ÇOCUKLAR İÇİN UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş´ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik projeleri Destek Programı tarafından desteklenen ve Muş Doğu Gücü Spor Kulübü derneği tarafından yürütülen ‘Dönüşüm muhteşem olacak´ projesi kapsamında engelli ve ilkokul öğrencileri için uçurtma şenliği etk
Tarih: 21.10.2017 18:46:14/ 162okunma / 0yorum

Muş’ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik projeleri Destek Programı tarafından desteklenen ve Muş Doğu Gücü Spor Kulübü derneği tarafından yürütülen ‘Dönüşüm muhteşem olacak’ projesi kapsamında engelli ve ilkokul öğrencileri için uçurtma şenliği etkinliği düzenlendi

Gençlik projeleri Destek Programı tarafından desteklenen ve Muş Doğu Gücü Spor Kulübü Derneği tarafından yürütülen ‘Dönüşüm muhteşem olacak’ projesi kapsamında engelli ve ilkokul öğrencilerine yönelik uçurtma şenliği etkinliği yapıldı. Muş Şehir Stadyumunda yapılan şenliğe Muş Bedensel Engelliler Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, Muş Özel Eğitim ve İş Uygulama Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yıldırım, öğretmenler, öğrenci velileri ve çok sayıda engelli ile ilkokulu öğrencisi katıldı. Müzik eşliğinde öğretmen ve öğrenci velileri ile birlikte öğrenciler uçurtmaları yaptı. Ardından öğrenciler müzik eşliğinde uçurtmaları uçurarak eğlenceli anlar yaşadı.

“PROJEMİZİN AMACINA ULAŞTIĞINA İNANIYORUM”

Engelli ve ilkokul öğrencilerine yönelik düzenledikleri uçurtma şenliği ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Muş Doğu Gücü Kulüp Başkanı Mustafa Söylemez, projelerinin devam edeceğini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile faaliyetlerine başladıklarını ifade eden Söylemez, “2016-2017 2. dönem için Gençlik Bakanlığı’na sunduğumuz Doğu Gücü Spor Kulübü adına Dönüşüm Muhteşem Olacak’ projesi ile içinde bulunan etkinlikler kapsamında çocuklarımıza Uçurtma Şenliği düzenledik. Projemizin asıl amacı denetimli serbestlikte bulunan 19 ve 25 yaş arası gençlerimizin kötü çevrelerden uzak durup spora teşvik amaçlı bir projemizdir. İnşallah bu konuda başarılı oluruz. Şu anda projemiz devam etmektedir. Ara dönemde de bu uçurtma şenliğimizi gerçekleştirdik. Projemiz kapsamında uçurtma şenliğimizde çocuklar için, engelliler için düşündük. Şu anda gördüğünüz gibi bu neşeyi, bu eğlenceyi, bu sevgiyi başka bir yerde bulamayız. Yaptığımız projeden dolayı kendimizle gurur duymaya başladık. Biz bu kadar ilginin olacağını zannetmiyorduk. Katılanlara da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“DÜNYALARI VERSENİZ BU ENGELLİLERİ BU KADAR SEVİNDİREMEZSİNİZ”

Uçurtma şenliği etkinliği sayesinde engelli öğrencilerin sevindirildiğini belirten Muş bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Bedri Korkmaz da şunları söyledi: “Dönüşüm Muhteşem Olacak’ projesi ile çocuklarımız burada eğlendiler. Gençlik Spor Bakanlığı ile ortak olan bir proje. Bu uçurtma şenliğinde engelli ve normal öğrenciler hep beraber eğlendiler. Çok güzel bir proje oldu. Hem engelli öğrenciler eğlendi hem de yeni okula başlayan öğrenciler burada eğlendiler. Bu tür faaliyetler aslında ne kadar fazla olsa o kadar iyi olur. Maalesef engellilerin projeleri çok az destekleniyor. Oysaki en önemli etkinlikler engellilere yönelik olan etkinliklerdir. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Gerekir ki engellilerin projeleri her zaman desteklensin. Bugün burada bu engellilerin mutluluğunu sözlerle ifade edemeyiz. Sanki dünyaları vermişçesine mutlu oldular. Bu taraftan projeyi yapan derneğe çok teşekkür ediyoruz. Öğrenciler burada oynadılar eğlendiler onları görünce biz de mutlu olduk. 1 saat bile olsa bu engellilerin eğlenmesi çok önemlidir. Bütün dünya malını onlara verseydik belki bu kadar mutlu olmayacaklardı. Bu mutluluğu onlara yaşatan herkese teşekkür ediyor.”

“ÇOCUKLARIMIZ DOYASIYA EĞLENDİ”

Öğrencileri ile birlikte etkinliğe katılan Muş Özel Eğitim ve İş Uygulama Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yıldırım ise “Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi birinci ve 2. Kademe okul müdürüyüm. Bu öğrencilerimizin biraz özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Orta düzeyde zihinsel engellilerin eğitim gördüğü bir okuldur. Bugünkü etkinlikler de zaten Gençlik Spor İl Müdürlüğünün ve Doğu gücü Derneği’nin yaptığı bir çalışmadır. Gerçekten de bugün bizim en büyük düşüncelerimizden birisi de buydu. Çocukları her türlü aktiviteye, faaliyete katabilmek amacındayız. Dün itibariyle derneğimizin bizden böyle bir talebi olmuştu. Bizde burada birlikte olduk. Diğer çocuklarımızla birlikte en azından bir eğlence deneyimine dönüştürüp gerçekten de sesimizi Muş’a ve Türkiye’ye duyurmak istedik. Çok güzel bir faaliyet oldu. Çocuklar doyasıya eğlendiler. Okul olarak bütün öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle katılım sağladık. Özellikle bu faaliyeti yapan derneğimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı okul sporları kapsamında Muş Yeni Spor Salonunda yapılan Liseler Arası Masa Tenisi il seçmesinde Genç Erkekler Kategorisinde Muş Uğur Lisesi öğrencileri takım olarak il Birincisi oldu
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, 2. Sınıf öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muş Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Mobil Gençlik Organizasyonuna katıldı.
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri Murat Köprüsü´nde rafting ve kano heyecanı yaşadı.
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan "Kimsesizin Kimsesi Olalım" projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun (BESYO), 2020´de Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hedefine yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl aktif hâle geçirilen Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Anabilim Dalının kurulmasına onay alındı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için müracaat edildi.
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
Menderes spor kulübünden takıma destek çağrısı. 12 Bingöl spor ile oynadığı maçta 1 puanla dönen il temsilcimizin kulüp yönetimi tarafından hafta sonu Diyarbakır Yol spor ile oynanacak maç öncesi Muşlu sporseverlere takıma destek çağrısı yapıldı. Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir Genç ve hedefleri olan futbolculardan oluşan bir takım kurduklarını belirtirken, başarısı için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
Muş ili hakemleri ve gözlemcileri 2018-2019 Futbol Sezonuna merhaba dedi. Şehir stadyumundan düzenlenen törende, 27 Eylül´de açıklanacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına ülkemizin ev sahipliği yapması bakımından pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
Muş´ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda malzeme dağıtımı yapıldı.
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
Muş Durumu

Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu