AKTAŞ: AKIN KORUMALI PRİZ TERCİH EDİN
Muş´ta elektronik malzeme üzerine faaliyet gösteren Kenan Aktaş, lisanslı ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini belirterek özellikle akın korumalı prizlerin kullanılması gerektiğini söyledi.
Tarih: 11.2.2019 13:34:53/ 358okunma / 0yorum

 

 

Merkez Ceylan AVM´de faaliyet gösteren Destina Bilişim firması, son günlerde meydana gelen elektronik cihaz patlamalarına dikkat çekti. Piyasadaki birçok elektronik ürünün bire bir orijinaline benzer olduğunu ancak bu ürünlerin her türlü tehlikeyi barındırdığını belirten Destina Bilişim Firması Yetkilisi Kenan Aktaş, her zaman lisanslı ürün tercih edilmesini ve akın korumalı prizlerin tercih edilmesi uyarısında bulundu.

“ALINAN HER ÜRÜNDE LİSANS VE BARKODUNA DİKKAT EDİLMELİDİR”

Cep telefonlarından tutun müzik aletlerine kadar birçok elektronik ürünün patlamaya müsait olduğunu ifade eden Aktaş, “Hemen her geçen gün haberlere konu olan elektronik ürünlerin patlaması sonucu birçok kişinin yaralandığını görüyoruz. Birkaç gün öncesinde de cep telefonu bataryasından kaynaklanan bir ev yangını olduğuna şahit olduk. Çok şükür bir can kaybı olmadı ama bu olmayacak anlamına da gelmiyor. Bu nedenle piyasada ucuz ve kalitesiz birçok kanserojen madde içeren ürün bulunmaktadır. Ucuz olsun diyerek aslında birçok tehlikeye davetiye çıkarıyoruz. Bu nedenle aldığımız tüm ürünlerde lisans dediğimiz karabarkod bulunmaktadır. Aslında bu çok önemli bir durumdur. Bu nedenle alınan her üründe lisans ve barkoduna dikkat edilmelidir. Üç kuruş ucuz olacak diye meydana gelecek olan patlamalarda insan hayatının kaybına kadar yol açmaktadır. Bu nedenle ilimizde elektronik ürün satan tüm mağazalar ve biz de dahil olmak üzere lisans kodlarına dikkat edilmelidir” dedi.

“ÜRÜNLERİ ÇOCUKLARDAN UZAK TUTUN”

Özellikle cep telefonu ve benzeri elektronik ürünlerin çocuklardan uzak tutulması gerektiğini kaydeden Aktaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “cep telefonu ve benzeri ürünler çocuklardan uzak tutulmalıdır. Bu durum çok tehlikelidir. Geri dönüşümden yapılan birçok ürün elektronik malzemede kullanılıyor ve bu çocuklarda tehlikelere neden oluyor. Bu durum hakkında özellikle uzmanların gerekli bilgilendirmeleri yapmaları gerekiyor. Piyasada ki ürünlerin hemen hemen yüzde 90´ı geri dönüşümden yapılmaktadır. Bu nedenle dikkat çocuklardan uzak tutulmasında fayda var. Biz bu ürünlerle uğraştığımız için bu uyarıları yapıyoruz. Ancak uzmanların bu ciddi tehlikeyi anlatmaları ve uyarmaları gerekiyor.”

“UZUN SÜRELİ TELEFONLARI ŞARJDA BIRAKMAYIN”

Gün içerisinde sürekli telefonların kullanıldığını ve gece ise şarja takıldığını vurgulayan Aktaş, “gece saatlerinde telefon ve birçok elektronik ürün şarja takılıyor. Sabaha kadar şarjda kalan ürün bataryalarında şişme ve radyasyona neden oluyor. Bu ciddi bir tehlike demektir. Bataryaların patlaması ile yangınlara neden olmaktadır. Bu tür tehlikelere dikkat edilmelidir. Evde bu tehlikelerden uzak durmak için akın koruma denilen üçlü piriz kullanılması tavsiye edilmektedir. Her şeyden önce ürünlerin lisanslı ve bilinçli bir şekilde kullanılmasında fayda var” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AKTAŞ AKIN KORUMALI PRİZ TERCİH EDİN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
Alparslan-1 Hidroelektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğü, nehir yatağına bırakılacak su nedeniyle uyarıda bulundu
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
Muş Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, Hasköy İlçesi ve Yeşilova Beldesinde %50 devlet desteği ile kuracak olan hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu.
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP) bileşeni olan Muş Meşe Erozyonla Mücadele Doğayı Koruma ve Ağaçlandırma Derneği Başkanı İhsan Aytemiş, Torba Yasa Teklifinin geri çekilmesi gerektiğini söyledi
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş İl Temsilciliği Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinde filtre kampanyası başlattı.
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
Bazı ovaların, büyük ova koruma alanı olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girerken Muş´ta bulunan Malazgirt Ovası, Liz Ovası ve Bulanık Ovasıda büyük ova koruma alanı olarak belirlendi.
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz başkanlığında "Kadına Şiddete Sıfır Tolerans" konulu toplantı yapıldı.
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başkanlığında video konferans yöntemiyle düzenlenen Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı´na Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ile İl Jandarma Komutanı Alb. İlhan Şen´de katıldı.
“VEDAŞ MUŞ´TA KIŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI”
“VEDAŞ MUŞ´TA KIŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI”
VEDAŞ Muş İl Müdürlüğü, kış mevsiminde de tüketicilerine kesintisiz enerji sunabilmek için gerçekleştirdiği bakım, onarım ve yatırım çalışmalarıyla elektrik şebekesini kışa hazır hale getirdi.
BAŞKAN KOÇ; “TÜRKİYE´NİN MÜREFFEH YARINLARI İÇİN EĞİTİMCİLERE İHTİYAÇ VAR”
BAŞKAN KOÇ; “TÜRKİYE´NİN MÜREFFEH YARINLARI İÇİN EĞİTİMCİLERE İHTİYAÇ VAR”
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Başkanı Erdal Koç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
Muş Durumu

Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu