ENGELLİ ÇOCUKLARA KUAFÖR SÜRPRİZİ
Muş Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kuaförlük ve saç bakımı bölümünde kalfa ve ustalık eğitimi gören öğrenciler, zihinsel engelli çocukların saç bakımlarını yaparak onlara unutulmaz bir an yaşattı.
Tarih: 12.10.2018 19:02:54/ 198okunma / 0yorum

 

 

Muş Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kuaförlük ve saç bakımı bölümünde kalfa ve ustalık eğitimi gören öğrenciler, Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Kademe Müdürlüğünde eğitim gören zihinsel ve down sendromlu çocukların saç bakımını yaptı.

Kuaförlük alanı kalfalık ve ustalık öğrencileri, Muş Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğrencilerine sınıf rehber öğretmenleri Reyhangül Yalçın´ın her yıl düzenlemiş olduğu organizasyon ile engelli öğrencilerin saç bakımlarını yaptılar. Kız ve erkek engelli çocukların saçları tarandı, kesilip şekillendirildi.

“BİZİM TOPLUMDAN İSTEĞİMİZ, ENGELLİLERİN TOPLUMDAN DIŞLANMAMASI VE TOPLUMA İLE İÇ İÇE OLMASIDIR”

Etkinliği düzenleyen sınıf rehber öğretmenleri Reyhangül Yalçın, faaliyetlerinin aralıksız devam ettiğini ve bugün ise özel çocukları konuk etmenin heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.

Bu etkinlikle duyarlılık ve farkındalık oluşturmak istediklerini ifade eden Yalçın, “Bu yıl merkezimizde düzenlediğimiz etkinlik ile kuaför ve berber öğrencilerimiz özel ve güzel olan çocuklarımızı daha da güzelleştirdi. Bizim toplumdan isteğimiz, engellilerin toplumdan dışlanmaması ve topluma ile iç içe olmasıdır. Duyarlılık ve farkındalık kazandırmak istediğimiz bu etkinlik ile bir nebze olsun engelli öğrencilerimizin yüzünü gülümsetebildiysek ne mutlu bize” dedi.

“MANEVİ DEĞERLERİ ORTAKLAŞA DEĞERLENDİRİLMESİ İÇİN ÇABALAMASI GEREKMEKTEDİR”

Mesleki Eğitim Merkezlerinin önemine değinen Muş Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Ahmet Aksoy da şunları söyledi: “Engellilere bakış açımız, algılarımızla ilgilidir. Engelli olmak, engellere takılıp kalmak değildir. Bu nedenle sağlıklı insanların ruh dünyasındaki bozukluklar, algı oyunlarının neticesinde engellilere kötü davranma, onları hor görme, yadırgama gibi kötü davranışlarının yaşanmasına neden olur.

Halbuki engelli bireyler, her şeyin üstesinden gelebilen, özellikle ruh dünyaları çok geniş, ufukları derin, bakış açıları engin insanlardır. Toplumda bir arada ve beraber yaşamanın en mümkün olduğu kişilerdir.

Bu nedenlerle herkesin engelli vatandaşların yardımına koşması, paylaşma, kaynaşma, dayanışma gibi manevi değerleri ortaklaşa değerlendirilmesi için çabalaması gerekmektedir. Bu bağlamda engellilerin yaşamlarını kolaylaştırabilmek adına bir sorumluluk hissettik. Bu tür çalışmaları periyodik olarak devam ettirmeyi düşünüyoruz.”

Destek veren herkese teşekkür eden Müdür Aksoy, Muş özel eğitim uygulama merkezi müdürü Murat Çoban, müdür yardımcısı Mahmut Yıldırım ve öğretmenlerine de çok teşekkür etti.

Düzenlenen etkinlikle aynaya bakarak saçlarını çok beğenen özellikle kız öğrenciler de kuaförlere teşekkür ederken kalfalık ve ustalık eğitimi alan öğrenciler ise engelli çocuklara yönelik yaptıkları saç bakımından son derece mutlu olduklarını söylediler.

İlk defa özel bir saç bakımı ile karşılaşan engelli kız çocuklarının başlarına taçlar takıldı. Mutluluklarını gizleyemeyen engelli çocuklar, unutulmaz anlar yaşadı.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ENGELLİ ÇOCUKLARA KUAFÖR SÜRPRİZİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
Muş Alparslan Üniversitesi(MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ve Özel Olimpiyatlar Türkiye´den Minik Sporcular Projesi kapsamında engelli (Down Sendromu, Otizm) öğrencilere spor yaptırıyor.
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
Muş´un tek kadın Belediye Başkan aday adayı Zeynep Orhan, Bulanık ilçesinde hizmet etmek istediğini söyledi.
SAĞLIKLI YAŞAM
SAĞLIKLI YAŞAM
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı yaşam üzerine önerilerde bulunarak yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat çekti.
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
Muş Belediyesi Gençlik Meclisi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında engelli öğrencilerle birlikte halı saha maçı yaptı.
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
Bulanık ilçesinde aralarında kan davası güden iki aile, devlet büyükleri ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barıştırıldı.
TERÖR OPERASYONU: 28 GÖZALTI
TERÖR OPERASYONU: 28 GÖZALTI
Muş´ta PKK silahlı terör örgütü propagandası yapan ve terör örgütü üyesi olduğu anlaşılan toplam 28 kişi gözaltına alındı.
HIRSIZLIK OPERASYONU: 3 TUTUKLAMA
HIRSIZLIK OPERASYONU: 3 TUTUKLAMA
Muş´ta çeşitli hırsızlık suçlarına bulaştığı tespit edilen 11 şahıstan 3´ü tutuklandı.
ŞEHİT ARSLAN KULAKSIZ İÇİN ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
ŞEHİT ARSLAN KULAKSIZ İÇİN ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş´un Malazgirt ilçesinde şehit Binbaşı Arslan Kulaksız için anma töreni düzenlendi.
“DÜNYA´NIN 1 NUMARASI TÜRK TÜTÜNÜ”
“DÜNYA´NIN 1 NUMARASI TÜRK TÜTÜNÜ”
Türkiye Tütün Üreticileri Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, "Türkiye´de üretilen Oryantal tütün çeşidimiz 60 Bin Tonluk üretim, yüzde 32´lik bir oranla Dünya pazarında ilk sıradadır" dedi.
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
Muş Durumu

Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu