ENGELLİ ÇOCUKLARA KUAFÖR SÜRPRİZİ
Muş Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kuaförlük ve saç bakımı bölümünde kalfa ve ustalık eğitimi gören öğrenciler, zihinsel engelli çocukların saç bakımlarını yaparak onlara unutulmaz bir an yaşattı.
Tarih: 12.10.2018 19:02:54/ 116okunma / 0yorum

 

 

Muş Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kuaförlük ve saç bakımı bölümünde kalfa ve ustalık eğitimi gören öğrenciler, Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe Müdürlüğünde eğitim gören zihinsel ve down sendromlu çocukların saç bakımını yaptı.

Kuaförlük alanı kalfalık ve ustalık öğrencileri, Muş Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğrencilerine sınıf rehber öğretmenleri Reyhangül Yalçın´ın her yıl düzenlemiş olduğu organizasyon ile engelli öğrencilerin saç bakımlarını yaptılar. Kız ve erkek engelli çocukların saçları tarandı, kesilip şekillendirildi.

“BİZİM TOPLUMDAN İSTEĞİMİZ, ENGELLİLERİN TOPLUMDAN DIŞLANMAMASI VE TOPLUMA İLE İÇ İÇE OLMASIDIR”

Etkinliği düzenleyen sınıf rehber öğretmenleri Reyhangül Yalçın, faaliyetlerinin aralıksız devam ettiğini ve bugün ise özel çocukları konuk etmenin heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.

Bu etkinlikle duyarlılık ve farkındalık oluşturmak istediklerini ifade eden Yalçın, “Bu yıl merkezimizde düzenlediğimiz etkinlik ile kuaför ve berber öğrencilerimiz özel ve güzel olan çocuklarımızı daha da güzelleştirdi. Bizim toplumdan isteğimiz, engellilerin toplumdan dışlanmaması ve topluma ile iç içe olmasıdır. Duyarlılık ve farkındalık kazandırmak istediğimiz bu etkinlik ile bir nebze olsun engelli öğrencilerimizin yüzünü gülümsetebildiysek ne mutlu bize” dedi.

“MANEVİ DEĞERLERİ ORTAKLAŞA DEĞERLENDİRİLMESİ İÇİN ÇABALAMASI GEREKMEKTEDİR”

Mesleki Eğitim Merkezlerinin önemine değinen Muş Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Ahmet Aksoy da şunları söyledi: “Engellilere bakış açımız, algılarımızla ilgilidir. Engelli olmak, engellere takılıp kalmak değildir. Bu nedenle sağlıklı insanların ruh dünyasındaki bozukluklar, algı oyunlarının neticesinde engellilere kötü davranma, onları hor görme, yadırgama gibi kötü davranışlarının yaşanmasına neden olur.

Halbuki engelli bireyler, her şeyin üstesinden gelebilen, özellikle ruh dünyaları çok geniş, ufukları derin, bakış açıları engin insanlardır. Toplumda bir arada ve beraber yaşamanın en mümkün olduğu kişilerdir.

Bu nedenlerle herkesin engelli vatandaşların yardımına koşması, paylaşma, kaynaşma, dayanışma gibi manevi değerleri ortaklaşa değerlendirilmesi için çabalaması gerekmektedir. Bu bağlamda engellilerin yaşamlarını kolaylaştırabilmek adına bir sorumluluk hissettik. Bu tür çalışmaları periyodik olarak devam ettirmeyi düşünüyoruz.”

Destek veren herkese teşekkür eden Müdür Aksoy, Muş özel eğitim uygulama merkezi müdürü Murat Çoban, müdür yardımcısı Mahmut Yıldırım ve öğretmenlerine de çok teşekkür etti.

Düzenlenen etkinlikle aynaya bakarak saçlarını çok beğenen özellikle kız öğrenciler de kuaförlere teşekkür ederken kalfalık ve ustalık eğitimi alan öğrenciler ise engelli çocuklara yönelik yaptıkları saç bakımından son derece mutlu olduklarını söylediler.

İlk defa özel bir saç bakımı ile karşılaşan engelli kız çocuklarının başlarına taçlar takıldı. Mutluluklarını gizleyemeyen engelli çocuklar, unutulmaz anlar yaşadı.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ENGELLİ ÇOCUKLARA KUAFÖR SÜRPRİZİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
10 BİN ÖĞRENCİYLE KALDIRIMDA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ
10 BİN ÖĞRENCİYLE KALDIRIMDA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ
Muş´ta geleneksel hale getirilen ‘Oku Muş-2´ projesi kapsamında bir araya gelen yaklaşık 10 bin öğrenci, 2 kilometrelik yol boyunca kaldırımlara oturarak 1 saat kitap okudu.+
VALİ YILDIRIM, KONAK MEZRASI HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YILDIRIM, KONAK MEZRASI HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Aziz Yıldırım, merkeze bağlı Üçevler bölgesinde bulunan ve kentten yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta olan İnardı-Konak Mezrasını ziyaret etti.
GENÇ RESSAMLARDAN GÖNÜLLÜ HİZMET
GENÇ RESSAMLARDAN GÖNÜLLÜ HİZMET
Muş Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, gönüllü olarak köy okullarının duvarlarına karikatür ve çizgi film karakterleri çizerek renklendiriyor. Genç ressamlar bir yandan kendini geliştirip, okulları da güzelleştiriyorlar.
OKULLAR RENKLENİYOR VE GÜZELLEŞİYOR
OKULLAR RENKLENİYOR VE GÜZELLEŞİYOR
2018 Yatırım programında yapımına başlanan ve 2018-2019 eğitim öğretime yetiştirilen Tekyol 5 derslikli İlkokulunda ilk defa uygulanan kapı giydirme uygulaması ile okullar renkleniyor ve güzelleşiyor
BAŞKAN ASYA, MELTEM´LE ZİRVEDEKİLER PROGRAMINA KONUK OLDU
BAŞKAN ASYA, MELTEM´LE ZİRVEDEKİLER PROGRAMINA KONUK OLDU
Belediye Başkanı Feyat Asya Kanal 7 Avrupa kanalında yayınlanan Meltem´le Zirvedekiler programına konuk olarak 4,5 yılda yapılan hizmetlerle ilgili izleyicileri bilgilendirdi
TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 8 KİŞİ YAKALANDI
TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 8 KİŞİ YAKALANDI
Muş´ta, PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı
REKTÖR PROF. DR. POLAT, BOWLİNG ŞAMPİYONASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
REKTÖR PROF. DR. POLAT, BOWLİNG ŞAMPİYONASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Ankara´da düzenlenen 2018 Türkiye Kulüpler Arası Bowling Şampiyonası ödül törenine katıldı.
MUŞ TSO BAŞKANI KOÇ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
MUŞ TSO BAŞKANI KOÇ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası´nın ortaklaşa düzenlediği Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda-Borsa Başkanları toplantısına katılan Koç, bölgesel sorunlarda işbirliği kararı aldıklarını ve toplantının son derece verimli geçtiğini söyledi
MUŞ´UN TARIM MASTER PLANI HAZIRLANIYOR
MUŞ´UN TARIM MASTER PLANI HAZIRLANIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ile UBF Öğretim Üyeler Dr. Fırat Kurt, Dr. Ahmet Yenikalaycı ve Dr. Özer Kurt, Muş Tarım Master Planı ile ilgili değerlendirme toplantısına katıldı.
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
Muş Durumu

Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu