11. ULUSLARARASI ESHAB-I KEHF ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği (ESVED), 11. Uluslararası ödül töreni düzenledi.
Tarih: 8.10.2018 18:34:26/ 239okunma / 0yorum

 

 

11. Uluslararası Eshab-ı Kehf ödül töreni düzenlendi. Diyar Paris Otel Konferans Salonu´nda düzenlenen ödül törenine yoğun ilgi gösterildi.

Eshab-ı Kehf Ödülleri ve Esved; kültür mirası olan Eshab-ı Kehf´in tanıtımı, kültürlerarası bağların ve karşılıklı ilişkilerin güçlenmesinde büyük rol üstlendiğinin amaçlandığı ödül töreninde birçok kişiye ödül yağdı.

ESVED, yılın il belediye başkanını Hasköy Belediye Başkanı Mürsel Özen´i seçti. Yılın Bürokratları Erzurum Tarım İl Müdürü Osman Akar, Yılın eğitimcisi Hasköy Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, Yılın bürokratı ödülünü Milli Eğitim Bakanlığı İç Denetim Daire Başkanı Özgür Kalkan, yılın araştırmacı gazeteci ödülünü TRT Muş İl Muhabiri ve Günaydın Muş Gazetesinin başarılı muhabirlerinden Şahin Şahin, Genç girişimci iş adamı alanında Murat Bozyel, Program ve habercilik A Haber Yurt haberler müdür Selim Ulak, şairler alanında Muş Şairler Derneği Başkanı Mustafa Yıldız, aldı. Yılın en başarılı kurum amiri İŞKUR Müdürü Mehmet Emin Taylan olurken, yılın en başarılı işletmecisi dalında özel sektör ödülü Diyar Paris Oteli´nin oldu. Ödül otel sahiplerinden Menderes Özüpak tarafından alındı. Yılın en başarılı Sivil Toplum dalındaki ödül İstanbul Muş Vakfı´nın oldu. Ödül Muş Vakfı başkanı Orhan Sami Gültekin tarafından alındı.

“ŞAHİN, ÖDÜLÜ TÜM MESLEKTAŞLARIM ADINA ALİYORUM”

TRT Muş İl temsilcisi Günaydın Muş Gazetesinin başarılı habercilerinden il muhabiri olarak görevini devam ettiren Şahin Şahin ise, “haber mantığının temelinde insani ilişkiler ve etkileşimler hususunda iyilik elçiliğinin geldiğini belirtti.

Şahin, işimiz insanların yaşamış olduğu olumlu olumsuz yönleriyle elde etmiş olduklarını kamuya yansıtmak ve yaşananlara ortak olmaktır. Bu misyonla hareket gerektiren meslek alanımızda yıllardır aynı bakış açısıyla Milliyetçilik kavramlarından yola çıkarak amaç çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bugünde bizlerin yıl içerisindeki çalışmalarını takdire şayan ödülle biçimlendiren ESVED yönetimine minnet ve şükranlarımı iletiyorum. Bu ödülü Muş´ta yerel ve Ulusal bazda görev yapan tüm meslektaşlarım adına aldığımı belirtmek istiyorum. Hepimizin çalışma sınırları ve yerleşkesi bağımsız ve ayrı olsada ortak amacımız milli değerler ve yaşananların kamuya teşhirinde olumlu sonuçlar elde etmektir. Tüm meslek arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

“KALKAN, TEŞEKKÜR ETTİ”

Milli Eğitim Bakanlığı İç Denetim Daire Başkanı Özgür Kalkan, 11. Uluslararası Eshab-ı Kehf Ödülleri´nde ´Yılın Bürokratı´ ödülünü bizlere layık gören ESVED (Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği)´e ve ödülü takdim eden AK Parti İl Başkanı Sayın Rahmetullah Yaktı Bey´e şükranlarımı sunarım dedi.

AKAR, "MUŞ, ERZURUM YADA BİR BAŞKA İL FARK YOKTUR"

ESVED tarafından Doğu ve Güneydoğu bölgesinin en başarılı bürokratları arasında gösterilen Erzurum İl Tarım Müdürü Muşlu hemşerimiz Osman Akar, kendisine bu ödülü layık görenlere teşekkür ederek, şunları söyledi:  “Muş yada Erzurum, bir başka yer nazarımızda bir fark yoktur. Halkımıza sunduğumuz hizmetlerin karşılığında böyle ödüllere layık görülmek, bizleri ziyadesi ile memnun ederken yükümlülüklerimizi de arttırıyor. Bizler memleketimizin eksik ve aksaklıklarını gidererek, hak edilen hizmeti sunmanın gayretinde olduk. Bundan sonrada halkımıza hizmetkâr olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve İşkur il Müdürü Mehmet Emin Taylan ise ödülü kendisine layık gören ESVED yönetimine teşekkürlerini iletirken, "bizler sevk ve idarenin sağlanmasında her zaman olduğu gibi vatandaşlarımıza layık hizmetlerde bulunmak üzere performans kaydetmekteyiz. Çalışmalarımız yine aynı şekilde vatandaşlarımızın beklentilerine cevap nitelikte olacaktır. Emeklerimizi bu amaçta başarılı görüp, bunu yıllık aktivasyonlarında geleneksel bicinde devam ettirerek bizlere ödül alma imkanı sunan değerli yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

BOZYEL, MESLEK LİSESİ TALEBİNDE BULUNDU

Yılın en başarılı eğitimci ödülüne layık görülen Hasköy Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, Programda yılın Sivil Toplum örgüt çalışmaları açısından başarılı bir süreç izleyerek değer ve teşhiri konusunda ödüle layık görülen Muş Vakfı başkanı Orhan Sami Gültekin´in Muş´ta meslek okulu yapımı sözüne karşılık Hasköy olarak ev sahipliği ve yer temini sunumunda her türlü kolaylığı sağlayacaktır dedi. Bozyel, ödülünü Anaokulu öğrencilerine eğitim veren öğretmenden, okul ihtiyaçlarını karşılayan hizmetlilerin yanı sıra, tüm branş öğretmenlerinden tüm okul müdürlerinin yanı sıra, Hasköy´de eğitimlerin gelişimi konusunda destekçi olan yediden yetmişe tüm Hasköy ilçe halkı adına aldığını belirtti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ve Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü eğitim çalışanlarının üye olabildiği Eğitim-Bir-Sen Muş 2 Nolu Şubesi, ilk divan toplantısını gerçekleştirdi.
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan “Muş İli Tarım Alet Ve Makineleri Sektörü” başlığını kaleme aldı
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
Muş´ta iş kuracaklara çağrıda bulunan KOSGEB İl Müdürü Kenan Mergen, girişimciliği geliştirme destek programı kapsamında faaliyette bulundukları sektörlere göre değişen tutarlarda üretim yapan işletmelere 370 bin TL´ye kadar geri ödemesiz girişimcilere destek sağlanacağı, hibeden faydalanmak isteyen girişimcilerin en son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2018´de sona ereceğini dile getirdi.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz Muş Devlet Hastanesi´nde tedavi gören hastaları ziyaret ederek “Geçmiş Olsun” dileklerini iletti.
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
Muş Alparslan Üniversitesi(MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ve Özel Olimpiyatlar Türkiye´den Minik Sporcular Projesi kapsamında engelli (Down Sendromu, Otizm) öğrencilere spor yaptırıyor.
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
Muş´un tek kadın Belediye Başkan aday adayı Zeynep Orhan, Bulanık ilçesinde hizmet etmek istediğini söyledi.
SAĞLIKLI YAŞAM
SAĞLIKLI YAŞAM
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı yaşam üzerine önerilerde bulunarak yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat çekti.
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
Muş Belediyesi Gençlik Meclisi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında engelli öğrencilerle birlikte halı saha maçı yaptı.
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
Bulanık ilçesinde aralarında kan davası güden iki aile, devlet büyükleri ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barıştırıldı.
DOLAR
5.3505
EURO
6.0880
Muş Durumu

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu