızın sanatsal manada bu ihtiyaçlarını karşılamak için böyle bir yer yaptık. Burada daha önce konferans salonu olarak kullanılan küçük çaplı bir yer vardı. Onarımdan geçirdik koltukları, ses, elektrik, ışık sistemlerini yenileyerek daha modern bir hale getirdik” dedi.

“KURSLAR AÇARAK HİZMET VERECEĞİZ”

Oluşturulan salonda çeşitli kurslar açarak hizmet vereceklerini kaydeden Budak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu salonumuzda ayrıca gitar, saz, ebru resim sanatı ve tiyatro kurslarımızı açtık. Öğrenci başvurularımızı da aldık. Öğretmenlerimiz ile kurslarımız devam ediyor. Kurslar sayesinde vatandaşlarımız boş zamanlarını kendilerine yeni yetenekler edinerek kendilerini geliştiriyorlar. Bu kursların avantajı şuanda örgün eğitimde olan çocuklarımız ve yetişkin eğitim dışına çıkmış gençlerimizin boş zamanlarını burada kültürel ve sanatsal etkinliklerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. Daha önce ilçede programlar için törenler için böyle bir yer yoktu. Bundan sonra belirli gün ve haftalar ve yıllık programlar ya da vatandaşların büyük çapta yapacağı kutlamalar burada yapılacak bu ihtiyaçlarını gidermiş olduk.”

“PROJEYLE GENÇLERİMİZ SOSYAL MANADA DAHA AKTİF DONANIMLI BİREYLER HALİNE GELMELERİ HEDEFLENMEKTEDİR”

Proje ile ilgili detaylı bilgiler veren Budak, “Projenin temelinde örgün eğitimden ayrılmış veya ayrılmaya eğilimli gençlerin zararlı alışkanlıklara yönelmesini engellemek ve enerjilerini, eğilimlerini kültürel-sanatsal etkinliklerle kullanmaları bulunmaktadır.

Oluşturulacak tiyatro, resim ve müzik atölyelerinde gençlerimiz eğitilerek ortaya çıkan eserlerin gösterimini yaparak sosyal manada daha aktif donanımlı bireyler haline gelmeleri hedeflenmektedir. Projemiz Korkut İlçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bağlı konferans salonu binasında tiyatro sahnesi oluşturulması, salonda bulunan eksik sandalyelerin temini, salon bünyesinde resim ve müzik atölyelerinin oluşturulması, bu atölyeler için eksik olan malzemelerin temini projenin temel faaliyetleridir.

Salonda oluşturduğumuz tiyatro salonu ayriyeten sinema salonu olarak kullanılabilecektir. İlçemize bağlı köy okullarında okuyan öğrencilerimiz sırayla düzenli aralıklarla burada sinema filmi izleyeceklerdir. Milli maçlar ilçe bürokratları, güvenlik görevlileri ve yöre gençleriyle birlikte izlenilerek birlik ve beraberliğe katkı sağlayacaktır.

Eğitim boyunca gençlerimize düzenli aralıklarla kariyer günleri yapılarak geleceklerini inşa etmede yol gösterici olacaktır” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ve Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü eğitim çalışanlarının üye olabildiği Eğitim-Bir-Sen Muş 2 Nolu Şubesi, ilk divan toplantısını gerçekleştirdi.
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan “Muş İli Tarım Alet Ve Makineleri Sektörü” başlığını kaleme aldı
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
Muş´ta iş kuracaklara çağrıda bulunan KOSGEB İl Müdürü Kenan Mergen, girişimciliği geliştirme destek programı kapsamında faaliyette bulundukları sektörlere göre değişen tutarlarda üretim yapan işletmelere 370 bin TL´ye kadar geri ödemesiz girişimcilere destek sağlanacağı, hibeden faydalanmak isteyen girişimcilerin en son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2018´de sona ereceğini dile getirdi.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz Muş Devlet Hastanesi´nde tedavi gören hastaları ziyaret ederek “Geçmiş Olsun” dileklerini iletti.
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
Muş Alparslan Üniversitesi(MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ve Özel Olimpiyatlar Türkiye´den Minik Sporcular Projesi kapsamında engelli (Down Sendromu, Otizm) öğrencilere spor yaptırıyor.
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
Muş´un tek kadın Belediye Başkan aday adayı Zeynep Orhan, Bulanık ilçesinde hizmet etmek istediğini söyledi.
SAĞLIKLI YAŞAM
SAĞLIKLI YAŞAM
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı yaşam üzerine önerilerde bulunarak yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat çekti.
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
Muş Belediyesi Gençlik Meclisi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında engelli öğrencilerle birlikte halı saha maçı yaptı.
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
Bulanık ilçesinde aralarında kan davası güden iki aile, devlet büyükleri ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barıştırıldı.
DOLAR
5.3505
EURO
6.0880
Muş Durumu

Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu