AGD GENEL BAŞKANI TURHAN, MUŞ´A GELDİ
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Muş´a geldi.
Tarih: 28.11.2019 16:49:16/ 149okunma / 0yorum

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Muş´a geldi. Kentte ki dernek ve vakıf üyelerinin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileriyle buluşan Başkan Turhan, çeşitli konu başlıkları üzerine istişarelerde bulundu.

Anadolu Gençlik Derneği Muş Şube Başkanı Aydın Suna´nın yaptığı selamla konuşması sonrasında konuşan Başkan Turhan, son 3 yıl içerisinde Türkiye genelindeki sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir araya gelmeye çalıştıklarını ifade etti.

Başkan Turhan, “Bunlardan biri; kardeşlerimizle dertleşmek, halleşmek, sıkıntıları konuşmak ve bunları nasıl beraber hal edeceğiz maksadıyla bu toplantıları düzenliyoruz. Burada birçok STK var, bazı konularda farklı düşünüyor olabiliriz ama esas itibari ile bizim müşterek hususlarda, bazı mesellerin üzerine giderek çalışmalar ortaya koymamız gerekir. Bunları hatırlamak adına bu gün bu programda bir araya geldik” dedi.

“YAŞANAN SIKINTILARI İFADE ETMEK ADINA; HEPİNİZİN MALUMU SON 1 AYDA ÜLKEMİZDE ÖNEMLİ 3 OLAY OLDU”

Türkiye ve dünyada ki Müslümanların çok ciddi problemlerle kar karşıya olduğunu ifade eden Turhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben özelikle burada gençlerimizin yaşamış olduğu problemleri dile getirmek istiyorum. Bu problemlerin nasıl çözüleceği konusunda sizlerle fikir alış verişi yaparak, çözüm noktaları arayacağız. Yaşanan sıkıntıları ifade etmek adına; hepinizin malumu son 1 ayda ülkemizde önemli 3 olay oldu. Nedir bu olaylar; insanların fert olarak intihar ölümlerini çok duyuyorduk. Ortalama yılık 3 bin 500 civarında insanımız, özelikle gençlerimiz; intihar ediyorlar. Tabi kendileri açısından gerekçeleri var. Bu az bir rakam değil, buna neredeyse alışmaya başladık. Ama son bir aylık dilim içerisinde basına da yansıyan intihar vakaları ile karşı karşıyayız. Nedir bu intihar vakaları? Toplu aile intiharları ile karşı karşıya kaldık. İlk olay İstanbul da; dört kardeş bir kimyasal madde kullanarak toplu bir şekilde intihar ettiler. İkincisi Antalya ilinde; biri çocuk 3 kişi yine kimyasal bir gaz ile intihar etiler. Öbür tarafta yine İstanbul da yaşanan vakada; anne baba ve çocuklar toplu bir şekilde intihar etti. Bunların gerekçeleri var. Bir kısmı geçim sıkıntısından dolayı, bazıları ise aile içerisindeki geçinme sıkıntısından dolayı bu olaylara kalkışıyorlar.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GENEL BAŞKANI TURHAN GELDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenilemede son tarihin yaklaştığı ve ücretlere zam yapılacağı dedikodusunu duyan vatandaşlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti. Nüfus cüzdanı değişimi için 22,5 TL, ehliyet için 15 TL ödenirken, vatandaşlar İl Nüfus Müdürlüğü önünde kurulan seyyar ödeme noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (MMF) “Çarşamba Seminerleri” kapsamında “Konvolüsyonel Sinir Ağları Kullanarak İmge Sınıflandırma” konulu seminer düzenlendi.
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Son iki buçuk ayda 60 bin tonun üzerinde asfaltı kendi imkanları ile üreterek bir ilke imza atan Muş Belediyesi bugünlerde etkili olan soğuğa ve kara rağmen gece gündüz altyapısı tamamlanan yolları asfaltlamaya devam ediyor.
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
Muş´ta 3 yıl içerisinde yaklaşık 50 okulda 6 bin öğrenciye ulaşan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu, Kış mevsiminde köy çocukları için başlattığı ‘Çocuklar üşümesin´ bot kampanyasını sürdürüyor.
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü´ dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak “tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın ve hakları uğruna verdiği mücadelelerinin farkında olarak tüm dünya ve ülkemiz kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
Sağlık Bilimleri Fakültesi “Genç Beyinler Sağlık Topluluğu” tarafından organ bağışına dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Her Bağış Yeni Bir Umut“ paneli düzenlendi.
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
Azerbaycan´ın başkenti Bakü´ye iş gezisi düzenlemeyen Muş Ticaret ve Sanayi Odası heyeti MÜSİAD Bakü Şubesini ziyaret etti. Burada Başkan Yardımcısı Sait İnanç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyet Azerbaycan´ın ekonomik durumu hakkında bilgilendirildi.
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bakü iş gezisi programı dün sabahtan itibaren başladı.
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Muş Durumu

Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu