ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEKLEME MÜRACAATLARI BAŞLADI
Muş Tarım İl Müdürlüğünce, 2019 yılı anaç koyun keçi destekleme müracaatları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Tarih: 27.11.2019 17:01:52/ 143okunma / 0yorum

İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, İl Müdürü Mehmet Aydın, İl Müdür Yardımcısı Dr. Ferit Yıldız, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü ile Varto, Hasköy, Korkut, Bulanık ve Malazgirt İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ile ilgili Sağlık Personelleri katıldı.

Yetiştiricilerin desteklerden yararlanabilmesi için nasıl müracaat edecekleri, müracaatlarda hangi evrakların isteneceği ve destekleme ile ilgili çalışma takviminin nasıl işleyeceği ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Mehmet Aydın; "2019 yılı anaç koyun keçi destekleme çalışmaları 24.10.2019 tarih ve 30928 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2019 yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı ( 2019 / 1691) kapsamında yapılacaktır. Bu doğrultuda desteklemeden yararlanmak isteyen Birlik üyesi küçükbaş hayvan yetiştiricilerimizin 2 Aralık 2019 tarihine kadar üyesi olduğu İl Birliğine adres ve kimlik bilgilerini içeren dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu müracaatlar 1 Kasım 2019 tarihindeki TÜRKVET sisteminden Koyun Keçi Bilgi Sistemine (KKBS) aktarılan işletme ve hayvan bilgileri baz alınarak değerlendirilecektir. Sürü Büyütme ve Yenileme Desteği için; 2019 yılı anaç koyun keçi desteklemelerine başvuru yaparak KKBS´ye kaydedilmiş yetiştiriciler doğrudan bu desteğe de başvurmuş sayılacaktır. İl/İlçe Müdürlüklerimizce yapılacak yerinde tespitlerdeki işletme ve hayvan bilgilerinin KKBS´ye kaydedilmesiyle oluşturulacak anaç koyun keçi icmallerindeki bilgiler doğrultusunda ödeme işlemleri Bakanlığımızca yapılacaktır. 2019 yılı Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen yetiştiricilerimi; İl/İlçe Müdürlüklerimize müracaat edebilirler." Dedi.

Daha sonra Veteriner Hekimi Yasin Aydın tarafından Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri ve Sürü Büyütme ve Yenileme Desteği ile ilgili sunum yapıldı. Karşılıklı soru, görüş ve çözüm önerilerinin ardından İl Müdürü Mehmet Aydın´ın iyi niyet temellileri ile toplantı sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenilemede son tarihin yaklaştığı ve ücretlere zam yapılacağı dedikodusunu duyan vatandaşlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti. Nüfus cüzdanı değişimi için 22,5 TL, ehliyet için 15 TL ödenirken, vatandaşlar İl Nüfus Müdürlüğü önünde kurulan seyyar ödeme noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (MMF) “Çarşamba Seminerleri” kapsamında “Konvolüsyonel Sinir Ağları Kullanarak İmge Sınıflandırma” konulu seminer düzenlendi.
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Son iki buçuk ayda 60 bin tonun üzerinde asfaltı kendi imkanları ile üreterek bir ilke imza atan Muş Belediyesi bugünlerde etkili olan soğuğa ve kara rağmen gece gündüz altyapısı tamamlanan yolları asfaltlamaya devam ediyor.
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
Muş´ta 3 yıl içerisinde yaklaşık 50 okulda 6 bin öğrenciye ulaşan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu, Kış mevsiminde köy çocukları için başlattığı ‘Çocuklar üşümesin´ bot kampanyasını sürdürüyor.
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü´ dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak “tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın ve hakları uğruna verdiği mücadelelerinin farkında olarak tüm dünya ve ülkemiz kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
Sağlık Bilimleri Fakültesi “Genç Beyinler Sağlık Topluluğu” tarafından organ bağışına dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Her Bağış Yeni Bir Umut“ paneli düzenlendi.
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
Azerbaycan´ın başkenti Bakü´ye iş gezisi düzenlemeyen Muş Ticaret ve Sanayi Odası heyeti MÜSİAD Bakü Şubesini ziyaret etti. Burada Başkan Yardımcısı Sait İnanç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyet Azerbaycan´ın ekonomik durumu hakkında bilgilendirildi.
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bakü iş gezisi programı dün sabahtan itibaren başladı.
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Muş Durumu

Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu