33 YILLIK İLGİNÇ FOTOĞRAF KOLEKSİYONUNA YOĞUN İLGİ
Muş´ta yaklaşık 33 yıl önce vesikalık fotoğraf koleksiyonu oluşturan Tamer Yiğit, birçok kişinin hiç görmediği aile bireylerini bu koleksiyon sayesinde gördüğünü söyledi.
Tarih: 12.12.2019 19:57:51/ 66okunma / 0yorum

Merkeze bağlı Dere Mahallesi´nde yaklaşık 33 yıl önce vesikalık fotoğraf toplayan Tamer Yiğit, vatandaşların fotoğraflarını panoya asarak ilginç bir koleksiyon oluşturdu. Muş´ta 10 bin nüfus ve 2 bin 600 haneli Dere Mahallesi´nde vesikalık fotoğraf koleksiyonu oluşturan Tamer Yiğit, yaklaşık 25-30 yıl önce göç ederek farklı şehirlere yerleşen birçok kişinin çocuğu ve torununun yanına gelerek hiç görmedikleri dede, amca ve akrabalarının fotoğraflarını bu koleksiyon sayesinde bulduklarını söyledi. Oluşturduğu vesikalık fotoğraf koleksiyonunda yer alan birçok kişinin gelip yakınlarının fotoğraflarını almak istediğini ve koleksiyonunu bozmadığını ifade eden Yiğit, kendisinden sonra çocuklarının devam edeceğinin altını çizdi. Koleksiyonunun bozulmaması için sadece cep telefonuyla fotoğraf çekimine izin verdiğini kaydeden Yiğit, insanları mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

“İLK DEFA DEDESİNİN FOTOĞRAFINI KOLEKSİYONDA GÖRDÜ”

İstanbul´dan Muş´a gelerek hayatında hiç görmediği dedesinin fotoğrafını koleksiyonda olduğunu öğrenen Ümit Büyükbay ise “İstanbul´dan Muş´a taziye ziyaretine geldim. Bana 30 -40 yıl önceki resmi gösterdi ve bunun dedem olduğunu söyledi. Bunu da rahmetli annem, babamdan biliyorum ve dedemin resmini ilk defa burada görmüş oldum, çok duygulandım. Ona çok teşekkür ediyorum, böyle ince bir çalışma yaptığı için. Kendisine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Oluşturulan 33 yıllık fotoğraf koleksiyonunda yaklaşık bin adet vesikalık fotoğraf bulunuyor.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu