33 YILLIK İLGİNÇ FOTOĞRAF KOLEKSİYONUNA YOĞUN İLGİ
Muş´ta yaklaşık 33 yıl önce vesikalık fotoğraf koleksiyonu oluşturan Tamer Yiğit, birçok kişinin hiç görmediği aile bireylerini bu koleksiyon sayesinde gördüğünü söyledi.
Tarih: 12.12.2019 19:57:51/ 112okunma / 0yorum

Merkeze bağlı Dere Mahallesi´nde yaklaşık 33 yıl önce vesikalık fotoğraf toplayan Tamer Yiğit, vatandaşların fotoğraflarını panoya asarak ilginç bir koleksiyon oluşturdu. Muş´ta 10 bin nüfus ve 2 bin 600 haneli Dere Mahallesi´nde vesikalık fotoğraf koleksiyonu oluşturan Tamer Yiğit, yaklaşık 25-30 yıl önce göç ederek farklı şehirlere yerleşen birçok kişinin çocuğu ve torununun yanına gelerek hiç görmedikleri dede, amca ve akrabalarının fotoğraflarını bu koleksiyon sayesinde bulduklarını söyledi. Oluşturduğu vesikalık fotoğraf koleksiyonunda yer alan birçok kişinin gelip yakınlarının fotoğraflarını almak istediğini ve koleksiyonunu bozmadığını ifade eden Yiğit, kendisinden sonra çocuklarının devam edeceğinin altını çizdi. Koleksiyonunun bozulmaması için sadece cep telefonuyla fotoğraf çekimine izin verdiğini kaydeden Yiğit, insanları mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

“İLK DEFA DEDESİNİN FOTOĞRAFINI KOLEKSİYONDA GÖRDÜ”

İstanbul´dan Muş´a gelerek hayatında hiç görmediği dedesinin fotoğrafını koleksiyonda olduğunu öğrenen Ümit Büyükbay ise “İstanbul´dan Muş´a taziye ziyaretine geldim. Bana 30 -40 yıl önceki resmi gösterdi ve bunun dedem olduğunu söyledi. Bunu da rahmetli annem, babamdan biliyorum ve dedemin resmini ilk defa burada görmüş oldum, çok duygulandım. Ona çok teşekkür ediyorum, böyle ince bir çalışma yaptığı için. Kendisine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Oluşturulan 33 yıllık fotoğraf koleksiyonunda yaklaşık bin adet vesikalık fotoğraf bulunuyor.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
“UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU (UZEP)” TOPLANTISI YAPILDI
“UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU (UZEP)” TOPLANTISI YAPILDI
YÖK koordinasyonunda, Sakarya Üniversitesi tarafından yükseköğretim kurumları için hazırlanan “Uzaktan Eğitim Platformu (UZEP)” kullanacak üniversitelerin katıldığı eğitim seminerlerinin ilk toplantısı bugün online olarak gerçekleştirildi.
VALİ YARDIMCILARINDAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-I ZİYARET
VALİ YARDIMCILARINDAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-I ZİYARET
Muş Vali Yardımcıları Kadir Duman ve Muhammed Fatih Demirel Belediye Başkanı Feyat Asya´ya iade-i ziyarette bulundu.
OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI
OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla ana sınıfı ve ilkokul 1´inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı.
İCRA DAİRESİ
İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE DEVLET ÖDÜNÇ MADALYASI VERİLDİ
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE DEVLET ÖDÜNÇ MADALYASI VERİLDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhurbaşkanının tensipleriyle kahraman gazilere ve şehit yakınlarına gönderilen Devlet Övünç Madalyalarını teslim ederek “vatanı vatan yapan şehitler ve gazilerimizdir. Yoksa vatan, vatan olmuyor. Biz onların üzerine yükselen bu vatanı idame ettiriyoruz ve vatanı koruyoruz. Memleketin başına içeriden dışarıdan pek çok musibeti, belayı getirmek isteyenler olabilir ama bu memleketin has evlatları her zaman ayakta” dedi
DOLAR
7.6251
EURO
8.9553
Muş Durumu

Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu