‘AYDINLIK GELECEKLER İÇİN ELİMDEN TUT´ PROJESİ
Muş Valiliği Koordinasyonunda Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Aydınlık gelecekler için elimden tut´ projesi başarılı bir şekilde uygulanmaya başlandı.
Tarih: 10.10.2018 17:34:51/ 398okunma / 0yorum

 

 

Muş Valiliği Koordinasyonunda ve Kalkınma Bakanlığı destekli 2017 Yılı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Aydınlık Gelecekler İçin Elimden Tut Projesi´ projesi uygulanmaya başlandı.

Korkut ilçesinin fiziki ve iklim şartlarından dolayı gençlerin yönelebileceği sosyal ve kültürel alanlar olmadığı için, bu açığın “Kültür- Sanat Atölyesi” kurularak kapatılmasını hedeflendiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Budak, birçok dezavantajlı gencin faydalanacağını söyledi.

Proje kapsamında oluşturulan çok amaçlı salonda incelemelerde bulunan Budak, “Korkut ilçesi fiziki şartlar dolayısıyla sosyal etkinliklerin yapılabildiği bir yer değil bu ihtiyacı gidermek adına sosyal destekleme programları çerçevesinde 2017 yılında başvuru yaptık.

‘Aydınlık Gelecekler İçin Elimden Tut Projesi´ adı altında özellikle eğitim çağı dışına çıkmış yetişkin vatandaşlarımızın sanatsal manada bu ihtiyaçlarını karşılamak için böyle bir yer yaptık. Burada daha önce konferans salonu olarak kullanılan küçük çaplı bir yer vardı. Onarımdan geçirdik koltukları, ses, elektrik, ışık sistemlerini yenileyerek daha modern bir hale getirdik” dedi.

“KURSLAR AÇARAK HİZMET VERECEĞİZ”

Oluşturulan salonda çeşitli kurslar açarak hizmet vereceklerini kaydeden Budak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu salonumuzda ayrıca gitar, saz, ebru resim sanatı ve tiyatro kurslarımızı açtık. Öğrenci başvurularımızı da aldık. Öğretmenlerimiz ile kurslarımız devam ediyor. Kurslar sayesinde vatandaşlarımız boş zamanlarını kendilerine yeni yetenekler edinerek kendilerini geliştiriyorlar. Bu kursların avantajı şuanda örgün eğitimde olan çocuklarımız ve yetişkin eğitim dışına çıkmış gençlerimizin boş zamanlarını burada kültürel ve sanatsal etkinliklerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. Daha önce ilçede programlar için törenler için böyle bir yer yoktu. Bundan sonra belirli gün ve haftalar ve yıllık programlar ya da vatandaşların büyük çapta yapacağı kutlamalar burada yapılacak bu ihtiyaçlarını gidermiş olduk.”

“PROJEYLE GENÇLERİMİZ SOSYAL MANADA DAHA AKTİF DONANIMLI BİREYLER HALİNE GELMELERİ HEDEFLENMEKTEDİR”

Proje ile ilgili detaylı bilgiler veren Budak, “Projenin temelinde örgün eğitimden ayrılmış veya ayrılmaya eğilimli gençlerin zararlı alışkanlıklara yönelmesini engellemek ve enerjilerini, eğilimlerini kültürel-sanatsal etkinliklerle kullanmaları bulunmaktadır.

Oluşturulacak tiyatro, resim ve müzik atölyelerinde gençlerimiz eğitilerek ortaya çıkan eserlerin gösterimini yaparak sosyal manada daha aktif donanımlı bireyler haline gelmeleri hedeflenmektedir. Projemiz Korkut İlçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bağlı konferans salonu binasında tiyatro sahnesi oluşturulması, salonda bulunan eksik sandalyelerin temini, salon bünyesinde resim ve müzik atölyelerinin oluşturulması, bu atölyeler için eksik olan malzemelerin temini projenin temel faaliyetleridir.

Salonda oluşturduğumuz tiyatro salonu ayriyeten sinema salonu olarak kullanılabilecektir. İlçemize bağlı köy okullarında okuyan öğrencilerimiz sırayla düzenli aralıklarla burada sinema filmi izleyeceklerdir. Milli maçlar ilçe bürokratları, güvenlik görevlileri ve yöre gençleriyle birlikte izlenilerek birlik ve beraberliğe katkı sağlayacaktır.

Eğitim boyunca gençlerimize düzenli aralıklarla kariyer günleri yapılarak geleceklerini inşa etmede yol gösterici olacaktır” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında altyapıların ortak kullanımı, personel ve eğitim destekleri, Ar-Ge iş birlikleri, öğrencilere yönelik iş yeri eğitim imkânları, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım faaliyetlerinde iş birliği gibi süreçlerin yürütülmesini kapsayan bir protokol imzalandı. Düzenlenen programa Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak “Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz” dedi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu