11. ULUSLARARASI ESHAB-I KEHF ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği (ESVED), 11. Uluslararası ödül töreni düzenledi.
Tarih: 8.10.2018 18:34:26/ 131okunma / 0yorum

 

 

11. Uluslararası Eshab-ı Kehf ödül töreni düzenlendi. Diyar Paris Otel Konferans Salonu´nda düzenlenen ödül törenine yoğun ilgi gösterildi.

Eshab-ı Kehf Ödülleri ve Esved; kültür mirası olan Eshab-ı Kehf´in tanıtımı, kültürlerarası bağların ve karşılıklı ilişkilerin güçlenmesinde büyük rol üstlendiğinin amaçlandığı ödül töreninde birçok kişiye ödül yağdı.

ESVED, yılın il belediye başkanını Hasköy Belediye Başkanı Mürsel Özen´i seçti. Yılın Bürokratları Erzurum Tarım İl Müdürü Osman Akar, Yılın eğitimcisi Hasköy Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, Yılın bürokratı ödülünü Milli Eğitim Bakanlığı İç Denetim Daire Başkanı Özgür Kalkan, yılın araştırmacı gazeteci ödülünü TRT Muş İl Muhabiri ve Günaydın Muş Gazetesinin başarılı muhabirlerinden Şahin Şahin, Genç girişimci iş adamı alanında Murat Bozyel, Program ve habercilik A Haber Yurt haberler müdür Selim Ulak, şairler alanında Muş Şairler Derneği Başkanı Mustafa Yıldız, aldı. Yılın en başarılı kurum amiri İŞKUR Müdürü Mehmet Emin Taylan olurken, yılın en başarılı işletmecisi dalında özel sektör ödülü Diyar Paris Oteli´nin oldu. Ödül otel sahiplerinden Menderes Özüpak tarafından alındı. Yılın en başarılı Sivil Toplum dalındaki ödül İstanbul Muş Vakfı´nın oldu. Ödül Muş Vakfı başkanı Orhan Sami Gültekin tarafından alındı.

“ŞAHİN, ÖDÜLÜ TÜM MESLEKTAŞLARIM ADINA ALİYORUM”

TRT Muş İl temsilcisi Günaydın Muş Gazetesinin başarılı habercilerinden il muhabiri olarak görevini devam ettiren Şahin Şahin ise, “haber mantığının temelinde insani ilişkiler ve etkileşimler hususunda iyilik elçiliğinin geldiğini belirtti.

Şahin, işimiz insanların yaşamış olduğu olumlu olumsuz yönleriyle elde etmiş olduklarını kamuya yansıtmak ve yaşananlara ortak olmaktır. Bu misyonla hareket gerektiren meslek alanımızda yıllardır aynı bakış açısıyla Milliyetçilik kavramlarından yola çıkarak amaç çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bugünde bizlerin yıl içerisindeki çalışmalarını takdire şayan ödülle biçimlendiren ESVED yönetimine minnet ve şükranlarımı iletiyorum. Bu ödülü Muş´ta yerel ve Ulusal bazda görev yapan tüm meslektaşlarım adına aldığımı belirtmek istiyorum. Hepimizin çalışma sınırları ve yerleşkesi bağımsız ve ayrı olsada ortak amacımız milli değerler ve yaşananların kamuya teşhirinde olumlu sonuçlar elde etmektir. Tüm meslek arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

“KALKAN, TEŞEKKÜR ETTİ”

Milli Eğitim Bakanlığı İç Denetim Daire Başkanı Özgür Kalkan, 11. Uluslararası Eshab-ı Kehf Ödülleri´nde ´Yılın Bürokratı´ ödülünü bizlere layık gören ESVED (Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği)´e ve ödülü takdim eden AK Parti İl Başkanı Sayın Rahmetullah Yaktı Bey´e şükranlarımı sunarım dedi.

AKAR, "MUŞ, ERZURUM YADA BİR BAŞKA İL FARK YOKTUR"

ESVED tarafından Doğu ve Güneydoğu bölgesinin en başarılı bürokratları arasında gösterilen Erzurum İl Tarım Müdürü Muşlu hemşerimiz Osman Akar, kendisine bu ödülü layık görenlere teşekkür ederek, şunları söyledi:  “Muş yada Erzurum, bir başka yer nazarımızda bir fark yoktur. Halkımıza sunduğumuz hizmetlerin karşılığında böyle ödüllere layık görülmek, bizleri ziyadesi ile memnun ederken yükümlülüklerimizi de arttırıyor. Bizler memleketimizin eksik ve aksaklıklarını gidererek, hak edilen hizmeti sunmanın gayretinde olduk. Bundan sonrada halkımıza hizmetkâr olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve İşkur il Müdürü Mehmet Emin Taylan ise ödülü kendisine layık gören ESVED yönetimine teşekkürlerini iletirken, "bizler sevk ve idarenin sağlanmasında her zaman olduğu gibi vatandaşlarımıza layık hizmetlerde bulunmak üzere performans kaydetmekteyiz. Çalışmalarımız yine aynı şekilde vatandaşlarımızın beklentilerine cevap nitelikte olacaktır. Emeklerimizi bu amaçta başarılı görüp, bunu yıllık aktivasyonlarında geleneksel bicinde devam ettirerek bizlere ödül alma imkanı sunan değerli yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

BOZYEL, MESLEK LİSESİ TALEBİNDE BULUNDU

Yılın en başarılı eğitimci ödülüne layık görülen Hasköy Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, Programda yılın Sivil Toplum örgüt çalışmaları açısından başarılı bir süreç izleyerek değer ve teşhiri konusunda ödüle layık görülen Muş Vakfı başkanı Orhan Sami Gültekin´in Muş´ta meslek okulu yapımı sözüne karşılık Hasköy olarak ev sahipliği ve yer temini sunumunda her türlü kolaylığı sağlayacaktır dedi. Bozyel, ödülünü Anaokulu öğrencilerine eğitim veren öğretmenden, okul ihtiyaçlarını karşılayan hizmetlilerin yanı sıra, tüm branş öğretmenlerinden tüm okul müdürlerinin yanı sıra, Hasköy´de eğitimlerin gelişimi konusunda destekçi olan yediden yetmişe tüm Hasköy ilçe halkı adına aldığını belirtti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
10 BİN ÖĞRENCİYLE KALDIRIMDA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ
10 BİN ÖĞRENCİYLE KALDIRIMDA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ
Muş´ta geleneksel hale getirilen ‘Oku Muş-2´ projesi kapsamında bir araya gelen yaklaşık 10 bin öğrenci, 2 kilometrelik yol boyunca kaldırımlara oturarak 1 saat kitap okudu.+
VALİ YILDIRIM, KONAK MEZRASI HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YILDIRIM, KONAK MEZRASI HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Aziz Yıldırım, merkeze bağlı Üçevler bölgesinde bulunan ve kentten yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta olan İnardı-Konak Mezrasını ziyaret etti.
GENÇ RESSAMLARDAN GÖNÜLLÜ HİZMET
GENÇ RESSAMLARDAN GÖNÜLLÜ HİZMET
Muş Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, gönüllü olarak köy okullarının duvarlarına karikatür ve çizgi film karakterleri çizerek renklendiriyor. Genç ressamlar bir yandan kendini geliştirip, okulları da güzelleştiriyorlar.
OKULLAR RENKLENİYOR VE GÜZELLEŞİYOR
OKULLAR RENKLENİYOR VE GÜZELLEŞİYOR
2018 Yatırım programında yapımına başlanan ve 2018-2019 eğitim öğretime yetiştirilen Tekyol 5 derslikli İlkokulunda ilk defa uygulanan kapı giydirme uygulaması ile okullar renkleniyor ve güzelleşiyor
BAŞKAN ASYA, MELTEM´LE ZİRVEDEKİLER PROGRAMINA KONUK OLDU
BAŞKAN ASYA, MELTEM´LE ZİRVEDEKİLER PROGRAMINA KONUK OLDU
Belediye Başkanı Feyat Asya Kanal 7 Avrupa kanalında yayınlanan Meltem´le Zirvedekiler programına konuk olarak 4,5 yılda yapılan hizmetlerle ilgili izleyicileri bilgilendirdi
TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 8 KİŞİ YAKALANDI
TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 8 KİŞİ YAKALANDI
Muş´ta, PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı
REKTÖR PROF. DR. POLAT, BOWLİNG ŞAMPİYONASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
REKTÖR PROF. DR. POLAT, BOWLİNG ŞAMPİYONASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Ankara´da düzenlenen 2018 Türkiye Kulüpler Arası Bowling Şampiyonası ödül törenine katıldı.
MUŞ TSO BAŞKANI KOÇ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
MUŞ TSO BAŞKANI KOÇ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası´nın ortaklaşa düzenlediği Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda-Borsa Başkanları toplantısına katılan Koç, bölgesel sorunlarda işbirliği kararı aldıklarını ve toplantının son derece verimli geçtiğini söyledi
MUŞ´UN TARIM MASTER PLANI HAZIRLANIYOR
MUŞ´UN TARIM MASTER PLANI HAZIRLANIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ile UBF Öğretim Üyeler Dr. Fırat Kurt, Dr. Ahmet Yenikalaycı ve Dr. Özer Kurt, Muş Tarım Master Planı ile ilgili değerlendirme toplantısına katıldı.
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
Muş Durumu

Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu