ALT YAPI DEĞİL EZİYET
Muş´ta düzensiz yapılan alt yapı çalışmaları vatandaşı canından bezdirdi. Saatlerce yaşanan su kesintleri nedeniyle bunalan vatandaşlar ise sorumluların vurdumduymazlığına isyan etti.
Tarih: 18.7.2019 17:50:22/ 368okunma / 0yorum

Aylardır devam eden altyapı çalışmalarının çile ve eziyete dönüştüğünü belirten vatandaşlar yaşanan duruma tepki gösteriyor. Altyapı çalışmalarında vatandaşın taleplerinin göz ardı edildiğini ve mağduriyetlerine kulak verilmediğini belirten vatandaşlar, çalışmaların ağır aksak yürüdüğünden, bozulan yolların aylarca yapılmayıp toz ve çamur içinde bırakıldığından, yol çalışmalarında vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayacak ciddi güvenlik eksikliklerinden yakınıyor.

Alt yapı çalışmaları nedeniyle yaşanan su kesintilerinin yanında ekiplerin duyarsızlığı ve denetlenmeyen çalışmalara vatandaşlar isyan etti. Çalışmalar esnasında ilgili kurum elemanlarının sorumluluklarını yerine getirmemesi nedeniyle elektrik ve doğalgaz gibi çok riskli kablo ve borulara zarar veriliyor. Üstüne saatlerce verilemeyen su eklenince yapılan çalışmalar eziyete dönüşüyor.

"Bir yer defalarca kazılıp kapatılıyor"

Vatandaşlar yapılan altyapı çalışmasından memnunuz ancak, plansız ve düzensiz çalışmalardan ve altyapı çalışmalarında bir yerin defalarca kazılıp kapatıldığını belirterek buna bir anlam veremediklerini söylediler.

"Yapılanlar hizmet değil vatandaşa eziyettir"

Altyapı çalışmalarının hizmetten ziyade eziyete dönüştüğünü dile getiren vatandaşlar, yetkililerin yaşanan mağduriyeti görmezden geldiklerini ve kimsenin vatandaşın bu derdiyle dertlenmediğini kaydetti.

"Bu işte ciddi bir denetimsizlik var"

"Bu hizmeti bu insanların eline veren yetkililer gelsinler bu işi takip etsinler, bu hizmeti yapıyor mu yapmıyor mu" diye soran vatandaşlar, " Bu hizmeti bu insanların eline veren yetkililer gelsinler bu işi takip etsinler, bu hizmeti düzgün yapıyor mu? Vatandaşa eziyet mi ediyor hizmet mi ediyor? Vatandaşı dikkate alıyor mu? İşini yapmıyor mu diye. Bu işte ciddi bir denetimsizlik var. Denetleme olsa bu iş böyle olmazdı"
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YAPI DEĞİL EZİYET
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412
Muş Durumu

Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu