9 BİN 298 KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ
Muş Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Vedat Beyaz Duman, merkez bünyelerinde geride bıraktığımız yıl açılan 700 kursa 13 Bin 365 kişinin kayıt yaptırdığını, kurslar sonucunda ise 9 bin 298 kişiye sertifika verildiği açıkladı.
Tarih: 4.9.2018 17:23:10/ 194okunma / 0yorum

Halk Eğitim kursları revaçta. Her yıl yaklaşık 10 Bin kişiye ilgili alanlarda almış oldukları eğitimler sonucunda sertifika verildiği kaydedildi. Muş Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Vedat Beyaz Duman, merkez bünyelerinde geride bıraktığımız yıl  açılan 700 kursa 13 Bin 365 kişinin kayıt yaptırdığını, kurslar sonucunda ise 9 bin 298 kişiye sertifika verildiği açıkladı.

Halk Eğitim merkezi bünyesinde açılan kurlara ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Halk Eğitim Müdürü Beyazduman, "Muş Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü olarak il merkezi, merkez belde ve köylerinde vatandaşının talep ve istekleri doğrultusu ve hayat boyu öğrenme genel müdürlüğümüzün belirlemiş olduğu kurs programları çerçevesinde hizmet sürdürmekteyiz. Sürekli gelişen ve değişen dünyada bireylerin bu değişime uyum sağlamaları ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla vatandaşlar için faaliyetler yapılmakta kurslar düzenlenmektedir.

Bu faaliyet ve kurslar 7´den 77´ye tüm vatandaşların ilgi alaka ve taleplerine göre değişiklik göstermektedir. Düzenlemen kurs türleri çok fazla çeşitliliğe sahip olmakla beraber hayat boyu öğrenme genel müdürlüğümüzce 3 başlıkta toplanmıştır. Bunlar mesleki ve teknik kurslar,  sosyal kültürel kurslar ve okuma yazma kurslarıdır. Bu kursların dışında ayrıca ortaöğretimden mezun olan öğrencilerimize yönelik üniversiteye giriş sınavına hazırlık amacıyla destekleme ve yetiştirme kursları da düzenlemektedir" dedi.

2018 yılı içerisinde ilimiz merkez ve merkeze bağlı belde ve köylerde mesleki teknik, sosyal kültürel ve okuma yazma kurs alanlarında 243 kurs türünde 549 kursun planlandığını belirten Beyazduman, açıklamalarında şunları kaydetti.

"Mesleki ve teknik kurs alanına ait 142 kurs türünde 260 kurs, sosyal kültürel kurs alanına ait 69 kurs türünde 194 kurs ve okuma yazma kurs alanına ait 4 kurs türünde 246 kurs açılmıştır. Bu bağlamda toplam 215 kurs türünde 700 kurs açılmış olup yılsonuna kadar planlanan kurs sayısından daha fazla kurs açılmıştır. Açılan 700 kursa 13 Bin 365 kursiyer katılmış bunlardan 9 bin 298 kursiyer sertifika almıştır. 2018 yılı içerisinde planlanan kurs sayısının üzerinde kurs açılmıştır. 2019 eğitim öğretim yılında vatandaşlarımızdan gelecek istek ve talepler doğrultusunda daha fazla kurs açılması planlanmaktadır.

Muş Halk Eğitimi Merkezi olarak düzenlediğimiz kurslarda toplumun her kesimine ulaşmak amacıyla diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları ve özel sektör alanlarında hizmet veren birçok kuruluş ile çeşitli alanda kurslar düzenlemektedir. Muş Belediyesine ait sosyal tesislerinden faydalanan vatandaşların eğitimine katkı sunmak ve profesyonel destek almalarını sağlamak amacıyla sosyal kültürel kurslar açılmaktadır.

Muş Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile Sosyal Hizmetler Ek Binasında ve Aile Destek ve Eğitim Merkezinde kadınlara mesleki teknik sosyal kültürel ve okuma yazma kursları yönelik kurslar düzenlemekte, İş- Kur İl Müdürlüğü ile meslek edindirmeye yönelik kurslar yapılmaktadır. Güvenlik Komutanlığıyla er ve erbaşlara yönelik kurslar düzenlenmekte, Cumhuriyet savcılığı ile işbirliği yapılıp ceza evinde çok çeşitli kurslar açılmaktadır. Gençlik Spor müdürlüğüyle gençlerin belli yaş dönemlerinde kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla sportif kurslar ve yaz okulu kursları, il Müftülüğü ile Kur´an kurslarında I. ve II. Kademe kursların düzenlenmesi için bu kurumlarla işbirliğine gidilmektedir. Muş Devlet hastanesi çalışanlarına yönelik yıl içerisinde Hasta Kabul, Diksiyon, Hijyen Eğitimi, İşaret Dili vb. alanlarda kurs açılmıştır. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli kurslar düzenlenmektedir. Ayrıca; il sağlık müdürlüğüyle iş birliğine gidilerek aile planlaması, sağlığı, beslenme vs. alanlarda kursiyerlere eğitimler verilmektedir.

Muş Halk Eğitimi Merkezi olarak tam gün tam yıl kapsamında çalışmakta ve hizmet vermekteyiz. Bu kapsam da yaz aylarında faaliyetlerimiz ve kurslarımız devam etmektedir. Yaz döneminde Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu mülakatlarına katılan öğrencilere sportif alanda kurslar açılmış olup,öğrencinin çeşitli üniversitelerin ilgili bölümlerine yerleşmesi sağlanmıştır. Ayrıca öğrencilerin yaz dönemlerinde sportif faaliyetler yapmalarını sağlamak amacıyla okullarımızda çeşitli sportif kurslar düzenlemiş öğrencilerin bedensel ve fiziksel gelişimine katkı sağlanmıştır.

Halk Eğitimi Merkezi olarak katkılarından dolayı bata sayın valimiz Aziz Yıldırım´a İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Vatandaşlarımıza hizmet vermemize katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNDEN 2023 VİZYONU
Özel Eğitim Kurumları Derneği tarafından Erzincan Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap konferans salonunda “2023 vizyonunda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yeri ve özel eğitim Türkiye buluşmaları“ konulu sempozyum düzenlendi. Özel Eğitim Kurumları Derneği Denetim Kurulu Üyesi Doğu Anadolu Bölge ve Muş İl Temsilcisi Öğün Taş, sempozyum ile ilgili değerlendirmelerde bulundu
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
KALE MAHALLESİ´NDEKİ YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
Muş Belediyesi tarafından Kale Mahallesi çevresinde yürütülen yol çalışmalarında sona gelindi. Dar ve düzensiz yolları genişletip, yeni ihata duvarları yapan belediye, mahallenin ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
KIŞIN HABERCİSİ KESTANE ÇIKTI
Sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte kışın habercisi olan kestanecilerde tezgâhlarını kurmaya başladılar
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
KALE MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN TOKİ´YE TEPKİ
Muş Sivil Toplum Örgütü dernek yöneticilerinden Kale Mahallesi sakinlerinden muhtar adayı Mehmet Özcan, TOKİ konut borçlarının düşürülmemesinin yanı sıra borçlardaki yeni artıştan dolayı tepki gösterdi. Kale mahallesi TOKİ hak sahiplerinin sorunu sadece kalenin değil Muş´un sorunudur diyen Özcan, yetkililere konuya çözüm noktasında çağrıda bulundu.
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
BULANIK VE MALAZGİRT MESLEK YÜKSEKOKULLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
Bulanık Meslek Yüksekokulunda (MYO), Dünya Beyaz Baston Gününde, “Dünyaya Onların da Gözünden Bakalım” başlıklı bir etkinlik düzenlendi
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
VALİ AZİZ YILDIRIM´DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
Muş Valisi Aziz Yıldırım, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolaysıyla bir mesaj yayımladı.
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
ÇARESİZ AİLE DESTEK BEKLİYOR
Muş´un Korkut ilçesinde ilk çocuğunu "Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1" hastalığı nedeniyle kaybeden anne Lamia Baycu, aynı hastalığa yakalanan ikinci kızı Müberra´yı da kaybetmemek için destek bekliyor
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE HAYVAN DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR
Muş Tarım Müdürlüğü tarafından Muş´ta, ´Genç Çiftçi´ projesi kapsamında manda dağıtımı yapıldı.
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bizleri bu göreve layık gören halkımızın hakkını hukukunu korumak üzere birçok hizmeti hayata geçirmeyi başardık. Bu süreçte bizler adil davrandıkça güçlü olduk. Bu güçle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
DOLAR
5.7710
EURO
6.6206
Muş Durumu

"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu