AGD GENEL BAŞKANI TURHAN, MUŞ´A GELDİ
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Muş´a geldi.
Tarih: 28.11.2019 16:49:16/ 223okunma / 0yorum

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Muş´a geldi. Kentte ki dernek ve vakıf üyelerinin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileriyle buluşan Başkan Turhan, çeşitli konu başlıkları üzerine istişarelerde bulundu.

Anadolu Gençlik Derneği Muş Şube Başkanı Aydın Suna´nın yaptığı selamla konuşması sonrasında konuşan Başkan Turhan, son 3 yıl içerisinde Türkiye genelindeki sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir araya gelmeye çalıştıklarını ifade etti.

Başkan Turhan, “Bunlardan biri; kardeşlerimizle dertleşmek, halleşmek, sıkıntıları konuşmak ve bunları nasıl beraber hal edeceğiz maksadıyla bu toplantıları düzenliyoruz. Burada birçok STK var, bazı konularda farklı düşünüyor olabiliriz ama esas itibari ile bizim müşterek hususlarda, bazı mesellerin üzerine giderek çalışmalar ortaya koymamız gerekir. Bunları hatırlamak adına bu gün bu programda bir araya geldik” dedi.

“YAŞANAN SIKINTILARI İFADE ETMEK ADINA; HEPİNİZİN MALUMU SON 1 AYDA ÜLKEMİZDE ÖNEMLİ 3 OLAY OLDU”

Türkiye ve dünyada ki Müslümanların çok ciddi problemlerle kar karşıya olduğunu ifade eden Turhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben özelikle burada gençlerimizin yaşamış olduğu problemleri dile getirmek istiyorum. Bu problemlerin nasıl çözüleceği konusunda sizlerle fikir alış verişi yaparak, çözüm noktaları arayacağız. Yaşanan sıkıntıları ifade etmek adına; hepinizin malumu son 1 ayda ülkemizde önemli 3 olay oldu. Nedir bu olaylar; insanların fert olarak intihar ölümlerini çok duyuyorduk. Ortalama yılık 3 bin 500 civarında insanımız, özelikle gençlerimiz; intihar ediyorlar. Tabi kendileri açısından gerekçeleri var. Bu az bir rakam değil, buna neredeyse alışmaya başladık. Ama son bir aylık dilim içerisinde basına da yansıyan intihar vakaları ile karşı karşıyayız. Nedir bu intihar vakaları? Toplu aile intiharları ile karşı karşıya kaldık. İlk olay İstanbul da; dört kardeş bir kimyasal madde kullanarak toplu bir şekilde intihar ettiler. İkincisi Antalya ilinde; biri çocuk 3 kişi yine kimyasal bir gaz ile intihar etiler. Öbür tarafta yine İstanbul da yaşanan vakada; anne baba ve çocuklar toplu bir şekilde intihar etti. Bunların gerekçeleri var. Bir kısmı geçim sıkıntısından dolayı, bazıları ise aile içerisindeki geçinme sıkıntısından dolayı bu olaylara kalkışıyorlar.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GENEL BAŞKANI TURHAN GELDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine canlı yayın konuğu olarak karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek “İl Özel İdaresi olarak karla mücadelede toplam 11 ekip oluşturduk. 95 personeli etkin bir şekilde 24 saat esasına göre karla mücadeleye son hız hizmetlerini sürdürüyor. Nefesin olduğu her yere biz hizmet götürüyoruz. Vatandaşımızın hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için İl Özel İdaresi ekipleri gece-gündüz çalışmaktadır” dedi
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği, Okul Sporları kapsamında 6 farklı branşta 54 okuldan 270 öğrencinin katılımıyla Satranç Turnuvası düzenledi. Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, dereceye giren sporculara ödüllerini vererek başarılar diledi.
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
İslami İlimler Fakültesi (İİF) Vali Erdoğan Bektaş Amfisi´nde her hafta gerçekleştirilen “Çarşamba Seminerleri” kapsamında bu hafta “Tefsîrü´l-Menâr Bağlamında Islah Ekolü´nün Kur´an´ı Anlama ve Açıklama Yöntemi” konulu seminer düzenlendi.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Aile Destek Merkezi´nin (GADEM), 17 ilçede başlattığı alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarına hemşehri dernekleri de katıldı.
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberinde ki heyet, esnaf ziyaretlerinde bulunarak birçok gencin seyyar satıcılık yaptığına dikkat çekerek işsizliğin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Alican, üniversitenin ismini taşımakta olduğu Selçuklu Sultanı Alparslan´ın biyografisini kaleme aldı.
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Ercan Durmuş´u makamında kabul etti.
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İdaresi ile Kalkınma Ajansları arasında koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı.
DOLAR
6.0824
EURO
6.5654
Muş Durumu

Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu