ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEKLEME MÜRACAATLARI BAŞLADI
Muş Tarım İl Müdürlüğünce, 2019 yılı anaç koyun keçi destekleme müracaatları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Tarih: 27.11.2019 17:01:52/ 204okunma / 0yorum

İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, İl Müdürü Mehmet Aydın, İl Müdür Yardımcısı Dr. Ferit Yıldız, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü ile Varto, Hasköy, Korkut, Bulanık ve Malazgirt İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ile ilgili Sağlık Personelleri katıldı.

Yetiştiricilerin desteklerden yararlanabilmesi için nasıl müracaat edecekleri, müracaatlarda hangi evrakların isteneceği ve destekleme ile ilgili çalışma takviminin nasıl işleyeceği ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Mehmet Aydın; "2019 yılı anaç koyun keçi destekleme çalışmaları 24.10.2019 tarih ve 30928 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2019 yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı ( 2019 / 1691) kapsamında yapılacaktır. Bu doğrultuda desteklemeden yararlanmak isteyen Birlik üyesi küçükbaş hayvan yetiştiricilerimizin 2 Aralık 2019 tarihine kadar üyesi olduğu İl Birliğine adres ve kimlik bilgilerini içeren dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu müracaatlar 1 Kasım 2019 tarihindeki TÜRKVET sisteminden Koyun Keçi Bilgi Sistemine (KKBS) aktarılan işletme ve hayvan bilgileri baz alınarak değerlendirilecektir. Sürü Büyütme ve Yenileme Desteği için; 2019 yılı anaç koyun keçi desteklemelerine başvuru yaparak KKBS´ye kaydedilmiş yetiştiriciler doğrudan bu desteğe de başvurmuş sayılacaktır. İl/İlçe Müdürlüklerimizce yapılacak yerinde tespitlerdeki işletme ve hayvan bilgilerinin KKBS´ye kaydedilmesiyle oluşturulacak anaç koyun keçi icmallerindeki bilgiler doğrultusunda ödeme işlemleri Bakanlığımızca yapılacaktır. 2019 yılı Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen yetiştiricilerimi; İl/İlçe Müdürlüklerimize müracaat edebilirler." Dedi.

Daha sonra Veteriner Hekimi Yasin Aydın tarafından Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri ve Sürü Büyütme ve Yenileme Desteği ile ilgili sunum yapıldı. Karşılıklı soru, görüş ve çözüm önerilerinin ardından İl Müdürü Mehmet Aydın´ın iyi niyet temellileri ile toplantı sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine canlı yayın konuğu olarak karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek “İl Özel İdaresi olarak karla mücadelede toplam 11 ekip oluşturduk. 95 personeli etkin bir şekilde 24 saat esasına göre karla mücadeleye son hız hizmetlerini sürdürüyor. Nefesin olduğu her yere biz hizmet götürüyoruz. Vatandaşımızın hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için İl Özel İdaresi ekipleri gece-gündüz çalışmaktadır” dedi
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği, Okul Sporları kapsamında 6 farklı branşta 54 okuldan 270 öğrencinin katılımıyla Satranç Turnuvası düzenledi. Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, dereceye giren sporculara ödüllerini vererek başarılar diledi.
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
İslami İlimler Fakültesi (İİF) Vali Erdoğan Bektaş Amfisi´nde her hafta gerçekleştirilen “Çarşamba Seminerleri” kapsamında bu hafta “Tefsîrü´l-Menâr Bağlamında Islah Ekolü´nün Kur´an´ı Anlama ve Açıklama Yöntemi” konulu seminer düzenlendi.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Aile Destek Merkezi´nin (GADEM), 17 ilçede başlattığı alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarına hemşehri dernekleri de katıldı.
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberinde ki heyet, esnaf ziyaretlerinde bulunarak birçok gencin seyyar satıcılık yaptığına dikkat çekerek işsizliğin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Alican, üniversitenin ismini taşımakta olduğu Selçuklu Sultanı Alparslan´ın biyografisini kaleme aldı.
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Ercan Durmuş´u makamında kabul etti.
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İdaresi ile Kalkınma Ajansları arasında koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı.
DOLAR
6.0824
EURO
6.5654
Muş Durumu

İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu