9 BİN 298 KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ
Muş Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Vedat Beyaz Duman, merkez bünyelerinde geride bıraktığımız yıl açılan 700 kursa 13 Bin 365 kişinin kayıt yaptırdığını, kurslar sonucunda ise 9 bin 298 kişiye sertifika verildiği açıkladı.
Tarih: 4.9.2018 17:23:10/ 240okunma / 0yorum

Halk Eğitim kursları revaçta. Her yıl yaklaşık 10 Bin kişiye ilgili alanlarda almış oldukları eğitimler sonucunda sertifika verildiği kaydedildi. Muş Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Vedat Beyaz Duman, merkez bünyelerinde geride bıraktığımız yıl  açılan 700 kursa 13 Bin 365 kişinin kayıt yaptırdığını, kurslar sonucunda ise 9 bin 298 kişiye sertifika verildiği açıkladı.

Halk Eğitim merkezi bünyesinde açılan kurlara ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Halk Eğitim Müdürü Beyazduman, "Muş Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü olarak il merkezi, merkez belde ve köylerinde vatandaşının talep ve istekleri doğrultusu ve hayat boyu öğrenme genel müdürlüğümüzün belirlemiş olduğu kurs programları çerçevesinde hizmet sürdürmekteyiz. Sürekli gelişen ve değişen dünyada bireylerin bu değişime uyum sağlamaları ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla vatandaşlar için faaliyetler yapılmakta kurslar düzenlenmektedir.

Bu faaliyet ve kurslar 7´den 77´ye tüm vatandaşların ilgi alaka ve taleplerine göre değişiklik göstermektedir. Düzenlemen kurs türleri çok fazla çeşitliliğe sahip olmakla beraber hayat boyu öğrenme genel müdürlüğümüzce 3 başlıkta toplanmıştır. Bunlar mesleki ve teknik kurslar,  sosyal kültürel kurslar ve okuma yazma kurslarıdır. Bu kursların dışında ayrıca ortaöğretimden mezun olan öğrencilerimize yönelik üniversiteye giriş sınavına hazırlık amacıyla destekleme ve yetiştirme kursları da düzenlemektedir" dedi.

2018 yılı içerisinde ilimiz merkez ve merkeze bağlı belde ve köylerde mesleki teknik, sosyal kültürel ve okuma yazma kurs alanlarında 243 kurs türünde 549 kursun planlandığını belirten Beyazduman, açıklamalarında şunları kaydetti.

"Mesleki ve teknik kurs alanına ait 142 kurs türünde 260 kurs, sosyal kültürel kurs alanına ait 69 kurs türünde 194 kurs ve okuma yazma kurs alanına ait 4 kurs türünde 246 kurs açılmıştır. Bu bağlamda toplam 215 kurs türünde 700 kurs açılmış olup yılsonuna kadar planlanan kurs sayısından daha fazla kurs açılmıştır. Açılan 700 kursa 13 Bin 365 kursiyer katılmış bunlardan 9 bin 298 kursiyer sertifika almıştır. 2018 yılı içerisinde planlanan kurs sayısının üzerinde kurs açılmıştır. 2019 eğitim öğretim yılında vatandaşlarımızdan gelecek istek ve talepler doğrultusunda daha fazla kurs açılması planlanmaktadır.

Muş Halk Eğitimi Merkezi olarak düzenlediğimiz kurslarda toplumun her kesimine ulaşmak amacıyla diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları ve özel sektör alanlarında hizmet veren birçok kuruluş ile çeşitli alanda kurslar düzenlemektedir. Muş Belediyesine ait sosyal tesislerinden faydalanan vatandaşların eğitimine katkı sunmak ve profesyonel destek almalarını sağlamak amacıyla sosyal kültürel kurslar açılmaktadır.

Muş Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile Sosyal Hizmetler Ek Binasında ve Aile Destek ve Eğitim Merkezinde kadınlara mesleki teknik sosyal kültürel ve okuma yazma kursları yönelik kurslar düzenlemekte, İş- Kur İl Müdürlüğü ile meslek edindirmeye yönelik kurslar yapılmaktadır. Güvenlik Komutanlığıyla er ve erbaşlara yönelik kurslar düzenlenmekte, Cumhuriyet savcılığı ile işbirliği yapılıp ceza evinde çok çeşitli kurslar açılmaktadır. Gençlik Spor müdürlüğüyle gençlerin belli yaş dönemlerinde kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla sportif kurslar ve yaz okulu kursları, il Müftülüğü ile Kur´an kurslarında I. ve II. Kademe kursların düzenlenmesi için bu kurumlarla işbirliğine gidilmektedir. Muş Devlet hastanesi çalışanlarına yönelik yıl içerisinde Hasta Kabul, Diksiyon, Hijyen Eğitimi, İşaret Dili vb. alanlarda kurs açılmıştır. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli kurslar düzenlenmektedir. Ayrıca; il sağlık müdürlüğüyle iş birliğine gidilerek aile planlaması, sağlığı, beslenme vs. alanlarda kursiyerlere eğitimler verilmektedir.

Muş Halk Eğitimi Merkezi olarak tam gün tam yıl kapsamında çalışmakta ve hizmet vermekteyiz. Bu kapsam da yaz aylarında faaliyetlerimiz ve kurslarımız devam etmektedir. Yaz döneminde Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu mülakatlarına katılan öğrencilere sportif alanda kurslar açılmış olup,öğrencinin çeşitli üniversitelerin ilgili bölümlerine yerleşmesi sağlanmıştır. Ayrıca öğrencilerin yaz dönemlerinde sportif faaliyetler yapmalarını sağlamak amacıyla okullarımızda çeşitli sportif kurslar düzenlemiş öğrencilerin bedensel ve fiziksel gelişimine katkı sağlanmıştır.

Halk Eğitimi Merkezi olarak katkılarından dolayı bata sayın valimiz Aziz Yıldırım´a İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Vatandaşlarımıza hizmet vermemize katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu