‘AYDINLIK GELECEKLER İÇİN ELİMDEN TUT´ PROJESİ
Muş Valiliği Koordinasyonunda Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Aydınlık gelecekler için elimden tut´ projesi başarılı bir şekilde uygulanmaya başlandı.
Tarih: 10.10.2018 17:34:51/ 255okunma / 0yorum

 

 

Muş Valiliği Koordinasyonunda ve Kalkınma Bakanlığı destekli 2017 Yılı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Aydınlık Gelecekler İçin Elimden Tut Projesi´ projesi uygulanmaya başlandı.

Korkut ilçesinin fiziki ve iklim şartlarından dolayı gençlerin yönelebileceği sosyal ve kültürel alanlar olmadığı için, bu açığın “Kültür- Sanat Atölyesi” kurularak kapatılmasını hedeflendiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Budak, birçok dezavantajlı gencin faydalanacağını söyledi.

Proje kapsamında oluşturulan çok amaçlı salonda incelemelerde bulunan Budak, “Korkut ilçesi fiziki şartlar dolayısıyla sosyal etkinliklerin yapılabildiği bir yer değil bu ihtiyacı gidermek adına sosyal destekleme programları çerçevesinde 2017 yılında başvuru yaptık.

‘Aydınlık Gelecekler İçin Elimden Tut Projesi´ adı altında özellikle eğitim çağı dışına çıkmış yetişkin vatandaşlarımızın sanatsal manada bu ihtiyaçlarını karşılamak için böyle bir yer yaptık. Burada daha önce konferans salonu olarak kullanılan küçük çaplı bir yer vardı. Onarımdan geçirdik koltukları, ses, elektrik, ışık sistemlerini yenileyerek daha modern bir hale getirdik” dedi.

“KURSLAR AÇARAK HİZMET VERECEĞİZ”

Oluşturulan salonda çeşitli kurslar açarak hizmet vereceklerini kaydeden Budak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu salonumuzda ayrıca gitar, saz, ebru resim sanatı ve tiyatro kurslarımızı açtık. Öğrenci başvurularımızı da aldık. Öğretmenlerimiz ile kurslarımız devam ediyor. Kurslar sayesinde vatandaşlarımız boş zamanlarını kendilerine yeni yetenekler edinerek kendilerini geliştiriyorlar. Bu kursların avantajı şuanda örgün eğitimde olan çocuklarımız ve yetişkin eğitim dışına çıkmış gençlerimizin boş zamanlarını burada kültürel ve sanatsal etkinliklerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. Daha önce ilçede programlar için törenler için böyle bir yer yoktu. Bundan sonra belirli gün ve haftalar ve yıllık programlar ya da vatandaşların büyük çapta yapacağı kutlamalar burada yapılacak bu ihtiyaçlarını gidermiş olduk.”

“PROJEYLE GENÇLERİMİZ SOSYAL MANADA DAHA AKTİF DONANIMLI BİREYLER HALİNE GELMELERİ HEDEFLENMEKTEDİR”

Proje ile ilgili detaylı bilgiler veren Budak, “Projenin temelinde örgün eğitimden ayrılmış veya ayrılmaya eğilimli gençlerin zararlı alışkanlıklara yönelmesini engellemek ve enerjilerini, eğilimlerini kültürel-sanatsal etkinliklerle kullanmaları bulunmaktadır.

Oluşturulacak tiyatro, resim ve müzik atölyelerinde gençlerimiz eğitilerek ortaya çıkan eserlerin gösterimini yaparak sosyal manada daha aktif donanımlı bireyler haline gelmeleri hedeflenmektedir. Projemiz Korkut İlçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bağlı konferans salonu binasında tiyatro sahnesi oluşturulması, salonda bulunan eksik sandalyelerin temini, salon bünyesinde resim ve müzik atölyelerinin oluşturulması, bu atölyeler için eksik olan malzemelerin temini projenin temel faaliyetleridir.

Salonda oluşturduğumuz tiyatro salonu ayriyeten sinema salonu olarak kullanılabilecektir. İlçemize bağlı köy okullarında okuyan öğrencilerimiz sırayla düzenli aralıklarla burada sinema filmi izleyeceklerdir. Milli maçlar ilçe bürokratları, güvenlik görevlileri ve yöre gençleriyle birlikte izlenilerek birlik ve beraberliğe katkı sağlayacaktır.

Eğitim boyunca gençlerimize düzenli aralıklarla kariyer günleri yapılarak geleceklerini inşa etmede yol gösterici olacaktır” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ, YÜKSEKÖĞRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ALANINDA PİLOT ÜNİVERSİTE SEÇİLDİ
MUŞ, YÜKSEKÖĞRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ALANINDA PİLOT ÜNİVERSİTE SEÇİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından yürütülen yükseköğretimde dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında belirlenen sekiz pilot üniversiteden biri olmaya layık görüldü
“ETKİN TANITIM VE PAZARLAMANIN SEKTÖREL GELİŞİME KATKISI”
“ETKİN TANITIM VE PAZARLAMANIN SEKTÖREL GELİŞİME KATKISI”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan, bu haftaki yazısında “Etkin Tanıtım ve Pazarlamanın Sektörel Gelişime Katkısı” başlığını kaleme aldı
MUHTAÇ AİLELERE ELEKTRİK DESTEĞİ BAŞLIYOR
MUHTAÇ AİLELERE ELEKTRİK DESTEĞİ BAŞLIYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın açıkladığı muhtaç hanelere elektrik desteğinin önümüzdeki haftadan itibaren hayata geçirilmesi planlanıyor.
JANDARMA 180. YIL KUTLAMA STARTINI VERDİ
JANDARMA 180. YIL KUTLAMA STARTINI VERDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı 180´inci kuruluş yıldönümü kutlamalarının startını karda tatbikat yaparak verdi.
YATÇI, BAĞIMSIZ ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
YATÇI, BAĞIMSIZ ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
Cumhur İttifakı nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş Belediye Başkan Adaylığından geri çekilen Şerafettin Yatçı, bağımsız aday olarak İl Seçim Kuruluna gerekli müracaatları yaptığını ve bağımsız aday olduğunu açıkladı.
TEK AYAKKABIYLA 3500 METRE KOŞTU, ALTIN MADALYA KAZANDI
TEK AYAKKABIYLA 3500 METRE KOŞTU, ALTIN MADALYA KAZANDI
Genç Kadın Atletizm Takımımız, 3 Şubat 2019 tarihinde Portekiz´in Albufeira şehrinde yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası´nda birinci olurken, yarışmaya genç atletimiz Emine Akbingöl damga vurdu.
DAĞCILAR MUŞ´TA KIŞ GELİŞİM KAMPINDA
DAĞCILAR MUŞ´TA KIŞ GELİŞİM KAMPINDA
Türkiye Dağcılık Federasyonu(TDF) tarafından düzenlenen "Kış Gelişim Eğitimi" kapsamında 110 dağcı, Muş´ta eğitimlere başladı. Dağcılar, zorlu kış şartlarına uyum sağlamak için bir hafta eğitim alacak
UMRE ÖDÜLLÜ SİYER SINAVI YAPILDI
UMRE ÖDÜLLÜ SİYER SINAVI YAPILDI
Muşlular, Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından bu yıl 8´incisi düzenlenen Umre Ödüllü Siyer Sınavı´nda ter döktü.
BEDEN SOSYOLOJİSİ: EMANET VE SAHİPLİK
BEDEN SOSYOLOJİSİ: EMANET VE SAHİPLİK
Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) Muş Temsilciliğinin konuğu olan Öğretim Görevlisi Burhan Taşkaya, “Beden Sosyolojisi: Emanet Ve Sahiplik” konulu bir seminer verdi.
DOLAR
5.3052
EURO
5.9958
Muş Durumu

"Bir mum diger bir mumu tutusturmakla isigindan birsey kaybetmez."

ANONIM
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu