11. ULUSLARARASI ESHAB-I KEHF ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği (ESVED), 11. Uluslararası ödül töreni düzenledi.
Tarih: 8.10.2018 18:34:26/ 321okunma / 0yorum

 

 

11. Uluslararası Eshab-ı Kehf ödül töreni düzenlendi. Diyar Paris Otel Konferans Salonu´nda düzenlenen ödül törenine yoğun ilgi gösterildi.

Eshab-ı Kehf Ödülleri ve Esved; kültür mirası olan Eshab-ı Kehf´in tanıtımı, kültürlerarası bağların ve karşılıklı ilişkilerin güçlenmesinde büyük rol üstlendiğinin amaçlandığı ödül töreninde birçok kişiye ödül yağdı.

ESVED, yılın il belediye başkanını Hasköy Belediye Başkanı Mürsel Özen´i seçti. Yılın Bürokratları Erzurum Tarım İl Müdürü Osman Akar, Yılın eğitimcisi Hasköy Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, Yılın bürokratı ödülünü Milli Eğitim Bakanlığı İç Denetim Daire Başkanı Özgür Kalkan, yılın araştırmacı gazeteci ödülünü TRT Muş İl Muhabiri ve Günaydın Muş Gazetesinin başarılı muhabirlerinden Şahin Şahin, Genç girişimci iş adamı alanında Murat Bozyel, Program ve habercilik A Haber Yurt haberler müdür Selim Ulak, şairler alanında Muş Şairler Derneği Başkanı Mustafa Yıldız, aldı. Yılın en başarılı kurum amiri İŞKUR Müdürü Mehmet Emin Taylan olurken, yılın en başarılı işletmecisi dalında özel sektör ödülü Diyar Paris Oteli´nin oldu. Ödül otel sahiplerinden Menderes Özüpak tarafından alındı. Yılın en başarılı Sivil Toplum dalındaki ödül İstanbul Muş Vakfı´nın oldu. Ödül Muş Vakfı başkanı Orhan Sami Gültekin tarafından alındı.

“ŞAHİN, ÖDÜLÜ TÜM MESLEKTAŞLARIM ADINA ALİYORUM”

TRT Muş İl temsilcisi Günaydın Muş Gazetesinin başarılı habercilerinden il muhabiri olarak görevini devam ettiren Şahin Şahin ise, “haber mantığının temelinde insani ilişkiler ve etkileşimler hususunda iyilik elçiliğinin geldiğini belirtti.

Şahin, işimiz insanların yaşamış olduğu olumlu olumsuz yönleriyle elde etmiş olduklarını kamuya yansıtmak ve yaşananlara ortak olmaktır. Bu misyonla hareket gerektiren meslek alanımızda yıllardır aynı bakış açısıyla Milliyetçilik kavramlarından yola çıkarak amaç çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bugünde bizlerin yıl içerisindeki çalışmalarını takdire şayan ödülle biçimlendiren ESVED yönetimine minnet ve şükranlarımı iletiyorum. Bu ödülü Muş´ta yerel ve Ulusal bazda görev yapan tüm meslektaşlarım adına aldığımı belirtmek istiyorum. Hepimizin çalışma sınırları ve yerleşkesi bağımsız ve ayrı olsada ortak amacımız milli değerler ve yaşananların kamuya teşhirinde olumlu sonuçlar elde etmektir. Tüm meslek arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

“KALKAN, TEŞEKKÜR ETTİ”

Milli Eğitim Bakanlığı İç Denetim Daire Başkanı Özgür Kalkan, 11. Uluslararası Eshab-ı Kehf Ödülleri´nde ´Yılın Bürokratı´ ödülünü bizlere layık gören ESVED (Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği)´e ve ödülü takdim eden AK Parti İl Başkanı Sayın Rahmetullah Yaktı Bey´e şükranlarımı sunarım dedi.

AKAR, "MUŞ, ERZURUM YADA BİR BAŞKA İL FARK YOKTUR"

ESVED tarafından Doğu ve Güneydoğu bölgesinin en başarılı bürokratları arasında gösterilen Erzurum İl Tarım Müdürü Muşlu hemşerimiz Osman Akar, kendisine bu ödülü layık görenlere teşekkür ederek, şunları söyledi:  “Muş yada Erzurum, bir başka yer nazarımızda bir fark yoktur. Halkımıza sunduğumuz hizmetlerin karşılığında böyle ödüllere layık görülmek, bizleri ziyadesi ile memnun ederken yükümlülüklerimizi de arttırıyor. Bizler memleketimizin eksik ve aksaklıklarını gidererek, hak edilen hizmeti sunmanın gayretinde olduk. Bundan sonrada halkımıza hizmetkâr olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve İşkur il Müdürü Mehmet Emin Taylan ise ödülü kendisine layık gören ESVED yönetimine teşekkürlerini iletirken, "bizler sevk ve idarenin sağlanmasında her zaman olduğu gibi vatandaşlarımıza layık hizmetlerde bulunmak üzere performans kaydetmekteyiz. Çalışmalarımız yine aynı şekilde vatandaşlarımızın beklentilerine cevap nitelikte olacaktır. Emeklerimizi bu amaçta başarılı görüp, bunu yıllık aktivasyonlarında geleneksel bicinde devam ettirerek bizlere ödül alma imkanı sunan değerli yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

BOZYEL, MESLEK LİSESİ TALEBİNDE BULUNDU

Yılın en başarılı eğitimci ödülüne layık görülen Hasköy Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, Programda yılın Sivil Toplum örgüt çalışmaları açısından başarılı bir süreç izleyerek değer ve teşhiri konusunda ödüle layık görülen Muş Vakfı başkanı Orhan Sami Gültekin´in Muş´ta meslek okulu yapımı sözüne karşılık Hasköy olarak ev sahipliği ve yer temini sunumunda her türlü kolaylığı sağlayacaktır dedi. Bozyel, ödülünü Anaokulu öğrencilerine eğitim veren öğretmenden, okul ihtiyaçlarını karşılayan hizmetlilerin yanı sıra, tüm branş öğretmenlerinden tüm okul müdürlerinin yanı sıra, Hasköy´de eğitimlerin gelişimi konusunda destekçi olan yediden yetmişe tüm Hasköy ilçe halkı adına aldığını belirtti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI ERDİL, MUŞ´TA
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI ERDİL, MUŞ´TA
İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun talimatıyla hayata geçirilen İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) kapsamında Muş´a geldi.
KAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
KAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın genelgesiyle 2019 yılının "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan edilmesiyle birlikte ülke genelinde yapılan anma etkinlikleri kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Kar Şenliği etkinliği düzenledi.
ZİHİNSEL ENGELLİLER, ‘AŞÇI ÇIRAĞI´ KURSU YEMEK YAPMASINI ÖĞRENDİ
ZİHİNSEL ENGELLİLER, ‘AŞÇI ÇIRAĞI´ KURSU YEMEK YAPMASINI ÖĞRENDİ
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce finansmanı sağlanan ve Muş Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Derneğinin işbirliğiyle yürütülen "Aşçı Çırağı" projesiyle zihinsel engelliler kurs sayesinde bir birinden lezzetli yemekler yapmasını öğrendi.
DAĞCILAR, ZORLU KIŞ ŞARTLARI İÇİN İGLO YAPTI
DAĞCILAR, ZORLU KIŞ ŞARTLARI İÇİN İGLO YAPTI
Türkiye Dağcılık Federasyonu Kış Gelişim Eğitimini sürdürdüğü Muş´ta, zorlu kış şartlarında hayatta kalmak için kardan iglo ve kar mağarası yaptılar
KÖY YOLLARINDA KARLA MÜCADELEDE GECE MESAİSİ
KÖY YOLLARINDA KARLA MÜCADELEDE GECE MESAİSİ
Etkili olan kar yağışı nedeniyle Muş´ta, ulaşıma kapanan 205 köy yolu için başlatılan karla mücadele çalışması aralıksız devam ediyor. Ekipler, gece çalışmalarına devam ederek köy yollarını ulaşıma açmaya çalışıyor.
LALE VADİSİ PARKI SEKTÖRÜN EN PRESTİJLİ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ
LALE VADİSİ PARKI SEKTÖRÜN EN PRESTİJLİ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ
Muş Belediyesi tarafından 90 bin metre kare alan üzerine yapılarak hizmete sunulan Lale Vadisi Parkı süs bitkisi ve peyzaj mimarlığı sektörünün en prestijli ödülü kabul edilen ‘Plant Ödülü´ne layık görüldü
HBT´DEN KUDÜS FARKINDALIĞI: “KUDÜS İÇİN YAZ!” ŞİİR YARIŞMASI
HBT´DEN KUDÜS FARKINDALIĞI: “KUDÜS İÇİN YAZ!” ŞİİR YARIŞMASI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), yeni bir çalışmaya imza attı. Kudüs´e dikkat çekmek ve bilinç oluşturmak amacıyla “Kudüs İçin Yaz!” adıyla ödüllü şiir yarışmasında dereceye girecek olan birinciye bin lira, ikinciye beş yüz lira ve üçüncüye iki yüz elli lira ödül verecek
MUŞ, YÜKSEKÖĞRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ALANINDA PİLOT ÜNİVERSİTE SEÇİLDİ
MUŞ, YÜKSEKÖĞRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ALANINDA PİLOT ÜNİVERSİTE SEÇİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından yürütülen yükseköğretimde dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında belirlenen sekiz pilot üniversiteden biri olmaya layık görüldü
“ETKİN TANITIM VE PAZARLAMANIN SEKTÖREL GELİŞİME KATKISI”
“ETKİN TANITIM VE PAZARLAMANIN SEKTÖREL GELİŞİME KATKISI”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan, bu haftaki yazısında “Etkin Tanıtım ve Pazarlamanın Sektörel Gelişime Katkısı” başlığını kaleme aldı
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu