49 KELAM MUŞLU ŞAİRLER ŞİİR ANTOLOJİSİ ÇIKTI
Muş´ta kültür ve sanat alanında faaliyetlerde bulunan Muş Yazarlar ve Şairler Derneği öncülüğünde başlatılan ‘Kırkdokuz Kelam´ adlı Şiir Antoloji´si kitabı çıktı.
Tarih: 7.11.2018 18:25:25/ 462okunma / 0yorum

Muş´ta kültür ve sanat alanında yaptığı faaliyet gösteren Muş Yazarlar ve Şairler Derneği, yürüttüğü ‘Kırkdokuz Kelam´ adlı Şiir Antoloji´si kitabı yayınlandı.

Tamamı Muşlu şair ve yazarlardan oluşan "Kırkdokuz Kelam" adlı Antoloji kitabının güzel bir heyecana sebep olduğunu ve bunun için gala hazırlayacaklarını belirten Muş Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Mustafa Yıldız, kalem ehli olan tüm şair ve yazarlara teşekkür etti.

“Kırkdokuz Kelam” adlı Şiir Antoloji´si kitabı projenin sorumlusu olan dernek başkanı Yazar Mustafa Yıldız, edebiyat dünyasına bir birinden eşsiz yeni 130 eseri kazandırmanın da sevincini içerisinde olduklarını söyledi.

Antolojide 60 yazarın eserinin yer aldığını ifade eden Yıldız, “Yaklaşık bir yıldır hazırlamaya çalıştığımız 49 Kelam Muşlu Şairler Şiir Antolojisi Muş Yazarlar ve Şairler Derneği ailesi olarak büyük uğraşlar ve büyük emekler sonucu 60 tane yazardan oluşuyor.

Şiir Antolojisi Muş´a bir envanteri ve ölümsüz bir eser olarak raflarda ve başucunda yerini almaya başladı. Ayrıca edebiyat dünyasına bir birinden eşsiz yeni 130 eseri kazandırmanın da sevincini yaşamaktayım.

Birçok üstadı bu eserde ölümsüz kılmak ve amatör bazında birçok kalem yoldaşımıza da ışık olmak arzuyla hayallerimizi gerçekleştirdik” dedi.

“MUŞ YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ MUŞ TARİHİNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

Her şeyden önce Edebiyat dünyasına, Muş´a ve Muş halkına şimdiden hayırlı olması temennisinde bulunan Yıldız, gelen tüm eserlerin kurulan heyet tarafından incelenip, basıma gönderildiğini hatırlatan Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: “´Kırkdokuz Kelam´ adlı Şiir Antolojisi artık çıktı. Büyük bir meşakkat, metanet ve gayret ile yürütülen bu projede Muşlu Yazar ve Şairlerden oluşan 60 şahsın yer aldığı bu anlamlı proje yedi konuk yazarla birlikte, Edebiyat ile yolu kesişen tüm kıymetli okurlara takdim edilmeye hazırlanmıştır.

Muş Yazarlar ve Şairler Derneği Muş tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, hem Edebiyat dünyasına hem de Muş halkına fevkalade bir eser takdim etmiştir. Bu eserin ne kadar hassas ve ne kadar zahmetli bir iş olduğunu, tüm Türkiye genelinde Muşlu şairlerin tek tek aranarak bulunması, söyleşi yapılması, proje hakkında bilgi alışverişi yapılması ve gerekli mercilerden gerekli izinlerin alınması ziyadesiyle yorucu fakat bir o kadar zevk ve gurur verici. Zira Muş´ta bir Şair yahut Yazar´ın olmadığını dahi iddia edenlere bile ders mahiyetinde olan bu çalışma, Muş tarihine de damgasını vurmuştur. Yapılacak olan gala ile bu eser raflarda yerini alacaktır.”

“DESTEK VEREN HERKESE CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Muş´ta bir ilke imza atmanın gurur ve onurunu yaşadıklarını vurgulayan Yıldız, “Bu çalışma tam manasıyla gerçekten önemliydi ve bugüne kadar olmaması da üzüntü vericiydi. Temennimiz ve beklentimiz bu tür kıymetli çalışmaların artmasıdır. Biz bir ilki başardık ve yeni nesil ise inşallah daha fazla iş çıkaracaktır. Özellikle bu süreç içinde bize fazlasıyla destek veren tayini çıkıp aramızdan ayrılan Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, İl Kültür müdürümüz sayın Mevlüt Doğan, DAKA´ya sosuz teşekkür eder şükran ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İSLAMİ İLİMLER ZİRVESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI
İSLAMİ İLİMLER ZİRVESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ev sahipliğinde düzenlenen ‘İslami İlimler Zirvesi´ başarılı bir şekilde son buldu.
“MUŞ BAĞLARI VE KIRSAL TURİZM”
“MUŞ BAĞLARI VE KIRSAL TURİZM”
1071 Alparslan Tarihi Kültürü Sanatı Doğayı Tabiatı Her Türlü Canlı, Cansız Varlıkları Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Turgay Özlü, Muş coğrafyasında hanlar, hamamlar, ibadet haneler, köprüler, ören yerleri, höyükler, tümülüsler, antik çağlardan kalma kalelere sahip olduğunu belirterek “ne yazıktır ki, ilimiz coğrafyasında yer alan bu yüksek potansiyele sahip tarihi varlıklarız yeterli ilgiyi görmediği gibi çeşitli sebepler ile yok olmaya yüz tutmuştur” dedi.
2. ABDÜLHAMİD´İ VEFATININ 100. YILDÖNÜMÜNDE ‘USTA´ OYUNUYLA YÂD EDİLDİ
2. ABDÜLHAMİD´İ VEFATININ 100. YILDÖNÜMÜNDE ‘USTA´ OYUNUYLA YÂD EDİLDİ
Dünya tarihine yön veren büyük devlet adamı, cennetmekân 2. Abdülhamid Han´ın hayatını konu alan ´´Usta” isimli oyun, Kongre ve Kültür Merkezinde sahnelendi
MUŞ TURİZM ALANINDA DEĞERLENDİRİLMELİ
MUŞ TURİZM ALANINDA DEĞERLENDİRİLMELİ
Muş´u yıllardır yurt içinde ve yurt dışında fotoğraf sergileri ve sunumlarla tanıtan Fotoğraf Sanatçısı Adem Kapan´ın girişimleri ile Fotoğraf Mektebi grubunda yer alan 35 fotoğraf sanatçısı Muş´ta 3 gün boyunca tarihi, kültürel ve yaşam alanında çal
NOTRE DAME QUASİMODO MÜZİKALİ MUŞ´A GELİYOR
NOTRE DAME QUASİMODO MÜZİKALİ MUŞ´A GELİYOR
Victor Hugo´nun Dünyaca ünlü romanından uyarlanan ´´Notre Dame´ın Kamburu – Quasimodo Müzikali” 1 Mart 2018 Perşembe günü Muş Öğretmenevinde Saat: 20.30 ‘da seyircisiyle buluşuyor
MUŞ, ‘LALENİN YOLCULUĞU´ SERGİSİYLE TANITILACAK
MUŞ, ‘LALENİN YOLCULUĞU´ SERGİSİYLE TANITILACAK
Muş´u sürekli yurt içinde ve yurt dışında fotoğraf sergileri ile tanıtan fotoğraf Sanatçısı Adem Kapan, Bursa, İstanbul ve İzmir´de ‘Lalenin Yolculuğu ve Muş´ sergi açıyor
68 YIL SONRA KANLI NİGAR TİYATRO OYUNU
68 YIL SONRA KANLI NİGAR TİYATRO OYUNU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) tarafından organize edilen Kanlı Nigar tiyatro oyunu, Devlet Opera ve Balesi tarafından 68 yıl sonra Muş´ta sergilendi
MUŞTA GELENEK VE GÖRENEKLER (1)
MUŞTA GELENEK VE GÖRENEKLER (1)
Araştırmacı-Yazar Hüsamettin Turan Muşta Gelenek Ve Görenekler ile ilgili yazısının ilkini yayınladı
KAPAN, UÇUŞ NOKTASI DERGİSİNDE MUŞ´U ANLATTI
KAPAN, UÇUŞ NOKTASI DERGİSİNDE MUŞ´U ANLATTI
Fotoğraf sanatçısı Adem Kapan, Türk Hava Meydanlarının Uçuş Noktası Magazin dergisinde fotoğraflarla Malazgirt Şenlikleri´ni anlattı
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu