ARCILIK ALANINDA BÜYÜK DESTEK
Muş İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Pekbay, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından arıcılara yüzde 65´e kadar hibe desteği olduğunu belirterek proje yapmak isteyen arıcılara gerekli desteği vereceklerini söyledi.
Tarih: 24.7.2019 18:08:52/ 303okunma / 0yorum

 

Muş İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Pekbay, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından arıcılara yüzde 65´e kadar hibe desteği fırsatı sunulduğunu söyledi. Projelerin danışmanlığını üstlenebileceklerini ifade eden Pekbay, “2019 yılındaki Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Muş İl Koordinatörlüğü´nün (TKDK) projelerinin danışmanlığını biz Arı Yetiştiriciler Birliği olarak üsteleniyoruz. Projelerimiz sağlıklı bir şekilde yürütüldükten sonra projeler kurul onayından geçinceye kadar üretici proje sahibi arkadaşlardan herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Projeler kurul onayından geçtikten sonra danışmanlık ücretini talep ediyoruz. Daha önce yapılan proje danışmanlık işinden yıllarca kurul onayından geçemeyen projelerden ücret alınıyordu. Bununla ilgili Arı Yetiştiriciliği Merkez Birliği ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Koordinatörlüğü (TKDK) arasında imzalanan ortak protokol sayesinde projelerin kurul onayından geçme aşamasına kadar olan danışmanlığı ücretsiz hazırlanıp, kurul onayından geçtikten sonra danışmanlık ücreti talep edilmektedir. Bununla ilgili Muş İli Arı Yetiştiriciler Birliği olarak bu danışmanlık görevini üstlenerek tüm Muş´taki arıcı arkadaşların danışmanlığını yaparak projelerini hazırlıyoruz” dedi.

“ARICILIKTA MUŞ´UN HAK ETTİĞİ KONUMA GELMESİNİ İSTİYORUZ VE BUNUN İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Tek amaçlarının Muş´ta arıcılık alanında gelişmesini istediklerini kaydeden Pekbay, “Bizim buradaki amacımız zaten Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Muş İl Koordinatörlüğünün IPARD projelerinde vermiş olduğu %65´lik hibe ve KDV muafiyetinden faydalanmak. IPARD projesine uygun şekilde üretici arkadaşların cebinden fazla para çıkmadan daha sağlıklı bir şekilde yürütülüp onlara destek olmak adına bu yola girdik. Muş´taki üreticilerimizin üretim sahasını genişleterek şuanda ilimizde 45 bin üretici arıcımız varsa bu rakamı daha yüksek seviyelere çıkartıp bal üretimini artırarak ülkeye ekonomik katkıda bulunmak. Muş´un zaten hak ettiği seviyede olmadığı özellikle arıcılık konusunda istediğimiz seviyede bulunmadığından dolayı Muş´un hak ettiği seviyeye ulaştırmak için bu projeleri Muş Arı Yetiştiriciler Birliği olarak destekleyerek üreticilerimize öncülük ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ARCILIK ALANINDA BÜYÜK DESTEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BELEDİYE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
BELEDİYE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
Elazığ´da yaşanan deprem sonrası Muş Belediyesi tarafından başlatılan ‘Elazığlı Kardeşlerimiz Üşümesin´ yardım kampanyasında vatandaşlarca bağışlanan battaniye ve giysiler Elazığ´a gönderildi.
KOÇ, GENEL MÜDÜR ARSLAN´I ZİYARET ETTİ
KOÇ, GENEL MÜDÜR ARSLAN´I ZİYARET ETTİ
Yalova, Bursa ve İstanbul´da bir dizi gezi ve ziyarette bulunan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Halk Bankası Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.
PEKBAY, ARICILARI UYARDI
PEKBAY, ARICILARI UYARDI
Muş Arı Yetiştiricileri Başkanı Fırat Pekbay, kış uykusu konusunda arı yetiştiricilerini uyarıda bulundu.
BEŞİR DERNEĞİ´NDEN AFETZEDELERE DESTEK
BEŞİR DERNEĞİ´NDEN AFETZEDELERE DESTEK
Merkez üssü Sivrice Elazığ olan 6.8 büyüklüğündeki yıkıcı deprem sonrası Ulusal ve Uluslar Arası Bir Yardımlaşma Derneği olan Beşir Derneği Muş İl Temsilciliği (Beşir Derneği) bölgeye yönlendirdiği gönüllüleri ile birlikte AFAD koordinesinde çalışmalara başladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMİN ENGİN MESLEK LİSESİ MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMİN ENGİN MESLEK LİSESİ MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş İl genelinde bulunan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ile bir araya geldi.
YENİ ´DESTEK EĞİTİM ODASI´ SAYISI 400´E ULAŞTI
YENİ ´DESTEK EĞİTİM ODASI´ SAYISI 400´E ULAŞTI
81 ilde yeni standartlara göre kurulan 400 özel eğitim destek odası özel öğrencilerin hizmetine sunuldu.
DEPREM RİSKİ EN YÜKSEK VE EN AZ OLAN İLLER AÇIKLANDI
DEPREM RİSKİ EN YÜKSEK VE EN AZ OLAN İLLER AÇIKLANDI
Türkiye son günlerde depremlerle sallanıyor. Manisa ve Ankara´nın ardından son olarak Sivas´ta bir deprem meydana geldi. Birçok vatandaş, il, ilçe ve bölgelerin deprem riski taşıyıp taşımadığını merak ediyor. İşte Türkiye´nin deprem riski haritası...
SOLGUN, TÜTÜN ALTIN DEĞERİ KAZANDI
SOLGUN, TÜTÜN ALTIN DEĞERİ KAZANDI
Türkiye Tütün Üreticileri ve Pazarlama Birlikleri Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, Türkiye tütününün altın değeri kazandığını söyledi.
MUŞ İLDER KURUM AMİRLERİNİ ZİYARET EDİYOR
MUŞ İLDER KURUM AMİRLERİNİ ZİYARET EDİYOR
Mudanya Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı görevinden ayrılarak Büyükşehir Belediyesi Gelirler Dairesi´ne atanan Mehmet Veysi Tutkun´a ziyaret gerçekleştirildi
DOLAR
5.9288
EURO
6.5473
Muş Durumu

Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu