ASYA´NIN SOSYAL BELEDİYECİLİK PROJESİ DEVAM EDİYOR
Belediye Başkanı Feyat Asya, ‘Halk Buluşmaları´ toplantısı kapsamında Kültür Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek yapılan hizmetlerle ilgili kendilerini bilgilendirdi
Tarih: 18.9.2018 17:13:28/ 96okunma / 0yorum

Her hafta farklı bir mahallede ‘Halk Buluşmaları´ toplantısını gerçekleştiren Belediye Başkanı Feyat Asya, ikinci turun yedinci toplantısını Kültür Mahallesi´nde gerçekleştirdi. Başkan Yardımcıları ve birim amirlerinin eşlik ettiği Başkan Asya, mahalle sakinlerine yapılan hizmetleri anlatarak talep ve önerilerini dinledi.

Kültür Mahallesi´nin şehrin en merkezi yerinde olduğunu anımsatan Başkan Asya, belediye hizmetleri noktasında diğer mahallelere köprü görevi gördüğünü söyledi. Bugüne kadar Kültür Mahallesinde alt ve üst yapı alanında önemli çalışmaların yapıldığını kaydeden Başkan Asya, ihtiyaç duyulan hizmetlerin devam edeceğini belirtti.

Muş Belediyesi´nin vizyon projelerinden biri olan Kent Meydanı projesinin söz konusu mahallenin sınırları içerisinde yapılacağını vurgulayan Başkan Asya, bu proje sayesinde mahalle sakinlerinin nefes alacağı bir alan oluşturulacağını ifade etti. Kent Meydanı projesinin hazırlanıp ihale edildiğini hatırlatan Başkan Asya, önümüzdeki günlerde yüklenici firma ile sözleşme imzalandıktan sonra çalışmaların başlatılacağını söyledi.

Genel olarak görev süresi içerisinde yapılan hizmetler hakkında katılımcılara bilgi veren Başkan Asya, Canlı Hayvan Pazarı, Yaş Sebze Meyve Hali ve Soğuk Hava Deposu, Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezi, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi gibi elzem olan tesisleri kısa vadede yaparak hizmete açtıklarını belirterek, Şehirlerarası Terminal Projesi gibi önemli tesisleri de tamamlanma aşamasına getirdiklerini aktardı.

Muş´un içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattının tamamını yenilemeye başladıklarını ifade eden Başkan Asya, “Geçen yıl şehrin birçok noktasında alt yapı çalışmalarının startını verdik. Bu yıl çalışma sezonunda projemizi devam ettirdik. Yer altı hatlarını tamamen yenilediğimiz cadde ve sokakların üst yapısını yapmak üzere çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu yıl mahalle mahalle sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde Sütlüce, Zafer, Yeşilyurt ve 15 Temmuz mahallelerinin tüm döşemeleri yapıldı. Söz konusu mahallelerin üst yapısı da tamamlanma aşamasına geldi. İnşallah bu tempo ile şehrin tüm içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını tamamen değişerek önemli bir sorunu ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

Üst yapı çalışmaları ile ilgili konuşan Başkan Asya, “Alt yapı çalışmalarını başlatırken meydana gelen tahribatları gidermek üzere planlamalarımızı yaptık. Bu kapsamda kazı ve döşemesi yapılan cadde ve sokakları modern bir görünüme kavuşturuyoruz. Özellikle şehrin en işlek caddesinde başlattığımız Atatürk Bulvarı-İstasyon Caddesi çevre düzenleme işi ile Muş´un çehresini değiştiriyoruz. Yol, kaldırım ve diğer detayları tamamen yenileyerek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bununla birlikte mahallelerimizdeki yolları da yenileyerek bu konuda yaşanan sorunu gidermiş olacağız” şeklinde konuştu.

Mezarlıkların bakım ve onarımlarını da ihmal etmediklerini söyleyen Başkan Asya, “Görev süremiz içerisinde ilimizdeki tüm mezarlıkların belirli aralıklarla bakım ve onarımını yapıyoruz. Muratpaşa Mahallesi´ndeki Şeyh Haşim Mezarlığında kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdik. Mezarlık alanının çevresine tamamen ihata duvarı örüldü. Grup köylere giden yolun kenarına da taş duvar örerek toprak kaymasının önüne geçtik. Bu bölgenin tamamını yeşillendirmek için çalışma yapıyoruz. Aynı şekilde Şehir Mezarlığı bölgesinde başlattığımız çevre düzenleme çalışmalarını tamamladık. Halkımızın hayır duasını almak bizler için en büyük mükafattır” ifadelerini kullandı.

Sosyal Belediyecilik alanında önemli hizmetler hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Asya, bu kapsamda Sunay ve Muratpaşa Mahalleleri´ne bilgi evi projesini uyguladıklarını bu yıl Zafer ve Yeni Mahallelerde de aynı tesisi kurduklarını, bu bilgi yuvalarını diğer mahallelerde de uygulamak üzere planlamalar yaptıklarını söyledi. Şehir içi toplu taşımada hayata geçirdikleri havuz ve kartlı sistem uygulaması ile ciddi kolaylıklar sağladıklarını sözlerine ekleyen Başkan Asya, bu sayede vatandaşların ulaşım sorununu ortadan kaldırdıklarını vurguladı.

İmar alanında önemli değişiklikler yaptıklarını, Muş´un kat sınırlamasını 6 olarak belirlediklerini ifade eden Başkan Asya, alınan kararlarla çarpık yapılaşmanın önüne geçtiklerini söyledi.

Başkan Asya, konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini dinleyerek ilgili birim amirlerine talimatlar verdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
Özel Eğitim Kurumları Derneği tarafından Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap konferans salonunda “2023 vizyonunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yeri ve özel eğitim Türkiye buluşmaları“ konulu sempozyum düzenlendi. Özel Eğitim Kurumları Derneği Denetim Kurulu Üyesi Doğu Anadolu Bölge ve Muş İl Temsilcisi Öğün Taş, sempozyum ile ilgili değerlendirmelerde bulundu
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
Muş Belediyesi tarafından Kale Mahallesi çevresinde yürütülen yol çalışmalarında sona gelindi. Dar ve düzensiz yolları genişletip, yeni ihata duvarları yapan belediye, mahallenin ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
Sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte kışın habercisi olan kestanecilerde tezgâhlarını kurmaya başladılar
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
Muş Sivil Toplum Örgütü dernek yöneticilerinden Kale Mahallesi sakinlerinden muhtar adayı Mehmet Özcan, TOKİ konut borçlarının düşürülmemesinin yanı sıra borçlardaki yeni artıştan dolayı tepki gösterdi. Kale mahallesi TOKİ hak sahiplerinin sorunu sadece kalenin değil Muş´un sorunudur diyen Özcan, yetkililere konuya çözüm noktasında çağrıda bulundu.
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
Bulanık Meslek Yüksekokulunda (MYO), Dünya Beyaz Baston Gününde, “Dünyaya Onların da Gözünden Bakalım” başlıklı bir etkinlik düzenlendi
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
Muş Valisi Aziz Yıldırım, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolaysıyla bir mesaj yayımladı.
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
Muş´un Korkut ilçesinde ilk çocuğunu "Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1" hastalığı nedeniyle kaybeden anne Lamia Baycu, aynı hastalığa yakalanan ikinci kızı Müberra´yı da kaybetmemek için destek bekliyor
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
Muş Tarım Müdürlüğü tarafından Muş´ta, ´Genç Çiftçi´ projesi kapsamında manda dağıtımı yapıldı.
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bizleri bu göreve layık gören halkımızın hakkını hukukunu korumak üzere birçok hizmeti hayata geçirmeyi başardık. Bu süreçte bizler adil davrandıkça güçlü olduk. Bu güçle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
DOLAR
5.7710
EURO
6.6206
Muş Durumu

Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu